CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sara2511

Ibu Dua Anak Usia 46 Tahun Berubah Jadi Cantik..

tp mmg ramai yang bdn besar..bila kurus...pakai baju cantik2..mekap cantik2..terus cun melecun gitu...

so kesimpulan..nk kurus gak

dia kurus jadi cantik..ko wat jadi buruk hahahaha

dekat korea senang nk kurus..

sbb nye...

1) trek jogging /cycling merata tempat
2) gym merata tempat..accessible...
3) pemakanan...mmg makanan korea tak byk yang berminyak...makan sayur mentah
4) billboard gamba pompuan cantik merata tempat..boleh dibuat pembakar semangat
5) saiz baju XXL tak byk kat korea kalau ada pon tak cantik..so kene kuruskan badan kalau nk fit dengan saiz baju kat sana...
6) lifestyle org sana..even makcik2 nenek2 yang tua pon petang2 akan bereksersais..tak semestinya org muda je...mmg teruja sangat...even kol 11 malam pon still ramai org jogging kat taman...dan opkozz taman diorang adalah selamat..so tak risau nk jog dan unlimited time

Reply 23# siputsedut

negeri dia bbukit-bukit... cepat mengah klu jln...

Reply 15# tungkai

dah kurus terus bgaya mcm budak2 muda...:@

tak de dah posing dgn anak2...

Reply  siputsedut

negeri dia bbukit-bukit... cepat mengah klu jln...
budaktua Post at 18-5-2012 11:18

pastu mana2 ada tangga tinggi pi keje kene panjat tangga nk sampai ke ofis...nak g makan panjat tangga lg...nak balik rumah kene panjat tangga lg..takde option elevator bagai..nangis..

Follow Us
ye ker dalam masa 3 bulan bleh kurus camnih......
dia minum air kosong ke hari2....

Awat muka dia lain bebenor... Plastic surgery ka???

Kata kurus dalam masa 3 bulan tapi gambar sebelum tu tahun 98 pulak. Anyway its more to penampilan + pemakanan + mekap.

betul ker orang yang sama nih..

dia ni memang lawa.
gambar sebelum tu pun lawa aku nampak.

selain senaman dan jaga pemakanan, rasanya dia ada wat surgeri gak ni...

cam x caya arr.... kalu camtu aku kalu 3bln lg leh jadi camni x
manehnya Post at 18-5-2012 10:18

aku sama berat je ngn mokcik ni sblm berdayet lah..tp dia dlm 3 bln dah turn 20kg..aku takdelah sebanyak itu turunnya..slow n steady heheh la ni  aku pun dah nak masuk 3 bulan berdayet n eksesais ..penat memang penat woo nak2 aku 2 kali eksesais pagi sesudah subuh wat latihan beban/yoga/pilates/senaman abs  n malam(aerobik/dance/aerokickboxing/gym) makan memang jaga la makan yg elok2 n sikit2 n byk kali..tp hasilnya alhamdullilah ade penurunan tp xdelah byk2 sekaligus aku lebih suka turun skit2 tu pun ade gak lalui berat mendatar tak turun2 2-3 minggu lepas tukar corak senaman n kira semula bmr bagai barulah ok yg penting jgn putus asa pastu kalo dah start dayet n eksesais sebolehnya jgn stop sampai bila2 bila stop mmg naik mendadak tau badan..yg penting walo senam ke apa rehat kena cukup pastikan dapat tido sebanyak yg boleh.kasi otot2 rehat.

mungkin betul, dia kurus sebab berdiet dgn exercise.. tapi tang muka tu mesti ada 'buat' punya...

muka dia mcm dah buat plastic surgery jer..

Reply 33# Suchi

hebat hg no.. atas motivasi apa tu...?

Reply  Suchi

hebat hg no.. atas motivasi apa tu...?
manehnya Post at 18-5-2012 15:36

atas sebab diri sendiri..sblm kawen aku ni saiz xs je sbb pikir eleh kurus takyah senaman la,takyah dayet la makan je apa pun kan.pastu bila bahgia bercinta perlahan2 bdn naik sekilo 2..ms kawen pun walo still nampak kurus tp dah nampak tanda2 nk gemok.bila dah kawen lagi lah masak byk sokmo tp makan 2 org.pastu baru tersedar n rasa nak kuruskan bdn tup2 ngandung pulok.dah banak kena csec lagilah susah nk turun kan.tp ms tu xde lah demok sgt cuma perut memboyak susah nk flat kan.thn pertama lepas banak ok lg..masuk thn kdua berat naik perlahan-lahan..
ade gak penah cuba mkn jm5 tp sekotak je hoh mahal..penah pakai korset PB apa pun tak boleh bertahun pakai bukan makin kurus korset lak koyak sebab bdn makin besar pastu thn lepas ade wat dayet n eksesais tp 2 bln je sbb xde penurunan berat aku give up melantak cam biasa..dah tu aku ni suka masak wat itu ini kek lah dessert lah..ayam panggang segala mcm masakan aku suka masak dah tu mstlah aku juga yg abiskan maka sebab stop dayet n eksesais berat naik agak mendadak sampai cecah 7 series kan..aku lak bila blk kg ke jumpa kawan2 lama or sedara mara mmg kena cerca saja..yela sbb aku dulu kurus kering.paling teruk ade yg sampai tak kenal aku..boleh kawan baik aku tnya aku ni sapa ms raya..sungguh dia dah xcam aku kan walhalnya xdelah gemuk sngt aku cuma sbb dulu aku kurus kering jd bila berisi pun org dh xkenal.
tahu tak aku smapai mls nak blk kg xnk terserempak ngn akak aku yg bermulut puaka itu..so la ni aku jrg2 balik kg kecuali ade hal ptg tp bkn taknak blk tunggulah aku wat kemunculan semula huhu.
ssh bila naik berat ni nak wat keje pun rasa seksa kan..

so penghujung january ari tu aku nekad nak leperkan badan supaya lebih sihat n kuat.aku bermula dgn detox seminggu dua makan juvanex kasi bersih usus2 dulu supaya nnt penyerapan nutrien berlaku dgn lebih baik kan bila berdayet takdelah lapo..
byk cabarannya nak2  skrng ni aku di syaki ade PCOS(masalah pd ovari)msh dlm pemeriksaan doktor ..ade gangguan hormon pd bdn kan..ianya bagaikan satu bebanan berat sbb kalo ade PCOS nak kena amik pil hormon dan sst yg menyakitkan berat bdn akan bertambah kira cam gemok air sebab kesan buruk pil hormon ia menyimpan air dlm bdn,metabolisme turun n selera makan menjadi2..tp aku memilih utk fight juga takmo putus asa jaga pemakanan n eksesais semampu yg boleh walopun penurunan xbyk setiap minggu sekurang2nya aku dh usaha yg terbaik..bykkan berdoa pd yang ESA la kan.

aku hrp terus mengekalkan momentum ni tetap bertahan dan berdisiplin..aku hrp berjaya mencapai berat yg ideal n mampu mengekalkannya sampai bila2.

aku selalu gagal nk mengeksesaiskan badan aku...

betul la kot, sebab banyak sgt tangga, aku gi korea seminggu je pun dah turun 3 kilo, imagine kalau 3 bulan

Plastic ni...