CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25965|Reply: 193

Perangai / tabiat / citarase 'abnormal' atau yang lain dari yang lain

salam uols...
ok, 1stly aku tak dpt nk pilih ayat yg terbaik nk dibubuh as tajuk. tp harap korang fhm la ape yg aku nk sampaikan ni yek.....

camni, korang ade x perangai2 or tabiat or citarase korg yg lain dari org lain, yg lain dr kebanyakkan org normally buat. contohnya:-

1- klo makan ice cream (yg dlm bekas cthnya), korg suka tunggu smp ice cream tu cair dlu baru makan (or minum mcm minum air tu). normally kn org akn mkn icecream time keras kn...

2- klo makan megi tu ske tunggu smp megi tu kembang2 semangkuk baru nak makan, kalau aku, if dah kembang tu, tekak aku pn kembang2 la jgk nk makan nye....huhu

3- klo fries mcd or kfc or etc.....suka makan bile fries tu dah sejuk & keras & tak sedap pd org lain.....tp korang akan makan dgn nikmatnye.

ape lg ek, cth lain... stakat ni, tu je la yg aku mampu pk kan. ni pn sbb berborak ngn osmet td.....

jom share kwn2

Rate

1

mak aku suke makan megi yg masih keras, means dia tak tunggu sampai megi tu lembik.. agak2 dah cecah2 air sikit terus angkat...

kawan aku suke makan keropok yang dah hangus2 sikit.. katanya nampak sedap.. sampai aku pun terikut2 suka makan keropok hangus ni..

kawan aku yg sorang lagi suke makan keropok yg dah lemau..

kawan aku sorang lagi plak, bagi aku terpelik antara terpelik.. dia kalau makan, makan nasi dulu sampai habis.. lepas tu baru dia makan lauk pauk secara berasingan dgn nasi.. pelik tak..

Rate

1

manganini....

Hehe, tergelak aku baca cite ko. Semuanya pelik2 belaka.

Klo yg hangus2 sikit tu ak pn ske. Tp xla smp rentung.....hihihi. Ak ngan mak aku....ktrg klo goreng cekodok@jemput2 pisang, mst ade sikit yg kte saje goreng kasi itam2 sket....nikmat rasenye lebih sket dr yg biase, huhu...

Makan kopok lemau? Hehe, unik tol. Megi keras pn pelik. Mkn nasi dlu br lauk......yg ni mmg ak x pnh jmp. Selera plak die mkn nasi kosonng ek...dah tu sabar lak die nk menikmati lauk tu last skali.

aku dah terbiasa makan apa pun akan cicah, combination apa dengan apa bedal saja

fries cicah eksrem tu may be bukan suatu yang abnormal(combination panas masin fries dan manis sejuk eskrem adalah sedap sila cuba)

aku perasan habit cicah mencicah aku agak tak senonoh, bila ke tahap aku makan keropok ikan aku celupkan dalam air sirap sejuk aku di rumah orang. dan opah aku ikut(dengan menyangka aku memberi idea yang bernas kepada beliau memandangkan beliau susah nak kunyah keropok yang keras itew). pisang goreng celup jus pun voley wahahaha

adik aku makan bihun goreng tuang air milo, kembang tekak aku tengok.

Rate

1

mihun + air milo? Makk aiihhh....ajaibnye! Huhu

kalau makan burger. makan daging dia dlu bru makan roti..huhuhu... pe lagik eh.. sume bnde nak cicah ngan tomato sos termasuk mee ke apa ke. xsuka makan nasik putih. tp nsik goreng rajen lak makan kalau nasik puteh ngan tomato sos je makan..hahaha. xske makan lauk ngan nasik. rse semacam. kalau makan asing2 bru selera+sedap.

Rate

1

Follow Us
oh and suke kencing kat petrol station. xtau npe.. cam best je dr kencing kat umah

Rate

1

hubby aku, kalo mkn ubat yg bijik2 tu, mesti nk minum ngn air manis..kalo mnum ngn air putih, dia ckp, tak tertelan..huhuh..tp aku rasa, ramai lg org lain pun cmtu gak kn..hehe

mak aku pulak, kalo mkn nasik, mesti tk abis..mesti nk tinggal sikit..kdg2 aku ckp gak, kalo dh tahu tk abis, amik sikit jelah..tp mak ckp blik, kang amik sikit, tk cukup pulak..adoiiii

tabiat aku pulak..ada bantal beso @ bantal busuk letak kt kepala/leher..alasan aku bg kt hubby, takut ada hantu cekik & hisap darah..haha...

Rate

1

-kalau makan kuih/pizza..suka betul tang tepi2 yg garing tu.... pastu suka mkn pizza sejuk hat kluar dari fridge..

-kalau mkn nasi...ada jer nak tinggal sket, jarang yg nak abis betul2 walau sikit jer tinggal..

-kalau buat burger sendiri, roti mmg bakar garing2 pahtu daging burger musti nak belah 2 sbb nak bagi garing...

Rate

1

aku pulak kalo mase time blajo...org baca buku duduk....aku bace buku pelik sikit....mcm2 pattern dan gaya....ader baring ader duduk ader jalan...kadang2 bile aku dh tertido...aku leh pegang jerk buku tu STATIK (waktu baring) sampai sok pagi....roomate aku ingat aku bace buku sampai pagi, rupe-rupe nyer tido......aku kalo tido burok sikit......hahahaha.....

Rate

1

aku kalo beli kfc.. ayam kfc tu aku suka simpan kat peti ais.. esok baru aku mkn ayam tu sejuk2 .. aku rasa mcm sedap lak ayam kfc tu aku buat mcm tu... pelik tak..?

Rate

1

lucu la plak bila baca thread ni ;)
my hubby suka mkn keropok ikan yg belum digoreng ie sbb rangup krup2 gitu..me tgk dia mkn memang me rasa sgt pelik
my mom suka cicah keropok dgn air teh - me selalu gelak2 tgk my mom buat gitu sbb me setakat cicah biskut ajer dlm air teh
adik me masa kecik2, suka letak sotong yg dh dipotong2 tu kat jari tgn dia, sbb dia jenis yg lambat abiskan portion lauk dia, so bila org lain tgk lauk sotong dia kat jari tak lalu nak curi heheh

Rate

1

klau kat supermarket aku suka amik yang kedua atau ketiga dari depan.aku tak suka amik yang depan sekali.dah disentuh oleh orang lain.sama gak kalau beli baju seluar sabun ke ape...mesti amik yang belakang sikit.yang atas atau depan sekali ni orang dah sentuh peluk cium semua.ntah ape la dorang pegang sebelum tu.entah2 korek hidung pastu lap kat baju tu.atau entah2 baju yang kat atas sekali tu orang dh try kat fitting room pastu letak balik.

Rate

1

tabiat pelik... aku suka tengok mamat hensem

Tabiat pelik aku...Suka tgk kaum sejenis yang cantik2.....Tak suka tgk lelaki ensem...

Rate

1

suker makan kepsi yg sejuk ~ simpan dulu dalam freezer

Rate

1

meh aku share aku nye perangai/tabiat pelik aku plak

1. klu makan biskut, aku suka kemam bg cair dlu, then baru aku telan....mmg x penah kunyah klu mkn biskut/cookies/kuih raya...sbb tu aku mkn lmbt, sbb nk tggu biskut tu mencair...esp. bila mkn oreo...fevret biskut tu

2. kt forum ni aku bca dr page blakang ye...backwards gtu

3. aku suka bau duit kertas...b4 bayar apa2 msti aku cium bau duit tu dlu....ni terpengaruh ngn abah aku kot

Rate

1

ramai jgk yg ske makan ayam kfc/pizza yg sejuk2 beku yek. korg mmg pelik

tp klo mls ak pn mkn jgk.....cume bkn la ke tahap suke, tp kemalasan mengatasi segalanya....hahaha

Reply 13# tabasco

tabasco...ak rase tabiat ni xpelik sgt kot. ak pn mcm tu jgk.....hehehe. tp rasenye ramai jgk yg mcm ni, especially pompuan

Reply 17# aechae

oooo i loooovvvvveeeeeeee money!!!terutamanya duit baru...wangi sehhh..mula2 tu berazam la konon xmau belanja.nk simpan je duit kertas baru ni.last2 belanja gak hahah..kalau aku leh buat perfume baru,aku nak perfume bau duit.

lagi 1 aku ada habit simpan duit syiling bersinar,ala yang masih baru gak.cantik je berkilat.xsampai hati nak belanja yang ni selamat sikit sebab dapat je duit syiling berkilat terus masuk tabung.utk koleksi duit syiling berkilat ni aku dah ada 3-4 duit syiling australian dollar yang ada muka kate dan prince william sempena perkahwinan dorang.

Rate

1