CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyorange

Perangai / tabiat / citarase 'abnormal' atau yang lain dari yang lain

2) yg ni lg 1 yg aku xleh nk ubah sehingga ke hari ini...mana2 jeh aku pegi, wedding ke, kenduri ape2 ke, mana2 event la, benda yg aku bt time makan adalah aku akan hidu dulu segala makanan. xtau ah knp aku suka cm tuh...meliar mata neh pandang keliling xnk kasi org tgk, pastu dh agak2 org x pasan aku hidu...even cafe kt opis aku neh pn aku hidu...
seroja23 Post at 21-5-2012 12:31

kita sep sikit. aku pun gini. bajet iron chef bile hidu boleh tau garam tak cukup sesudu. tapi mmg ye pun, dari bau boleh tau makanan tu sedap atau tidak. member aku tak tegur walopun dari panahan biji matanya dia hairan dengan tingkah laku aku menghidu senduk2 setiap lauk or makanan, dah selalu dia tengok aku hidu, sekali satu pagi 'weh cium kan bau nasi goreng ni. sedap tak?'. aku pun dengan riak bajet iron chef 'bau dia kurang umph, mungkin kurang rencah dan pedas'
aku kat kedai2 aku buat lah, kat kenduri aku tak buat, aku redho je kehkehkeh takut ada yang tersinggung. tapi biasanya tekaan aku tepat(boleh plak takabur kat sini? wahaa), bau sedap=makanan sedap.

Rate

1

sama la isi lembik x selera nk mkn.. klu mkn kt kedai hanya mkn aym goreng/kuah/sayur.. klu pi ...
diBulan Post at 21-5-2012 13:41

Ya Allah, ada juga makhluk sama penyakit hehe tulaa kalau takde ayam/ikan goreng mesti tak slera makan..paling2 telur goreng..itupon last choice huhu

Ya Allah, ada juga makhluk sama penyakit hehe tulaa kalau takde ayam/ikan goreng mesti tak slera ...
gula_tebu Post at 21-5-2012 13:58

tau xpe..bulan ingt bulan sorg je camtue..upenye de geng..dulu penah time bulan pose, mak bulan x sempat goreng ikan.. bulan sanggup minum air & mkn kurma je dulu.. xnak mkn sebab xde ikn goreng... masa tue mak bulan x perasan lg tabiat bulan..hehehe

Post Last Edit by intan_smsb at 21-5-2012 14:06

Aku punyer peel pulak,

aku suka makan laksa, kalau aku makan laksa mesti aku letak kicap.. (ada tak orang lain yg macam aku)

Lepas tu aku suka makan mee goreng atau bihun goreng dengan lauk berkuah contoh nyer kuah lemak kuning atau asam pedas... perghhh memang sedap feberet aku tuh...

Aku pun jenis yang kalau makan suka ambil banyak-banyak tapi habes nyer tidak, selalu kawan2 opis aku marah..

lepas tu aku suka makan nasi dengan sup macam aku makan bubur, aku letak sup dulu kat dalam sudu lepas tu aku tabur nasi,

Rate

1

tau xpe..bulan ingt bulan sorg je camtue..upenye de geng..dulu penah time bulan pose, mak bula ...
diBulan Post at 21-5-2012 14:03

rasa2 mak tebu pon tak perasan benda ni sebab 90% hidup berdikari jauh dr family..kawan2 jela yg perasan benda ni huhu..

rasa2 mak tebu pon tak perasan benda ni sebab 90% hidup berdikari jauh dr family..kawan2 jela  ...
gula_tebu Post at 21-5-2012 14:08

skrg mak bulan mesti ckp kene goreng ikan grg nti de org x selera mkn ns.. perli...

Follow Us
aku mkn bihun goreng + kuah laksa penang, fuhh sedap woo, terbiasa drp aku skolah rendah, kat kantin ...
rmin Post at 21-5-2012 12:03

aku pun!!!! hehehe.. sangat laa sedappp kan?
aku start mkn mcm ni pun sejak sekolah rendah, kat kantin..

antara benda2 yg aku suka/buat yg mungkin sedikit berbeza:

1. sangat suka dgn bau2 ubat gegat (yang putih bulat2), bau kerosene, dan bau petrol. ohh.. dan jugak bau ridsect. terasa begitu nyaman & tenang tiap kali dpt mencium bau2 tersebut.

2. cicah kuih bahulu dgn air sirap sejuk

3. tidak akan sekali2 tidur dgn baju berwarna merah, atau guna cadar yg berwarna merah - rasa macam panas walaupun bilik ber air-cond.

4. ada perfume yg berbeza utk pegi kerja/keluar dating/balik kampung etc.

5. aku guna shower gel yg berbeza utk situasi/mood yang berbeza. (contoh: nak pergi kerja pakai protex/antabax/even sabun buku popinjay sebab bau2 ni kuat & menyegarkan. kalau hari tu panas sangat, aku akan guna shower gel mint, konon2 bagi sejuk badan. kalau rasa nak pamper badan, aku guna shower gel coconut ke, oat ke. kalau hari tu tersangat penat, aku guna shower gel lavender)

6. setiap kali bancuh milo, mesti sesudu besar milo akan di ngapp masuk ke dalam mulut.

7. tidak suka makan fries dengan cili sos. fries hanya dicicah dengan tomato sos.

Rate

1

so far paling peling dan menggelikan tekak aku.... mkn mihun curang air milo... perghh... terbayang rupe muntah pon ade nih....

ada jgk yg suka baca kebelakang tu yeh dan jawab exam start dr page belakang. yang ni aku pun ada habit sama mcm ni lagi2 masa nak jwb exam suka mulakan dr page belakang dulu.
tak sangka ada org suka makan kfc sejuk2 keluar dr fridge..yg tu pelik

-lagi, aku suka makan benda2 yg berkuah atau sup. selain tomyam dan segala jenis sup, aku gila kuah laksa,kuah mee bandung dgn kuah mee segera tu.aku kurang minat mee2 ni sume tapi aku suka hirup kuah dia. kalau mak aku masak laksa, aku amik kuah dia je buh dlm mangkuk hirup gitu je tanpa mee laksa tu.

-aku tak suka sikat rambut even lepas mandi atau shampu pun.aku guna jari je kalau nak kemaskan rambut.

-masa kat kolej dulu, kalo aku tgh study paper yg kena membaca/hafal mcm subjek LAW tu, aku akan study kat tangga kolej walaupun time tu dah pukul 2pg dan sunyi sepi.

-sebelum tido aku suka minum secawan teh panas.

Rate

1

Reply 67# lady_cactuss

eh2..ntah2 kita sama skolah tak..hehe ladycactus skolah mane?

kita sep sikit. aku pun gini. bajet iron chef bile hidu boleh tau garam tak cukup sesudu. ta ...
esbok Post at 21-5-2012 13:44

kdg2 bila pk balik rs lawak n x senonoh...tp benda tu di luar kawal..x pasan jeh..
kdg2 beli tapau kn org tu bungkus siap2, kt umah mmg kompem hidu dulu..
kl umah kenduri, ada masa aku beringat, ada ms lepas laku gak..selamba jeh la bila ada menjeling..
tp betol, bese yg aku hadu bau sdp mmg sdp mknn nya...

me tak makan benda terendam. cth: ikan/ayam gulai, ikan asam pedas, ayam kurma..kecuali ikan/ayam it ...
gula_tebu Post at 21-5-2012 13:24

aku ok kl benda terendam...
TAPIII..aku x boleh kl ayam masak merah x digoreng dulu atau pn goreng kejap..
mmg aku xkn makan..

antara benda2 yg aku suka/buat yg mungkin sedikit berbeza:

1. sangat suka dgn bau2 ubat gegat (ya ...
lady_cactuss Post at 21-5-2012 14:33

wehhhhh...no 5 tu sama ngn aku ahhhhh....
aku ada sabun popinjay, mandian jj, shokubutsu...
sabun popinjay kaler ijau bau dia perghhhhhhhh...best gilerrrr...
kt ptrjaya dh ssh nk cari sabun neh...dulu2 ada jeh kt mydin ke alamanda ke..
skng xde pulok..kena ah cari kt kg nnt..stok dh nk hbs nehh..
besnya popinjay aku pakai ms mandi pagi...utk mandian jj plak aku pakai mandi yg balik keje...
shokubutsu time wiken..

carly plak, kalu makan mee goreng @ kueteow goreng yg ada fishball, fishcake, sotong udang... mesti nak simpan last sekali baru makan.. pas tu kalu yg x kenal carly mesti tanya.. x makan ker sumer tue? carly jawab of kos makan.. tp last sekali.. baru ada feel... kalu skg plak, selalu kena curi dgn hubby... dia kata... apa yg carly simpan tu amat menggoda.. so, dia makan ler....

Rate

1

carly plak, kalu makan mee goreng @ kueteow goreng yg ada fishball, fishcake, sotong udang... mesti  ...
carly_lah Post at 21-5-2012 15:03

anak sedara iol ada sorg cm neh..kl lauk sotong gigih la dia letak tepi tuh dulu...
siap x makan lagik, sedangkan kl dia mkn lebih dr tuh dia blh mkn...
lg sanggup mkn ns ngn kicap dulu...
ni bkn takat sotong jeh, ayam ke, udang ke...
kadang2 saje sakat dia...'aiman x suka ke tu??mak teh nak boleh?'...
'save da best for the last la makteh'...

Reply 76# seroja23

best tau bila makan last sekali.... nikmat nye... pergh!!!!

Reply  seroja23

best tau bila makan last sekali.... nikmat nye... pergh!!!!
carly_lah Post at 21-5-2012 15:09

iol dulu mcm ni jgk..tp time sekolah2 dulu jeh..
tu pn telor mata jeh..simpan kuning mkn last sekali...

haaaa memeiii kalo megi dah kembang baru aku makan....bukan takat megi jek...mee bihun pon sama....syiookk wooo...baru terasa nikmatnyeee....hehehehe.....
tapi sekarang tabiat aku suka simpan duit syiling emas yg baru tu....20 sen...50 sen emas...xnak guna sampai bila2...wawaaaa......

Rate

1

Reply 15# adorable10

eh..sme r cm aku..aku pndg lme2 lak 2..siap tgk body lg..haha..