CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: babyorange

Perangai / tabiat / citarase 'abnormal' atau yang lain dari yang lain

Reply 120# patik

apa kau rasa bila laksa tu diletak kicap...

aku rasa laksa yg aku makan tu bertambah lemak selepas aku letak kicap..

Reply 121# intan_smsb

a'ah...samela....ko ckp pasal laksa asam/laksa penang kan? aku suka ltk kicap kipas udang

Reply 122# patik

betul la laksa asam.. aku apa-apa kicap pun aku bedal janji halal.. tapi bese (kipas udang dgn tamin jer lar)..

aku klu mkn nasi tak suka yg sejuk...mesti panas dan baru masak lagi....kalu mkn tghri nak lauk panas baru dan nasi baru masak,petang pun x nak makan yg sama dan dah sejuk,kena masak yg lain nasi panas yg baru dan lauk yg panas2 yg baru masak gak...tekak aku x leh telan nasi sejuk entah,mesti mkn sikit x abis x berselera walaupun lauk lama dipanaskan aku tetap x selera....ngade2 t0i tekak nie...semua nak yg panas dan baru masak...

Rate

1

Offesmate aku pun pelik gak.. dier tak makan gula dan bende2 manis,.. dalam minuman die semua takde  ...
intan_smsb Post at 21-5-2012 11:39

untung la die ade prangai pelik camtu, ble jaga kesihatan.....makan manis2 kn x elok.
kite yg 'normal' ni amatlah payahnye nk sekat diri dr makan manis.....huhu

kalau mkn pau pun....adif buat mende yg same....
adakah baby pun same gak??
adifrs Post at 21-5-2012 12:25

pau tu kdg2 la, klo aku rase inti die sikit or ke tgh sgt....so nk bg same rata, kite penyetkn die......hehhee, jd la pau penyet

Follow Us
pau tu kdg2 la, klo aku rase inti die sikit or ke tgh sgt....so nk bg same rata, kite penyetkn d ...
babyorange Post at 22-5-2012 11:18 PM

haha....pau penyek yg melazatkan....yummyyyy!!!

tp ada 2 pangai aku yg pelik x pelik gak la yg mak aku kdg2 smpi pening...

1) kl beli baju ke kasut ke aku punya memilih tuh mmg azab sungguh..semua x kena ngn taste aku..kdg2 dh hbs pusing pn x jumpa lg benda yg aku suka..sbb aku rs semua x kena kt mata aku...hahaha...tp kl org yg pilihkan utk aku boleh pula aku suka...so sbb tu smpi skng bjju raya ke, kasut raya ke bese mak or kakak aku carikkan..tp thn ni aku pilih sndiri..and bt ke sekian kalinya mak, akak n adek2 aku pening sbb nk kena ikut aku memilih...
seroja23 Post at 21-5-2012 12:31

yg ni same cam aku.....
aku plg x reti & cerewet bab nk beli kasut. 1...sbb kaki aku besar, saiz 8/9. klo g kedai tu bile jmp dah jmp design yg berkenan, xde saiz lak. tu yg aku tension tu. bile time nk raya, mak aku mst pening... mase yg diperuntukkan utk soping akan terbazir sbb trpakse round 1 soping mall & masuk semua kedai kasut semata2 utk cari kasut aku. klo kuar ngan kwn2 tu.....wlpn niat asalnye aku yg nk mncari kasut, end up kwn2 aku yg pulun beli kasut, bkn aku....hahahahha

lepas tu aku suka makan nasi dengan sup macam aku makan bubur, aku letak sup dulu kat dalam sudu lepas tu aku tabur nasi,
intan_smsb Post at 21-5-2012 14:04

ape complicated sgt cara ko ni.....

aku pn ske makan nasi ngan sup. tp cara aku terbalik lak.... klo mkn kt luar, aku akn oder nasi putih & sup ayam. setiap sudu nasi tu aku akn cedok kn skali dlm sup (ble byg x, x reti nk xplain) so suapan tu msti berkuah. klo mkn nasi + sup kt umah, aku akan amek sup semangkuk & mskkn 1,2 senduk nasi kt dlm tu......dan makan sup dgn enak nye. hehehe.....

a-lagi, aku suka makan benda2 yg berkuah atau sup. selain tomyam dan segala jenis sup, aku gila kuah laksa,kuah mee bandung dgn kuah mee segera tu.aku kurang minat mee2 ni sume tapi aku suka hirup kuah dia. kalau mak aku masak laksa, aku amik kuah dia je buh dlm mangkuk hirup gitu je tanpa mee laksa tu.

-aku tak suka sikat rambut even lepas mandi atau shampu pun.aku guna jari je kalau nak kemaskan rambut.
psstt Post at 21-5-2012 14:41

aku pn same, suke makan makanan yg berkuah. aku suka sup2......plg suka & slalu oder ialah sup ayam. dgn special request, mesti pedas. ape pn yg aku oder mesti pedas..... mee sup extra pedas, sup ayam xtra pedas, nasi goreng cina pn aku request nk pedas.....hahahaha

- aku juga tak suke sikat rambut. skrg rambut dah pendek, lg la aku suka naik2 kn rambutku....heheh

Reply 130# babyorange

yang pedas tu memang wajib.kalau tak pedas rasa hidup ni tak lengkap
aku ada housemate yang suka sangat sikat rambut.boleh kata dalam satu hari 5-6 kali sikat rambut. siap sikatkan rambut aku sekali sbb dia geram aku taknak sikat

yg ni same cam aku.....
aku plg x reti & cerewet bab nk beli kasut. 1...sbb kaki aku besar, sai ...
babyorange Post at 22-5-2012 23:34

ko sama ngn adik aku..kaki panjang mmcm kapal...sbb dia tinggi, kaki pnjg...
tp antara aku ngn dia, aku rs aku mmg lg cerewet kot...
sbb dia jns jumpa brg berkenan terus jeh tnye saiz...xde nk belek2 beria2..
yg aku neh, pk pn dh sekian lamanya..

aku pn same, suke makan makanan yg berkuah. aku suka sup2......plg suka & slalu oder ialah sup a ...
babyorange Post at 23-5-2012 00:08

nokkk...sama la ngn aku...
x de pedas hlg nikmat dunia rasanya...
msk spageti pn taruk cili kering bnyk2...
kl carbonara lgk la, tumbuk cili api lg..
kl x de pedas rs lekat kt tekak..

Reply  babyorange

yang pedas tu memang wajib.kalau tak pedas rasa hidup ni tak lengkap ...
psstt Post at 23-5-2012 04:03

betol2..rs x lengkap..
tp yg lg pelik org sebok rasa pedas ya amat, tp iol leh rilek jeh..
siap tenyeh lada kecik lgk..

Reply 125# babyorange

tapi ko bayangkan yer... kalau orang kelantan pulak memang kuat gula..

aku penah gi rumah jiran tolong die masak rendang ayam... dalam rendang ayam pun die letak gula... ayoyo...

Reply 129# babyorange
  oh ok... aku boleh bayangkan... sebab kadang2 pun aku akan gune cara ko nih.. tapi aku tk berapa suka sbb nanti banyak nasik yg terendam dalam sup...

satu lagi tabiat buruk aku.. kalau aku takde selera nak makan.. aku akan sumbat nasik banyak2 dalam mulut aku lepas tu kalau rajin aku kunyah sikit-sikit kalau malas aku terus telan jah dengan air.. sebab aku pikir janji dalam perut aku ada nasik.. sebab aku ni kuat gastrik bila gastrik aku datang so akan attack kepala aku sampai berdenyut-denyut.. kemudian aku amek jalan mudah supaya gastrik aku cepat surut,,,

Reply 124# rockysha69

ni perangai sama mcm aku, aku tak leh mkn makanan yg re-heat, even yg msk masa lunch pastu panaskan masa dinner pon aku x reti nak mkn, tak leh blah wei, lunch masak nnt dinner masak lagi, tak sangka ada yg sama dgn aku, aku dah lali org kata aku ngada2..yg sbnrnya mmg x leh lepas tekak, aku slalu imagine camne org masak byk2 pastu masuk freezer, 2-3 hari pastu pnskan n mkn..hu

kentut dlm air

aku tak banyak la habit2 yang pelik nie, yang aku leh fikir, cam karipap, kadang2 je aku akan makan the whole karipap. tapi waktu lain, aku suruh orang lain makan habis badan karipap tu, tinggalkan aku dia nye bunga tu je. Tp bila mak buat karipap, gorengkan yang bunga tu je, rasa cam jemu la pulak.. nak kena yang dah di de-tach dari badan jer.. bagi aku tu la yang nikmat...hahahhaa

Reply 15# adorable10

hahaha..perangai pelik kite lebih kurang jea... kadang2 smpai tunang aku cakap "awk nie lesbian ke"....hahahaha..