CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: dilaOHdila

PANTAI KELANANG BANTING

daun-daun berguguran.. tapi rasanya air bersih kot... pantai je yang ada daun sikit-sikit... belum buka habis lagi pantai tu..

daun-daun berguguran.. tapi rasanya air bersih kot... pantai je yang ada daun sikit-sikit... belum b ...
lanbuana86 Post at 22-5-2012 08:27

Yup..
itu bukannya sampah hanya daunan kering
pantai ni kira baru...lau duk tepi sana yang ada paser putih tu berseh ajer....
org2 banting cuba lah try datang riadah sini

sapa pernah minom air tebu + limau kasturi yg dpn padang golf morib tu...

p/s: teringat kengkawan2 yg jd KD kt padang golf morib...

Pantai Kelanang ni adalah dalam 5 thn mcmtu..dulu masa mula2 bukak, medan selera yg skrg ni xde..ade kedai2 mkn kayu. Aku suka pergi mlm2 minggu, ade karaoke siap pentas, mmg meriah betula..smpila diorg buat medan selera bangunan batu tu. masih ade lagi karaoke berpentas tu, smpilah 1-2 thn lps tu kena tutup karaoke tu tak bagi beroperasi oleh Majls Daerah Kuala langat sbb menganggu penduduk sekitar. Kedai makan kat sini tak seronoknya byk lalat sbb tak jauh dr situ ade reban ayam besar.
Byk kenangan aku kat sini, drpd zaman menganggur smpi jd cikgu skrg ni klu rase bosan mesti dtg sini dgn kawan lepak2.. mlm dtg bwk ayam dh diperap dgn sosej, buat unggun api lps tu panggang.
   Dulu ade jalan tembok persisir pantai tu leh lalu dgn kereta, leh la nmpk pokok2 bakau. kat situ juga ade org ternak kolam udang. last sekali aku pergi jalan tembok persisir pantai tu takleh lalu sbb byk kena hakisan, skrg ni tak tahula dh repair ke tidak.
  Tgk tread ni terus rindu nk dtg melawat kwsn ni, tp apakan daya aku skrg kat Srwk..dh lama sgt tak pergi.

Pantai Kelanang ni adalah dalam 5 thn mcmtu..dulu masa mula2 bukak, medan selera yg skrg ni xde..ade ...
orang_terbang Post at 22-5-2012 14:27

Kedai makan kat sini tak seronoknya byk lalat sbb tak jauh dr situ ade reban ayam besar.

OT
mmg betul lah makan kat sini LALATNYA banyak sangat. masakkan nya sedap tapi bila lalat mula datang rasa nak je aku bawak Kelambu
Makcik kedai tu kata reban tu tak jauh dari gerai makan ni. dah habis botol2 utk halau lalat tu tapi tapi x lut katanya.

angpa tgok lah ni. aku baru nak soru tapu CIK LAT bawak geng satu dunia daku x senang nak makan....

Rate

1

Kedai makan kat sini tak seronoknya byk lalat sbb tak jauh dr situ ade reban ayam besar. ...
dilaOHdila Post at 22-5-2012 15:19
oh no...sabor aja lah, dgn mata yg rabun ni maunya aku tertelan sekor dua

Follow Us
morib nie dulu rajin ada pesta / ala2 funfair...siap ada konsert lg..

sorry to say..... pantai 2 kat belah pantai timur lagi best.... kecuali tanjung lumpur.

sorry to say..... pantai 2 kat belah pantai timur lagi best.... kecuali tanjung lumpur.
chechelahbedah Post at 24-5-2012 11:16

x di nafikan expecially GANNU

Dah 3,4 x gak pegi Pantai Kelanga nie..kemudahan semua cukup..tapi kebersihan mcm makin lama makin tak terjaga..takut lama2 nanti jd mcm Morib jugak..

Lagi satu pantainya byk akar2 pokok bakau..air pun kaler kelabu je..tak berapa cantik..tapi untuk mandi boleh la..sebab pantainya landai..

Tak dinafikan kat area Pantai timur byk pantai yg cantik & bersih..tapi tak semua sesuai untuik mandi sebab ombak kuat & pantai tak landai mcm area Pantai Barat Malaysia..

alongarts Post at 11-6-2012 10:27

ALONG)))))
LU mana pegi
lama tara nampak

hehehehe... bz aaaa... ingatkan dah tak jadi MOD lagi... kena bersara nie... kasi peluang kat orang lain la... assistant pon macam hilang gak hehehe

Reply 33# alongarts

assistant along kata sekarang ni dia alergik ngan gambar, mudah pening... kena buatan orang katanya

hehehehe... bz aaaa... ingatkan dah tak jadi MOD lagi... kena bersara nie... kasi peluang kat orang  ...
alongarts Post at 11-6-2012 10:44

OOO patut la....

Bulat...
Fening sudah.....

oOOoOOOo padan la...

12
Return to list New