CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15965|Reply: 104

Luahan hati Dira Abu Zahar

Post Last Edit by budakmanentah at 25-5-2012 11:20

Alhamdulillah.. semua sudah selesai dengan tenang. Ini merupakan kenyataan rasmi dari ketukan papan kekunci  saya sendiri. Blog ini juga tidak pernah kawal oleh mana – mana admin (seperti manager mahupun PA). Apa yg terketuk di sini adalah hasil dari bicara hati yang kadang – kadang memberontak mahu melepaskan sesuatu tapi bisa takut dengan cabulan mulut berbicara, aku diamkan dan akhirnya menjadi ketukan papan kekunci sahaja lah..

Dengan ini, aku percaya dengan kuasa media yang maha hebat, aku percaya segelintir besar peminat industri ( tidak semestinya peminat aku ehh.. ) sudah pun sedia maklum dengan pengunduran diri aku ini dari memandu sebuah rancangan gosip paling popular di Malaysia ini iaitu MELODI ( haaa, tak payah struggle masuk top5 ABPBH.. hahaha.. ).  Iya, faham.. perlbagai speku ada timbul dan ada yang dah timbul lama sebelum sebarang kenyataan rasmi lagi (sebab tu aku cakap, kuasa media yang maha hebat). Bagus, ini menunjukkan kebanyakkan diantara kita menggunakan kapasiti otak lebih daripada average penggunaan iaitu 20%.

Jadi dengan ini memudahkan kerja aku lagi. Yakni, tak perlu bicara lebih sebab dah berlebih – lebih pun yang telah dibicarakan. Jujur aku katakan, hati ini telah lama terdetik untuk mengundur. Sebab aku tahu tempat aku bukan di situ. Aku bukan yang boleh memancu kenderaan jenis itu. Aku tidak pernah terfikir untuk mengawal kenderaan itu.

Selama aku berada dalam industri ini, tidak kira besar atau kecil skalanya, segala yang aku buat aku mengikut kemampuan dan kegembiraan aku untuk melakukannya. Dari produksi yang menyediakan segala-galanya untuk aku sehingga ke produksi yang kene beli makanan sendiri, aku tahu aku gembira melakukanya sebab aku lakukan atas kemampuan aku dan kegembiraan hati aku untuk melakukannya.

Memang kadang – kadang, tidak semua yang kita nampak itu indah seperti yang ditayangkan. Aku akui, tidak mudah untuk mengendalikan program itu. Terlalu besar dan berat tanggungjawab yang dicampakkan ke bahu ini. Juga ianya bukan padang aku untuk aku berlegar bermain – main di siu\tu. Padang aku di tempat lain, walau kecil dan buruk,  itu padang aku dan aku gembira dengan padang aku.

Jadi dengan ini, aku memohon untuk membawa diri dengan cara dan pilihan gaya aku sendiri yang aku tahu dimana kemampuan dan kegembiraan yang akan aku kecapi dengan apa sahaja pilihan yang akan aku buat dimasa akan datang.

Mohon ampun dan maaf kiranya ada yang terkasar dan terlebih dan terkurang (seperti yang di katakan aku sangat gedik dan poyo dan macam orang bangang dan macam ntah hapa – hapa dan macam itu dan macam ini… )

Pesan aku,jaga diri leklok ehh..
Apa pun, AKU SAYANG KORANG SANGAT -SANGAT!!

p/s: aku rase si dira ni tau la forumer cari dok kutuk2 dia...hah! jgn lahar aku!

kredit to mediamalaya.

sian dira... dira try program len la pulak..jalan2 crik makan ker

pasal minum air clorox dan gaduh dia tak sentuh pun.

betul-betul luahan perasaan

lantak ko...padang aku lain padang ko lain..hahaha

pasal minum air clorox dan gaduh dia tak sentuh pun.
mirwaisahmadzai Post at 25-5-2012 11:20

pasal sambung studi pon xde dia sebut

Follow Us
ini statement nak suruh korang paham perasaan die.... dh korang takyah kutuk dira lg

apa yg berlaku atas tindak tanduk diri sendiri...so jgn slhkan pihak sana sini...septtnya apa yg prh berlaku b4 nie seharusnya dia amik aktibar dan bukan menambah kontraversi yg ntah apa2 ....so fikir2kan lah dn slmt beramal

hmm.. cukuplah you all... dia dah terima banyak dan dia dah redha dan dia dah move on. yg suka kutuk2 ni pun silalah move on. Puaslah hati u ols sudah tengok kejatuhan dia kan? So ayuhlah pindah menjatuhkan artis lain pulak yg tak patut ada dlm industri seperti lalucah hehe...

Aku suka lakonan dira dalam chow kit. Suruh dira berlakon saja. Tak yah mengacara segal. She could go far in acting.

lantak ko la dira..

seeloknya dira ni pg tenangkan pikiran dulu... bila dh betul2 stabil emosinya.. baru ler masuk balik bidang nie...

Aku suka lakonan dira dalam chow kit. Suruh dira berlakon saja. Tak yah mengacara segal. She could g ...
nona_tanjong Post at 25-5-2012 11:36

yup die leh berlakon... aku suka nengok pirst time die berlakon dlm kekasihku seru.... watak kecik tp antara yg real...

Betul la tu. Kesian kat dia ni. Memang rancangan kualiti rendah sebegitu tak sesuai untuk orang macam dia ni. Nilai eksklusif tu perlu jaga, macam Sara Ali, Zahiril, Beto. Bukan eek sebab aku minat dia aku cakap macam ni, perbuatan pukul2 kat club tu memang aku tak suka. Tapi tempat Dira bukan untuk membahaskan gossip2 artis lain, tak class. Yang camtu biar Marsha, Reza, Awal buat

mase dia mengacara rancangan kereta kat tv3 dgn si AG dulu, ok je aku tgk.

aku rase dira ni elok masok rancangan ganas ganas..
melodi tu serah pade yg gedik jek..

takpon,teroskan keje blakang tadbir..
dulu tak silap aku die writer utk rancangan beat tv..
jap aku google..

Reply 15# budakmanentah

tulah..aku suka dia ngacara program kete tu

jap aku google..

gigih ko nk mengugel bagai

okay,dah siap google..
ni dari http://sazzyfalak.blogspot.com/..

Chillin' with my Beat TV babes... Thats Azrin (Beat TV P.A) and Dira (our very cute scriptwriter)

padan muka... dah tau perangai tu panas baran ko tak geti nak control..sekrang ko tanggung sendiri.. pastu feefeling sedih konon nak luahkan perasaan.. tolong orang jangan speku itu ini...

ko hengat ko boleh tutup molot orang especially wartawan... lain kali beringat yang sheols tu artis.. dah sah sah sekrang susah nak carik makan atas perangai immature ko tu sendiri..nasib baik ko anak orang kaye