CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Please Tolong Aku..Ade x Pihak yg bg kaunseling utk Pesakit Santau/Sihir??

Ni apa punya pantang lah ni...
Semua yang dipantangi adalah berkhasiat untuk tubuh badan...
Limau  ...
rdzaccess Post at 3-6-2012 16:39

perawat kata..ape yg tt makan tu..ialah makan utk jin tu jgk..
& tt elak cili,limau tu semua..utk :

1-elak gastrik..sebab santau ni..mmg side effect die camtu la..
kata perawat bleh kena gastrik..

2-yg utama ialah utk elakkan kaca dlm badan tu bertambah..

tp so far bile tepuk baru2 ni ade jgk kacanye...& tt dh nak masuk 3 tahun pantang...

Perawat ni memacam pelajaran yang mereka dapati dari bermacam macam sumber kemudian di tambah dengan ...
rdzaccess Post at 3-6-2012 16:55

thanx pakcik rdz teman tt kat sini...

xpe2...tt tunggu..

tt patut tanye lebih2 kat perawat tt pasal pantang tu kan??..
tu la byk sgt dah nak pantang..tp kaca kluar jgk...uhuhuhuh

Saya pun kena gastik juga...acute gastrik...maknanya kalau terlebih waktu tak makan , maka akan muntah dan cirit air saja jika makan dengan banyak...contohnya jika tak sarapan pastu waktu tengahari teus ajer makan...ha...kenalah...
Sekarang dah okay...insyaAllah...

Tapi kenapa setelah 3 tahun masih tak habis santau tersebut...installment ker..? (jgn marah yer )

Oooops...jiran offkan dia punyer wi fi...nanti yer cari yang lain pulak...

Saya pun kena gastik juga...acute gastrik...maknanya kalau terlebih waktu tak makan , maka akan munt ...
rdzaccess Post at 3-6-2012 21:26

hhhmmm..tu la.

skrg tt dah ade a few questions nak tanye perawat tt..
antaranye...

1- selama tt pantang 3 tahun ni..masih ade lagi kaca2 yg kluar..nape yea??..
2- selama tt pantang 3 tahun ni jgk..last2 kena jgk gastrik..official february ni..smpai skrg dh mkn ubat bagai still x baik..

tapi syukur la..dlm 2 hari ni ..tt dapat mkn mcm biase...de selera tu..sedapnye..makan nasi...
tpi hari ni pun x brape ok...siang tadi..lesu ni mcm x nak hilang2..
benci geram semua ade bile mak sndiri..adik bradik sndiri..buat x endah..kat kite..
org luar pulak yg kasihan kan kite...tapi 2 bad la kan..org luar..x bleh buat pe sgt..
jap die org ade support..jap..xde dah..

Gastrik...pergi farmasi dan beli carbon...dalam satu strip warna hitam dan ringan..
Telan sama air kosong, jangan kunyah...nanti gigi jadi itam lah pulok...
Selepas sarapan dua biji dan selepas makan berat 2 biji InsyaAllah ...lega...

Follow Us
Kebencian itu haruslah diluputkan dari diri. Nanti dituntut di alam akhirat kelak.
Ada sesuatu yang tertinggal ni...nanti saya baca balik posting terdahulu TT...

simpati ngan tt. berat mata memandang, berat lg bahu yg memikul. semoga tt cept sembuh dan segala urusan dipermudahkan...

Salam semua..

Ok..tt sebenarnye terdesak & sgt2 perlukan support..
Especially moral,emosional, m ...
watever_0607 Post at 28-5-2012 21:09

sorry to hear that.saya pun mengalami mslh yg sama.saya kena buatan org since 2004 then start 2008 baru start berubat sbb bru tahu terkena.selama 4 thn tu redha ja la dok sakit2,lemah2,mimpi bukan2 setiap mlm.now saya rasa benda2 ilmu hitam tu dah takda (firasat saya lah). tapi saya asyik lemah semangat, sugul, penat tanpa sebab, senang sakit, kadang2 benda tu dtg menumpang saja2 dan kena p buang lah. dan saya rasa ini kesan drp terkena ilmu hitam lah.sbb diri kita dah ada laluan utk makhluk halus ni keluar masuk sesuka hati.mmg org kata kita yg pnah terkena ni susah nak menjalani kehidupan mcm org lain, kita cepat penat, x aktif dan bertenaga mcm org lain. emosi cepat tersentuh dan rasa malas nak bergaul dan bercakap dgn org kadang2.nak menyendiri, mudah marah, mudah sedih. org lain tgk kita pun rasa x suka xtau sbbnya.

mana2 alim ulamak yg saya jumpa dan bercerita psl masalah ni, depa kata kita kena kuatkan diri kita dgn sntiasa zikir, solat sunat, baca quran, elakkan stress, elakkan keluar mlm2 sbb makhluk halus ni suka berkeliaran wkt mlm. pendek kata, xbleh sesaat pun kita lalai.diri kita sndri yg kena kuat drp dlm,sentiasa mohon pd Allah.

itulah, saya pun kdg2 xkuat, even tough saya dah berfikiran positif dah yg element2 hasad dengki org sebelum ni dah xda, sakit yg teruk dulu2 pun dah xda, namun rawatan susulan utk menguatkan fizikal n mental kita tu kena berterusan. kdg2 bila rasa ada bnda tu dtg menumpang (saya boleh rasa kehadiran benda tu), saya buat xtahu ja, hidup mcm biasa, solat mcm biasa, baca quran mcm biasa. cuma, kdg2 solat jd x khusyuk, baca quran pun x fokus, mulut berkata2 tp fikiran melayang tah ke mana. bila pergi berubat, minum air yassin, then benda tu pun dah xda, smyg pun ok, boleh khusyuk, baca quran pun dah boleh fokus. tapi saya pun xtahu sampai bila hidup saya mcm ni. sekejap ok, sihat, then kena ganggu, pergi buang, then ok dan sihat balik, pastu benda tu dtg blk, then berubat lg.dok ulang2 mcm tu. diri saya belum kuat utk buang sndri gangguan2 tu.

Salam semua..

Ok..tt sebenarnye terdesak & sgt2 perlukan support..
Especially moral,emosional, m ...
watever_0607 Post at 28-5-2012 21:09

walaupun ada ustaz suruh saya elakkan keluar mlm takut2 ter'lalu' kwsn benda tu kan, saya x nafikan keluar jugak every weekends dgn suami.kdg2 weekdays dah boring masak kat rumah, saya nak jugak mkn di luar,saya pun nak jugak keluar tgk wyg dgn suami, pergi jalan2 mcm org lain. saya jugak dinasihatkan supaya x pergi ke kwsn2 berbukit, hutan, tepi laut. tapi saya mmg seorang yg suka nature sbnrnya, saya suka ajak suami p tmpt2 peranginan mcm tu.tp tiap2 kali balik ja drp tmpt2 mcm, mesti kena.saya sedih,adakah saya x boleh nak menjalani kehidupan mcm org lain. pi jalan sana sini dgn gembiranya. walaupun dah beberapa thn berlalu drp episode terkena sihir tu, tapi kesannya smpai skrg. saya akui, mmg saya blm ckup kuat utk melawan dugaan yg mcmni.

susah nak ckp bnda ni, org yg xpnah mengalami xkan phm.dan mmg kita kena sentiasa berdamping dgn org2 yg dpt sentiasa bg sokongan moral.sorry la saya pun xtahu tempat2 kaunseling.saya pun sentiasa berharap jugak nak rapat2 dgn ustazah mana2, ustazah masa skolah2 dulu ka, sbb kita sgt2 perlukan bimbingan n nasihat drp org alim.

salam mi..

Thanx lot yea..sbb sudi masuk sini..
walaupun tgh busy2..mcm bumblebee...uhuhuh.. ...
watever_0607 Post at 30-5-2012 23:56

saya pun rsa mcm tu jugak...saya harap kita boleh jd kwn, saling memberi support antara 1 sama lain..malunya
tapi saya xlarat nak msg/call selalu..bukannya jd engineer ka apa ka yg kena kerja p site sana sini.tapi,x larat..just x larat.

walaupun ada ustaz suruh saya elakkan keluar mlm takut2 ter'lalu' kwsn benda tu kan, saya  ...
erin86 Post at 4-6-2012 11:52
Lum pulih le kalau gitu.... masih banyak lagi dalam tuuuuu

ye ke...adakah maksud 'pulih drp gangguan' ni bererti saya langsung xkan ada simptom2 spt yg sy sebut td?

sblm ni antara thn 2004 - 2008 sy terkena (xtahula sihir ke santau apa ke, xarif benda2 ni) drp seseorang.slps thn 2008 sehingga skrg adalah tempoh berubat,beberapa pengamal perubatan dah sy jumpa even sy penah terkena jugak dgn org yg konon nak mengubat saya tu.jd bertambah teruklah sakit saya.ada yg saya yakin mmg dia buat ikut cara islam, eventough dah pernah pegi dkt darul syifak, kwn2 Dato' Harun Din pun dah pergi.tp x baik jugak dan mungkin x kena dgn saya jd try cari org lain.

thn 2009 saya jumpa pengamal perubatan yg 'kena' dgn saya, dan saya yakin drp segi rawatannya x bercanggah dgn islam, sbb lepas jumpa dia mmg saya sihat byk lah berbanding sblm ni (terkena dgn org yg dengki,tambah terkena dgn 2 org bomoh lg).

dia lah yg ckp dia tgk sy ni dah xda unsur2 buatan org.cuma saya ni masih lemah,slalu ada benda nak menumpang.kalau bnda menumpang ja,senang nak buang sbb bukan org yg hntr pun.tapi buang yg tu,nnt dtg pulak yg lain.mcm2 jenis ayat pendinding drp jin/iblis yg org bgtau/baca di internet,tapi mslh saya ni lah,x jdkan sebagai amalan. kalau tringat,buat.pastu dah mcm2 ayat pulak, so xjd amalan dah la.kdg2 baca ayat tu,esok tukar plak baca ayat lain.

mcmana kita nak tau pengamal perubatan tu ikut cara islam atau x?saya dah takut nak p kt org sebarangan.yg sy terkena dgn bomoh tu,mak sy dpt info drp USTAZ sekolah mak sy.kwn ustaz tu yg dok mengubatkan org sakit mcmni.dapat info pun drp ustaz kan,kita ingat ok lah.rupa2nya lg truk sy sakit pastu.mungkin la ustaz tu sndri pun xtau kwn dia mcm tu.sbb org2 mcm ni kan munafik.dpn2 kita, dia berlagak alim la apa lah,rupa2nya dok puja iblis.

org2 mcm ni kan munafik.dpn2 kita, dia berlagak alim la apa lah,rupa2nya dok puja iblis.
erin86 Post at 4-6-2012 12:56
Jin (iblis dan konco konconya) tak mampu menewaskan orang yg ikhlas

So, Cubalah cari ikhlas dalam beribadah, apa juapun ibadah tu......

Reply 54# hantukiller

terima kasih atas nasihat...

Kebencian itu haruslah diluputkan dari diri. Nanti dituntut di alam akhirat kelak.
Ada sesuatu yang ...
rdzaccess Post at 3-6-2012 23:26

salam semua..

itu la pakcik rdz..saye slalu bertanye pd diri sndiri..
bukan saje selepas saye sakit..tp sebelum saye sakit pun mcm tu..

saye tertanye2..nape hidup saye x mcm org lain..bahagia dgn keluarga mereka.,,
amat la sayang2..antara 1 same lain...nampak dgn jelas keakraban..tu..

tp bile lihat diri sndiri dgn keluarga sndiri..mcm mana la kite nak rasa perasaan sayang tu bile kite sendiri x pernah merasainye??..
& bile ujian dtg menimpa..benci la yg timbul..benci la yg timbul..terhadap makluk2 Tuhan yg dh menterbalikkan hidup saye ni....

mmg senang utk rasa sayang bile kite dsayangi..
tapi mcm mana nak rasa sayang..bile xde sape sayangkan kite..
malah ade pulak yg benci pd kite..& sihirkan kite??...

eh,..mcm nak tulis novel ke ape tt ni??...
tt cume tanamkan dalam fikiran..utk "lihat" Allah..swt..sebab ujian ni dtg dari Allah..
jadi semua yg buruk2 yg tt nampak/rasa/alami..tt abaikan..

mcm senang jek kan type2..ni senangla..
tp nak buatnye x sesenang tu...

Post Last Edit by watever_0607 at 4-6-2012 20:55
saya pun rsa mcm tu jugak...saya harap kita boleh jd kwn, saling memberi support antara 1  ...
erin86 Post at 4-6-2012 11:57

salam erin..

eh..saye mcm pernah nmpak awak je kat forum ni...
orait2...slamat berkenalan..
tt bleh jek semua..sms,ym,pm,email...tenet sponsor la katakan..

erin mcm saye jgk ke?..x larat...jek..
saye pun mcm tu...pagi2 bgn tdo..rasa nak pitam la..nak demam la..
tp yg confirm mesti rasa lesu sgt2...mcm lepas marathon/walkthon/jogathon...
tapi baru bgn tdo tu patut rasa best..terehat..lena ni bgn tdo...
pastu kena cepat2...bgn cepat2 mandi cepat2 makan..sebab nak kena rebah balik..cuak..la..

waalaikumsalam.ye ke mcm pnah nmpk?sy jrg msk forum,kalo masuk pun slalu jd silent reader je..hehe.

yup slalu ja cmtu,pg2 bgn tido mmg lesu,tp sebolehnya2 buat xtahu je,dok tanamkan dlm fikiran 'mindset je tu mindset je tu'.tp xdpt dinafikan la slalu xckup tenaga berbanding org lain.ok nnt sy PM TT ok!

orait erin...

tension nye jadi org sakit ni..dh bertahun2...
aku just wonder la..mcm mana org len yg sakit..tp xde family/kawan2...
sorg2 mcm mana die org bleh handle..semua2 ni yea??..

tt dkelilingi..org yg pentingkan diri sndiri aje..
x pernah fikir kan nasib tt yg dh bertahun sakit ni..mcm mana keadaan tt??..

cume fikir kan diri masing2..
pastu bile stress ke tension ke bleh je nak complain kat tt..
x kisah la tt ni terbaring sakit ke..tgh sihat ke..

tp nasib tt ni bile tgh sakit sedih..sorg2 terbaring..
biar la tt sorg2 kan...bile tt nak ngadu..mana pegi btg hidung semua.??..
sorg pun x nak dengar..
aaarrrgh...rasa mcm nak mental!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

orait erin...

tension nye jadi org sakit ni..dh bertahun2...
aku just wonder la..mcm ...
watever_0607 Post at 5-6-2012 15:58

kan rdzacess tu nak bantu, dah contex dia lum???? cuba la... jangan banyak fikir, terus je contex dia, inshaAllah dia boleh membantu