CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 50815|Reply: 157

MISTERI Restoran Adik Manja di Kuantan , Pahang...

Hidupan ghaib seperti Jin dan syaitan itu sememangnya wujud dan tak mampu kita nafikan. Ini merupakan kisah yg di kongsikan oleh seorang yg telah merasainya sendiri berkenaan dengan misteri sebuah restoran tinggal yg bernama Adik Manja di Kuantan, Pahang.

Sebagai maklumat, restoran ini dibina awal tahun 90-an, lokasi di tepi Jalan Gambang (sebelah kiri) menghala e bandar Kuantan. Dulu klu tak salah nama restoran ni lain sebelum dimiliki oleh owner baru,,tp setelah baru jer beroperasi, atas sebab tertentu atau misteri, restoran ini ditinggalkan begitu saja hingga kini. Anehnya 'jiran' berdekatan agak rancak pembangunannya dan tidak mustahil restoran ni kurg sesuai berlokasi di situ dan yg paling misteri sehingga kini juga masih tiada owner baru mengambilalih dan Restoran Adik Manja dibiarkan mereput dan berdiri sebagai sebuah entiti yg memiliki kemisterian sendiri.

Nak tulis pepjg pun mesti korg bosan nk baca kan kisah misteri nya..so, sesapa yg PERNAH lala @ tahu @ mengalami kisah misteri pasal restoran ni jom ar share kt sini..aku rasa mcm menarik utk dikongsi coz aku rasa mcam pernah melalui jalan ni masa nk pergi ke Kuantan dulu.

ni gambar Restoran Adik Manja tu.

Rate

1

apa yang misteri nya..

Laaaaa... ingatkan TT ada cerita misteri restoran ni........

citer la TT..jgn dibiarkan kami semua diselubungi misteri yg manja nih

lokasi memang startegik..tp maybe makanan tak besh kot.. restoran dah ada sejak jln kontan-gambang tu lum siap ag...mean dah lama...

klu ingt dulu ada kes lori tangki terbakar kot... hampir2 dengan lokasi kedai ni laa jugak...

tp entah laa ada benda misteri ke??

arwah pak sedara pnh jamu kami sekeluarga kat restoran ni dulu,tp dah lama tu..zaman sy masih sekolah lagi..tak de apa yg misteri pun..tp tak tau la sb dah lama..

Follow Us
tt malu nak cite ekk...

maner cite tt

jalan i balik keje tiap2 hari.emm xde pulak rse misteri cume syg tempatnye mmg cantik cume xde owner.kalau ikutkan kedudukan restoren tue mmg strategik sbb jalan 2 jalan utama dari gambang ke kuantan btul2 trletak ditepi jalan.

mase bulan pose thn lepas ade jgk peniaga yag buka gerai jual lauk pauk dpn restoran 2 tp mcm xramai je org singgah beli wpun bnyak lauk pauk dia..tp xnampak pulak dimana keseramanya..

ceritalah tt... kami tunggu ni..

mmm..tt nak cite pe?

adakah dicelop dri blog ohtidak ha3
kisah penglipurlara ajer tuh

TT cerita meh...nak tau apa jadik??

Apa yang misterinyaa...

Tak sabar nak tahu nie...

cepatla citer tang misteri tu..

siang mmg tak nampak kenagkerannya....tp waktu malam???..boleh tahan la jugak..

TT cepat la citer...

di sebabkan TT tak citer pun...saye telah bertanya kepada pok cik gugel...ini jawapannya :

Dari email yang kami terima:

“Dah lama aku perhatikan…sbagai maklumat, restoran ni dibina awal tahun 90-an dulu..berlokasi di tepi Jalan Gambang (sebelah kiri) menghala ke bandar Kuantan. Dulu kalau tak salah, nama restoran ni lain sbelum dimiliki oleh owwer baru…tapi setelah baru jer beroperasi, atas sbb tertentu atau misteri, restoran ni ditinggalkan begitu sahaja hingga kini. Anehnya ‘jiran’ berdekatan amat rancak pembangunannya dan tidak mustahil restoran ni kurang sesuai berlokasi di situ dan yang paling misteri, sehingga kini juga masih tiada owner baru mengambilalih dan Restoran Adik Manja dibiarkan mereput dan berdiri sbgai sebuah entiti yang memiliki kemisterian tersendiri”…

Aku pernah ada pengalaman dengan kedai ni kira2 7 tahun lps. Van company yang aku bawak rosak berhampiran dengan kedai ni…kira2 300 meter je. time tu malam dlm pkul 9.00. Kawasan tu agak gelap jadi aku boleh nampak kedai tersebut terang benderang dan meriah, nampak mcm ramai orang berhenti.

Aku ingat nak pegi kt kedai tu tapi tak berani nak tinggal van company sbb barang penuh. Aku tunggu kawan aku datang bawak van lain pastu punggah barang2 dan teruskn perjalanan. Masa lalu kat kedai tu dalam pkul 12mlm mmg nampak jelas orang ramai tengah makan. Aku pelik jugak sbb setahu aku kedai ni dah lama tak bukak.

Mungkin owner baru kot..aku dgn kawan aku fikir. Esoknya aku datang balik waktu pagi sbb nak ambil van yang kitorang tggal kt tepi jalan malam tadi.

Aku tengok kedai tu tutup, aku tak puas hati aku pergi singgah kt kedai tu, aku tengok langsung takde kerusi meja…dengan keadaan yang berhabuk macam dah lama tak berniaga dan tak ada langsung tanda2 macam orang berniaga malam tadi…aku pandang kawan aku..pastu kawan aku pandang aku…apa lagi terus cabut la…tunggu apa lagi…tapi yang peliknya..sape yang aku nampak ramai2 makan kt kedai tu malam tadi…mmg misteri gilerrr..

sumber : http://www.ohtidak.com

Rate

1

citer 2 :

Anonymous said…

Aku membesar dgn dulu ulang alik dari kerteh ke temerloh ikut jalan ni sebab highway x ada lgi. Pena dulu, adik aku nak terberak sgt dah, so kami terpaksa berhenti dkt sini. Sebab, kami semua nampak ada orang jaga kedai. Tengah bakar satey kt depan kedai tu. Tp, pelanggan x der. Ada pak cik tu sorang2 je. Mak aku mintak izin guna toilet dia. Dia bagi. Tapi, time aku duduk dlm kereta tu, mmg rasa x sedap hati.

Tp nasib baik x jdi apa2 buruk. Sampai ke kg mlm tu, mak aku cerita kt parents n adik beradik dia, yg kami singgah di kedai ni. Semua org trkejut, senyap sunyi je. Tiba2 nenek ckp, kedai tu dah lama x brpenghuni. tp, x tau la kalau da bukak balik.

Bila kami otw nk balik smula ke kerteh, mmg kedai tu kosong. Usang, uzur. Seram je rasa. Tempat bakar satey yg meriah dgn lampu, khemah, tempat pembakar langsung x ada. Nasib baik x jdi benda2 buruk kt kami.

sumber : http://www.ohtidak.com

nie thread yg keberapa dah citer pasal restoran nie