CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: emmet_23

MISTERI Restoran Adik Manja di Kuantan , Pahang...

Hidupan ghaib seperti Jin dan syaitan itu sememangnya wujud dan tak mampu kita nafikan. Ini merupaka ...
emmet_23 Post at 31-5-2012 14:21

Kerasnya tempat nie....sampai keluar meremang nyer.....jaga-jaga sapa yag lalu kat sini......salah langgar anak orang nanti...

salam..nk komen sket la psl restoran ni..

sy lalu kt restoran adik manja ni dlm 3-4 kali seminggu..siang n jugak mlm..tp xtau lak berhantu..bru tau dr fb..(oh tidak)..dulu sblm nama di tukar kpd adik manja nama restoran ni rasanya boyz cafe..(sy ulang alik ke  kuantan dh dkat 5 thun da)..tp dlu pun xpnah perasan bukak..klu bukak pun x tringin nk singgah sbb lg senang cr kedai mkn kt bandar je..

pastu boyz cafe ni ad cawangan kt kuantan parade(kp)..org biasa kt kuantan parade msti tahu restoran ni..dulu ingt y kt kp ni cawangan pd y kt jln gambang ni..tu y ingt sgt nama restoran ni..tp spnjng sy lalu restoran tu xpenah nmpk ap2 pun..mlm2 mmg lampu dia menyala..kdng2 klu lalu siang tu ad nmpk org kemas2 kwsn tu..tp x penah berenti lak tnya org tu..nk tnya bos boyz cafe tkut lak klu mengganggu privacy org tu..huhu

ni apa y sy ingt la..klu salah info mnta maaf ye..

sabtu lepas ikoot hubby pegi outsation kat kuantan.
tak sangka lak selama ni kalao nak p opis dia yg kat kuantan tu kene lalu depan restoran adik manja nih...

sabtu lepas baru ternampak kekdahnya restoran adik manja nih..tak sempat nak amik gambar sbb terkejut cipan baru tau rupanya selama ni kami kene lalu dpn restoran tu before sampai kat opis dia....isk isk isk

dari pengamatan..kawasan agak muram n gelap...tak la bersepah or kotor sangat...nampak mcm ok je kawasan tu ikoot logik tak patut tak laku n tak de customer sebab tu dikira jalan utama..tak susah pun nak berhenti tepi or nak masuk dalam kawasan restoran...

tak sempat amik gambar je nih..next time p kuantan akan ku ambil gambar...
n time lalu tu ada teksi parking bawah bumbung depan rtestoran..itu sahaja laporan dari saye.....bai

ape yang seramnya sini....aku dok kontan dah lama tak penah pon dgr citer pasal restoran nih...semalam tnya laki aku dia cakap ape yang seramnya....tp aku teringat dulu kitaorang dok perak...nak balik kg abah aku kat t'ganu zaman 90an dulu...weols penah makan kat sini. tp mmg sunyi dah pon masa tu...tak silap masa ni aku tak sekolah pon lg.

tahun lepas restoran ni ade bukak time bulan posa. jual juadah posa...posa kali ni tataw la bukak ke tak...tp restoran adik manja ni sentiasa bersih je

tempat ni memang keras... sila lah takot kepade tempat ni. kerna, takde benda laen yg lebih layak ditakuti selain dari tempat ni. perrgghh.... insaf jap aku.

edee_91 posted on 12-8-2012 11:40 AM
tempat ni memang keras... sila lah takot kepade tempat ni. kerna, takde benda laen yg lebih layak di ...

ye ke?
aku slalu lalu tempat ni...sbb selalu ulang alik kl-kuantan....tp so far..alhamdulillah...x de mende pelik2 pun

Follow Us
baru ni balik ktn saje duk usha2 restoren ni...ade kat tepi jalan ek..mase tu tgk dah mlm sekali imbas jelah... rase seram sbb teringat cite2 kat cni...hahahah...kalo xtahu cite rase xseram pun

edee_91 posted on 12-8-2012 11:40 AM
tempat ni memang keras... sila lah takot kepade tempat ni. kerna, takde benda laen yg lebih layak di ...

cuba periksa balik ayat anda, cari  dimana kesilapan ayat tersebut.....

kadang2 kita bercakap /menulis secara tidak sedar rupa2nya boleh memesongkan akidah.... harap maklum.

sesape yg berhajat nak snap gambor tu... snap la bebanyak sikit...dari pelbagai angle, luar..dalam...depan.. belakang... dan juga waktu siang dan malam sekali....  

tpt dah lame  kne tgal memang ade benda yg menumpang....

ctzaharah posted on 27-8-2012 03:45 PM
cuba periksa balik ayat anda, cari  dimana kesilapan ayat tersebut.....

kadang2 kita bercakap  ...

oh masih wujud lagi rupanye manusia yang berfikiran waras kat bod ni.. Alhamdulillah.

kikuri posted on 20-7-2012 04:34 PM
ape yang seramnya sini....aku dok kontan dah lama tak penah pon dgr citer pasal restoran nih...semal ...

tang bersih tu mmg aku sokong..mse lalu nk g kontan mse raye ke 4 aritu aku tgk kedai tu mmg bersih..myb psl [url=mailtowner@pemilik]owner@pemilik[/url] tanah restoran tu dok slalu dtg kot jaga kawasan tu..aku tnye kt org kuantan restoran ni xnk dbuka or di'revamp' semula ke memandangkan lokasi yg strategik juz next to exit gmbg, diorg ckp mybe akan maintain mcm tu je kot..huhu

havovasta posted on 28-8-2012 01:19 PM
tang bersih tu mmg aku sokong..mse lalu nk g kontan mse raye ke 4 aritu aku tgk kedai tu mmg bersi ...

maybe owner dia jaga kedai ni tanak kasik semak samun sangat. somi aku cakap last year ade jual juadah berbuka...tataw la betol ke tak sbb aku jarang lalu sini. tahun ni tataw la ade ke tak org berjualan juadah berbuka...baru2 ni aku lalu masa lalu balik kampung dr perak ke kuantan aku tgk jalan restoran ni dah kena tutup ngan pasu bunga. restoran ni selalu nmpak cerah pasal ade lampu jalan....aku pon ade dgr cita katanya kedai ni maintain gitu ja....rasanya owner tak minat kot nak jual atau bukak balik...takpon owner dah meninggal anak2 tak berminat nak jual atau bukak balik...just jaga kebersihan kedai je....kot-kot lah

kikuri posted on 28-8-2012 02:18 PM
maybe owner dia jaga kedai ni tanak kasik semak samun sangat. somi aku cakap last year ade jual ju ...

apa kata akak je take over restoran ni.....ekekeke

ctzaharah posted on 28-8-2012 02:31 PM
apa kata akak je take over restoran ni.....ekekeke

kakakaka....akak tak reti masak...boleh menyebabkan kebangkrapan

alah.... akak jadik tokey je, tukang masak impot lah dari pattani nun.....  

p/s  takkan akak tak belajar masak lagi.... anak sulung mesti tau masak... gi blaja, sian kat cik abang...

So? konklusinya apa cita sebenar ni? haha

cintajc posted on 17-6-2012 07:23 PM
Baru balik dr kuantan td..kedai adik manja tu mmg kosong.tp ada dgr cerite dr kwn,sbnrnya tpt tu tak ...

owner dia ke.
ingatkan bunian ke pape ke, buat saspen je.
tp yg makan segala tu, ape plak?

hehehe..dpt pon cari thread ni...mmg dah lama org sokseksoksek,,psal rstoran ni...tp gurl slalu lalu jln ni...laluan utamakan...tp alhamdulillah x penah kene lg...cma ada kwn ayah gurl kene 2 thn lepas...dia dr kl katanya..dah pkul 11.30mlm cmtu le...tetiba je rsa nk mkn bila lalu rstoran ni..perut lapar smcam katanya..pe lg trus bhentikan kete..di tnya pd seorg bdak prmpuan..mcm waitress le..apa yg sedap di sini katanya...laksa..pe lg...mnjilat jari kwn ayah gurl ni mkn..katanya sedap sngat2..dia mmg x tahu psal rstoran ni..sbb diorg luar..last2 dia cite kat ayah..sedap agaknya mkn cacing kot..

Rate

1

Baru lalu kat depan gerai ni jumaat lepas.\
Cuti2 gi lepak kat Gammbang water park...pastu next day lalu jalan ni gi kontan.
Terkejut beruk tgk gerai ni bab aru  semiggu dua baca pasal thread ni..
Mmg tak berpenghni kedai ni tapi nampak bersih...
Signboard depan kedai tulis Marina...tapi yg signboard menyisi jalan utama tulis AdikManja..
Keseramannyer  mmg taknampak waktu siang dan jikaseseorang tu tak baca thred abt gerai ni mmg tak feel papelaaa kekdahnyer..
If baca den serangan psikologilaatu