CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: putrakaduk

Taktik Licik Kedai Accessories Kereta

Reply  haji_one

bagusnya dpt info mcm nih....tq ye tuan haji...
nt sy kol dulu...hehehe
{:thum ...
nekcivic Post at 18-7-2012 08:54

Takpa, benda yg elok kita kongsi la..

Reply 19# putrakaduk

aku setuju sangat dengan benda ni.kuang asam betul.aku kena kat kedai tayar melawati.memandai ja depa ni.aku nak tukar tayar ja yang p usik benda lain buat apa,kena sedas dengan aku baru ada akai.:@

aku penah kena skali je kat kedai aksesori kereta.. nak tukar Head unit jenama Sony murah2 je pun... pastu  mcm2 tokey tu pujuk.. suruh tukar itu,.,. tukar ini,, padahal aku dtg sane naik moto kriss aku je pun.. tanye harga dulu,, peramah betul la tokey tu,, .. kedai aksesori kat taman melawati..

tumpang tnya..kalau nk latak penampan getah kt pintu kereta tu elok pergi kedai aksesori atau pergi kt pusat servis kereta?

haji_one posted on 19-6-2012 12:06 PM
Post Last Edit by haji_one at 19-6-2012 12:12

Nak citer skit..memang sakit hati ni bila kenangkan ...

kedai aksesori ni mmg saya langsung x rekemen..100% bumiputera punya kan...dah la charge harga mahal2 siot..kemudian buat keje cincai..mmg ban la kedai tu...serikkk

AnisSuraya posted on 24-7-2012 01:45 PM
kedai aksesori ni mmg saya langsung x rekemen..100% bumiputera punya kan...dah la charge harga mah ...

hehehe..tu la, ingatkan sebab nak tolong melayu la saya pi tu, alih2 kena 'ngap' ngan melayu..sabor je la..dah kena pangkah dah kedai tu..

Follow Us
haji_one posted on 24-7-2012 02:15 PM
hehehe..tu la, ingatkan sebab nak tolong melayu la saya pi tu, alih2 kena 'ngap' ngan melayu..sabo ...

itulah..saya dulu pun ingat mcm tu juga tapi sebab compare harga jauh sangat, saya chow awal...kalau dak konpem saya pun akan terkena..tapi saya pernah beli wiper belakang kete kat situ dan nak pasangkan wiper belakang mpv saya pun ambil masa dekat 45 minit....mmg besar kedebak kedai tu..sebaris dgn az zaharah tapi lain bangunan

AnisSuraya posted on 24-7-2012 03:21 PM
itulah..saya dulu pun ingat mcm tu juga tapi sebab compare harga jauh sangat, saya chow awal...kal ...

Org pakai Wellfire...memanglah wiper belakang mahal...kalau nak murah lap pakai kain

zzcbr posted on 24-7-2012 04:15 PM
Org pakai Wellfire...memanglah wiper belakang mahal...kalau nak murah lap pakai kain

abang zek.....

prettyuglybabe posted on 6-6-2012 12:44 PM
babe pun pernah kena satu kedai kat desa pandan. kedai tu kat corner nak pergi ke blok g..

hari s ...

babee

vavinya dorg 2:@mencabuli hak kte sebagai penguna,suke2 je rosakan,pastu nk cas2,nk oper2 diri lg..

aku kena kat bengkel melayu mggu lepas.. kete aku tersengguk2.. mmg nampak kabel plug dah rosak.. pi kedai melayu.. katenya paling murah standart VDO proton kabel tuh 1 kabel 50-60 hengget.. kena tukar 1 set 4 kabel jadik 300 termasuk upah.. pastu 5 hari kemudian aku g bengkel dekat opis.. melayu jugak.. try tanye.. standart dan paling murah.. katenya 75! mak aii aku jerit lagik mahal.. 75 x 4 = 300 laa kabel ajer.. mekanik tuh gelak.. hahaha.. 75 1 set siap pasang laa bang!.. aku cakap.. dengan pantasnya skrg ko tukar

arel_ahmad posted on 25-7-2012 06:40 PM
babee  

itu la.. sekarang ni kalu apa-apa pasal kereta, pergi kedai mesti berteman. no more pergi sorang.. :@

pengalaman aku la tiap kali gi servis kereta kat kedai aksesori ada je yg x kena.

cth bila servis air cond, oh lu punya compressor sudah kong kali kong oo mesti mau bukak compressor kasi servis. at last dr asal servis RM 50 kong kali kong bleh up jd smpi ratus2.

so ada hikmahnya jgk kalo x bawak duit bnyk2 time g servis kete nih. hehe..

jenglut posted on 6-6-2012 02:51 PM
Biasa sy buat mcm ni
Beli accessory kat kedai
Pastu suh mekanik yg serasi psg kan

kedai accessory mahal laa........ gi beli kat mudah.my atau lelong.com.my

bagus benang nie.. perkongsian n ilmu baru.. tq smua

Setakat ini jika kenderaan saya perlu diservis saya bawa terus ke service centre (Nissan - Kedah) walaupun telah tamat warantinya. Walaupun agak mahal, tetapi yang pentingnya adalah persepsi tidak rasa ditipu. Lagipun service centre akan hubungi dahulu untuk persetujuan kalau perlu diganti spare parts. Di KL pula, pernah di service centre Nissan di TCEAS Lube Laju, Temasya Industrial Park, Shah Alam, duit RM 20 yang saya cuai ditinggalkan di bahagian dashboard hilang (saya sepatutnya mengosongkan kenderaan dari barang-barang bernilai terlebih dahulu).

Bagi air cond pula, saya bercadang untuk membuat service. Dua tahun lepas saya bawa kenderaan ke kedai yang sama. Saya bertanya mekanik untuk kerja-kerja servis. Beliau menyatakan jika masih rasa sejuk tak perlu buat apa-apa. Susah untuk mendapat mekanik sebegini. Menurut ayah saya kedai air cond ini agak popular bagi penduduk setempat.

Saya menetap dan bekerja di KL tetapi bila sampai masa untuk membuat servis, saya akan rancangkan cuti untuk balik ke kampung di Kedah untuk membuat penyenggaraan kereta. Semua penyenggaraan dibuat di kedai-kedai di kampung, service di service center, air cond, bateri dan alignment/balancing tayar.

Setakat ini, kalau terasa ditipu pun mungkin tidaklah dalam jumlah yang banyak.

Persepsi saya adalah di kampung tidak terasa ditipu sangat kalau dibandingkan di KL.

bro_kr posted on 8-6-2012 03:52 PM
Area KL. Aku baik dengan taukey dia tu... Tapi biasa la, kalau kita tak monitor, diaorang ni j ...

tinted apa jaminan 10 tahun

putrakaduk posted on 6-6-2012 12:29 PM
Aku start dulu, baru2 ni member aku, hantar kereta di sebuah kedai accessories di Shah Alam yang ber ...

aku nah kena kedai ni... dia pau aku tukar speaker smpai rm200... sudahnya mcm haram bunyi.. muka da la mcm gangster.. sudahnye aku gi kedai sebelah, kedai tu beli speaker aku .. kira trade in laa...smpai skrg elok.. da dekat 4 tahun kot..akcelli kedai ni kwn aku lah yg promo... sudahnya kwn aku yg promo tu kena rembat 1k wat speaker..asalnya nak betulkan speaker jer... itu pun kalau betul la kedai TT sama ngan kedai aku gi.. sebab kata ada lmbang wau kan...

Aha kedai yang ada lambang wau bulan.

cha ya nun alip  kalau x tipu olang bukan cina namanya...