CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

Lagikkkkkkk.

lagikkk lagikkkkk best pulak cte ni

alah TT tak sambung lg ker?best gak..nak baca misteri terungkai ni

aku rasa TT ni adalah anak sulung, pastu keluarga mesti sejarah ada bela2 ni, tu maknanya mcm ada nak damping je. tu yg bnyk musuh dpd2 jin2 liar lain

cepat laa sambungggg

TT, nice sharing... Updates please... Her her her...

Follow Us
best la TT, lagi best baca citer TT dari tengok cerita amuka pocong tuh....

Mana tt nih, misteri gak tuh..

seramnyer.....TT dah stop sambung citer ker?

Semlm jaga anak buah umur nak msk 5bln, dia tido tiba2 terjaga then dia cam gelak ngan ckp sorang2 ingatkan nak biarkan sajer sbb mata dah ngantuk tp kena tegur ngan hb dia ckp jgn biarkan bb gelak sorang2 takut ader yg layan dia, me trus angkat bb terus ulik2 smpi baca ayat alfatihah ngan ayat kursi terus dia tido....

ala takde sambungan ke????

ala..tt,cpt la,smbung citernye....

Akan ku tunggu, cerita seram dari mu.

seram ler citer TT. teruskan ye.

percaya TT ni jenis org yang kentall. sbb aktif kat board CI. takat kena serkap kata cerita ni rekaan imaginasi, mesti x sentap kan.

x de smbg lg ke...dh byk kali masuk ni...

nak tau apa misterinya....

ape misterinyer.....suspen tau!

x sabar den nunggunye..hehehehehe...

Assalamualaikum semua..maa sebab buat korang tertunggu2ader urusan aku nak selesaikan disamping kisah lame yang perlu aku refresh betul2

tajuk : misteri terungkai

semasa ketiadaan ayah ku kerana outstation, byk perkara anerh berlaku kat rumah tuh dsamping berjiran dengan jiran yang aneh2, back tu story...selama hampir seminggu ayah ku outstation, akhirnya ayah aku pun pulang lah dari rumah, mcm biasa, balik jer rumah..ayah ku mula la merungut kata kursus tak best la, makanan tak sedap la...tp dia tak tau bertapa seksanye kitorang berada dirumah tuh sepanjang dia takda..ayah aku sampai umah dalam kol 8 mlm,,masa duduk2 tuh aku kata kat ayah aku : " ayah rase ok ker beli rumah nih?" dia kata " kenapa kau ckp mcm tu, bg ayah ok jer rumah nih, lgpun dekat ngan tempat kerja ayah"..muka ayah aku mula mcm nak marah ..aku pun diam jela ..kang tak pasal2 kena marah..dah la orang tua tuh baru balik....angah plak asyik merungut sebab takda kawan..angah buka citer pasal benda2 yang dia jumpa tuh...ayah aku pun apa lagi mengamuk la..ayah aku tak suka benda2 ni...masa dok marah2 kitorang tuh..tiba2 ddddammmmm!!! periuk kat dapur tuh tiba2 jatuh...pintu peti ais plak terbuka sendiri..kitorang pun apa cepat2 amik rizzz,,mak ngan aku serta angah dok dekat sofa,,ayah ku pegi ngk kat dapur tuh...angah mula nak nangis...

pastu ayah aku pun pegi la ngk..dia leh kata angin jer..masa tuh la dia menjerit " hoi!!! hoi!!!! sapa tuh dok intai2!!! rumah aku!!! sambil jari dia menunjuk ke arah tingkap...ayah aku pun bergegas keluar..pelik takda orang...sunyi jer..disamping lampu yang jadi peneman di luar..ayah ku pun masuk balik...tutp pintu..time tulah muka dia dah berubah kit dia kata kat aku " sepanjang ayah takda ader benda tak elok berlaku tak? pastu mak aku pun citerla..A-Z..mak aku ckp semasa ayah aku takda..byk benda kacau contoh bunyi2 misteri..dengar sore orang menjerit , dengar sore orang ketawa,,bunyi orang bawak rantai besi..kat luar rumah...
masa tuh aku pun menyampuk la..citer pasa hari pertama pindah...sampai mlm dengar lagu opera cina...muka ayah aku tiba2 mcm menyesal, dia mcm merenung sebentar..lepas jer dia hirup kopi tuh..ayah aku mcm bg isyarat suruh kita baca ayat2 Al-Quran kalo diganggu..

jam menunjukkan dah nak dekat tengah mlm...ayah aku masih merenung..seolah2 sedang berfikir..mak aku punye la risau ngk dia asyik termenung.." sudah la tuh bang, dah tengah mlm ni..elok tido dulu..abg baru balik..." kata mak aku...aku pun kesian..rase mcm menyesal plak citer benda tuh..tp memang kena citer sebab benda tuh makin menjadi2..jd mlm tuh seperti biasa aku ngan angah tido  kat bilik...kali ni..angah senang plak tido nye..tiba2 hujan turun dengan lebat...dalam 12.30 mlm..diiringi petir...aku pun tutup tingkap guna langsir..terus je tido..aku pun tido..asyik sedang dibuai mimpi....Allahuakbar!!!!! ddammmmm!!!!!..terkejut aku...aku pun cepat2 buka pintu..terlihat mak aku sedang menenangkan ayah aku...ayah aku kata nampak orang tua dok berdiri atas siling sambil jari dia menunjuk ke arah siling..aku pun g la ngk kat situ sebab rizz ade kat situ...

jd aku pun masuk la bilik parents aku tuh..terase mcm sesuatu yang ade kat bilik tuh...merermang bulu rumah time tuh..rizz plak lena tido..aku terhidu bau mcm hamis campur kapur barus..time tuh hujan masih lagi turun..kilat saling menyambar...aku ngk jam..baru pukul 3.00 pg..ayah aku kata...kita kena pindah la secepat mungkin..tp ayah aku nak tau apa punca benda ni kaacu family aku....

bersambung.......

Rate

1

TT...nak tanya...ngk=tgk ke? jgn guna short form ngk bleh x?sy baca mcm ngok(bongok) je

fuhh seram jugak..sikit2 baca aku pandang kiri kanan
hahaha