CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

kenangan dn peristiwa seram

lambatnya nk terungkai msteri ni...tak sabar...

Hadoi...mg seram

Seram...seram. Misteri, cepatlah kau terungkai...fuhh!!! Pastu tt terus pindah ke?

seb baik aku baca waktu siang hari

TT ko memang superb lah....btw, mak ayah ko garang eh..ko asyik kene marah jek

TT... cpt sambung... x sbr ni...
Snggup tunggu dpan lappy...  

seram betul kisah nie.....

Follow Us
sape sebenanya tinggal atas rumah TT nie..cepat la sambung

memang dkt sgt dgn umah aku..aku dok kem PPH..skg tuka pga

TT...nak tanya...ngk=tgk ke? jgn guna short form ngk bleh x?sy baca mcm ngok(bongok) je

aah la TT jangan guna short form sangat ye
sebab kadang-kadang tak faham sangat la
tapi cite TT memang best..
menaikkan bulu roma je

olo
mana sambungan??
nak lagiiiiiiiiiiiiiiii

Macam movie pulak cite TT ni. Dahlah den pun dok Cheras. Seram sejuk je baca

tt...cepat la sambung....best cerita ni..meremang bulu roma....

cpt la smbg tt..pukul kang..
hahaha..tgh klimaks tggu nk pancut da ni

Fuhhhh....nasib baik TT citer siang3....kalu malam tadi,mampos kue tak baca...laki aku keja...sambung3...arie laki aku ada umah....post laa citer sebanyak mungkin...

Mata den melekap kat Thread tt nie...........tak sabar

tq..aku citer aper yang aku alami..tp terpulang pada forummer nak percaya ker tidak...tp ye ...
the_killer Post at 8-6-2012 16:49

takper TT..kalu niat mue ikhlas mencerita pengalaman...insyaallah ikhlas kami membaca...waa suka3 sgt3

sambungan.......
setelah ayah aku dikacau,,barulah dia sedar ader yang tak kena dekat rumah tuh..dari raut wajahnya mula lah meneysal..mlm tuh kitorang tak tido ..masing2 dok jaga..aku ,mak  aku dan ayah aku masing2 mula bersenkang mata untuk memastikan takda apa yang berlaku disitu..angah dan rizzz tido dengan nyenyak di bilik..mlm tu jugak kami bertiga mula membaca yassin..semasa membaca yassin..ada satu bau yang amat busuk sekali dtg dari luar rumah..aku dah mula takut dah..parents aku plak teruskan baca yassin walau mereka pun sedar akan baunya tuh...makin lama kami baca makin kuat baunya...kami baca sehingga la abis...jam menunjukkan hampir2 subuh...kami bertiga siap2 untuk solat subuh,,,setelah selesai solat...ayah aku berkata pada mak aku : " abg nak tau sgt aper benda kacau kita nih" mak aku cuma diam jer..seolah2 fhm akan keinginannya untuk menyiasat benda nih..nasib bek la time tu cuti sekolah..kawan2 aku kat sekolah sume heran ..mcm maner aku dan kuarga leh hidup kat situ...

pada pagi tuh...aku dan ayah aku pegi mencari makanan kerana mak aku tak masak breakfast..kami pun kuar rumah..mcm biasa..tempat tuh sgt sunyi walau dah pagi..jam menunjukkan pukul 7.00..yang ade hanyalah orang lalu lalang dihadapan pangsapuri tuh..masa kat lif..aku an ayah aku nunggu lif la..lame giler lif nih nak bukak...selepas tuh pintu lif pun bukak..terkejut aku apabila dalam lif tuh ada seekor kucing hitam..aku punya la terkejut..ayah aku plak selamba dia wat bodo..kucing tuh lari keluar dari lif..tau2 jer dah hilang kucing tuh...lampu lif yang malap2 membuatkan aku seram...sampailah ke tingkat bawah..ayah aku pun mula start moto dia ..aku pun bonceng sekali blakang dia..plan kitorg nak cari nasik lemak..kot2 ade area2 situ gerai nasik lemak...

masa lintas ke pondok guard..ayah aku memberhentikan moto untuk jumpa guard..tp yang heran..kipas terpasang..lagu opera cina tuh pun pasang ..tp radio mcm2 rosak la...pondok guard kosong...masa dok ayah aku melilau kat pondok guard tuh..aku ternampak makcik yang bawak kucing tuh dok perati kan  gelagat aku dan ayah aku di rumah dia..aku hanya lihat melalui side mirorr moto...kali ni dia kat bawah lif sambil tgn dia usap2 kucing yang hitam td..aku diam je.ayah aku pun start moto kitorang pun kuar dari situ..dalam msa nak kuar situ...ader sekumpulan remaja yang sedang tangkap gamba area2 situ...seolah2 mcm menyiasat sesuatu...ayah aku pegi ke mereka..belum sempat bg salam..mereka dah bg salam dulu...aku ingat lagi salah seorang daripada mereka tanya pada ayah aku : " abg duduk sini ke?" ayah aku  jwb " betul..saya duduk disini...bersama kuarga di pangsapuri tuh,"..muka dorg mula berubah...dorang tanye " errr btul ker? sebab setahu kami tak ramai orang duduk sini walau pangsapuri ni baru lagi" ayah aku jwb " nanti ramai orang la tuh"

kemudian salah seorang daripada mereka " abg dah duduk bper lame?" ayah aku jwb " dalam beberapa bulan jer..baru je kami berpindah ke sini"...kemudian mereka tanye " abg tak rese ker........" belum sempat abis tanye..kawan dia yang lain tarik bju dia..." takpela bang..maaflah ganggu..kami beredar dulu lah " masa tu dorang nek kancil..ingatla lagi aku..kancil wane merah dan wane kekuningan kit...pas bagi salam ..dorang pn beredar...ayah aku pun start moto terus cari gerai2 jual nasi lemak ...Alhamdullilah jumpa jugak..nasib bek tak jauh...kami pun beli lah dalam 4 bungkus nasi lemak ngan kuih muih...selapas tu kami pun pulang ker pangsapuri....

dalam perjalanan pulang...kami ternampak seorang lelaki dalam lingkungan 40 an...sedang memerhati pangsapuri tuh dia menaiki motosikal..ayah aku pun sapa dia...ayah aku bg salam...dan tanye aper tujuan dia kemari...dan lihat dari reaksi dia..seloah2 mcm terfikir sesuatu...dia perkenalkan diri ..namanya subianto ..asal dari indonesia...dia kata dekat ayah aku " bapak duduk sini ya? udah brapa lama disini?..ayah aku pun ckp la ..dalam beberapa bulan...dia menarik nafas...masa pangsapuri nih sedang dibina..dia salah seorang buruh disitu...dia kata masa membuat flat tuh..byk kejadian aneh berlaku..contohnya..kawan dia tiba2 mengelupur kena sawan...mlm plak terdengar sore perempuan minta tolong...kucing hitam byk berkeliaran..dan kemunculan amoi cina bawak payung wane merah mlm2 dtg pda mereka..dia kata kat sini angkernya terlalu kuat..selepas jer ayah aku dgr citer tuh.ayah aku pun senyum2 sinis..seolah2 takmau bg aku tkt...dia kata " setakat nih takda apa yang berlaku wak, kami ok aja di sini " wak tu berpesan supaya ayah aku berpindah cepat2...

dari sini aku mula melihat..misteri kekacauan ni semakin terungkai...

sambungan....

Rate

1

the_killer..... sy adalh peminat setia awakkkkkkkkkkk

ya allah..
sambung lg..
ingt dh abes..
sabo je la..
hahahhaa

ayat bersambung tu yang tak tahan tuh!!! adeH!!

Post Last Edit by wak_parjo at 9-6-2012 18:32

adeh ..sambung lagik..
citer paling angker kat sini..5 bintang.