CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55039|Reply: 221

member ak hantu??

salam kepada akak2 abang2 di bod ghosting ni

ak ade satu kisah benar yg nak dikongsikan di sini , dan yang paling penting kisah ni bukan dongengan atau saje nak kencing bro and sis disini.
Diulangi KISAH BENAR!!!

ok la ak star citer la erk.. Kisah ni berlaku 2 ari yg lepas, kejadian ni berlaku kat umah member sebab malam kejadian kitorang 3 orang memang tgah lepak kat umah die ni. Ak ngan member ak sorang ni gerak g umah die dalam kol 10 lebeh, die sorang2 je kat umah sebab abang die outstation.Sebab nape kami lepak kat umah die ni sebab die ade unifi so leh ar donwlad citer2 panas dengan kelajuan maksima hahahaha.
Terus terang ak gtaw ar kat umah die ni ade bau yg agak kurang menyenangkan, sebab rumah die ni kucing ade lapan ekor kesemuanya.. so ade 8 jenis bau taik kucing di situ, hahahhahaa.

So kitorang pon on la lappy masing2 tibe2 member ak yg folow g umah die ni terlupe bawak adapter lappy die tu, die cakap kat kitorang nak balek jap amek adapter kat umah ak gtaw ar kat die xyah amek.. ak ade adapter lebeh, ak pon bg la charger nset sony ak kat die.. hahhhaa
last2 die bengang die g gak la amek adapter die tu, so maknenye tggal ak ngan member ak jela berdue kat umah ni.. so kitorang pon layan la unifi sambil menunggu member sorang tu.

x sampai 15 menet member ak tu da balek, yg ak peliknye die x bawak pon adapter die tu. Ak tnye ar die mane adapter ko..die senyap je membisu x cakap ape2, muke die ketat semacam je macam baru lepas jumpe hantu. Yang member ak sorang lg ni da cuak semacam da, die jeling2 kat ak macam ade sesuatu perkare yg pelik sedang berlaku. Member ak ni die diam je x cakap ape2, so kitorang masing2 da panik gile ak pon tnye lg skali member ak ni.. ak tnye kat die " ko ni asal?? ko jgan maen2, ko jgan buat lawak bodo plak malam2 ni..." Pastu die pon bersuare..... Die cakap ....." tolong ak".... bile ak dgar die cakap camtu ak ngan member tros cabut lari sumpah ak cakap kitorang lari macam lipas kudung, masing2 mengelabah start moto nak blah memang kitorang tggalkan member kitorang tu sorang2 kat dalam umah.

Tgah2 otw cabut lari kitorang terseremapak member ak tu kat simpang traffic light... DUMMMM!!!!! memang ak gtaw ar jantung ak macam kene panah petir bile nampak die padahal die tadi kat dalam umah. Abes sume peluh jantan kluar kaki ak ni menggigil takot punye pasal last2 member ak yg sorang lg ni perasan gak die tepuk bahu ak macam orang gile, die bisik kat " weh tu mail tu.. camne die leh ade kat sini? " ak jawab " gile babi... dah tu kat umah ko tu sape plak??" masing2 diam..gentle ak cakap kalo nak ikotkan hati dan perasaan memang ak tros cabut lari tros balek umah ak.. tapi sebab member punye pasal ak follow la member tu tgok die nak g mane.

Kitorang berdue follow member lg sorang tu jauh2 risaw plak takot bende pelik2 jadi, kitorang naek satu moto ak bawak yg lg sorang dok belakang.. tgah2 follow tibe2 member ak si mail tu brenty tepi jalan, die panggil kitorang.. " weh g mane tu??" sumpah memang ak x jawab tapi ak slow2 g kat die, sampai je kat die ak pandang die atas bawah..memang betol ni member ak, die pon pelik asal kitorang berdue pandang die laen macam.. pastu member yg dok blakang ni tnye si mail ni..." weh ko dari mane??" die jawab " dari rumah la gile amek adapter!!"

sory ak nak g 7e jap beli suria 16..hahhaa

bersambung

Rate

1

nak lagikkkkkk

aku pantang betul sedap2 baca tergendala....ko pon satu la TT...apsal x g 7E duluk baru  posting ....

Hantu klon kot...ataupon saka kwn ko...

woit TT sambung la lagi... ko hisap suria 16 ker?? hahahha tu rokok pakcik2 je tu

7E tak der jual suria 16,yang 20 adalah...

Follow Us
Suria 20 buatan Lady Juta....ada tunggul ranting kayu....

bersiri pulak dah..takleh tulis sampai habis ke heran sungguh

ak gtaw ar ~ ni nak sebut cam ner ?

potong stim boto lah ko nie....

Ko ceritalah lagi lepas maghrib nanti...

ak? brenty? tulih elok2 bleh tak?

sambungan..

lepas die cakap yg die dari rumah amek adapter ak teros mencelah..
dialog antare ak ngan die memang ak ingat sebab kejadian ni berlaku 2 hari lepas jadi ak tulis bulat2 ape yg kitorang cakap.
ak     : ko dari rumah mane?
mail   : dari rumah ak la... kan ak balek jap amek adapter.
ak     : tadi lepas ko amek adapter ko ade g umah yoi x? ( yoi name member ak lg sorang )
mail   : mane ade.. ak dari rumah la.. mane sampai lg umah yoi, korang ni apahal???

DUMMM!!!!! lagi skali jantong ak macam kene panah petir..da memang sah kat umah yoi tadi tu bukan mail..tapi bende laen, hantu ke ape ak memang xtaw..tros ak ajak si mail ni lepak umah ak. Si mail ni pon jadik pelik la pastu die cakap kat kitorang  " korang ni apahal gile, laptop kat umah yoi tu maw kene rembat camne? " yoi pon jawab " xpe2 jom gi umah apok , nanty kitorang citer ( name ak apok) ". Bile sampai je kat umah ak tgok mak bapak ak x tido lg diorang tgah sembang2 kat ruang tamu, ak pon ape lagi tros terjah bapak ak, ak cakap kat bapak ak camni " abah sini jap ade bende nak bincang " ayah ak jawab " bincang mende? ni korang ramai2 ni nak g mane?? " ak jawab balek " x g mane pon, sini2 lepak kat depan jap ade bende nak gtaw "..

So kitorang pon lepak la kat depan umah ak ni, yg si mail ni da cam orang bodo da terkebil2 sebab x taw pe2 hahahaha..
then ak citer la dari A sampai Z kat bapak ak ngan mail..lepas si mail ni taw citer sebenar tros die mengucap panjang pastu die cakap " ko biar betol pok, ko jgan maen2.. betol ke ko nampak ak tadi?? " ak jawab " betol dowh, memang ko x caye tnye yoi " yoi pon jawab " memang ko sumpah ak x tipu, sebijik macam ko..." pastu bapak ak mencelah....... " saka tu "

Terkejot mail bile bapak ak cakap yg bende tu saka.. ak lg la terkejot sebab selame 20 taon ak berkawan ngan si mail ni xde pon nampak saka die ni, tande2 ade saka pon xde..memang si mail ni bersih la. Pastu bapak ak tnye kat mail ni " ko ade saka ke? "
mail jawab " issshhhhh pakcik ni, mane ade la.. x caye g tnye ayah saye" bapak ak jawb  " kalo camtu bukan saka la kot " pastu bapak ak tnye si yoi plak " rumah ko tu ade orang laen dudok ke? keras ke " yoi pon jawab " mane de pakcik.. sumpah xde, x penah plak jadi camni..sumpah memang xde" pastu bapak ak pandang ak.. die cakap xpe2, da korang g amek wuduk skang..kejap lg kite g umah yoi, ak nak tgok sape yg dtg kat umah ko tu..

ok la abang and kakak2 sy ade hal sket malam ni sambung balek dan ak akan gtaw korang sape sebenarnye yg jelme jadik mail member ak tu..

bersambung

Rate

1

sane sini main sambung2..........

sory tu all bro and sis sebab citer bersambong, ak meng de hal kol 8 kan ak sombong balek  

ehehe...hai apok...

p/s...tucen aku kecik2 dulu nama apok....uwaaahhhhhh T_T

member ak hantu??

Ok..ak nggu ko cont citer....

Hehe...cite best walopun ai da mcm gagap ter ak sini sana...

Sambung cpt ye dik pok...ai tunggu

(posted by mobile)

Saspen....saspen nk nunggu story tt nihhh

Apok...lepas solat maghrib ni sambung yer dik pok....

Permintaan!

Tolong tambah huruf 'u' kat 'ak' tu.

Reply 1# apokebaik123

ada pulak surya 16 kat 7e?

skali lagi saya ingin meminta maaf sebab citer ni bersambong..and ni adalah bahagian yang terakhir so bro n sis dun worry k

sambungan...

lepas kitorang bertige amek wuduk kitorang pon gerak g umah yoi, bapak aku soh gerak dulu tggu depan umah sebab die nak g amek pak lang aku (pak lang ak ni keje cikgu je tapi die dulu2 pernah ngubat orang ). Tggu punye tggu sampai gak bapak aku ngan pak lang aku ni.. bapak ak gtaw kitorang yang die da citer sumenye kat pak lang ak mase dalam perjalanan nak g umah yoi so kitorang pon lege la sket sebab die da taw citernye. Pastu pak lang aku tnye kat kitorang.. die tnye " saper yang nampak tadi?? " aku jawab " apok ngan yoi ni pak lang " die tnye lagi " ape lagi yang korang nampak?? " ak jawab " kitorang nampak bende tu je pak lang.. bende2 laen xde la plak"... pastu pak lang senyap jap sambil pandang ayah aku. Die tnye kitorang lagi skali " sebab pe korang lari? die kacau korang ke? " aku pon jawab " kitorang lari sebab bende tu cakap... tolong aku..."

Pastu pak lang aku suruh kitorang tggu kat luar die nak g masok dalam nak tgok bende tu ade lagi ke x. Aku pon ikotkan je cakap die xnak aku masok dalam umah tu hahhaha. Pak lang ak masok x lame dalam 10 menet je pastu die kluar balek, mase die kluar die x cakap ape2 kat kitorang die senyap je..die pergi kat kete myvi die pastu die ade amek satu beg itam then die panggil kitorng. Die cakap... aku nak masok lagi skali umah ni, ak nak korang ikot aku skali..yan ko pon ikot skali ( pak lang pggil ayah ak yan ). Kitorang pon follow la pak lang ak nak wat camne die da suruh terpakse la ikot walopon takut..hahhaa. Sebelom kitorang melangkah masok pintu umah tu die soh kitorang brenty, die cakap kalo nampak ape2 jgan lari.. bace ape yang patot, xtaw bace dok senyap2 dan jgan bersuarae langsong bile dalam rumah ni ak nak sume tutop mulut. Kitorang anggukkan arahan die.. masok2 je rumah die bau hanyir tros menusuk hidung aku..memang hanyir da macam bau bangkai pon ade plak, time tu memang aku da berpeluh2 macam orang lari maraton.. yang si mail plak aku tengok pandang lantai je x berani nak pandang depan.. ye la mesti die takot sebab bende tu jelme jadi die, yoi pulak pandang ak.. muke die memang pucat, aku angguk kepale kat die tande soh die relax..die pon angguk balek tande faham. Bapak aku memang style, die leh relax je pandang sume penjuru dalam rumah..yang pak lang aku ni plak soh kitorang tggu kat ruang tamu tempat aku ngan yoi jumpe bende tu.

Aku ade dengar pak lang cakap kat bapak aku soh bukak sume tingkap ngan pintu..jgan ade yang tertutup, aku pon perhatikan bapak ak die bukak sume tingkap dalam umah pintu pon die bukak luas2..ak perhatikan je bapak aku, Lepas sume da bukak pak lang panggil bapak aku die cakap " bende tu nak masok ".... dengar je ayat tu tros longgar jep lutut ak..gile woo 1st time kene camni saper x takot, memang aku cuak gile time tu.. si mail lagi la dok pandang lantai je, si yoi pandang ak sambil geling2 kepale tande cuak hahahha.. memang ak ingat 5 menet lepas tu bau hanyir ngan bau bangkai memang kuat..macam ade bangkai kat depan kitorang tapi kitorang x nampak ape2. Pak lang ak cakap sabar2.. pastu pak lang ak ade bace ayat2 quran.. sorry to say sebab time aku tgah takot ak x dapat nak ingat pak lang ak bace ayat ape..Lepas die bace2 ayat tu die pandang mail, mail masih lagi pandang lantai dari tadi.. kitorang sume perhatikan je ape yang berlaku.. adegan pandang memandang ni kejap je x sampai 5 menet pastu paklang tros g kat mail pastu die pegang bahu kiri mail ( ini lah 1st time ak nampak live orang berinteraksi bersame jin/setan )

Pak lang ak pegang bahu kiri si mail ni sambil die pandang muke die, tapi si mail die tetap pandang lantai..kat situ aku da leh agak da ade yang x kene ngan si mail ni. Makin lame makin kuat pak lang aku pengang bahu si mail ni.. muke mail memang da berkerut abes, macam tengah tahan sakit. Bile aku perhatikan pak lang aku time tu mulut die terkumait kamit macam baca sesuatu..adegan ni berpanjangan lebeh kurang dalam 15 menet gak.. kitorang yang lain cume bole perhatikan je dari tepi, sebab pak lang aku x bagi ape2 arahan. Pastu bile aku pandang muke mail yang mengadap ke lantai tu aku teros aku rase nak lari je dari rumah tu..sebab aku nampak mail tengah tersenyum, memang aku x taw nak cakap ape sebab x penah bende2 camni jadik kat aku..aku mengaku time tu aku memang takut ya amat..ape segale ayat yang ak hafal sume ilang..satu ayat pon xde kat kepale aku, x lame lepas tu baru si mail angkat kepale die.. die tros pandang pak lang ak, yang x leh blah mase die pandang pak lang die leh senyum tu... pak lang ak relax je pastu die pegang kepale mail, time ni die baru bagi arahan.. die cakap " yan ko pegang tgan kiri.. apok ko pengan tgan kanan, yoi ko pegang kaki ".. ape lagi sume masing menurut perintah ak pegang tgan kanan bapak ak pegang tgan kiri..si yoi plak pegang due2 kaki, time ak pegang si mail ni meronta2 macam soh lepas kan die, tenage die memang kuat ya amat.. aku pegang tgan die ngan bapak ak sampai berkerut2 muke kitorang, pastu pak lang ak cakap...... ( ni dialog antara pak lang ak ngan bende tu, kejadian ni berlaku depan mate aku sendiri dan aku akan tulis bulat2 )
pak lang  : kenape ko kacau budak ni?
bende tu : ................. ( die x cakap ape2 die cume senyum je )
pak lang  : lagi sekali ak tanye... kenapa ko kacau budak ni??
bende tu : die yang kacau ak... ( dengan suare garau )
pak lang  : aku xkan percaye cakap ko.. baik ko bgtaw perkara yang sebenar sebelom aku anta ko ke tempat asal ko
bende tu : die yang kacau aku.....die kacau aku.. die kacau aku....( die cakap 3 kali, ak memang ingat  )
lepas tu terus mail pengsan, pak lang aku teros amek beg itam die tu pastu die kluarkan botol air mineral, botol air tu sebenarnya da dibace dengan ayat2 quran... pak lang ak bubuh air tu kat tapak tgan die pastu die sapu kat muke mail.. die sapu 3 kali sambil bace ayat2 pe ntah ak pon x taw, tros mail sedar.. muke si mail ni aku perhatikan macam bengkak2, mate die warna merah cam orang sakit mate..kitorang baringkan mail kat atas lantai. Aku tngok si mail tu memang kesian.. x sangka member aku bole kena bende2 camni, padahal sebelom kejadian ni die ok je xde pe2.....

Pak lang ak gtaw kat kitorang yang bende ni die susah nak buang sebab ilmu die x cukup, die cume bole pastikan bende tu x ambil alih badan mail lagi ( rasuk ) . Pastu die gtaw kitorang panggil parent si mail ni, datng sini skang, aku ngan yoi gi umah mail panggil mak bapak die, bapak ak stay ngan pak lang jage si mail..otw nak g umah mail dalam kepale otak aku pikir mampos ape aku nak cakap kat mak bapak die ni, maw kene tiaw ak ni kang... sampai je umah mail aku tros citer kat bapak ngan mak die, diorang pon sume kelam kabut dgar anak si mail ni kene kacau. Sampai2 je kat umah aku tgok mail da leh duduk da kat sofa cume badan die lemah.. pak lang ak citer dari A ke Z kat parent mail diorang pon terkejot dgar citer nye...pastu bapak si mail ni gtaw yang die kenal sorang ustaz ni yg pandai halau bende2 camni, pak lang ak kate elok la kalo camtu.. sebab die da buat yang termampu da, ilmu die x cukup nak tolong mail ni sebab die bukan la pakar dalam hal2 camni cume dulu mase mude2 die ade tolong orang yang keje ngubat orang..

Bincang punye bincang bapak mail amek keputusan nak bawak mail ni balek kampong esok pagi iaitu semalam hari isnin 11/6/2012... skang bende tu still ade lagi dalam badan mail, dan mail skang da de kat kampong tgah berubat..malam semalam bapak die kol aku die cakap yang berdamping ngan mail ni jin tanah.. bapak die kate yang jin tanah ni marah sebab mail ade buang bende kotor kat tempat die..aku tanye kat bapak die bende kotor pe?? bpak die cakap yang mail ade meludah kat tempat jin ni lalu lalang.. sebab tu jin ni naek angin, disebabkan hanye meludah di tempat yang x sepatot nye merana satu badan.. jadi betol la cakap orang2 tue jgan meludah atau kencing merate2 takot kene jin..huhuhu
skang mail kat kampong lagi tgah terima rawatan, sok baru ak g lawat die ngan family ak..

sekian terima kasih

Rate

1