CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apokebaik123

member ak hantu??

Reply 177# Rafina

pergh!!!
Gila seram kot nmpk 2org kawn sekaligus..
Nsb bek yg ikt kejar tu yg ori..
Klu kena dekat Kyra mau terus lari xpndang mana2 dh..

Aku pun nk share kisah yg aku alami sendirik, tp versi kakakku 'hantu'.

Time tgh tunggu result spm dolu2, aku duduk umah along, kebetulan die duk teruk alahan ngandung anak sulong, aku jaga mkn minum derang laki bini. Abg aku yg tgh studi kt itm pun slalu mai duduk umah derang. satu petang Sabtu ni, abg ipar aku amik order nk gi psr mlm depan umah. Blk maghrib, die suh bini solat, tp selamba along jwb malas. Pastu marah bunyi azan bising. Abang aku terus amik lada itam, letak bwh pelipat ibu jari kaki, tekan sambil baca ayat kursi. Meraung la along. X sempat nk interaksi, along sedar balik. Laki die paksa solat + baca quran. die back to normal, just duk lemah & uwek2 alahan sampai la satu lewat petang khamis ni, muka die tetiba berubah, senyum sorang2 buat aksi gedik. Sib baik abg aku ada, amik lada itam lg. Die pujuk nk sembang dgn bende tu. Tanya asal mana, x nk jwb, jus gitau tempat asal di femes dgn tomyam. Pujuk die suh balik, die kata mmg die nak, kesian sal lama sgt dh dengan kakak aku, tp if die balik, nanti tn die x bg makan. Lepas spm, along ada keje part time kt 1 otel ni, sorang mamat ni kenan, tp along dh ada pakwe keje skali time tu. Mmat tu bubuh rambut dlm air strawberi bg along minum. Along clash dgn ex die pastu, masuk boarding skool amik stpm. Benda tu ckp, selain die, ada sekor lg dlm along, yg tu lg powerful, die pun takut. Abg + abg ipar aku saling berpandangan bile yg sekor lagi take over nk berinteraksi. Die dtg dari santau, kakak aku terkena time mamat tu cedokkan nasi kt kantin opis (part time lps abis diploma, keje skali dgn pakwe die aka suami die skrg). Abg pujuk suh keluar, die x nak, katanya die duduk dgn bby ni, bby comel. Abg baca surah2, then along tersedar, pelik tgk laki die ada sebelah, tanya, eh, dh balik psr mlm ker? Erkkkk, rupanya, dari sabtu - khamis, aku duduk dgn jasad along jek, dan hari2 aku supply die air strawberi

Post Last Edit by Pawi at 6-7-2012 16:31

Kemuncaknya, satu petang wiken ni, along menjerit2 suh laki die masuk umah. Antu strawberi ni baik jugak rupanya, gitau yg antu santau duk try nk take over abg ipar aku suh terjun (umah flat, tingkat 5 x silap aku). Abg ipar aku ckp, mmg die rase mcm x sedar bile duk termenung kat luar tu sampai aku panggil masuk. Since then, condition along mkn teruk, so bwk ikhtiar berubat dgn haji ni kt jln kebun. Time berubat, kuar serpihan2 rambut kt lidah, dh pecah2 sal dh lama. Betis lak, kuar serpihan kaca2 halus (hj tu ckp, tp aku yg duk bersihkan betis, rase mcm gula je). Then haji pesan, blk nanti, bg minum air rebusan pegaga. Malam tu, aku, abg, abg ipar nangis sedu sedan baca yasin. Along mcm dh nazak, duk mtk maaf byk kali dgn laki die, cal mak sedara yg die rapat, abah, mtk maap. Gitau die dh nampak arwah mama duk melambai nk amik die. Sampai ke subuh baca yasin, terus beli tiket bas, nk bwk balik kg. Ibarat usung mayat idup. Jumpa abah, abah drive bwk blk kg nenek. Byk dah ikhtiar berubat, tp derang2 ni ilmu x setanding bomoh santau tu. Abah ikhtiar bwk 1 bomoh cina ni, baru kitorang tau yg polis pun pakai bomoh. Kantoiiii. Since nenet aku take over ikhtiar berubat, aku x diupdate ngat status, may be die rase budak2 x perlu tahu. Yg aku tau, antu strawberi dh setel, tinggal santau angin. Yg hantar, bomoh org asli srwk. Mmg kuat ilmu die. Along dh thp muntah darah. Aku yg duk kutip 'gula' tu dr betis die, manjang kluar. Time mlm, along ckp, mcm awan itam duk keliling die. Lps tu, aku pun tatau update, dpt sambung blajar. Tau2, die dh ok, & branak kat kg. Gile azab, 9 bulan sakit kena buatan org. Moral of the story, kaum hawa ni jgn duk jd player, peramah sgt mcm bg harapan kt org. Along aku ni mmg popular kat kg, sedara mara dah cop nk buat menantu since die kecik lg. Kitorang dulu duk bandar, tp parents bercerai, seme duduk dgn mak @ kampung nenek. tgh2 mlm ada je jantan duk manggil kakak aku luar tingkap. Arwah mak aku x thn, die bukak, pi curah air panas. Terus senyap.

Kemuncaknya, satu petang wiken ni, along menjerit2 suh laki die masuk umah. Antu strawberi ni baik j ...
Pawi Post at 6-7-2012 16:22

kesiannya..dah la duk alahan mengandung, kena pulak sakit mcm ni... so bby dia ok tak?

Along aku ni mmg popular kat kg, sedara mara dah cop nk buat menantu since die kecik lg. Kitorang dulu duk bandar, tp parents bercerai, seme duduk dgn mak @ kampung nenek. tgh2 mlm ada je jantan duk manggil kakak aku luar tingkap. Arwah mak aku x thn, die bukak, pi curah air panas. Terus senyap.
Pawi Post at 6-7-2012 16:22

terus senyap tu maksudnya mati ker?

Reply  Rafina

pergh!!!
Gila seram kot nmpk 2org kawn sekaligus..
Nsb bek yg ikt kejar tu yg or ...
KyraKnightley Post at 6-7-2012 12:22

mmg seram pun kyra... masa tu igt nk cpt smpai ke ostel jer...
tp masa tu cuak jugak...takot yg ikut lari tu yg tak ori...tu laju giler lari tu... hehe

Follow Us
mmg takde update dari TT lagi ker? Lama sungguh dia menghilang.

pernah gak ada pengalaman member aku hantu nih...

masa tu i baru tingkatan 1..duk hostel.. dah la ...
Rafina Post at 5-7-2012 10:09

mmg seram..aku siap leh imagine lg situasi ko ms tuh. Tp lg kelakar ms korng tgh lari turun tangga tuh. Nasib baek 'beah momok' x ikut lari sm turun tangga tu.ehehe .. dh mcam jogaton..

Reply 185# viper_2803

Idok le jumpa mayat, so idup lagi mamat tu kut. Hehe. Just lepas insiden tu, die dh x kacau kakak aku dah

Reply 184# Rafina

Baby die ok, comel sgt. Tp bentuk muka time bby mcm strawberi

member ak hantu??

Reply 177# Rafina

Seram la..

(posted by mobile)

update....update please...

Dimanakah TT? Lama sungguh menunggu cerita dari tuan punya badan. Hilang tanpa kabar berita ni..

Curlastt cite TT.....
kenapa TT ingat mcm orang tak percaya??....
Cerita mcm ni memang orang percaya nya....kecuali kalau terlalu byk imaginasi....
jazaa Post at 12-6-2012 22:09

khen kak jazaa...setakat dua tiga episod tu tarak hal la.....lain la kalo berpuluh/beratus episod............ekekekkekeke

Reply 155# KyraKnightley

aiyo...maknanya yg ko nampak tido tu 'benda' tu la kan. nasib baik dia membelakangkan ko

Reply 171# pasuoren
pernah dengar kisah ni dulu......al Fatihah utk arwah

Alkisahnya, diorang ni nak pegi uptown.. sebelum tu masing2 gedik la nak naik ke highland tower... kiranya ada 4 org la yg pegi.. dah puas2 merayap kt atas tu.. diorg pon turunla.. berborak sakan dlm kereta.. sampai kt uptown, diorang gi minum dulu kt 1 kedai ni.. sekali ada sorang pak cik ni tegur diorang, tanya diorang td pegi mana.. so, diorang pon cite la diorang td gi mana.. pak cik tu ckp baik korang pegi balik sana hantar salah sorang kawan korang ni, sbb salah sorang tu bkn orang yg sebenar.. masing2 jd cuak sbb tak tau sape yg makhluk tu menyamar.. diorang pegi balik, sampai sana barulah diorg ternampak kawan yg sebenar.. yg member tu marah2 sbb knp tinggalkan dia sorang2 kt situ..
stryder_cats Post at 16-6-2012 11:44

pernah dgr, kalo nak masuk hutan atau tempat2 yg kita 'tak biasa' , seblom masuk tu kena ada 'password' supaya kalo berpecah, bila berkumpul semula (atau kdg2 tak berpecah pon, cuma 'benda' tu join group 'menggantikan' salah sorang ahli ) kita boleh kenalpasti semua ahli dgn meminta semua ahli sebutkan password....sape2 yg kaki travel tu taulah kot...

khen kak jazaa...setakat dua tiga episod tu tarak hal la.....lain la kalo berpuluh/beratus episod. ...
ruffleen Post at 11-7-2012 09:40

Alamak.....Ruffleen nya statement lagi curlasssstttt.....
iyalah kalau dua tiga episode tu memang betul lah perkara tu sahih....tapi kalau dah setiap hari, setiap saat....apa ke hal???.....dah mcm duduk di alam ghaib le pulak kan Rufleen kan........

Reply 197# ruffleen

oo.. baru tau..

Reply  ruffleen

oo.. baru tau..
stryder_cats Post at 11-7-2012 10:56

contohnya seblom masuk hutan tu, ketua pasukan akan tetapkan kata laluan " PISANG "

semua ahli kena tahulah, kena pay attention pada taklimat ketua

jadi bila berkumpul semula dlm hutan, semua ahli akan ditanya kata kunci tu

yg tak dapat jawab tu...........biasanya adalah......tetttttttt