CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apokebaik123

member ak hantu??

Reply 159# azhardanil

owh...ye ke ? mmg pesen kedai acheh bukak 24jam ea? igtkan kt sini je mcm tu...

Reply 20# apokebaik123

superb lah cite kau..tabik spring!!meremang blu roma aq..

TT...takde apa² berita terkini ke?

bila nak sambung TT... da lama tunggu ni

hr ni terbaca tred ni plak..tetibe aku tingat sesiatu terjadi ms aku kt univ dulu..
kat kolej tu sebilik ada 2 orang penghuninya, aku n sorg lagi kawan aku org melaka..
pernah satu hari dia kata aku tgh tidur, pastu dia nampak aku bangun and kuar dr bilik..
dia biarkan je la, kot2 nak g toilet ke ape kan, pastu dia duduk je la kat meja dia ngadap pc, pastu dia pusing lagi sekali dia nampak aku tgh tdur, dia pelik la, sbb xde plak bunyi org bukak pintu ke, pastu bila aku sedar jeh terus dia tanya aku, ada x aku bangun g toilet, and time bila aku masuk balik?aku dh macam pelik2 tgk dia, sbb yang aku tau aku xde plak bangun g toilet..elok jeh tdo terbuai2 dlm mimpi kot..pastu dia kata 'lupakan'..so aku bt dek jeh la...ni bru tingat balik...apakahhh??

Reply  azhardanil

owh...ye ke ? mmg pesen kedai acheh bukak 24jam ea? igtkan kt sini je mc ...
siape_aku Post at 2-7-2012 19:55

Yep..kebanyakkannya..

Follow Us
Reply 20# apokebaik123

Soalan : rumah yoi tu takde penghuni lain ke?? yoi tu duduk sorang je??

TT takde cite terkini ke? Kan ke dia melawat mail pd 11/6 aritu kat kampung..

citer 'Sikit Punya Gila' daa...
viper_2803 Post at 2-7-2012 09:30

dialog yang takleh lupa...."baghu balik bang mid...???"..

TT ni mana? Semua nak tau perkembangan Mail tu. Dan walaupun ada yg dah tanya, Eye nak tanya juga. Kenapa ayat "Tolong aku" tu buat TT dgn Yoi lari? Something wrong pada suara dia ke apa?

Post Last Edit by pasuoren at 5-7-2012 08:01
pasu crita la dulu sementara kita tunggu TT update..
zameyla Post at 19-6-2012 15:48

uish..mana TT ni...dah lupa ID kot...

nak cerita ni, kena ada mood..

ok.."member aku hantu"
tapi...ini bukan member pasu tau...cerita atas cerita..

Berlaku di IPTA yang antara terawal dibuka kira-kira akhir tahun 1990-an di asrama yang dibina pada tahun 1980-an.

keadaan asrama masa tahun tu..ala-ala bilik je..bukan dorm..sebilik paling ramai 3 orang, paling sikit sebilik sorang..
bilik air je yang setinggan..

so..nak dijadikan cerita..
budak baru (lelaki) mendaftar first semester..
dia dapat satu bilik berdua..
then, dia cek in la ngan barang bagai...

seminggu tunggu, takdek roommate masuk..
so, dia terhegeh la dok tanya HEP asrama,
budak ni dimaklumkan memang belum ada orang lagi..tapi, sedikit masa lagi, kekosongan itu akan diisi..
so, ok laaa...dia steady ajela...
cumanya, keadaan sekeliling asrama, memang sepi taim malam...lampu pun kelam je..
pas habis kelas..memasing dok dalam bilik memasing..

dua hari lepas bertanya...
uittt...budak ni balik daripada kelas...
waahh...teruja dia rasa bila dah tercongok sowang budak lelaki kat meja study..

bertanya serba sikit asal..nama..ngan course...ok dah laa..

selepas hari tu..masing-masing sibuk ngan rutin masing-masing..
kalau terserempak dalam bilik..hai hai laaa..
kalau tak sempat..tak lah..
tapi, ada masanya kalau berdua tu..masing-masing kencang gak berborak..

budak lelaki ni tinggal dekat dengan kolej/kampus..
weekend atau masa teragak...preeetttt....rempit bawak moto balik kampung..

roommate dia ni jugak...katanya, umah dekat gak...selalu gak hilang balik kampung...ngan moto gak..

heheh...
once......................
budak ni perasan...dah seminggu tak nampak roommate dia..
terdetik gak..."mana budak ni...?"
dia sedapkan hati..mungkin roommate dia ada urusan yang tak sempat nak inform...

"alahh...tanya aje la kat HEP...kot-kot dia ada inform...risau gak ni..."..detik budak tu..

well...lepas habis kelas..budak ni singgah la kat HEP...: (dialog adalah ikut apa yang tukang cerita dok habaq mai kat pasu..)

Budak ni : "kak..saya nak tanya, ada tak roommate saya pesan atau isi borang / buku keluar asrama dua minggu lepas..?"

HEP: "nombor bilik...ngan nama roommate..?"

Budak ni : "hamba Alllah bin hamba Allah (dirahsiakan)...nombor bilik Blok_no_ (pun dirahsiakan)"

HEP : "jap...akak semak ye..."(sambil semak)
HEP : "eh, bilik mana tadi..?"

Budak ni : " Blok_ no_..."

HEP : "nama roommate...?"

Budak ni : "hamba Alllah bin hamba Allah"

HEP : menghampiri budak ni dekat, sambil merendahkan suara.."dik...bilik ko ni, ko sorang la...mana ada roommate.."
         "jap, akak nak tanya, kalau ikut nama ni, roommate ko ni, kurus tinggi, rambut ikal, kulit putih ngan pakai spek kan.."

Budak ni : "ak ah kak"...(cuak)..."camana lak akak leh cakap saya dok sorang..minggu kedua semester bukak, budak ni ada...
             dah sebulan lebih, dah kak...cuma 2 minggu ni aje dia takde..risau gak saya kalau-kalau dia ada apa-apa.."

HEP : "dik, budak ni memang ada...tapi...tapi..." (kakak tu teragak nak cerita)
         "ko jangan terkejut eh.."

Budak ni : "kenapa kak..?"

HEP: "sebenarnya, budak ni memang ada..dia pelajar kat sini..tapi, dia dah meninggal 2 tahun lepas, eksiden motor
        masa dia nak balik kampung dia"..

Budak ni : (rasa nak pengsan)..

HEP : "sebenarnya, bukan adik sorang aje yang pernah jumpa arwah ni...tapi biasanya ada orang nampak arwah dok
        sebelah masa kuliah..tak pernah lagi sebilik..."

begitulah...
sebaik aje budak ni tau duduk perkara sebenar...itu jam jugak dia berkemas bilik dan rela berulang umah-kampus..tak dok hostel dah...

canne...?...cerita ni boleh percaya ke tak...?..pernah dikisahkan pada pasu satu ketika dulu...dan berkemungkinan ada versi lain bagi mereka yang pernah tahu cerita ni..

Rate

1

Reply 171# pasuoren

uishhhh serammmmnyeee....tp boleh plak dorang borak sakan kan...x perasan ke antu tu jalan cecah lantai ke x?hahahaha..

Reply  pasuoren

uishhhh serammmmnyeee....tp boleh plak dorang borak sakan kan...x perasan k ...
missyqaldina Post at 4-7-2012 16:09

ye lah...
cuma, bila kita tak curious...kita tak pasan semua tu..
tapi, bila dah berlaku, baru lah kita perati dalam-dalam, then baru kita dapat detect lompang kat mana-mana..

macam kes ni,
baru budak tu pasan..yang barang roommate dia tak de sangat..
dia ingat..budak ni berulang..so, barang tak banyak..hempuk dalam lemari je lah kot..
budak ni pun takde lah siasat mana..

yang dia tahu..dia ada roommate, dia jumpa, borak...
the rest...dia sibuk ngan rutin study dia...

uish..mana TT ni...dah lupa ID kot...

nak cerita ni, kena ada mood..

ok.."member aku han ...
pasuoren Post at 4-7-2012 15:52

penah dengar citer nih...lecturer citer...
peristiwa yg berlaku pada member dia...diorg batch pertama univ tuu...
tapi U mn ek...??? tak ingat laa...

penah dengar citer nih...lecturer citer...
peristiwa yg berlaku pada member dia...diorg batch p ...
adadia Post at 4-7-2012 16:53

emm..kan..?...

ada je cerita ni, cuma versi ngan tempat mungkin ada beza sikit..
tapi, isi cerita macam tu lah...

aku pernah nampak hantu di Malaysia  dekat signboard  TAMBUN ,Perak..wanita dgn anak di dukung....

pernah gak ada pengalaman member aku hantu nih...

masa tu i baru tingkatan 1..duk hostel.. dah last year sblm cuti sek. kena pulangkan buku2 teks..so tuk memudahkan hari esok supaya tak bergasak2 ngan budak2 luar naik tangga nk ke kelas bawak buku2 yg byk tu, i pi ler ptg tu eh dah nk senja dah...sbb lps mkn mlm.. (mkn malam kat ostel around 6.00- 6.30pm)

i pegi berdua ngan senior dorm..dia form 2...sampai kat kelas kat tingkat 3 (atas sekali) masuk ler kelas..meja i kat blkg sekali... kawan yg ngikut ni, beah namanya...pi ke dpn... pastu ngah syok2 susun buku bawah meja ni terpandang beah duk meja ke dua dari depan..tunduk jer sambil belek2 buku.. i panggil la dia nk tnya bca buku pe kan....kusyuk jer... dia haram x toleh... i pun wat derk jer la.. pastu tetiba i terpandang kat papan hitam... berderau darah...seta merta muka jdi panas... i nampak beah ada lagi sorang kat papan hitam duk nyonteng2 kat papan hitam... kebetulan beah kai bj kurung hitam, tudung pun hitam...

i dah tak tentu arah..dah tak tau yg mana satu beah original.... masukkan smua buku terus bawah laci meja tu, i terus cabut kot pintu blkg..tp terpaksa melintas kat dua2 beah tu sbb derang berdua duk dpn kelas... sambil lari i jerit, kak beah ada duaaaaaaaaaa.... sekuat2 ati i jerit... pastu turun tgga dah langkah2 3 ank tangga.. toleh ke blkg, beah ikut lari jugak...lagi laju la i lari sbb i tak tau tu yg original ke tak..makin dkt ngan i makin i kuat jerit... hahaha...

pas sampai dewan mkn senior dtg kerumun..tercungap2 i...beah pun sampai...waaa..terkejut lg..siap tnya, ni kak beah ke... dia ngan terpinga2 cakp la,, ye la,,, kak beah ni...nape ko lari mcm kena kejar antu jer gayanya... i tnya dia, dlm kelas tadi kak beah duk kat mana, kat papan hitam ke kat meja tepi tingkap duk belek2 buku? ghupenya kak beah original duk nyonteng papan hitam... ya i duk beria panggil tu momok la eh..hu3... seb baek tak demam... masa smpai kat dewan mkn tu dah kul 7mlm rupenya.. pastu kena marah gak sedas ngan senior sbb kuar waktu dah nk senja... siyes mlm tu fobia tgk k beah..hu3...

sekian cerita yg tak berapa nk seram..hihihi...

pernah gak ada pengalaman member aku hantu nih...

masa tu i baru tingkatan 1..duk hostel.. dah la ...
Rafina Post at 5-7-2012 10:09

fuhhh...dah la berdua je kat situ. aku dpt bayangkan kesunyian kat kelas ko masa kul 7 mlm tu..ngeeeee....kalo aku mau terus pingsan kat situ

fuhhh...dah la berdua je kat situ. aku dpt bayangkan kesunyian kat kelas ko masa kul 7 mlm tu..n ...
azie_fariza Post at 5-7-2012 10:49

tau xpe...mmg sunyi sangat2... masa turun tangga tu pun dah lembik lutut...tapi gagahkan jugak...igt nk cpt sampai ke ostel jer...

Reply 160# siape_aku

Kyra pun goyang gak klu msk board MPS mlm2 ni hehe..
Sebab tu skang byk on9 siang je..kot mlm xderk keje baru ringan2kan tgn msk sini gak hehe..
Tips utk hilangkan keseraman mlm2 wktu di MPS: Bukak lagu maher zain dan irfan makki..
Kompem xrase seram sgt..Cubalah