CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 23787|Reply: 74

Celaka Punya Kedai Henfon

Aku mmg bengang tahap cipan, dah siap gaduh2 kat kedai henfon tu smlm. :@

Gini kisahnyer.....
Aku pi beli galaxy note..masa tu aku pi beli sensorang je. sebab hubby aku takde, blk kmpg. sebab dah tak sabar, aku rembat satu. tp sebelum tu aku dah survey ngan hubby aku kat kedai tu. duk tanye mcm. dan katanya ORIGINAL!!!!!!

Then smlm hubby aku dah blk KL, dia ajak aku pi cari cover ngan screen cover. aku gi la kat Plaza Alam Sentral. Lepas pasang screen cover, cina tu pi buka cover note aku kat blkg. dia tanye brp RM aku beli. Aku cakap la. RM1XXX. Cina tu terkejut...pastu hubby aku tanye, ori ke AP. cina tu cam tak nak bgtau. tapi aku paksa gak. dia tanye aku btl2 mau tau ka? opkos le aku nak tau. dia cakap u sudah kena tipu maaaa.....ini AP punya bkn ori. .

sebab tu aku heran, warranty aku nye lain. pastu kat kotak tu takde sticker warranty samsung, then sticker kaler biru tu.  dia ckp sbb klu ori msti ada sticker tu (dia tnjk contoh yang ori kat aku)..aku apa lagi. trs ajk hubby gi kedai tu. aku balik amik resit, kotak henfon then trs pi. sampai je sane, aku tanye satu staff kedai tu. aku tanye ini henfon ori ka? staff tu terdiam. staff yg aku beli tu takde plak mlm tu. then datang lg sroang pmpuan, dia cakap dia pn tak tau. aku cakap nak report polis then tribunal pengguna. baru la dorang menggelabah. satu kedai tu aku wat kecoh sbb bila aku tanye dia kata kedai dia sume henfon AP punye. bukan ori...

ba alif ba ya!!!!!!! nape bila aku tanye tak trs trg je? knp nak tipu kata ORI? kalau aku tau AP, aku tak beli punya. gaduh punya gaduh, aku mtk dia ganti dengan ori. then aku suh dia cop then tls kat resit yang dorang hutang aku hset.  sbb duit dh takleh nak refund. (ikut ati mmg nak report je dengan tribunal pengguna). dorang suh tggu dlm 2,3 hari sbb katanya nak cari stok dl. hampeh punya kedaiiiiiii ...nsb bek aku tak kasi penumbuk terulung skali. ptuiii ...

Sabar2... Kalu i kena mcm ni pun berapi...Kedai mana u beli ni..  Kalu x d ganti juga nanti, report jer ke tribunal..

Tu la pompuan, kalau beli x nyabar2... Haishhh...bertabahla, harap lepas ni kau berhati2 di kemudian hari dan pastikan diorang tu tepati janji.

kat mana u beli?

Reply 4# lonelygirlz

aku beli kat area subang ...... mmg aku bertabah lah ni. tgk la, esk lusa aku nak gi lagi kedai tu. klu takde gak barang. siap ler!!!!!

Reply 3# Munnalicious

ala...aku dh tanye hubby aku. dia pn izinkan aku beli. tu yg aku beli. huhuhu

Follow Us
Reply 1# MissAvvy

laen kali nak beli aper2, mtk izin suami dulu...

babe pun tengah nak mencari hp baru. tapi takut nak beli pasal tak reti tengok ori ke AP. kat mana boleh cari confirm yang ori ek? sesiapa boleh suggest tak?

Reply 6# MissAvvy

TT, kau salah reply dekat aku dan radeila lah..hahaha~

tepek la gambar kedai kat sini!!!:@

Post Last Edit by kumbangdesa at 15-6-2012 11:23

aku suka beli hp di centre sebab pernah terkena kes2 macam ni (beli di pertama kompleks)..puas hati walaupun mahal sikit..dah tentu kita tau hp tu original..

kalau nak buat tuntutan di tribunal tuntutan pengguna pun belum tentu kita dapat hp baru (sekiranya kedai tu enggan ganti dgn yg baru)..korang jgn silap..tindakan cuma akan diambil atas kesalahan engkar award yang diberikan..

Reply 11# kumbangdesa

kumbangdesa..bkn nak henfon baru. cuma nak ajar je kedai tu. lg pun kedai tu dh jnji nak bg yang ori punyer.  klu dia tak penuhi janji dia tu, mmg siap la. sbb dorang dah t/tgn kat resit yang dorang akan ganti yang baru. dorang pn dah takut smlm. sbb tu droang cpt2 je cakap "okey, ikut je apa yg u mau"...so nak tak nak, dia kena ganti gak.

Reply 10# adie82

hehehheee...nnt aku tepek. tp tak amik plak gmbr kedai tu. nnt bila aku dah amik phone aku esk, aku amic pic penyangak tu byk2. nk je aku iklankan "kedai ni penipooooo, jual hset AP tp claim ORI"

Reply 12# MissAvvy

gertak macam tu memang bagus gak..sesekali elok ajar buat mcm tu kalau x nanti semua org dia tipu..aku doakan semoga ko dpt replace balik dgn yg ori pasni..harap jadikan pengajaran lain kali..beli la di centre..hehehe

Reply 14# kumbangdesa

tu la pasal...pasni tobak, hset mhl cmtu beli kat centre lagi bgs. smpat lagi hubby aku smlm suh mtk nak yg limited edition kale pink tu. dia cakap biar padan muka. tipu sgt...tp aku mls nak byk citer. jnji aku dpt hset original. tak yah nak limited2 sgt la. dh takde mood nak pk tu sume.

kesian nya kat awak. sbb itu la penting nye tahu pasal henfon sblm beli. kene tahu beza AP dgn ori...

Aku rasa ko akan pinjam...
penumbuk somi ko ...kan...kan...

satu den nak tanya....harga yg dibeli tu berapa reganya???

Harga Note ORI SME dalam 1999....ikut tokei kedai...ada yg vjual dibawah paras harga RRP...ORI samsung Note AP adalah dalam range rega RM1599-1899...dan jugak bergantung pada tokei kedai...

HP Samsung Note tu adalah ORI tawwwww...manufacture di kilang yang sama....yg membezakannya adalh pengedar bertauliah saja....Utk Model Samsung....pengedar adalah SME...HP AP adalah HP ORI tawww......kene tau bezakan antara HP KLON ( udentical) yg kebanyaknnya adalah dr China....

yg saya takutkan nanti....tokei ekdai atau org yg jual tu boleh sergah you balik ...kalau nak lawan kat tribunal pun belum tentu menang...kene fahami maksud serta makna ORI tu dulu....

lagi satu....dan utk precautions...kepada poremer2 lain....nak bezakan HP yg diedarkan oleh Pengedar sah atau AP ( waranti kedai) adalah amat mudah....utk semua jenis HP pasytikan IMEI dikotak dan di HP adalah sama...utk model Samsung...pastikan ada stiker SME di kotak bhgn depan....cek bateri ada stiker tunjuk pengedar sah ( SME)...

pernah kena masa beli HTC 2 thn lepas..itu pun ai beli dgn pengedar sah dlm website htc tapi bila bwk pergi branch lain, dia kata AP..mula2 cam bengang tapi bila dah tahu apa itu AP dan ORI so tak ralat sgt..benda sama je..prestasi ttp sama.so far takde masalah pun