CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: farah82

ALL ABOUT SHAKLEE

Close [Copy link]
daiya posted on 31-10-2012 11:46 AM
pengalaman saya, saya pun consume gak vitamin-vitamin shaklee ni...mula masa pregnant , lepas bersal ...

awak amik vtmin shaklee yg mne..??

mitchyan posted on 30-10-2012 11:16 AM
saya mmg dah lama follow kak honey since sebelum die consume shaklee lagi. muka die memang dah can ...

kannn ? jeles je tgk dia

saya pengguna produk shaklee .saya ambil set kecantikan yg ada vitamin C.
dah lama saya ambil vitamin c ni tapi badan maintain xde naik berat badan....

sy pon amik vit C shaklee...x gemuk pon, da hampir 2 thun mkn. sila mkn slpas mkn, jgn mkn sebelum mkn kalo xnak gemok

cahaya_mata posted on 31-10-2012 11:42 PM
awak amik vtmin shaklee yg mne..??

masa pantang aritu saya amik vitalea, vit. C, bcomplex, esp...now tambah alfalfa

multivitamin kot yang dia makan tu.....

Follow Us
sye mkn shaklee alfalfa, vit e dgn herbalax..makin berselera lak mkn nasi, padahal kena kurangkan nasi dan sye pun bukan jenis berselera je seblm ni..tapi yg pelikya boleh plak tutun berat 5kg dlm masa 2minggu..heran bin ajaib.

Tak penah dengar plak Vit C menyebabkan kegemukkan....sya dah mkn dekat dua bulan Vit C tpi berat tak bertambah pun...mgkin org yg makan vit C tu secara tak langsung selera jadik ok...tak memilih makan jer. Apa2 jenis suplemen yg kita amik makanan pun kena jaga tu yg kita panggil diet. Diet seimbang jadikan badan sihat dan hati yg gembira.

sy dah mkn vit c ni since preggy lagi...mmg superb. lepas bersalin, luka jahitan cepat baik, parut pun dah pudar. kulit kusam memang xde. dan kulit anak pun mmg licin..takde ruam2 pun. pastu yg pasal vit c ni menggemukkan, so far xde lak kesan gemuk tu.. berat makin turun ade la..hehe..

i mkn vitamin c shaklee ok je..xde naik pun berat badan..tpi xtahu lah org lain..ikut pengalaman i dlu,pernah mkn vit c yg beli kt commercial pharmacy..yg tu mmg bertambah berat badan..tpi xtaula ye ikut org kot...masa mula2 nk mkn vit c shaklee mcm takut jgk naik berat bdn mcm vita c lain tpi alhamdulillah xde ape pun setakat ni...tgk org kot TT..hehehee..

i makan esp perut jadi buncit sikit

Shaklee ada 2 vitamin C. Satu chewable 100mg dan satu lagi time release vitamin c 500mg. Yang best seller yg time release tu. Yg chewable sedap coz rasa citrus, budak2 suka makan yang ni.

Setakat ni tak ada lagi komen pasal naik berat badan, but maybe juga bergantung pada individu.

Sekarang ni ada bising pasal vitamin C yg konon diambil dari doctor pakar adalah sebenarnay vitamin C shaklee. Beli, repacked dan jual . And for the time being, sebab demand yg tinggi, vitamin c shaklee sold out and tengah bulan 12 baru ada stock balik.

saya baru amik sbln vit c shaklee nie, dan alhamdulillah tidak menambhkan nafsu makan pada diri saya...
tp kulit ader sedikit cerah berbanding dulu.... suka... suka...
tp skrg vit c shaklee takde stok kan seluruh branch.... uwa...... kena tgu pertengahan dis.....
stok arini last....

wakaka_eh posted on 13-11-2012 01:48 PM
sye mkn shaklee alfalfa, vit e dgn herbalax..makin berselera lak mkn nasi, padahal kena kurangkan na ...

amik alfalfa dan herbalax sekali ker????
bkn ker alfalfa dan herbalax takleh diambil sekali....
sbb saya ader baca kat blog....

"Maka apa yang dapat saya kongsikan ialah, pengambilan dua vitamin ini tidak digalakkan sama sekali diambil pada kuantiti yang banyak secara sekaligus kecuali anda memang pengamal tegar air kosong. Ini kerana air kosong membantu melancarkan penyerapan vitamin dan perjalanan darah itu sendiri.Pemakanan pun perlu dijaga ya. Jika masih tidak memberikan kesan. mungkin anda perlu detox badan terlebih dahulu dengan herb-lax untuk memudahkan penyerapan vitamin.
Sekiranya anda ingin mengamalkan dua vitamin ini, dapatkan nasihat dari pengedar yang benar-benar arif tentang cara pengambilannya supaya anda akan dapat menikmati kesihatan yang sebenar seperti yang anda idamkan."

inilah yg saya baca..... kat mana ntah satu lagi yg saya baca, kalu amik kedua2nya blh mnyebabkan sembelit.... MOHON MAAF jika tersalah info...

sbb 2 hari lepas saya baru cdg nak amik alfalfa dgn herbalax dkt member... takde la plakkan member tu bgtau takleh amik dua2 sekali dlm satu masa... entah mcmana tergerak hati nak search dulu produk ni.... dan ini yg saya dpt....

Selalunya dinasihatkan untuk ambil sama ada alfafa ATAU herb-lax.  Tapi herb-lax tak perlu makan setiap hari seperti alfafa. Masa mula2 nak detox je. Kemudian boleh makan 2-3 kali seminggu.  B4 beli elok consult betul2 coz ada vitamin yg tak sesuai di ambil bersama, membazir je kalau makan sebab tak dapat diserap secara optimum

clatiniey79 posted on 25-11-2012 09:36 AM
...

Bagus sebab buat research sendiri. Ada yg jual shaklee ni tak baca habis2 tentang vitamin2 ni atau tambah ilmu melalui seminar shaklee dan bacaan sendiri. And kena faham yang shaklee bukan ubat, tapi vitamin. It's ok to be a little flexible tapi of coz kita nak dapatkan penyerapan vitamin yg optimum dan result yang terbaik kan.

yg amek doc pakar tu iklan tolol kot hehe

sy amek ngan tokey borong, yg msna dia amrk direct ngan farmacy, then sy pun amek direct later..pastu stop coz malas n rasa sisn plak..
bab vit c shaklee gemokkk?? mana la dgr ni..kalo vit c xdelah mengarut!

lain la kalo u amek multivitamin,..ha tu confirm badan naik!

clatiniey79 posted on 25-11-2012 09:36 AM
...

alfalfa tak bole amek bersama-sama vit E
vitalea tak bole amik bersama-sama esp
harap maklum

yuyoi posted on 25-11-2012 10:15 PM
Selalunya dinasihatkan untuk ambil sama ada alfafa ATAU herb-lax.  Tapi herb-lax tak perlu makan set ...

ermmm.... dah jadi confius dah kat sini kan...

sebenarnya kalu detox yg mana satu??? Alfalfa atau herbalax???
yg saya baca,

"Apa yang sesuai untuk detox adalah Herblex atau Alfalfa atau Fiber. Bagi mereka yang tidak mengalami masalah sembelit boleh cuba Alfalfa atau Fiber,dan Herblex sesuai untuk mereka yang mengalami masalah sembelit. Saya tidak syorkan Herblex pada ibu2 yang menyusukan anak kerana bimbang jika kesannya akan dapat pada anak. Untuk detoks, anda boleh pilih samada Fiber, Alfalfa atau Herblax.. ikut bajet anda. Antara fiber dan herblax.. fiber lebih optimum resultnya :.. Fiber akan memanjangkan tempoh makanan dalam perut dan memberikan rasa kenyang sepenuhnya. Ia berupaya menyerap lebihan air dan lemak dalam badan.Disamping tu kalau anda makan fiber ni, kerja2 ‘melabur’ akan jadi mudah, usus dicuci sepenuhnya jadi akan elakkan perut buncit.selain berfungsi untuk melancarkan penghadaman.. "

TIDAK BETUL