CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 3ll3

[MERGED]Jejantas Laluan Bunian - Port Dickson by mix_chinesse, ainiz81,3ll3 (UPD

aku pon ade perati gak jambatan ni ms blk jb lastweek.
tgk dr jauh ujong2 mmg xde smbung mane2 jalan. nk benti tgk takot ketua kmpung pakse kawen ngn anak dare die pulak.. nanges pulak tunang aku nnt..

Reply 140# ari3x

... kang takut2 anak teruna ketua kg tu yg berkenan dgn tunang ari..sape pulak yg nangis terlebey lagu nnti ...

kalau kiri-kanan ada ladang sawit memang tujuanya untuk laluan orang ramailah tu, khususnya pekerja ladang sawit tu. Kan dulu masa buat highway tu ladang tu terbagi dua dikiri & kanan highway tu.... jadi diaorang buatlah jambatan/jejantas untuk lintas highway tu, kalau tak kena pusing jauhlah (mungkin puluh km) kalau nak pegi ladang seberang haighway tu, tu lah pasal... .

Tapi kalau yg kat presint 4 putrajaya tu, rasanya memang dibuat khas utk jin tu... takut suku sakat tok wan dia lemas masa nak nyeberang tasik tu.... .

Reply 137# d34n

klo dr kl,jambatan nie lepas exit simpang renggam ke?

Reply  d34n

klo dr kl,jambatan nie lepas exit simpang renggam ke?
nakedeyes9 Post at 16-6-2010 18:13

dari kl, antara tangkak & pagoh..

errr..
aku tak kata ni jambatan bunian tu...
aku tlg snap gambo je tawww...

Follow Us
Reply 144# d34n

ooohhh...aku mcm perasanla..coz ade ads instedt tue
tp aku tgk mcm agak besar jer,1 kete leh lalu kot
tp xtaula
xpela nnti blk kg aku perati betul2

Reply 145# d34n

thanks d34n snapkn gambo...{:1_134:}

sulan lak bila nak snap gambo jambatan tok wan lemas tu ....

my photobucket prob. so im using imageshack
Liz nampak kat ujung bridge tu utan. so mmg takde ap ...
mix_chinese Post at 1-6-2010 10:27

aku pnh gak nmpk jejantas nih... biler aku lalu jer kt highway cni, msti hati aku trtnye2.. apsal kechik benor jejantas? dh la hutan kt citu, ade jejantas plak.... tp mungkin menghubungkan 2 kampung tuh.. sbb tu di binanye jejantas tuh.. tp sungguh pelik kan... hishhh... seram plak......  naik bulu roma aku seyy membaca...

Reply 146# nakedeyes9

sila amik pic dibawah bumbung jejantas ittew yerk...
nk tgk keluasan bukaan jejantas tuh....

eceh mcm surveyor pulak aku

Reply 137# d34n

thanks abg dean....

Reply 149# kelip_kertas

tgk ar klo bran
sbb aku slalu blk sorang2 je

Reply 141# ea208964

hahaha.. cmtu kene la tggu porumer len je yg tepekkan gmbr tu kt cni.. (alasan..)

sori nk bt pembetulan.. jmbatan tu kt area KM152-151 hiway plus kalo x salah..

aku perasan kewujudan flyover tu.. kecik aje macam untuk laluan motor aje.. kereta tak mungkin muat nak lalu.. dan menghubungkan 2 ladang kelapa sawit.. mmg tak pernah nampak orang ke basikal ke motor ke lalu... mmg ada papan tanda kolej instead tergantung situ.. wah kalau bunian punye, memang mistik ar

Den nak kongsi sikit pengalaman semasa memandu kat highway antara Pegoh ke Tangkak waktu balik dari JB. Dalam kereta tu kami bertiga jer, semasa melalui jalan melengkung dan dekat-dekat nak hampir dengan jambatan tiba-tiba kawan aku bersuara, jaga-jaga ada orang tua melintas jalan. Dua-dua orang kawan den nampak orang tua sedang mengusung basikal melintas jalan. Den pun tertanya gak mana-mana dia.....
Kawan den cakap orang tua tu nak pergi masjid, siap lagi dia tunjukkan ada kampung kat tepi highway tu, rumah cantik2 dan besar...tapi sayang den tak nampak......macam mana tu...,

Reply 155# ArMantoya

erkk bior btol???

nahh pic...
tapi amat la blurr...
pic amik kol 6++ ptg, dari arah selatan ke KL..
kalo  ...
d34n Post at 16-6-2010 16:34

TQ...

Ok aku rasa kat sini dah boleh jawab persoalan pasal jembatan tu...kat kebanyakan tempat biasanya dikorek laluan bawah bagi meghubungkan kampung atau ladang yang terputus akibat hiway. Dalam kes ni tak berbaloi/sesuai buat 'terowong' sebab bukit...tapi dalam masa yang sama bukit dikiri kanan tu tak cukup tinggi dengan had tinggi kat tengah hiway, tu yang jadi melengkung tu.....

Dan pasal kelebaran tu, terbaiknya ialah ada sape2 pi ambik gambo bawah tu tapi bagi aku buat apa buat lebar2 kalau abis kuat yang lalu pun traktor kecik angkat sawit?

sori nk bt pembetulan.. jmbatan tu kt area KM152-151 hiway plus kalo x salah..
ari3x Post at 18-6-2010 11:03

haa betul tu, KM55.3 tu area simpang renggam. Mcm nak rak aritu besorkan mata kt KM55 tapi ehhhh takkan jambatan da pindah dari tangkak ke simpang pulak..

2 hari lepas saya lalu situ dalam keadaan hari masih siang. Drebar bawak keta macam hantu segan nak suh dia slow apatah lagi nak kuar kamera pulak, kang lagi dia syak wasangka leceh nak explain.

Sbb keta laju, saya hanya sempat tengok sebelah kiri aje (saya menghala ke JB). Jambatan tu dari jauh seakan2 melengkung sket, dan bila tengok permulaan jambatan tu, mak oi terus terkujat dan sejuk dua-dua kaki

Apetaknye dahan sawit berjuntai2 ke dalam jambatan tu, pastu semak samun sekali dalam remang senja tu lagiler kelihatan angker.. Kalau orang guna, takkan le begitu semak sekali kan, both side of the hiway memang le sawit semata2...

TQ...

Ok aku rasa kat sini dah boleh jawab persoalan pasal jembatan tu...kat kebanyakan tempa ...
alphawolf Post at 20-6-2010 08:09

tade bukit pun kiri kanan hiway tu..aras kawasan sawit hampir sama dgn aras jalan. Mungkin tu sebabnya jambatan tu melengkung, coz dibuat tk cukup panjang...jambatan2 lain tade plak sebegitu rupanya melengkung..