CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 112251|Reply: 438

[MERGED]Jejantas Laluan Bunian - Port Dickson by mix_chinesse, ainiz81,3ll3 (UPD

Post Last Edit by BabeYSHa at 20-6-2012 10:42

Ini aku asalnye nk reply kat "pengalaman seram di PD" tu tapi tak dapat. So, aku post cini. Aku pun penah kene gak kat PD ni...kat hotel The R**e**y.... mengahadap ke laut...pintu depan ke arah lain. Die ade 1 bilik, 1 blik air yang pintu transparent gak, dapur, ruang tamu, dan balkoni menghadap laut...sungguh cantik...petang2 siap bley menari poco2 lagi. Hahahahaha...aku pergi honeymoon ngan husband aku...macam mane nak cite ek...tak terer sangat bab mencerite ni. But I’ll try k...

Alrite.. lepas je cek-in, aku masuk ke bilik...aku notice sepanjang lorong tingkat kiteorang tu, sunyi sepi. Macam kami je yang stay kat floor tu. Tak ingat floor bape and bilik nombo bape. Aku ni susah nak ingat bende2 tak penting.huhu..petang tu, aku ngan husband turun bawah menikmati keindahan alam dan menari poco2. Dalam waktu maghrib nak dekat pukul 8malam gitu kiteorang naek atas bilik. Mase ni la aku pasan yang cume lampu depan bilik kami je yang on dan jugak lampu bilik terhujung... maknenye yang lain ni tak berpenghuni la kot.......

Masa nak masuk bilik aku, aku notice ade orang berdiri kat sebalik tiang selang dua kaki dari pintu bilik kami. Tak nampak pulak kepala die, aku just pasan yang die pakai kemeja maybe warne pink, peach atau putih sebab da maghrib tak dapat nak kenal pasti sangat. Seluar slack. Macam bisnesman la...tapi aku tak nampak kepala die.waktu tu aku pikir mungkin tersembunyi di balik tiang kot.aku mase tengok kali pertama bajet pekerja la. Pandang kali ke-dua, aku ragu2...aku da stat pikir kot org nak rompak.so, cepat2 aku masuk dalam and kunci pintu.Pas da masuk dalam baru aku tersedar yang die agak transparent dan aku wonder why die nak bersembunyi di balik tiang tu?aku ignore je. Mungkin my eyes were playing trick on me. So, aku wat dunno.

Lepas aku da smayang ngan husband aku, kiteorang kluar g makan ikan bakar. Aku tak pandang kat tiang tu lagi waktu keluar tu...waktu aku balik la aku tersedar yang sebenarnye kat tiang tu takde tempat untuk orang selit badan die langsung..sebab terus ade halangan kat situ.sikit giler ruang dalam beberape inci je..tak mungkin sape2 boleh sembunyi di balik tiang tu sebab takkan muat.kecuali la die boleh tembus halangan tu dan melayang2 sebelah badan die kat udara...uuuuuuu...aku takot! Tp aku tak cite kat hubby aku langsung...aku malas nak pikir sangat...

Malam tu pulak, masa nak tido, aku tak ley tido lena sangat sebab asyik terdengar bunyi macam orang patah2 tulang @ macam bunyi orang makan tulang. Kuat bunyi nye..but aku ignore je. Aku pikir positif je.maybe hubby aku ketap gigi kot..walaupun tak pernah pun aku dengar die ketap gigi sebelum ni.aku pikir positif je...tapi buat makluman anda semua...sampai ke hari ni, hubby aku tak pernah ketap gigi! Aku tak taw ape yang aku dengar malam tu...tapi alhamdulillah...pape pun takde yang terlalu menakutkan muncul depan aku...so, aku agak bersyukur. Yang penting kite g mane2 pun, jangan lupe sembahyang 5 waktu, baca doa ape yang patut, mulut tolong jage....jangan ckp besar and pikir positif je...hahahaha ...that’s all.... THE END

PS: ni gamba yang kakak aku amek kat jejantas laluan bunian tu...kalau tengok betol2, yang putih2 ni berbentuk muke orang

Rate

1

km 55.3km tangkak area - highway bunian

Post Last Edit by mix_chinese at 12-2-2010 16:00

ada sesapa dgr pasal nie. Fly over yang dibina mmg khas utk bunian lalu. Fly over tu kecik je. motor pun tak muat lalu.
Jejantas tu menghubung kanan ke kiri dan kedua2 nya ialah hutan.
Dikatakan masa nak buat highway tu mcm2 problem. Tanah mendak la. tar senget la. Bedozer rosak la. potong
pokok susah la.
Sekali panggil org pandai tgk2 nih. Dia kata bunian ni kata laluan dia diganggu. So dia mintak but laluan lain.

Rate

1

ouihh... ade sape2 kat plus boleh explain.. menarik ni

biar betul... ker org wat lawak jer???

Serius. Cousin liz pun citer.
Dia lalu situ dah byk kali.
Ingat nak balik kampung nanti nak tgk gak la.

aku teringat bapak aku citer.. dia mancing.. sambil tu nyanyi laa skit.. tibe2 ternyanyi pulak lagi p. ramlee - indah nian istana bunian.....

haaa ko.. kat seberang sungai tu, tengah cedok air.. nampak jelas dawg, kampung rupenye kat seberang sungai

tak caye.. korang boleh test nyanyi lagu tu dlm hutan..

anyway.. asal usul lagu tu pun.. heeheee.. korang mesti tak tau kan???

Follow Us
biar betul... ker org wat lawak jer???
waz Post at 12-2-2010 15:15

buat lawak kena masuk thread lawak ler

kat mana.... yg kat traffic light lepas lpkp tu ker?

kat mana.... yg kat traffic light lepas lpkp tu ker?
crystal_biru Post at 12-2-2010 15:23

xpasti. tapi km 55.3 situ ada jejantas kecik

5# unekspekted

coba lah citer asal usul lagu tu?

kat sebelah mana nie???tak perasan pun everytime balik muar..

kat area masuk dr highway nak ke matrik tangkak tu ke???

5# unekspekted

coba lah citer asal usul lagu tu?
paz Post at 12-2-2010 15:29

x mau cite.. tp.. korang put laa puzzle2 ni same k:

- lagu tu dalam cerita 'sumpah orang minyak' kan?  tegak tak bulu tengkuk klu dengar suara dia nyanyi lagu tu??

- dlm cerita tu, p. ramlee cacat... etc.. buruk laa.. xde ape2 keistimewaan

= korang relate balik kat p. ramlee

p. ramlee plak, mase hidup dia - ko tengok rupa dia, bakat dia, suara dia... tapi, sometimes,.. sampai, dia kene dengki pun..dia takkan balas balik... or 'bunuh' orang yg khianat dia.. so??

haahaaaaa

nasib baik lah project aku banyak hala ke utara & timur aje.......

- lagu tu dalam cerita 'sumpah orang minyak' kan?  tegak tak bulu tengkuk klu dengar suara dia nyanyi lagu tu??

- dlm cerita tu, p. ramle ...
unekspekted Post at 12-2-2010 15:34

citer la lagi....

- dlm cerita tu, p. ramle ...
unekspekted Post at 12-2-2010 15:34

aku rasa byk cerita P. Ramlee yg dia jadi hero susah tu.......relate kat diri dia.

kalau ada gambar highway tu best gak.....tapi pelik lak pasal apa buat highway khas tuk dia orang???

and...

korang rase la.. ade tak dia buat cerita kat mane dia 'dapat' bakat dia tu??

tu lar, nak gambar gak, selalu balik kampung. kampung memang dekat tangkak, nak taug ak

aku rasa make sense jugak. sedangkan kalau nak bina bangunan kat sesuatu tempat pun kita mintak izin kan. sebab, possible, tempat nak dibina tuh tempat tinggal diorang.

tepek la gambar flyover yang dicakap tuh. aku memang tak ke selatan. huhu.

ada gambar tak? Aku ada a few times pegi jb.. tapi macam tak teringat atau ternampak flyover ni..