CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: woghihden

duit kopi...kena ke bagi kalau nak lepas?

Senang je....kalo polis mintak, ckp je "Encik saman jela, tak baik rasuah2 ni, berdosa".......dpt saman, pi bayor...abes cerita....

alhamdulillah setakat nie tak pernah bg rasuah kat polis traffic. 1. mmg cuba ikut peraturan yg asas mcm PAKAI TALI PINGGANG KELEDAR. kalau yg pecut2 tuh kadang2 terbabas.

kalau kene tahan dan nak kene saman... saya mintak maaf dan mintak dilepaskan. kalau tak boleh..samanlahh... setakat nie kene saman sekali kat johor, bawak laju lebih dari had dibenarkan.

kawan aku pas hulur duit kopi..menyumpah2 kat facebook...bengong..salah sendiri tak pakai seatbelt..and salah sendiri bg RASUAH!!!!

melayu terlalu berlembut..menda buruk pon berlembut bunyi dia...

terlanjur utk gantikan ZINA
duit kopi gantikan RASUAH

woghihden posted on 21-6-2012 11:30 AM
Reply 6# nor5480

Dia orang kata ambil duit kopi jer...

Komplen kat Forum tak guna satu sen pun. Kalau polis tu nampak nak mintak rasuah, telek nombor siri yang tersemat di dada tu dan repot SPRM. Korang pun sama bangang langgar undang2 trafik pehal.

haram hukumnya rasuah.......dosa untuk yg memberi rasuah ngan yg mengambik tu......

Follow Us
wahai sedara/sedari skalian,kalau namak rasuah di depan mata,laporkan saja ke ihak yg berwajib..apuskan rasuah..hukum yg memberi dan menerima! Takbir!

P/S : Bomba pun rasuah gak..hihihihihi

Kalu x silap aku bulan sept ni 1000 kamera akan start beroperasi di serata negara .... kali ni xde rasuah2 dah , kantoi dgn kemera speed trap ni dah takde nak kawtim2 ...tunggu je la saman sampai umah....dulu bole gak la bagi alasan minta maap cik tak sengaja... terlupa pakai tali pinggang... kalu polis tu baik silap2 lepas , kali ni bayar je lahh ..kalu x nak kena saman ikut je undang2 jalanraya, memang ini je cara nak mengajar manusia2 yg tak reti ikut undang2...

Tak payah  buat roadblok untuk serkap jarang munkin boleh kurangkan sikit kot..

ikot undang2 selamat la xkena saman. xde la dorang nk mintak duit kopi.

adlythegreat posted on 28-8-2012 05:02 PM
ikot undang2 selamat la xkena saman. xde la dorang nk mintak duit kopi.

betul tu..sendiri wat salah,sendiri meroyan slahkan orang lain

myariesa posted on 2-9-2012 12:59 PM
betul tu..sendiri wat salah,sendiri meroyan slahkan orang lain

tp tulah, yg mintak rasuah ni pon xpenah pikir ke hasil yg dorang dapat tu akan jadi darah daging. dah tu pulak nk bg anak bini.
sendiri mau ingat la. yg bagi rasuah pon sama.

raya ketiga ritu husband aku tumpang kawan dia dari kampung balik ke rumah sbb tertinggal barang.
husband kawan dia yg drive. mamat tu org pakistan. asben aku cakap, cuak dia sbb mamat tu all the way bawak kete atas emergency lane
last2 kena tahan <tak hagak la bawak emergency lane time ops sikap lak tu>.. cerita punya cerita, mula2 minta 100. pastu mamat ni minta diskaun dpt 50. pastu berlakulah sesi salam menyalam.
naik kereta and jalan je mamat tu gelak2...

asben aku : apesal?
mamat tu : itu pulis sudah kena tipu sama saya.. sy kasi dia 25 saja
asben aku : aik?
mamat tu : saya gulung2 wang 5 ringgit lepas tu gulung lagi dengan wang 10 ringgit mcm popia, saya kasi sama dia. dia ambil rasuah, misti tarak berani mau kira depan2 punya. ambil terus masuk poket saja. ini wang baru lagi mcm kertas mainan. konpom itu worang tak perasan punya.
dulu saya pernah gulung2 wang dua ringgit kasi sama itu pulis, kasi dia igt sy bagi 50.

tepuk dahi la asben aku...hehehheh

balik umah time asben aku cerita,pakcik aku buat ayat p ramli...
"dah kena dah... penyamun jual penyangak..."   

***kisah ini kejadian yg berlaku baru2 ni. tanpa sebarang conclusion tentang keseluruhan polis atau sape2. sila jangan sentap menyentap.. abah aku pun tentera jugak. mana yg mangkuk tetap mangkuk yg pinggan tetap pinggan biar makanan apa pun yg di isi di dalam nya.

orang awam salahkan polis,
polis salahkan org awam.
kuali kata belanga hitam

tp mcm yg dah aku sebut, sebagai penguatkuasa, yang diberi amanah dan diturunkan kuasa, patutnya mereka ada lebih integriti.
Jadi kalo ada org huloq duit, patut polis tibai balik, bukannya masuk poket.

btw tolong share, bagaimana nak laporkan kes2 polis mintak duit haram ni? apa perlu dibuat ketika ditahan tersebut?

duit kopi...kena ke bagi kalau nak lepas?

kalo dapat lepas tak payah bayar sure gembira tanpa rasa guilty melanggar undang2..

bagi aku... xpayah bg... org selalu ckp "polis kuat makan rasuah'' tp kita yg cerdik ni la yg bodoh p bg rasuah kt polis...
Pengalaman aku -

1- kat shah alam,kena tahan kt bulatan sek 26 kt ngn uptown 2 dgn polis nek moto...2 org,1 tua 1 muda...
aku pon gerak la ke tepi ckit,xkan kt bulatan nk bhenti kot,satg xpasai2 arwah...direct ja yg muda 2 sound,kenapa lari...
banggang ka apa,xkan kt bulatan nk bhenti kot..pastu bg ic lesen apa..tgk2 lesen mati plak...dan2 belagak polis 2..
lani nk wat cmna? aku ckp kalau nk saman,saman la.. dh tgh panas terik ni,mna tahan.. pastu dia cakap,hang ni kuang ajaq noh,dia ckp buku saman xbawak...terus aku dpt point,xpa la,jom p balai ja la..dekat ja balai ngn s26 ni..dia ngn bebainya terus baling ic ngn lesen aku dlm bakoi moto,terus blah..selamat aku..hehe

2- kes ni baru lg,plg best..kena kt selayang,road block..keta aku dh la tinted gelap...terus kena dok tepi..check 1 keta gila babi mcm aku jenayah plak..pastu trus kantoi ada senapang airsoft spring ja pon...kecik ja,bkn saiz btoi pon..ni mmg salah aku,airsoft mmg illegal kt malaysia,aku pon lupa aku simpan dlm beg...terus kena tahan dlm van polis...3jam jgak la dok dlm 2.. yg koperal tny aku,tau x benda ni salah,aku ckp aku xtau..beli kt pasar mlm ja(tipu2,haha),dia ckp benda ni bleh wat samun tau..pastu aku ngaku la,saya salah..kalu nk rampas,rampas la..tiba2 mai la lans koperal Mazlan cxxxi,aku ingt nama org bodo ni sampai bila2..dia cakap sambil acu pistol mainan aku 2 kt peha aku,ckp ''WANG & NYAWA",aku cakap xpaham,..pastu dok dolak dalih lg...last2 cakap,bg seratus trus sattle,aku terus berangin time 2..aku ckap ''kalau saya bg,mcm saya bg duit haram kt ayah saya la'',tersentak la mazlan bodoh 2..koperal terus lari kluaq dari van..yg mazlan ni dok wat pegawai bleh,mcm aku xtau prosedure polis..last2 aku kena saman tinted ja...banggang ka apa...
esk terus aku p kuarters marin,p jmp ngn ayah aku,cerita abis dari a - z...aku ckp klu aku nk report bleh x,ayah aku ckp boleh,tp kita ni ada budi perketi..ayah aku report kt pegawai sudah,klu wat report bertulis payah mazlan 2...nnt dia kena tata tertib,kena buang keja,kesian sama anak bini dia...tersentap aku,kalu ikt jiwa muda ni..mau ja aku wat report rasmi terus...
pastu aku terus kol IPD gombak,crita abis kt bahagian pengaduan,ngn koperal siti...pastu dia suruh aku p jump dia kt IPD nk slow talk,banggang apa tah nk slowtalk lg...terus aku xp smpi skrg...smpi ke arini dh xdak dh roadblock kt selayang mall 2...muka lans koperal mazlan babi pon xnmpk dh

sekian sahaja cerita kopi.... baik dr saman dari bg rasuah....