CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siva_nes1

Gangguan akibat amalan atau peninggalan nenek moyang mertua

wak...nak tanya sikit...

dalam komuniti hantu, takde ke hantu pembunuh upahan atau hantu pe ...
kenesep Post at 22-6-2012 10:58
mana ada, depa tu muafakat la, akrab.... tak de nya bunuh bunuh sesama sendiri, tapi rogol rogol bersiri tu ada la... tu yg ada jin tapi tak de jenis, badan ponti, kepala polong, tapi kaki pulan pocong dsb

alah, tt ni tak tahan gurau la.... dan aku bukan pembunuh upahan atau perogol bersiri, aku hantu jek ...
hantukiller Post at 22-6-2012 10:54

Laaa..... bergurau je ke. Maaf ye kalau terkasar bahasa. Klu kita ni dah tgh tension tu cari punching bag je la nak release. Apa-apa pun mana ada hantu yg baik. Buat orang seram ada la.

Saya perlu pertolongan daripada sesiapa yang boleh membantu

Rasa nk g menuntot ngan hk. Mmg hobi nk lempang hantu tp hantu xpenah dtg. Blh x hk?

(posted by mobile)

Reply 99# hantukiller

Nak banyak hantu...... ce tenguk kat sini kalau ada tak.

(The image **i1247.photobucket.com/albums/gg637/siva_nes1/KampongJawa3.jpg** previously depicted on this page has been intentionally removed)

Last edited by siva_nes1 on 24-9-2012 09:36 PM

Reply  hantukiller

Nak banyak hantu...... ce tenguk kat sini kalau ada tak.
siva_nes1 Post at 22-6-2012 12:21
tak banyak la

tak banyak la
hantukiller Post at 22-6-2012 12:28

Aiiik..... mana gi hantu-hantu ni semua. Dulu macam-macam benda ngeri yang orang dengar dan nampak kat rumah ini dan persekitarannya. Kut-kut hantu-hantu tu main nyorok-nyorok sb tahu hantukiller nak teropong. Bukan calang-calang orang nye kalau nama ada sambungan 'killer' lepas nama benda ni.

Last edited by siva_nes1 on 14-8-2012 10:50 PM

Follow Us
Bro, jin hantu dewa ni tak banyak tak rumah kosong, rumah tinggal, bengkel kosong, tanah kosong dan apa apa yg kosong walaupun pokok... kalau adapun sikit sangat

JIn jin ni banyaknya kat rumah manusia, atau tempat tumpuan manusia, seperti pub, mesjid, kuil, temple, tokong, rumah tukang ubat atau pusat rawatan, rumah kita sendiri atau yg ada tu banyak dalam badan manusia (kekadang sampai berjuta ekor sekaligus dalam satu tubuh manusia)

assalam....

saya hanya mampu membaca cerita tuan, saya harap tuan dapat selesaikan masalah tuan segera...

sedih bila di pulaukan orang yang kite sayang, insyaallah, rakan2 peramal porem boleh membantu kot.. tapi tuan perlu pm, jangan tunggu mereka okey...

semoga tuan d rahmati Allah.., semoga masalah tuan selesai segera dengan izin Allah...

Jin jin ni banyaknya kat rumah manusia, atau tempat tumpuan manusia, seperti pub, mesjid, kuil, temple, tokong, rumah tukang ubat atau pusat rawatan, rumah kita sendiri atau yg ada tu banyak dalam badan manusia (kekadang sampai berjuta ekor sekaligus dalam satu tubuh manusia)
hantukiller Post at 22-6-2012 15:40

Gitu eeek...... camtu klu kekadang dalam manusia ada berjuta ekor jenuh gak la nak halau.   Last edited by siva_nes1 on 13-8-2012 04:11 PM

Bro, jin hantu dewa ni tak banyak tak rumah kosong, rumah tinggal, bengkel kosong, tanah kosong dan  ...
hantukiller Post at 22-6-2012 15:40

bro, HK...nak tanya...napa depa2 tuu lebih berminat lepak kat tempat ramai org...???
napa mesti nak tempat yg ada orang...???

Gitu eeek...... camtu klu kekadang dalam manusia ada berjuta ekor jenuh gak la nak halau.
siva_nes1 Post at 22-6-2012 15:51
Memang la jenuh, sebab tu ramai pesakit akibat gangguan walau berpuluh tahunpun dirawat masih kene juga gangguan tu, sebab terlalu banyak(biasanya kes sihir la), kalau kes saka tak banyak mana

bro, HK...nak tanya...napa depa2 tuu lebih berminat lepak kat tempat ramai org...???
napa mesti nak tempat yg ada orang...???
RatuJuwita Post at 22-6-2012 15:59
Kan Allah dah suruh IBLIS mengerahkan seluruh bala tenteranya yg berkuda dan berjalan kaki untuk memasuki, menghasud dan mencampuri seluruh urusan manusia.....

So depa tentunya menjadikan manusia sebagai sasaran.....sampai kiamat

a,aa kannn...
dah itu perjanjiannyer...
kalu dok tercongok sorang2 kat tempat tak da orang, sapa plak yg nak di hasutnyer...???

tapi, napa kalu umah yang terbiaq kosong lama2..sesekali balik, macam seram..macam ada yg x kena...???

Post Last Edit by siva_nes1 at 22-6-2012 16:22
assalam....

saya hanya mampu membaca cerita tuan, saya harap tuan dapat selesaikan masalah tuan segera... sedih bila di pulaukan orang yang kite sayang, insyaallah, rakan2 peramal porem boleh membantu kot.. tapi tuan perlu pm, jangan tunggu mereka okey... semoga tuan d rahmati Allah.., semoga masalah tuan selesai segera dengan izin Allah...
lalunagujiwa Post at 22-6-2012 15:47

Waalaikum salam,

Terima kasih lalunagujiwa kerana bersimpati dan sudi memberi nasihat. Memang berat amat dugaan ini bagi saya tetapi saya tetap berdoa kepada Allah SWT agar rumahtangga kami pulih semula seperti dulu. Kata-kata semangat, doa dan nasihat daripada rakan-rakan seperti rdzaccess, SriAdila, lalunagujiwa, Dumbell, jjenabmatpau, intansmsb, Luckman, zulka, enncy, hantukiller, ainiz81, Adiya dll mendorong saya untuk tidak putus asa berusaha mengembalikan suasana mawaddah, sakinah dan warahmah kepada rumahtangga kami.

a,aa kannn...
dah itu perjanjiannyer...
kalu dok tercongok sorang2 kat tempat tak da orang, sapa p ...
RatuJuwita Post at 22-6-2012 16:20
selalunya tak de apa apa, cuma keusangan rumah tu yg membuatkan keseraman berlaku... kalau hantu la, kat rumah kita memasing bolehkata penuh hantu hantu, kalau nampak siap nak jalan pun susah ramainya depa tu... kat rumah yg banyak hantu la, yg tak banyak ye ok, tapi jarang sangat jumpa rumah yg betul betul clear...

Waalaikum salam,

Terima kasih lalunagujiwa kerana bersimpati dan sudi memberi nasihat. Memang ...
siva_nes1 Post at 22-6-2012 16:21

amin, usahalah balikkan isteri..

maaf jika terlalu berimaginasi, tapi andai kata tidak sbgai pasangan lagi, pulihkan dia supaya kembali ke jalan yang benar... kesian, dimanipulasikan oleh org lain...

kalau saya d tempat kamu, xtahulah ape yang jadi, agaknya berparang saya laki bini...

Waalaikum salam,

Terima kasih lalunagujiwa kerana bersimpati dan sudi memberi nasihat. Memang ...
siva_nes1 Post at 22-6-2012 16:21
Dah ada yg ajar baca surah yg Auto boleh mendapat mahabah???? walau dibaca dengan ikhlas???

hah masuk pun pembunuh upahan ni..apa lagi tt, ce mintak hk settlekan.die memang rope itu..keje nak ngelat jer..hehehe
Adiya Post at 22-6-2012 10:48

Nak ngelat jer rope nye die ye. Cam ade pengalaman je.....hehehe

selalunya tak de apa apa, cuma keusangan rumah tu yg membuatkan keseraman berlaku... kalau hantu la, ...
hantukiller Post at 22-6-2012 16:23

maksudnya...kadang2, rasa takut n seram tuu datang dari diri sendiri...mainan perasaan sendiri...atau dengan kata yg lebih manis...mmg jenih penakut...hehe

thanks, HK...
tengah belajar untuk tak terlalu takut n tak terkejut ngn "menatang2" tu...huhu

Dah ada yg ajar baca surah yg Auto boleh mendapat mahabah???? walau dibaca dengan ikhlas???
hantukiller Post at 22-6-2012 16:25

Tak paham ......??? Sape yang ajar baca?