CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siva_nes1

Gangguan akibat amalan atau peninggalan nenek moyang mertua

Semo dah buat. sms macam2 poem cinta kat isteri lagi. Tak pernah2 buat pun cam tu sebelum ni ... ...
siva_nes1 Post at 28-6-2012 14:53

so sweet...

maaf tanya ye, lps kawen mmg dh xbuat eh romantic kind of things (other than in bedroom)...
kdg laen org, lain caranya...but i don't know maybe women need it sometime...maybe
bila lama sgt, jadi hambar & wife pun mls nk layan...
this is very² complicated...

how bout counseling?

Post Last Edit by siva_nes1 at 28-6-2012 16:24
maaf tanya ye, lps kawen mmg dh xbuat eh romantic kind of things (other than in bedroom)... kdg laen org, lain caranya...but i don't know maybe women need it sometime...maybe bila lama sgt, jadi hambar & wife pun mls nk layan...this is very² complicated...
how bout counseling?
supernaturalee Post at 28-6-2012 15:12

Lps kawen ada la gak tapi tak la kerap cam sebelum kawen. Sape tak sayang bini woooo...bak kate P. Ramlee. Byk kenangan manis gan isteri. Sy kenal isteri pun masa tu dia baru umo 17 thn lepas ambil SPM. I mase tu baru 2 thn keje umor 24 tahun. I ni le bf die je sampai kami naik pelamin. Kami kawen lepas 4 thn berkawan dan dia tamat blajar kat maktab. Mase kawen saya umo 29 thn dan isteri umo 22 thn. Die memang sayang saya dan saya pun sayang die gak. Kawan2 dan saudara-mara anggap kami sebagai loving couple. Tidak pernah buat hal masing2 tapi kalau pergi ke mana-mana mesti berdua atau bersama anak2.

Isteri lak suke cerita kat kawan dia saya ni bapa dan suami yang baik dan bertanggungjawab. Bukan nak puji diri tapi sebab sayang sangat isteri dia minta tolong taip dan print kertas soalan pun saya buat walaupun saya sendiri sibuk dengan kerja pejabat. Bab isi borang-borang tak payah nak cakaplah sebab tu pun saya buat untuk dia bila dia minta tolong. Masa isteri mengandung keempat-empat orang anak kami saya bersengkang mata menemani isteri dalam operating theatre hingga saat dia bersalin. Tidur atas kerusi malas menemani isteri di bilik hospital selepas bersalin. Sebelum dan selepas bersalin saya sendiri yang bawa dia jumpa doktor.

Tak nak isteri tunggu lama kat hospuat sebab que jumpa doktor panjang gile saya bangun awal tuk ambil nombor dulu semasa isteri masih tidor lagi. Jadi macam mane die bole lupa semo ini sekarang sedangkan dulu dia puji sangat saya. Isteri menang sudah berubah sangat sampai dia langsung tidak nampak satu kebaikan pun pada diri saya. Kaunseling pun tak berkesan sebab hati sudah keras. Cara konvensional iaitu nasihat dan dakwah sukar untuk menembusi hati isteri saya sekarang. Dia nekad untuk lakukan apa yang dia nak.

Reply 142# siva_nes1

sape tak sayang bini oooiii....antara tagline terbaekk dr allahyarham p. ramlee

anyway, mmg nk menangis rase bile baca pengakuan nih...brat tul dugaan Tuhan pd TT sekeluarga...
there's must be silver lining behind semua yg berlaku ni...

btw,malam masak sendiri ke kt luar?ok tak urus diri sendiri?mcm bujang plak kan..

Post Last Edit by siva_nes1 at 28-6-2012 17:19
sbtw, malam masak sendiri ke kt luar?ok tak urus diri sendiri?mcm bujang plak kan..
supernaturalee Post at 28-6-2012 16:32

Ada pembantu rumah Indon yang dah keje gan kitorang 22 thn. Pagi dia datang rumah dari tempat tinggal isteri tuk kemas umah, basuh pakaian dan masak tuk anak2 dan saya sekali.  Tipu la klu kata saye ok je urus diri sendiri. Klu pembantu umah cuti jawabnya kene kluar umah cari nasi bungkus le. Kadang2 panas je saki baki lauk yang ada kat microwave. Ni pembantu ada hal lak nak balik Indon tak berape lama lagi. Terpaksa la nanti beli makanan kat luar slalu sampai jemu dan dah tak tau makanan apa nak beli. Pakaian nanti kene la basuh guna washing machine dan lepas tu sterika dan lipat sendiri sorang2 kat umah..... huhuhu.

apa yg lama sangat kes ko sampai 3 tahun utk tuntut fasakh je. ko duduk negeri mana?

Post Last Edit by siva_nes1 at 28-6-2012 21:25
apa yg lama sangat kes ko sampai 3 tahun utk tuntut fasakh je. ko duduk negeri mana?
akuHensem Post at 28-6-2012 17:42

Tu ko kena tanya mahkamah. Klu si suami tu gan relanya lafaz talak ikut kehendak hati atau kemahuan si isteri mungkin tak ambil mase lame kut. Bukan susah pun nak settle ....si suami lafaz je talak. Tu sebab penceraian paling tinggi dalam keluarga Melayu/Islam berbanding bangsa2 lain. Masalah sosial melibatkan anak2 melayu akibat penceraian pun banyak. Nanti kat akhirat jawabla semo yang merobohkan masjid. Aku duk Selangor.

Follow Us
Ada pembantu rumah Indon yang dah keje gan kitorang 22 thn. Pagi dia datang rumah dari tempat ti ...
siva_nes1 Post at 28-6-2012 17:16

anak² abg xkan la xleh tolong. msk simple² je, aslkan xlapar. maybe mudah bg org bujang mcm saya, tp utk org yg dh berumahtangga especially lelaki yg bnyk bergantung pd wife urusan masak/kemas umah, cuci baju & bende² titik bingik nih, it can be tough...>20 years marriage right...huhu...

Post Last Edit by siva_nes1 at 29-6-2012 17:06
anak² abg xkan la xleh tolong. msk simple² je, aslkan xlapar. maybe mudah bg org bujang mcm saya, tp utk org yg dh berumahtangga especially lelaki yg bnyk bergantung pd wife urusan masak/kemas umah, cuci baju & bende² titik bingik nih, it can be tough... 20 years marriage right
supernaturalee Post at 29-6-2012 11:18

Anak-anak ada gak tolong. Masak yang paling simple ..... mee maggi segera la. Dulu pembantu rumah cuti 1 bulan balik Indon pun buat gak bende2 titik bingik nih ni. Jadi ada pengalaman gak la.

Dah settle ke kes En Siva_nest nie? Senyap jer...

Dah settle ke kes En Siva_nest nie? Senyap jer...
Luckman Post at 30-6-2012 22:48

Belum settle lagi..... masih status quo. Luckman orang Mandailing ye? Marga apa ya?

Nasution. Nenek dari kedua belah ibu bapa asal dari Perak. TT lak asal mendailing ker?

Bab masalah Isteri tu, dah buat solat Istikharah dan hajat ker?

Senyap terus En siva....he he he

Post Last Edit by siva_nes1 at 30-6-2012 23:47

Reply 151# Luckman

Arwah mak orang Mandailing. Nenek marga Lubis dan Wah marga Nasution asal dari Perak. Arwah abah orang Perak dan asal dari Batu Bara.

Reply  Luckman

Arwah mak orang Mandailing. Nenek marga Lubis dan Wah marga Nasution asal dari  ...
siva_nes1 Post at 30-6-2012 23:45

Kalau orang mendiling, Wah tu nenek. Jadi macam mane tu? Kata Nenek marga Lubis....Wah tu kat belah mane?

Post Last Edit by siva_nes1 at 1-7-2012 17:51
Bab masalah Isteri tu, dah buat solat Istikharah dan hajat ker?
Luckman Post at 30-6-2012 23:21

Dua malam lepas dapat mimpi isteri bersama saya di sebuah padang dan juga ikut bersama saya dalam kereta. Bila kereta berhenti di satu persimpangan nampak abang dia datang ke arah saya dari sebelah kanan. Sampai dekat kereta dia menghulur tangan ke dalam kereta melalui tingkap saya dan mengambil sesuatu (seperti dokumen aatu fail) dari sebelah isteri di kiri saya. Saya cuba menghalang tetapi kaku tidak dapat berbuat apa. Sudah lama juga saya tidak dapat mimpi yang mana isteri ada bersama dan ikut saya.

Post Last Edit by siva_nes1 at 2-7-2012 12:06

Reply 155# Luckman

Datuk saya memang cucu-cucunya panggil nenek. Keluarga nenek orang Lubis di Gopeng. Wah (atau nenek) saya asal dari Teluk Intan. Saudara kat Teluk Intan ramai duk kat Pasir Bedamar. Wah juga ramai saudara mara di Langat dan Chemor. Bapa isteri juga orang Nasution dari Langat. Keluarga mak dia pula orang Bugis dan moyang mak mertua la seorang pawang istana mengikut cerita isteri.

Post Last Edit by Ultramat at 2-7-2012 12:21

Salam TT,

Berat kes TT ni, saya doakan agar TT dpt selamatkan rumahtangga TT. Berusahalah mengubati isteri TT tu dan selamatkan lah akidah anak-anak yer (terutama yang 22 tahun tu).  Situasi TT lebih kurang situasi keluarga saya tapi saya berada di pihak anak2 (maksudnya, saya termasuk dalam group anak2, yang buat hal tu nenek and the geng). memang sakit, memang perit tp berusaha, berdoa dan bertawakal pada Allah yer

Post Last Edit by siva_nes1 at 2-7-2012 12:50
Salam TT,

Berat kes TT ni, saya doakan agar TT dpt selamatkan rumahtangga TT. Berusahalah mengubati isteri TT tu dan selamatkan lah akidah anak-anak yer (terutama yang 22 tahun tu).
Ultramat Post at 2-7-2012 10:20

W'kum salam Ultramat,

Amin. Terima kasih atas doa dan nasihat saudara. InsyaAllah, saya akan terus berusaha untuk menyelamatkan rumahtangga kami yang kini hampir roboh selagi saya diberi kekuatan oleh Allah SWT dan dengan keizinanNya.

Reply 158# Ultramat

edit skit, cam mengelirukan ayat-ayat2 tu. saya masih bujang dan sudah berkerja hehe