CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siva_nes1

Gangguan akibat amalan atau peninggalan nenek moyang mertua

Reply  Ultramat

edit skit, cam mengelirukan ayat-ayat2 tu. saya masih bujang dan sudah berk ...
Ultramat Post at 2-7-2012 12:23

(maksudnya, saya termasuk dalam group anak2, yang buat hal tu nenek and the geng).

.....maksudnya saudara adalah anak yang menjadi mangsa perpecahan keluarga akibat campur tangan oleh ahli keluarga lain. Saya doakan saudara tabah menghadapi dugaan dan terus berdoa kepada Allah SWT untuk menemui situasi yang diingini.

Reply 161# siva_nes1

Terima kasih

Reply 163# siva_nes1

very touching...sentimental value sangatkn.

Reply  siva_nes1

very touching...sentimental value sangatkn.
ilham Post at 3-7-2012 23:59

Betul ilham. .... memangnya ia satu sentimental value. Anak-anak adalah anugerah dan amanah dari Allah SWT. Tidak sanggup melihat anak-anak hidup umpama anak-anak yatim akibat perpecahan keluarga sedangkan kedua ibu bapa masih hidup. Dahulu kami mereka hidup dalam satu keluarga yang rapat dan bahagia. Anak-anak sentiasa ingin hidup dalam satu keluarga bahagia yang tidak berpecah.

Reply 166# siva_nes1

gigih aku baca kisah tt dri page 1.....bnyk dugaan yg tt hadapi....3 tahun lama tu duk sorang...aku 2 minggu hantar anak bini balik kg pun dah rasa kosong hidup....huhuhuhu   

semoga tt menang kes dan dpt bersama semula dengan kuarga....wallahualam

Harap2 TT akan berjaya dengan kes Mahkamah tu. Tapi andaikata tidak berjaya, saya sarankan TT ambil anak2 tu dan jaga. Bukan apa, kelak bila anak2 dah membesar, dioarang akan tahu perkara sebenar. Kalu TT minta dia taat semula, saya saya tidak mungkin dia akan lakukan. Cube la mane-mane yang terbaik.

Follow Us
Post Last Edit by siva_nes1 at 11-7-2012 22:13
Reply  siva_nes1

semoga tt menang kes dan dpt bersama semula dengan kuarga....wallahualam
asam_boi Post at 8-7-2012 00:34

Amin. Ya Rabbal Alamin. Terima kasih, asam_boi. Itulah yang saya doakan kerana keluarga inilah satu-satunya yang ada bagi saya setelah abah, mak dan adik meninggal dunia. Memang berat dugaan ini tetapi saya tidak akan berhenti berusaha untuk mengembalikan keadaan keluarga kami seperti dahulu selagi Allah SWT terus memberi saya kekuatan dan kesabaran. Anak-anak perlu dibesarkan dalam keluarga yang tidak berpecah.

Harap2 TT akan berjaya dengan kes Mahkamah tu. Tapi andaikata tidak berjaya, saya sarankan TT ambil anak2 tu dan jaga. Bukan apa, kelak bila anak2 dah membesar, dioarang akan tahu perkara sebenar.
Luckman Post at 9-7-2012 12:20

Terima kasih, Luckman. Saya juga berharap keputusan hakim kelak akan berpihak kepada saya. Anak-anak sebenarnya tidak memihak kepada sesiapa kerana mereka sayang kami kedua-duanya. Mereka mendapat kasih sayang dari kedua ibu bapa dalam keluarga yang rapat dan bahagia sebelum isteri keluar rumah untuk hidup bersama mak mertua. Dahulu kami memang rapat dan hidup aman dan bahagia ... 6 beranak makan semeja, keluar riadah hari minggu sekeluarga, tenguk wayang dan menziarahi saudara mara bersama-sama dll.

ape khabar TT..... harap dlm keadaan sehat2 jer..
berat btl ape yg TT lalui nih... sy hanya mampu doa harap sume settle dlm kaadaan yg terbaik mcm yg TT harapkan..
so skrg ape perkembanagn terbaru lps ada yg cuba tlng TT ari tuh... dah jumpa perawat2 kat cni kan...

ape khabar TT..... harap dlm keadaan sehat2 jer.. berat btl ape yg TT lalui nih... sy hanya mampu doa harap sume settle dlm kaadaan yg terbaik mcm yg TT harapkan.. so skrg ape perkembanagn terbaru lps ada yg cuba tlng TT ari tuh... dah jumpa perawat2 kat cni kan...
Esterozie Post at 12-7-2012 00:48

Alhamdulillah .....saya sihat, Esterozie. Benar dugaan yang saya alami sekarang adalah berat. Saya mampu bersabar dan terus berusaha untuk memulihkan keadaan rumahtangga kami yang hampir roboh kerana keizinan Allah SW. Terima kasih, Esterozie kerana mendoakan semoga sume akan selesai dgn yg terbaik.  Rakan2 di sini juga telah banyak membantu memberi saya kata-kata semangat dan nasihat. Saya amat menghargai kata-kata semangat dan nasihat dari rakan2 di sini. Ada juga rakan memberi saya no. telefon kenalan mereka yang mungkin boleh membantu saya. Tetapi saya kini berurusan dengan seorang rakan di sini yang sedang membantu saya. Saya berkesempatan menemui beliau setelah mengenalinya di sini. Baik dan berbudi bahasa orangnya. Semoga usaha murni beliau untuk menyelamatkan masjid kami berhasil dan menemui kejayaan. Amin

mak tt ni pon satu..xnak kasik anak die kat org jgn la restu time diorg kawen tu...

awk tt sjak kecik pecaye ke benda2 ni...?

Reply 172# siva_nes1

amin..... dngn izin Allah... semoga niat baik sahabat kita yg TT kenal kat cni nak menolong tuh dpt bantuan n izin-Nya

mak tt ni pon satu..xnak kasik anak die kat org jgn la restu time diorg kawen tu... awk tt sjak kecik pecaye ke benda2 ni...?.
chenta_dewi Post at 12-7-2012 23:22

Cuba jelaskan apa bende yg awak tulis tu. Mak sape yg x nak kasik anak die kat org? Awak tu suke ke klu kawen tak dapat restu !!! Kenape lak tanye sjk kecik ke pecaye benda2 ni. Kalu bende2 ni berlaku depan mata masih gak nak kate buta ke tuk nafi kebenaran. :@

sedihnye baca kisah tt ni..saya cuma boleh doakan tt diberi kekuatan dan kesabaran utk terus berusaha memulihkan hubungan dgn isteri...moga tt dirahmati Allah selalu...amin.

Reply 175# siva_nes1

er...jgn la marah bang....mak mentua tu la...kalau mak mentua tu ade niat xnak kasik awk kawen ngn anak die tp sbnrnye nk bg kat antu raya, kenapa mentua kasik n restu anak die kawen dgn tt

er...jgn la marah bang....mak mentua tu la...kalau mak mentua tu ade niat xnak kasik awk kawen ngn anak die tp sbnrnye nk bg kat antu raya, kenapa mentua kasik n restu anak die kawen dgn tt
chenta_dewi Post at 13-7-2012 12:13

Laaaa……. camne le tersilap tulis sampai salah org. chenta_dewi nak tulis mak mentua ke yg tak ade niat nak kasik anak. Hehe.... sori le ye klu dek terasa bile kene mare. Klu tuju tu kat mak mentua tak la abg mare. Rasenye mase nak kawen mmg dia restu. Lagipun istri tak nak kawen gan org lain kecuali abg. Dulu abg gan family diorang ni takde masalah sbb kami berbaik semonya. Tak pernah gaduh. Lagi pun abg ni pun tak byk cakap org nye. Klu ada ape-ape perjumpaan famili diorang abg tak pernah elak pegi bawak isteri dan anak2 ke rumah diorang. Famili diorang ni ade2 je perjumpaan kat umah masing-masing hampir setiap minggu. Kire nya abg ni ambik hati isteri la bawak dia jumpe famili slalu. Tak pernah kecewakan istri bawa gi jumpe kerabat die.

Mase abg kawen gan istri dulu famili diorang ni dulu bukan la senang sb suami mak mentua meninggal mase anak2 kecik lagi. Mak mentua tak keje jadi tuk sara idup cuma harap duit pencen dan jual kuih. Tapi skg mak mentua mewah sbb anak2 dh byk duit esp anak laki die yang ade bisnis selain keje biasa kat syarikat swasta. Adik beradik tu klu tak beli barang original takde klas la jawabnye. Mak mentua pernah beli bag tangan Gucci berharga RM7,000 gan duit sendiri. Antara adik beradik mak mertua kat kampong dia la yang paling mewah.

Last edited by siva_nes1 on 13-8-2012 04:06 PM

Post Last Edit by siva_nes1 at 13-7-2012 17:18
ssedihnye baca kisah tt ni..saya cuma boleh doakan tt diberi kekuatan dan kesabaran utk terus berusaha memulihkan hubungan dgn isteri...moga tt dirahmati Allah selalu...amin.
shonen Post at 13-7-2012 02:49

Amin. Semoga doa shonen dimakbul oleh Allah SWT. Terima kasih berbanyk.

Reply 178# siva_nes1

lol...sebelah rumah tu yg ade kolam renang kete penuh laman rumah tu rumah sy la bang...kui kui

speku kaya sbb hantu raya voleh? keh keh

Post Last Edit by siva_nes1 at 14-7-2012 11:06
lol...sebelah rumah tu yg ade kolam renang kete penuh laman rumah tu rumah sy la bang...kui kui Chenta_dewi Post at 13-7-2012 18:46

Mane ade kolam renang yg kete penuh kat laman rumah tu ..... kolam ikan ade le kut. Klu umah kat sebelah tu memang senang la hantu raye tumpang sekaki nak tukar padang bile jemu gan tuan umah sebelah ....ka ka ka.