CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cyberjaye

McDonald kotorkan Cola & pukul budak sekolah yg miskin!

betul juga, ibu bapa kena pantau anak2 sendiri...mmg makanan mat salleh ni kadangkala tak h ...
cmf_herrhughie Post at 19-6-2012 00:24

parents pn x pntau dah pemakanan anak sekarang ni...cuba tgk skarang, even budak 3,4 thn pn dah reti nk mintak McD sgala mcm fast food....ye, xleh samakn msa 20thn dlu dgn sekarang, tp efek byk mkn fast food ni sama je x kesah la duk zmn apa pn kn?kn?

parents makin sibuk nk bg anak mkn kot...just bg duit lebih,then lantak pi la korg nk mkn apa...i dlu duit belanja pn rm20/week msa skolah menengah, mna mampu nk lepak McD

dah besar mcm tu pun panggil budak-budak

but0h la budak2 kaki refill nih menyemak je kat mcd. bang el kalo singgah makan mcd kulai memang meja penuh ngan suku sakat kebulur coke nih je la.. kaco jek orang nak makan. dah miskin tu gi la main jauh2.. paling tak tahan tengahari je ada la 2 3 bijik bas sjk datang turunkan spesis kebulur coke nih. satu meja share 1 cup. nak study ramai2 la kunun (but0h la nak study gi library la).. pastuh kaco jek orang nak order makan mesti menyelit2 jek mintak refill. kalo beratur tuh takpe gak. selang seminit datang sekor lagi menyelit skang nih bang el kalo nak melantak mcd gi kat sebelah airport senai jek. setakat nih tak penah nampak lagi bas turunkan spesis 'china mainland di hati' nih lagi. gi jauh2 taknak bagi anak bang el nampak spesis miskin hena nih..

but0h la budak2 kaki refill nih menyemak je kat mcd. bang el kalo singgah makan mcd kulai memang meja penuh ngan suku sakat kebulur coke nih je la.. kaco jek orang nak makan. dah miskin tu gi la main jauh2.. paling tak tahan tengahari je ada la 2 3 bijik bas sjk datang turunkan spesis kebulur coke nih. satu meja share 1 cup. nak study ramai2 la kunun (but0h la nak study gi library la).. pastuh kaco jek orang nak order makan mesti menyelit2 jek mintak refill. kalo beratur tuh takpe gak. selang seminit datang sekor lagi menyelit  skang nih bang el kalo nak melantak mcd gi kat sebelah airport senai jek. setakat nih tak penah nampak lagi bas turunkan spesis 'china mainland di hati' nih lagi. gi jauh2 taknak bagi anak bang el nampak spesis miskin hena nih..ella. Post at 19-6-2012 07:56 AM

Diorang ni memang makin macam haram perangai diorang ni.

awak ada nmpak ke staff tuh letak air kotor??? Awak ada rasa air tuh sekalik??? Kalau dgr  ...
xmynnx Post at 18-6-2012 19:55

wow...sudah sentap..

ketinggalan sungguh aku.. dok tau pung mcD leh refill air coke... , klu g mcD pun drive thru sajork, x koser nak melepak2an kat situ sbb ramai yg lepak kat citu bkn utk makan tapi utk free wiFi

Follow Us
miskinnn konon...PUIHHHHHHHHH!!!
jinjang gombak punye perangaiii

melampau2 sangat pun budak2 tu...mentang2 la kata boleh refill.. takkan sampai 5-6 kali kottt...kalau makan nasik kat rumah tambah 4-5 pinggan pun gerenti mak sound sbb org lain nak makan jugak....  tapi sori cakap la...yg aku tengok selalu buat perangai tak tau malu refill ber gelen2 ni orang C*** ..kat tempat aku ni pun aku tengok kalau group remaja  tu ada 6 orang .. dorang order 3 set makanan jer... lepas tu sementara bertenet... berjam2 kat situ.. refill air ntah berapa kali... aku rasa masa McD buat marketing strategy cam gini dorang tak expect pun kat Mesia ni ramai yg berperangai kemaruk cam gini yg boleh refil sampai 5-6 kali...

wow...sudah sentap..
ninjago Post at 19-6-2012 08:14

tak sentap dik.. Tapi tak masuk akal la percaya 100% apa yg dorang tulis kt yt tuh psl air kotor..
Kalo betul staff ltk air kotor asal tak argue pnggil manager kt situh?? Ni takat "cakap cina laaa"... Wadde???

tak sentap dik.. Tapi tak masuk akal la percaya 100% apa yg dorang tulis kt yt tuh psl air ...
xmynnx Post at 19-6-2012 09:58

sis, maksud sy, sy yang tersentap dgn soalan2 akak.. hehee ye, bila fikir balik, mmg tak leh pakai gak cakap cina nie.. sendiri dah buat hal jakun dia tu, startla nak war2kan konon mcd letak air kotor la, itu la, ini la..  (sakit hati je ngan orang2 yg kononnya pegang mykad, tapi cakap melayu sepatah haram pun tak reti! cam nak sekeh je. tp terpekik2 nak pertahankan hak la kuota la..WTH?!! )

parents pn x pntau dah pemakanan anak sekarang ni...cuba tgk skarang, even budak 3,4 thn pn ...
aechae Post at 19-6-2012 00:33

aku stuju..tu azam aku bila dah ada anak nt.. aku nak educate kaw2 nye pasal nutritious food & non-nutritious food.. Didikan dari rumah tu yg penting..

Post Last Edit by Rajawali at 19-6-2012 11:02

Reply 111# tricomonas

cisss...besar la punya haram ini orang...pi bukak kedai buku sendiri la..:@

kaum ni mmg terkenal bab2 mengambil peluang kalau benda2 free ni.
even kat ofis aku ade 1 kaum ni cite die slalu tggu kat carrefour bile nak tutup.
semata2 nak tggu roti/mini pizza dan yg sewaktu dgnnya dgn tawaran BUY ONE FREE ONE.
mmg spesis kedekut. dr aku tggu carrefour nak tutup baik aku tutup mata tido.

off topic sikit,
selain perangai tak semengah rakyat Malaysia yang suka barang2 free,
kekadang aku rasa nak pelakung orang Malaysia yang habiskan masa berjam-jam kat McD baca buku/guna laptop walaupun dah tau ramai customer, terutamanya waktu lunch hour...
Kalau x ramai orang, x de le aku kisah sangat...

Ni budak2 sekloah/kolej yang bawak buku berbakul2 sambil study.... kat sekolah/kolej x de library ke...?
duduk sorang2 guna laptop tapi amik meja untuk 4-6 orang...
tak pun bebudak buat study group sampai bersepah2 bag/buku ke meja orang sebelah..
Kat KL banyak betul manusia2 macam ni..
Sedangkan library KL tu bukannya jauh sangat...

Nak buat perangai bodo macam ni, buat kat Starbucks ke coffee bean ke ok le... tempat2 macam tu jarang penuh... ini buat kat fast food restaurant yang memang orang selalu datang...

*tengah hangin sebab semalam x dapat tempat nak duduk kat mcD disebabkan manusia2 macam ni...

off topic sikit,
selain perangai tak semengah rakyat Malaysia yang suka barang2 free,
kekadang a ...
~boolean Post at 19-6-2012 12:05

CC la ke email mcd malaysia. nyalak dalam forum je takde efek.

Mula2 baca topik ni, otak aku sudah terbayang, pekerja McD sedang memukul seorang budak miskin, berpakaian compang-camping, tanpa sebab. So sick.
Tapi bila sudah baca...laaaaaaa......
Tak payah cari siapa salah dulu...  Sebab refill byk kali untuk 1 cup Itu miskin? Itu ambil kesempatn atas loopholes. Tak perlu miskin utk membuat semua tu.
Kenapa perlu letak students to miskin?Nampak sangat nak menghalakan topik ni ke arah provoks.

Post Last Edit by cmf_herrhughie at 19-6-2012 12:19
kaum ni mmg terkenal bab2 mengambil peluang kalau benda2 free ni.
even kat ofis aku ade 1 kaum ni c ...
peko_lolo Post at 19-6-2012 12:02

bagi saya, apa salahnya tunggu promosi "buy 1 free 1"?
ini bukan kedekut, tapi tahu mcm mana spend wisely.
even mat salleh pun suka tunggu sampai masa promosi. is your prejudice agaknya. Melayu tak suka promosi?

bagi saya, apa salahnya tunggu promosi "buy 1 free 1"?
ini bukan kedekut, tapi tahu mcm ma ...
cmf_herrhughie Post at 19-6-2012 12:17

orang meniaga sendiri je hargai peluang ini. yang dok makan gaji mana faham.

Reply 217# cmf_herrhughie

alahai...klu kebetulan ade kat situ n tggu sekali dua ok lah kut.tp klu purposely tggu n asik la muka ko hari2 tu namanye spend wisely ke nok?
tu kedekut namanye.

ambik obat. sape soh ko pi refill byk kali...ingat tekak ko sorang je nk bedal air tuh?? nak free pegi la buat air sndri. :@