CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LelaRentaka7

ALL ABOUT PARIS PART 2

chicken tajine sebegitu?
di restoran tepi masjid di creteil pun kami makan chicken tajine  ...
Changa Post at 27-3-2012 11:38

ya..chicken tajine and lamb tajine..
terlalu banyak portionnya sampai tak larat nak habiskan...
kalau 3 atau 4 orang berkongsi mungkin selesa...

tapi gigih lah mengunyah sebab tak mahu membazir hatta perut saya pon kecil

Reply 65# LelaRentaka7

Ok Lela, saya sudah tanya pakcik Google, menurut beliau from CDG naik RER ke Gare Du Nord katanya.Dan dari situ mungkin saya akan simpan bagasi saya di sana. Mahalkah? Jikalau mahal, saya lebih rela pergi Malakoff untuk simpan bagasi saya.

Saya beli hotel itu thru booking.com. Nama nya  Hotel De La Place. Kihkih. Thats the cheapest.. Hmmm. Mmg tersangat jauh kah from city Lela? Atau seperti kaka changa cakap di kawasan ayam atau felda PPRT sebegitu?

Chicken tajine itu nampak yummeh sgt. I dont eat lamb tak masuk katanya. Perut saya juga kecil sebegitu hahahaha yakin nyaaa saya... So maybe saya akan sharing is caring sahaja konsepnya nnt.

Reply  LelaRentaka7

Ok Lela, saya sudah tanya pakcik Google, menurut beliau from CDG naik RER  ...
whiteberry Post at 27-3-2012 23:35

OK kalau tak silap naik RER C kan...

ga pasti itu kawasan felda pprt atau tidak tapi kalau tak silap itu dah mengarah ke Versailles tapi Versailles pon ga berapa jauh dr Cite..

Left Luggage di Gare du Nord harganya Euro8.00 for 24 hours utk trolley bag..
kalau nak pakai automated locker pon boleh...sumbat euro coins saja..
kalau nak pergi ke counter pon boleh jugak
tapi yg lecehnya left luggage ni part nak scanning tu... kalau sampai lambat dan ramai orang..

Berry, tahun ini dua2 trip ke Paris Lela witness incident yg tak best..
tapi citer ni dah citer dah kat velakang2 nun..
xmo lah nnt org kata Lela bg negative vibes but just hati2 yer Berry..
PENTING sangat duit ngan passport tu..

turun jer tangga nak beli carnet tu dia dah buat operasi dah.. tu awal pagi tuh..
yg pompuan bawak file yg jantannya asikkkk nak suh org ikut dia nak belikan tix..
yg tak leh blahnya ramai lak minah2 kokoseng dr sweden la US la yg terkena..
heran ku masa tu..tak wat research ker pasal safety, scams semer tuh..
so bila dia approach 2 girls behind me selamber derk jer Lela ckp they are with me..
so mamat tu blah..

tapi station master mmg selalu dok kejar mereka ni and they will lari lintang pukang..
macit 2 org tu boleh lak ckp dorang tak anticipate yg budak2 yg buat kerja tu.. dia expect adult..

masa Lela tinggalkan Paris dan head off to Switzerland, rasa macam legaaaaa sangat...
lepas tu tension balik bila sampai Rome...
mak ai..kat Rome cam nak pingsan ...

ga aman lagi konsepnyaaaaa

Nota Kaki Kanan: Mana Azre tak muncul2 yer..

Reply 69# LelaRentaka7

Ouhhh ga aman di Paris.. Serasa takut sebegitu... So kat mana yg selamat nak beli carnet tu? Or maybe awal2 dah masukkan duit siap2 dalam jeans ke apa utk beli carnet sahaja? Kat Roma apa ceritanya pula? Kaedahnya Ill be going to Roma jugak..Thread Roma tu sendu sangat. Haha...
Yes memang menghala Versailles tempat Berry tinggal tu. I hope itu bukan kawasan ayam ramai org cikcur atau apa.. ga aman konsepnya sebegitu...

Lela pernah travel alone? Just askin hehehe...

Reply 51# Changa

Kawan saya kata tak semua hotel sana ade kettle.. So we all beli kettle kecil hehehehe just in case hahaha.. saving katanya... Cheapskate juga...

Reply  Changa

Kawan saya kata tak semua hotel sana ade kettle.. So we all beli kettle kecil he ...
whiteberry Post at 28-3-2012 00:47

ya betul.. di Paris jarang hotel ada bagi kettle..
ada..tapi jarangggg...
so mmg kena bawak kettle klau mau minum..serupa jugak di Italy..hehheh..

Follow Us
Reply  LelaRentaka7

Ouhhh ga aman di Paris.. Serasa takut sebegitu... So kat mana yg selamat n ...
whiteberry Post at 28-3-2012 00:44

Kalau di airport orly mmh boleh beli terus sahaja di satu kaunter pertanyaan. Pasal keselamatan itu guna common sense semacam kamu di kl juga. Paling penting avoid layan or eye contact dengan orang asing.

Sepanjang saya di sana langsung tiada rasa tidak selamat atau takut hatta ketika saya sesat cari metro masa mahu pulang dari eiffel, karena masa pergi naik bus, makanya udah tidak tahu metro station celah mana, jauh dan lama juga saya berjalan sehingga jumpa, udah la separa gelap ketika itu dan saya seorang diri , parting dengan kawan kawan di situ sebab mereka mahu naik eiffel dan saya ingin pulang hotel utk check in.

Reply 73# Changa

Kamu juga dulu berpakaian tidak seprti tourist kan masa di paris. Saya serasa mahu beli skirt labuh besar sebegitu semasa di paris hahahahahaha..

Post Last Edit by LelaRentaka7 at 28-3-2012 01:26

Reply 70# whiteberry

Ouhhh ga aman di Paris.. Serasa takut sebegitu... So kat mana yg selamat nak beli carnet tu? Or maybe awal2 dah masukkan duit siap2 dalam jeans ke apa utk beli carnet sahaja?

Berry, bila kamu sampai di CDG beli lah terus carnet kamu itu, begitulah...aman saja konsepnya..

Kat Roma apa ceritanya pula?

kalau berry buat posting kat thread Rome kita sembang situ...Lela banyak citer pasal Italy tapi cam takder org bertanya, so maleh la..

Lela pernah travel alone? Just askin hehehe...

Saya pernah backpacking sorang2 meredah India dan Myanmar...
saya bawak Lonely Planet jer masa tu... but thinking back, I wont do it again...
I mean taking Lonely Planet.. I'd rather have Rick Steves tho he's not THE ultimate Guru..

Reply  Changa

Kamu juga dulu berpakaian tidak seprti tourist kan masa di paris. Saya serasa ma ...
whiteberry Post at 28-3-2012 01:20

kamu mau style roma kah gitu..
da aman konsepnya gitu..

Reply  Changa

Kamu juga dulu berpakaian tidak seprti tourist kan masa di paris. Saya serasa ma ...
whiteberry Post at 28-3-2012 01:20

Iya saya juga tidak sangkut camera di leher, saya letak camera dalam messenger bag sebegitu dan tidak bawa backpack.

Reply 76# LelaRentaka7

Ga tahu konsep pakaian gimana saya mahu pakai lagi.. Hehe tapi dah gigih pusing2 window shopping cari baju
Ok noted with thanks, nnt berry beli carnet kat CDG... Rasanya selamat terus beli kat airport. So Lela, mmg nanti Berry akan pergi straight to Disneyland lah kot smpai2. Boleh kan sampai around 9 agak2 kat Disneyland. huhu...

Tiket untuk 2 parks kalau weekends 53 Euro sebegitu.
Kalau weekdays 40Euro jah.. Saya dah dapat save 13 Euro.. haih... And weekend sure ramai ummah berkuntum kat sana.. Tak ke? hahaha

Reply 78# whiteberry

Ga tahu konsep pakaian gimana saya mahu pakai lagi.. Hehe tapi dah gigih pusing2 window shopping cari baju
Ok noted with thanks, nnt berry beli carnet kat CDG... Rasanya selamat terus beli kat airport. So Lela, mmg nanti Berry akan pergi straight to Disneyland lah kot smpai2. Boleh kan sampai around 9 agak2 kat Disneyland. huhu...

Tiket untuk 2 parks kalau weekends 53 Euro sebegitu.
Kalau weekdays 40Euro jah.. Saya dah dapat save 13 Euro.. haih... And weekend sure ramai ummah berkuntum kat sana.. Tak ke? hahaha

kalau pasal pakaian kat Paris lebih selamat pakai outfit from uniqlo coz uniqlo is a big thing in Paris..
so kat kayell kan ada uniqlo kan... so at least you have a rough guide to Paris current trend..
jangan pakai uggies dah sbb dah masok spring..

kalau sampai disney kol 9am dah ok sangat dah tu..masa tu mickey tengah gosok gigi baru..

masa summer lela telah dapat harga yg sama utk masok disney tetapi kami beli dr hotel dan guna internet hotel..
aman saja konsepnya..

ramai oreng bak kater melayu champa ho chi minh... sesak napas nak Q for rides.. keh keh keh..

Reply 78# whiteberry

Berry, messenger bag yg kaka changa ckp tu mmg in fashion skang..
beli yang all leather dan strapnya tebal..
bag messenger ni la Lela bawak ke europe..
but now Lela ada nampak satu kat Clarks warna hitam and dark brown harga GBP50..
esok cam nak rembat jer sebijik..ngeeee~~~
senang gila sumbat segala camera ngan lense sekali..
duit ngan passport Lela letak lam baju t-shirt apek yg ada poket kat depan..
then pakai sweater on top of it.. alhamdulillah selamat..

Reply 79# LelaRentaka7

Haih menyesal tak beli byk2 Uniqlo masa dekat Seoul dulu. Rega dia murah sikit and besar sangat. Kaedahnya tak terfikir pulak nak pakai.. hahaha... Berry sbnrnya Lela, sbb rasa pergi Spring kan, duk la usha spring punya fashion neh.. hahahaha... Nak pakai flowery long dress tu tapi cukup kah pakai itu je takut sejuk... But in paris berry akan berjaga2 lebih la... mau aman2 adja konsepnya..

Lela Berry beli tiket Disneyland ni ikut website yg mmg in peghancis ye bukan in English sbb kalau in english mahai lagiii.

Reply  whiteberry

Berry, bila kamu sampai di CDG beli lah terus carnet kamu itu, begitulah.. ...
LelaRentaka7 Post at 28-3-2012 01:21

lela, cer kasik idea sket  .. so far, takde plan lagi kat paris ..
day trip jer ..
sampai paris 11.30am ..
eiffel, la fayette, and masjid yang cantek tu, memang wajibun ..
kata lah akak nak gi masjid tu time zohor-asar ..
nak lurus2kan kaki, rehat2 jap ..
kene ada kat tren balik 9pm ..
d best iti, plzzzz ..

viator tu, baloi dak ?

maksud saya tidak lah totally berpakaian ala parisian namun elakkan penampakan kamu sebagai pelancong asing di sana,

yakninya jgn bawa backpack ke hulu ke hilir dan jgn gantung camera di leher sebegitu.

nampak mcm bangla kerja di sana pun kira ok ok sahaja
namun ketika kamu seret bag ke hulu ke hilir semasa sampai airport itu tidak dpt cover lah.

Reply  LelaRentaka7

Haih menyesal tak beli byk2 Uniqlo masa dekat Seoul dulu. Rega dia murah s ...
whiteberry Post at 28-3-2012 09:44

Subhanallah bukan saya suruh kamu beli segala pakaian di uniqlo itu..
maksud saya tgk lah pesennya gimana dan warna2nya serupa apa supaya dapat mengelakkann kamu berpakaian seperti americano dan seperti yg di war2kan oleh kaka changa jangan lah sangkut dslr kamu di leher..

lebih bagus kalau kamu tidak lupa pakai scarf semasa kamu di Paree dan Italy.. aman saja konsepnya..

dah seminggu dah pakai dress hoccay..

Reply 82# aishahahmad

lela, cer kasik idea sket  .. so far, takde plan lagi kat paris ..
day trip jer ..
sampai paris 11.30am ..
eiffel, la fayette, and masjid yang cantek tu, memang wajibun ..
kata lah akak nak gi masjid tu time zohor-asar ..
nak lurus2kan kaki, rehat2 jap ..
kene ada kat tren balik 9pm ..
d best iti, plzzzz ..

viator tu, baloi dak ?

kalau kak aishah sampai Paris pukol 11.30, makanya dah nak masok waktu zohor dah..
tempat makan dan tempat solat lain2 pintu so rasanya bila akak sampai makan dulu kot cz tempat tu penuh sesak ngan org masa lunch..dan kak aishah balik london pukol berapa ya?

to summarise:-
Place Mongue..(mungkin Kak aishah suka tgk Mkt, so leh singgah mkt dia sebelum tuju ke semejid...)
Eiffel Tower (yg ni nak naik sampai atas atau nak ambil gambar saja? nak tgk sunset ker atau nak tgk light show?)
Galleries La Fayette (sini Kak Aishah nak shopping ker atau ada agenda lain?)

rasanya boleh selit satu atau dua tempat kalau kak aishah mahu..

Reply 82# aishahahmad

owh sorry kak.. kepelekang lela hari ni..
kak aishah balik last train yer..

dan kak aishah tanya pasal viator..
ni HOHO kan..
kalau naik ni OK jugak.. lepas tu boleh sambung dgn itinerary lain..

HOHO
Place Mongue
Eiffel
Latin Quarter (ni Lela suggest jer kak..)

GLFayette
GDN-Home