CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: audioslavefan

Kucing Sakit: health problems? ASK HERE!

cat_miow posted on 24-6-2013 10:20 PM
mak cat dh bw g jmpa vet. dia kna injek tapi tak kna scrub. vet kata kalau msh tak elok bw lagi af ...

sebab musim jerebu, kucing2 kat rumah ni byk yg kena ulcer.. mulut kotor.. nasib ada beli ubat titis kat vet..
ada yg dah ok.. ada yg beransur ok.. kita mmg bela kucing outdoor.. kalau dikurung pun, depa bising nak keluar.

boocik04 posted on 24-6-2013 05:12 PM
Jangan bagi kucing2 keluar. Bagi dorang duduk dalam rumah jer.
Cuba letak air purifier kat bilik  ...

haa tu lah mmg tak bagi kuar pon...
kipas 24 jam terpasang tuk depa..tingkap pintu suma tutup..
mcm dlm penjara dah depa..hehehe...

cat_miow posted on 21-6-2013 08:24 PM
Salm n hai kepada mummy n daddy kucing,
Cat ada masalah... kucing cat c putut hilang lebih kur ...

letak minyak gamat dulu.. seeloknya bawa la ke vet, ambik injection kurap.. sbb dia pon hilang hari tu.. takut ada penyakit lain lg selain kurap.. kutu ke, ulser dlm mulut ke, luka ke..

none88 posted on 25-6-2013 08:57 AM
haa tu lah mmg tak bagi kuar pon...
kipas 24 jam terpasang tuk depa..tingkap pintu suma tutup..
...

Takpe... Kejap jer. Sekarang jerebu dah ok. Bole lepaskan dorang. Hehehehe...

leotazz818 posted on 26-6-2013 11:53 AM
letak minyak gamat dulu.. seeloknya bawa la ke vet, ambik injection kurap.. sbb dia pon hilang har ...

tq kak leo, dah bwa vet... tpi vet kat sini kdg2 mcm periksa ala kadar..... dia tak mention takut ada penyakit lain.... just suh bwa two weeks after treatment tu hari.... ni nak bw kot dlm next week....

nak tanya la...
klu kitten tu pas vaksin tiba2 mata dia merah normal ke erk??
sy baru bwk pegi vet utk bg ubat cacing 16 oktober ari tu..
ari ni g vaksin tiba2 mata dia merah...rasa nya normal ke tak??

Follow Us
chubby_ninie posted on 22-10-2013 04:08 PM
nak tanya la...
klu kitten tu pas vaksin tiba2 mata dia merah normal ke erk??
sy baru bwk pegi vet ...

sepatutnya mata dia tak merah..
paling kuat pun dia akan demam..

nak tanya la..
kalau kucing bunting pastu kecacingan leh bg ubat cacing ke x yea??
kucing sy bunting tunggu ari nak beranak...
semalam tgk kat najis dia ade cacing..
blh bg ubat cacing x??

nak tanya la...
kalau kucing jantan pas sunat mmg tempat potong tu dorg x jahit ke erk??

i nk tnye la..kucing i tbe2 je x bpe aktif, pastu selalu geling2 kn kpale die..dan ada kuar air liur dr mulut die..tp air liur tu x byk la..sikit2..knape ek? sbb jerebu ni ke kucing i mcm sakit je...risau la..anyone can advice x?

hannamonts posted on 14-3-2014 12:15 PM
i nk tnye la..kucing i tbe2 je x bpe aktif, pastu selalu geling2 kn kpale die..dan ada kuar air liur ...

bawa klinik je hannamonts...
kucing sis outdoor atau indoor?
takut keracunan je..

Kawan2 semua tolong aku.....
Ini first time aku membela kucing. Sekarang kondisi tucen aku tak seperti biasa.
Matanya bengkang&berair pastu tak aktif cam biasa. Lemah je dia. Suara mengiaw pun mcm tercepit. Aduh,..acane nak pulihkn kucing ni. ? Mummy&daddy tucin please help me!!!tq

chentadearhati posted on 18-3-2014 02:05 PM
Kawan2 semua tolong aku.....
Ini first time aku membela kucing. Sekarang kondisi tucen aku tak sepe ...

kesiannya..umur kucin awak umur brapa? makan tak? popo dia cmne? cite lebih detail..

missDollie posted on 18-3-2014 11:05 PM
kesiannya..umur kucin awak umur brapa? makan tak? popo dia cmne? cite lebih detail..

Umurnya dalam 5 tahun..matanya bertaik mata cair..hari2 bersihkn taik mata dia..dia makan mcm biasa. Tak de pula kurang makan. Cuma dia tak aktif cam biasa. Tido je kijenye. Nak cite apa lagi ea..tak tau sgt pasal kucing. 1st time membela kucing. :p

Nak tanya, betul ke kalau kita bawa kucing p vet tak lama pas tu dia akan mati? Ni kawan ak cerita dr pengalaman dia sendiri.kwn2 kt sini macam mana pula?

chentadearhati posted on 20-3-2014 09:03 AM
Nak tanya, betul ke kalau kita bawa kucing p vet tak lama pas tu dia akan mati? Ni kawan ak cerita dr pengalaman dia sendiri.kwn2 kt sini macam mana pula? ...

Vet tu kan doktor haiwan. Takkan la dorang nak bunuh kucing tu. Kalau bawak kucing pegi vet pastu mati mungkin kucing tu dah sakit dulu dan dah masa dia nak mati.

Kalau kucing sakit please la bawa jumpa vet. Jangan bagi sakit tu melarat. Bila dah melarat dan bawa gi jumpa vet dah tentu mati sebab dah kronik...

Selama saya bawa pegi jumpa vet belum pernah lagi la pulak kucing saya mati. Kalau mati pun mungkin sebab dah ajal. Last edited by boocik04 on 21-3-2014 01:00 PM

chentadearhati posted on 20-3-2014 09:03 AM
Umurnya dalam 5 tahun..matanya bertaik mata cair..hari2 bersihkn taik mata dia..dia makan mcm bias ...

Kalau kucing tu ada simptom seperti yang awak bagitau ni maknanya kucing tu ada cacing. Bole pegi vet minta ubat cacing. Doktor akan bagi ubat cacing bersamaan dengan berat badan kucing tu.

korang... my kitten kan dia naik kurap seluruh tubuhhhh...bawah bulu2 pun.. what should i do? kalau di telinga xpe... ni seluruh tubuhhhhhhhhhhhhh.. mcm mana nk ubati ni? susah hati...

hi alls..

my cat baru2 ni kene cirit birit..muntah2..kuar hairball. sekejap najis dia ok..pastu x ok balik. tang aktif boleh tahan gak..cuma cirit birit n muntah2 yg buat riso..

kalo pegi klinik hewan mintak ubat cacing je bole ke?or kene bwk cat skali??

Asalamualaikum semua,sy tak pernah bela kucing& takut kucing(mcm geli la).tapi sy tak benci kucing...Allah Maha Mengetahui...kedatangan seekor kucing jantan depan pintu rumah tiap hari telah megubah hidup kami suami isteri..di usia 3 bln kami pelihara skrg usianya dah cecah 11 bln.dari takut terus jadi penyayang sampai tak boleh nak berenggang.tapi hari ni manjaku sakit...muntah2 berak2,hari ni baru terperasan dia termakan wayar fiber optik UniFi tu,bila org UniFi ckp tikus pun mati klu tergigit...kejap lg nak bawa manja ke klinik...nak tanya pencinta kucing pernah kah kejadian ni berlaku pada kalian..nak sedapkan hati sebenarnya...tak tau nak cerita bertapa kasihnya sy pada manja sy.pernah sy menangis masa nak tinggal dia pergi bercuti..semoga manja sembuh...jika ada sesiapa ada pengalaman kucing termakan fiber optik ni dpt la di kongsi bersama...terimakasih semua...

Salam/Hello Warga catlovers cari,

Nak tanya - kucing saya sejak hari selasa malam tu tak aktif. Dia tak makan and minum langsung sampai hari ni. Muntah kuning pekat berbuih 2/3 kali sehari. Berak cair and ada darah. Kencing pulak kuning pekat. kalau panggil and main - tak respon senyap je. Padahal selasa pagi tu elok and aktif je.

Pernah tak kucing warga catlovers jadi macam ni ? and apa punca nya?
Saya suspect internal organ problem. Member cakap mungkin porvo virus.

Saya dah pergi vet pagi tadi tapi tutup lagi. Sekarang kat office and tak sabar nak balik bawak pergi vet.

Kalau ada pengalaman/pengetahuan, mohon share.

Terima kasih.