CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: grrl_friday

Dah bertunang, tapi ada perasaan kat orang lain.

thanks untuk semua pendapat and komen jujur korang. kebanyakan berpendapat saya should stay dengan tunang saya and tinggalkan lelaki yang saya baru kenal ni. wish it was that simple.

bukan nak defend diri  ni, tapi saya tak leh kawal apa yang saya rasa. takde niat langsung nak curang and lukakan orang yang paling sayang saya. and lelaki baru ni mula-mula tak tahu pun saya dah tunang. memang salah saya tak bagitahu dia dulu. bila dia dah tahu, kitorang tak contact jap. tapi takleh tanggung rindu kat masing-masing.

kitorang tak penah buat apa-apa selain dari keluar makan sama sebab  masih ingat status saya. Saya cuma rasa seksa sebab tak dapat jumpa dia terang-terangan and takleh cerita pasal dia kat orang sekeliling saya. and rasa bersalah tu semakin hari semakin tebal.

tapi kalau korang nak kawin, and tahu pasangan korang ada perasaan kt orang lain, korang still nak kawin dengan dia ke?

so, mustahil lah kalau saya putus dengan tunang saya, kitorang boleh kawan balik macam biasa?

so saya patut stay dengan dia and kahwin dengan dia and cari perasaan cinta tu lepas kahwin nanti?

ikutkan hati nak putus. tapi bila dengar most pendapat dari korang, rasa teruk and hina sangat diri ni. and saya takut jugak, hukuman Allah lebih berat.

so kalau saya nak kejar bahagia saya, means saya jahat?
saya dah lewat untuk buat keputusan?

ko dah ade keputusan sndrik

tingalkan jelah tunang ko tuh

nak sgt ke lelaki lagik sorang tuh

asalkan ko bahagia jer jemah

Post Last Edit by grrl_friday at 27-6-2012 10:21

Reply 16# bonquiqui

i suck at breaking up. and i have no reason to leave him cos he's been nothing but nice to me. i feel comfortable with him. that's why we managed to stay together this long. i care about him a lottttt but i don't love him. and i can't tell him that, it'll break his heart. although i did not love him like how i'm supposed to, i have NEVER CHEATED ON HIM before. this only happened recently and it makes me feel so miserable! i hate myself for this!

i wish this is a sign so i don't have to marry the wrong man. He deserves someone that can love him back. But this sounds rather selfish, and so I need someone else to tell me this, but people started judging me and say that i'm a wh0re, and i'm wrong. and they don't even know me! This is a tough decision for me, the sad part is that we get only one chance on this earth for this short time and yet will have to live the rest of it out always wondering what if we didn't do what was morally right?

i know if i marry my fiance, this choice that i make will affect the rest of my life. i don't wanna spend the rest of my life thinking what if I make the other choice? you know what i mean?

Reply 19# H4dRi

Saya pun ada fikir benda yang sama, tinggalkan dua-dua and amik masa untuk buat pilihan terbaik. Masalahnya takut nak terus-terang dengan tunang saya.

Rasa kalau saya dah menyusahkan ramai orang sangat, biar single je sampai mati.

aku pelik lah denagn nko..camne nko leh bertahan dgn tunang nko 5 tahn tanpa ade sebarang perasaan cinta...nko kate terima dia sbb dia baek and bla...bla...
tapi aku x rasa nko terima dia sbb baik ke hape..sbb aku tau nko sebenarnya xde org nak nko melainkan dia...so dr nko jadi andartu..n nak ade fefeeling ade bf macam org laen..terus nko accept org macam tu je...
bagi nko..nnti klu nko jpa org laen yg nko cinta baru nko dump dia...giler selfish nko....!!!
patutnya keputusan nko break dgn tunang nko masa 2-3 taun lpas..yg sblum tunang tu..ape kejadah nko nak putus skrg..buat malu keluarga jek nko...otak singkat..
klu budak kecik bleh la aku terima alasan nko nih...

apapun aku paham perasaan bile x cinta org n terpaksa kawen..nko mmg tanggung risiko lah..cinta lpas kawen????hahaha...jgn harap la nko dpt cinta tunang nko tu...imagine la..5 tahun nko bersama dgn dia..xde rasa cinta pun...xkan la after buat pojek pas kawen baru nak cinta...sorry la..gerenti nko tingat kat kekasih gelap nko skrg..nnt da kawen somi salah sket sure nko nak stress and ungkit...pastu korang sure gado nye lah...ye lah..dah duduk sebumbung bukan cam kapel..klu x ske..leh dok diam2 dlm bilik umah mak...

sudah2 laa..hidup dlm pembohongan..dr kendian smua org terluka...baek ko putuskan je pertunangan nko tu....kang nnti nyusahkan smua pihak lpas kawen...org yang leh nipu perasaan cinta kat org laen..x mustahil dia leh curang lpas kawen...

nasehat aku..kawen je dgn org yg nko cinta..klu marriage nko hancuss dgn pilihan org yg nko cinta...nko xde rugi ape2...sbb nko tau..itu adelah kehendak nko...hidup nih kena gamble...n at least nko dpt bersama dgn org yg nko cinta tu.....

berani tanggung lah...hokey..

thanks untuk semua pendapat and komen jujur korang. kebanyakan berpendapat saya should stay dengan t ...
grrl_friday Post at 27-6-2012 10:02 AM

sebenarnyer ko da ade pun jawapan utk diri ko sendiri...ko cuma nak org sokong tu je pun kan???...
so xberbaloi laa nak nasehat ape2 dah...dah2 go and chase your dream...may the one u choose will lead u to the happiness...kebahagiaan yg mmg ko harap sgt....

oh ye ko mmg da kenal betol ke dgn bf ko tu??...cube ko buat listing....buat dua...satu yg baik satu yg buruk..buat utk dua2 laki yg ade dlm idop ko skang neh..then ko compare...kalo byk baik dan kurang jahat then ko pk laa sendiri...

dan 1 lagi...ko kompom ke laki baru ni ade ko sorg je??..

tinggalkan jela tunang ko tu....bia laa dia nak meroyan ke apa...dia ckp dia nak bunuh diri??..sikit pun aku xcaya...hahaha...

ke ko nak aku tolong ckp kan kat tunang ko??....xpun ko bawak jelaa laki td tu meet up tunang ko...both of u g jumpa tunang ko...sambil2 tu ko pegang2 la tgn dia...lentok2 kepala ko kat bahu bf ko neh...tunjuk sket kemesran ko tu...nnt pas dia nmpk dia akan sakit ati dan dgn sendirinye dia akan mintak putus tunang dr ko....dan xakan punyer dia nak g bunuh diri...buat ape kan...nmpk looser je kat mata ko...baik dier cr org yg lagi hot lagi gojes dr ko...then dier lak leh act sket depan ko nnt kan??...

Follow Us
Assalamualaikum semua,

Actually saya sangat desperate nak share problem saya ni. Saya create acco ...
grrl_friday Post at 27-6-2012 03:45
Kuch Kuch Ho Tah Hi

Reply 25# Miss_Dabai

Saya stay se-lama ni dengan dia sebab saya takde reason nak tinggalkan dia sebab dia baik sangat dengan saya. Bila dia cakap nak kahwin, saya cakap tak sedia. Sebenarnya saya tak dapat lagi kepastian untuk kawin dengan dia. Bila saya cakap kalau nak kawin cepat, cari la orang lain. Dia cakap baik dia mati. Dia pernah gak cakap dia mesti akan gila kalau hilang saya. Bagitahu saya apa saya seharusnya buat bila dah tahu dia macam tu? Saya jadi tak berani nak tinggalkan dia dari dulu.

salam...
TT yang tentukan hidup TT..
cakap macam mana pun, TT dah akui kan..bahawa perasaan hati dan chenta TT dah bulat kat guy kedua...

kalau ikut kan..
TT memang pentingkan diri sendiri sekarang ni..
tunang TT yang dah TT kenal 5 tahun...dah bertunang 1 tahun lebih dah..dia sayang TT dan berkorban ngan TT....boooleehhh TT kata tak cinta kat dia..?
takkan lah pengorbanan yang dia buat, TT tak kenang langsung...?..
takkan lah takde lansung perasaan sayang..?
jangan nanti..dah hilang dia baru TT kata TT sebenarnya cintakan dia..

tapi, TT lom nikah ngan dia..
TT berhak tentukan hidup TT sendiri..

kalau TT yakin nak hidup dengan chenta hati TT..
putuskan hubungan ngan tunang..
jangan nak kata nak bersahabat pulak dengan tunang tu pulak..member tu hati dah remuk..nak kawan-kawan pulak lagi..?..

kalau ngan tunang TT nak layan..dengan chenta hati TT tak boleh nak lepaskan..
itu tamak namanya...

maaf ye kalau kata-kata pasu kedengaran kasar..tapi, ini pandangan pasu aje..
pasu tak boleh nak tentukan siapa yang patut TT pilih..
cuma pada pasu, nak menyintai seseorang..kita kena kuat..
seandainya diri dicintai..kita adalah bertuah..

TT kena tanya hati TT sendiri, TT nak hidup dengan siapa..

apa yang TT boleh buat...pilih salah satu..dan teruskan dengan niat tu...hadap aje apa risiko yang bakal tiba..
berani dengan pilihan yang dibuat..berani tanggung dengan apa juga yang bakal berlaku tanpa menyalahkan mana-mana pihak...
ok TT...good luck..

Rate

1

ugut2 nak bunoh diri

psiko giler

adekah bf ko skang skacak izzue islam?

Reply 28# grrl_friday

haa..tu lah main point nko dlm thread nih..
patutnya kene ubah tajuk thread nih..camne nak putus dgn tunang and dlm masa yg sama x saketkan hati dia???

pegi lah wat round table..n luahkan ape yg nko rasa selama ni..setel!
yg dia nak bunuh diri or mati tu..x payah la nko caya...xbf aku dlu pernah cakap camtuh gak..nak bunuh diri gak klu aku tinggalkan dia..
last2 dia yg dump aku....poyo sgt!!bunuh diri konon...ptuihhhhh................
xde agama ke bf nko tu....otak singkat cam nko gak...

"jangan tinggalkan orang yang sayang kita untuk orang yang kita suka"

nanti ko nyesal TT.. ko baru kenal mamat tu bape bulan.
kot2 lah dah kawin dengan mamat yg ko kenal bape bulan tu, perangai dia Nauzubillah,
ha.. time tu baru ko terkenangkan orang yang sayang ko...

itu pendapat aku..
buatlah pilihan bijak sana.. sini.. sinun...

Rate

1

Reply  bonquiqui

i suck at breaking up. and i have no reason to leave him cos he's been nothin ...
grrl_friday Post at 27-6-2012 10:19

There will always be the road not taken. we don't know you, we don't know that guy, but we know that your fiancee loves you. dulu orang cakap there is a point of no return, which means there is a time when you will have to make the ultimate decision and not regret it.you wanna know why? sebab kita memang xkan tahu if we did make the other choice, what would have been.

actually i'm not the one to advise you. i was with a guy for 4 years, then dumped him for my now-husband. but i have my own reasons, he was a guy yg x solat, puasa pun malas, belajar x pandai (CGPA teruk sebab malas), and suka ajak i buat benda2 x senonoh. i thought i loved him, but i was actually not strong enough to leave. i thought i deserved it. but then i found a guy yg TOTAL opposite of him, and i just came to realize that memang ada lagi lelaki macam ni, how lucky am I to have found him! I thank God every day.

percayalah, a quality husband is one who can guide you & somebody that we really look up to.nanti dosa kita semua die yang tanggung. choose a good father for your unborn children. ramai yg seksa sebab cinta membuta tuli, xtau bezakan baik & buruk.

Why don't you take your time. and the best way to help you make your decision is to let your fiancee know that you have met someone.die pun ade hak untuk tahu.pasal kawen tolak tepi dulu.

Rate

1

Istikarah la TT...Kadang mata dan hati kte buta dlm menilai..Jgn menyesal sudah nnt..
Mcm kes aku,aku pon memilih org y sygkan aku sbbnye aku xpyh nk risau dia nk curang ke hape coz aku taw die sygkn aku..Aku pon rase prasaan syg n cinta utk die 2 tade tp bile ktorg penah pts, ms 2 aku rase kehilangan sgt2, aku sdr la syg 2 ada wpn xkuat sgt..Myb sbm ni aku xsdr coz die slalu ngn aku..Bile die tade ngan aku br aku relize aku mmg perlukan die..So, aku bljr la utk syg n cintekan die..hargai pe y die da bt utk aku..Mcm kes ko ni TT, ko bt la kptsn y mn ko rasekan baek utk ko..kalo ko nk plh laki br ko knl ni, ko try la..Time 2 ko taw la adakah bf br ko nt lbh baek dr tunang ko..Kalo xoke,ko balik ngn tunang ko balik..Tu pon kalo tunang ko nk trime ko balik..huhi..Kdg kte lbh tekejar pe y kte xdpt dr hargai ape y kte da ada..

Rate

1

maybe sebab TT slalu sgt ngadap muka tunang tu.. sampaikan TT tak sedar WHAT MAKES U ACTUALLY FALL IN LOVE WITH HIM..

Sometimes.. LOVE doesnt required a words nor reasons.. sometimes kita tak sedar pon yg sebenarnya we did fall in love with particular person with a particular reasons..

for me.. if i were u.. i think, ini semua dugaan bertunang.. sebab kaki TT dah selangkah nak ke arah mencari yang HALAL.. and syaitan takkan duduk diam dari menghasut u buat anything yg againts our religion.. (i guess you know what i mean).

the best things is.. why not u jangan buat keputusan terburu-buru dgn nak dumped ur fiance and go on with that new boy.. TT pergi la bercuti or what so ever.. try to make a distance between both of them.. and masa u tgh dalam proses persendirian tu, u fikirlah mana satu hati u lebih berat..

Rate

1

Kalo aku jdk ko aku stay jek ngn tunang y aku da skrg..Ssh oi skang nk dpt laki baek, lyn **** ngn baek, snggp bekorban ape saje..Tgk owg len becinte pts, cinta pts..Dpt bf kaki pukol la, kaki betina, kaki dadah..Sesungguhnye besyukur la TT..Xkn la slame 5 taon xde secalitpon rase kaseh sayang 2..Ko suro la laki y br ko knl 2 p pinang ko, sanggop ke die peristrikan ko..Kalo ko rase xbole belaku adil thdp tunang ko 2, lpskn die..Rmai laki wnita2 y setia kat luar sna y bole mengubat kekecewaan die..

kalu tt dump tunang tt..tunang tt tu tak rugi apa sbb dia cuma hilang org yg tak sukakan dia..

yg rugi tt sbb tt hilang org yg sayangkan tt.....

Hmm...apa pasal lah TT terima tunang tt tu kalau mmg tahu tak ada feeling lebih2? masa tu tt ada pilihan kan...kalau tak de feeling jng lah terima. kena la fair pada diri sendiri dan dia jugak. ini dah bertunang, boleh pulak 'terjatuh' hati kat org lain. yg peliknya tt pun mengaku tunang tt baik, sayang tt, layanan pun bagus and bla..bla...so itu bukan ciri2 seseorang yg boleh dijadikan suami ke? nak yg mcm mana lagi? kalau betul tak de feeling pada tunang, kenapa tak berterus terang dng dia sebelum tt jumpa boyfriend sekarang ni? kenapa dah 'secured' someone baru nak fikir future? kiranya tt dah 2 kali naya tunang tt ni. dulu sekali, tak de feeling still terima lamaran kawan tu, then tunggu sampai dah ada someone baru nak berterus terang yg u tak de feeling pada tunang? bunyi mmg mcm agak kejam lah jugak kan?
anyway...this is your life..so please make a wise decision. mungkin juga boyfriend baru ni jodoh yg terbaik utk tt...we can never predict our future kan...cumanya our decision today is very much reflected our future....semoga dpt cari jalan penyelesaian yg terbaik. all the best.

Post Last Edit by pasuoren at 27-6-2012 12:04
  and i have no reason to leave him cos he's been nothing but nice to me.grrl_friday Post at 27-6-2012 10:19

kenapa u kata u have no reason, sedangkan at the same time u kata:

i care about him a lottttt but i don't love him.

itulah reason yang kuat yang u dok ulang..
kenapa u tak dapat nak bagitau dia..?...sebab u tahu kan, apa yang u buat ni nampak macam salah dan tak patut..
tapi, ini adalah hidup u..so, u kena berani tentukan kalau u dah tak boleh kawal perasaan u tu..
daripada u berterusan tipu tunang u...u pentingkan diri sendiri..
u kena terima yang u kena bersikap kejam demi chenta u kat second guy..
kalau u terus terusan hang out macam ni ngan tunang u...itu dah kira u tipu tunang u..
keras, kan perkataan ni..?..tapi itulah apa yang berlaku..
itu tak adil untuk tunang u..dah kira u aniaya dia..

biar sekarang ni, u berlaku kejam kat dia..
berterus terang dan jujur dengan hati u sendiri..

masalah dia tak boleh hidup tanpa u..?
then, kalau dia berkorban tuk u sepanjang 5 tahun u berkawan + setahun bertunang...why not u berkorban tuk dia pula..?

i wish this is a sign so i don't have to marry the wrong man..............This is a tough decision for me, the sad part is that we get only one chance on this earth for this short time and yet will have to live the rest of it out always wondering what if we didn't do what was morally right?

think twice..who is exactly "the wrong man"?
should be ur fiance...but...should be the second guy....is'n it..?

i know if i marry my fiance, this choice that i make will affect the rest of my life. i don't wanna spend the rest of my life thinking what if I make the other choice? you know what i mean?

please twist the qustion:

if i marry this second guy, this choice that i make will affect the rest of my life. i don't wanna spend the rest of my life thinking what if I make the other choice?
you know what pasu mean?

semua keputusan ada kat tangan TT..
memang memeningkan kepala..
tapi, tarik nafas..
semua keputusan yang kita buat sehari hari pun, adalah berisiko..
cuma, satu yang pasu harap..
sila jangan menyesali apa juga tindakan yang telah pertimbangkan, dan yang telah kita buat..
selebihnya, hanya Allah yang mengetahui..
apa yang berlaku pada masa hadapan, tiada siapa yang tahu..
tapi, biasanya apa yang berlaku, sedikit sebanyak adalah kesan daripada apa yang kita lakukan hari ini..

Rate

1

tunang ko tu HITAM, GEMUK(OBSES) PENDEK DAN BERBULU KE?
dah 5 thn bersama, takder perasaan.
dah bertunang pun takder excited nak kawen.

kawen nie, yang paling best, hubungan intim sesama suami isteri.

so,aku tanya 1 soalan paling kacang.

ANTARA DUA LELAKI, YANG MANA SATU KO RASA NAK KISS AJER BILA JUMPA?

APA PUN JAWAPAN TU, LELAKI TU YANG KO KENA KAWEN. sebab, rugi ler kalau kawen tak rasa nikmat hubungan intim..
itu kalau tak rasa, itu roomate or bed mate jer.

aku rasa, aku tahu ajek jawapan ko apa.
lelaki no.2 nie, keje apa? keje bagus tak utk tanggung ko & anak2 kelak?

sebab, bila dah kawen..
1. seks kena bagus
2. duit kena ada. sebab bukan memanjang ajek buat seks
3. lelaki tu kena bertanggungjawab, penyabar, baik, bla..bla..bla..bla..semua lah good package.
4. mak mertua suka.
5. adik beradik ipar baik.

so, ko pikir2 lah..adakah ko sanggup korbankan no.1 (seks) demi nak no.2 hingga 5
OR,
ko nak no.1 tapi, ko tak kan dapat no.2 hingga 5?

tapi, paling bagus, ko dapat semua..no.1 hingga no.5..itu terbaik dlm hidup seseorang perempuan yang dah kawen. KALAU TAK, BAIK TAKYAH KAWEN LAGI. pergi travel/jalan2 lagi best.

Rate

1