CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

[KOLEKSI]Cerita-cerita Mistik bersama Hantu Killer Part 3

Close [Copy link]
Reply 159# hantukiller

masalahnyer wak..bukan tak bole bunuh benda tu, tapi nti dgn tuan punya saka tu pun mati wak..saya nak tnggu ada sorg dikalangan family jgk yg buat dulu sbb dia yg paling teruk dikacau.. masalahnyer saya tak tau saka yg kt saya ni belah sapa punya.. (banyak tul saka )

Reply 159# hantukiller

masalahnyer wak..bukan tak bole bunuh benda tu, tapi nti dgn tuan punya saka tu pun mati wak..saya nak tnggu ada sorg dikalangan family jgk yg buat dulu sbb dia yg paling teruk dikacau.. masalahnyer saya tak tau saka yg kt saya ni belah sapa punya.. (banyak tul saka )
myakayina Post at 10-7-2012 16:01
Aduiiiiiii, sapalah yg ajar kalian macam tu, kalau hapuskan jin saka tu semua, tubuh orang yg dihuninya malah akan sihat sejahtera, bukan mati juga kecuali dah sampai ajalnya.

Hapuskan aje, jangan risau tentang ajal kita, kalau dah sampai masa, tetap mati juga

Baca Quran(yassin) tu ok, tapi janganla pasang cd ruqyah, makin banyak jin mendatang tu... so bacala ...
hantukiller Post at 10-7-2012 13:39

nape jadi gitu pacit?bukan bacaan rukyah tu tuk halau jin ker?

nak mintak pendapat pacit nih...

pasal apak mertuaku... beliyaw skrg ni mmg sakit kanser...tahap 4...dah operate bagai tapi dah nama pun tahap 4 kan...sakit tu datang la balik...tapi yg menjadi kepelikang tanpa batasang... semenjak dua menjak nih beliyaw berkelakuan sangat aneh...marah2...ibuk mertuaku selalu jadik mangsa kemarahan beliyaw...jaman moda2 dulu mmg beliyaw baran...tapi dah lama berubah tak baran dah...tapi skrg ni baran beliyaw berganda2 plak berbanding baran jaman moda2 dulu...adekan seswatu?

pastu kekadang tak kenai anak bini...siap ckp dia takde anak...pastu kekadang nampak mende yg org lain tak nampak...siap ckp nak bunuh mende tu...dah berbulan beliyaw tak makan pepe...minum 100plus jah...tapi tenaga beliyaw kalo time beliyaw mengamok...3 org laki pegang pung tak larat... ada jugak panggil ustaz2 tgk2kan beliyaw...bila ustaz suh azan kat telinga beliyaw...bulih lak beliyaw ckp "apa azan2? ingat aku kapir ker?"

kebanyakan ustaz ckp beliyaw kena buatan org...tapi daku lebih percaya beliyaw mungkin ada ambik seswatu dari org tua beliyaw dulu2..tapi tu cuma tekaan daku jek la...

2-3hari lepas asben balik tgk beliyaw kat kampung...asben kata kekadang tangan beliyaw seolah2 cam cakar rimau...mulut beliyaw seolah2 sentiasa mengunyah sesuatu...

sekian dulu ceta daku...harap pacit dapat bagi pencerahan...

Baca Quran(yassin) tu ok, tapi janganla pasang cd ruqyah, makin banyak jin mendatang tu... so bacala ...

nape jadi gitu pacit?bukan bacaan rukyah tu tuk halau jin ker?

nak mintak pendapat pacit nih...

pasal apak mertuaku... beliyaw skrg ni mmg sakit kanser...tahap 4...dah operate bagai tapi dah nama pun tahap 4 kan...sakit tu datang la balik...tapi yg menjadi kepelikang tanpa batasang... semenjak dua menjak nih beliyaw berkelakuan sangat aneh...marah2...ibuk mertuaku selalu jadik mangsa kemarahan beliyaw...jaman moda2 dulu mmg beliyaw baran...tapi dah lama berubah tak baran dah...tapi skrg ni baran beliyaw berganda2 plak berbanding baran jaman moda2 dulu...adekan seswatu?

pastu kekadang tak kenai anak bini...siap ckp dia takde anak...pastu kekadang nampak mende yg org lain tak nampak...siap ckp nak bunuh mende tu...dah berbulan beliyaw tak makan pepe...minum 100plus jah...tapi tenaga beliyaw kalo time beliyaw mengamok...3 org laki pegang pung tak larat... ada jugak panggil ustaz2 tgk2kan beliyaw...bila ustaz suh azan kat telinga beliyaw...bulih lak beliyaw ckp "apa azan2? ingat aku kapir ker?"

kebanyakan ustaz ckp beliyaw kena buatan org...tapi daku lebih percaya beliyaw mungkin ada ambik seswatu dari org tua beliyaw dulu2..tapi tu cuma tekaan daku jek la...

2-3hari lepas asben balik tgk beliyaw kat kampung...asben kata kekadang tangan beliyaw seolah2 cam cakar rimau...mulut beliyaw seolah2 sentiasa mengunyah sesuatu...

sekian dulu ceta daku...harap pacit dapat bagi pencerahan...
Fantaghiro Post at 10-7-2012 16:22

CD/MP3 Ruqyah dirakam dengan tujuan meruqyah/jampi untuk menghalau jin. Persoalannya apakah jenis jin yg terkesan dengan bacaan ruqyah tersebut? adakah semua jenis jin? tentulah jawabnya tak banyak yg terkesan, yg terkesan hanya jin tahap rendah atau yg hamba abdi... kalau jin yg dah tua, yg dah lama dengar Quran, atau jin dari jenis yg memang tak de kesan dengan bacaan quran(ifrit ke atas) malah makin menghadirkan diri... lagi banyak diperdengarkan, lagi banyak jumlahnya, dah datang tak reti balik pulak tu....

Mengenai permasaalahan bapa mertua tu, saka saka yg ada adalah dari jenis hantu hantu yg berlakon jadi pendekar bagai untuk menjaga, beri kekuatan dsb padanya masa dulu dulu... dah tua ni biasalah, jin tu semua makan balik diri tuannya

CD/MP3 Ruqyah dirakam dengan tujuan meruqyah/jampi untuk menghalau jin. Persoalannya apakah jenis jin yg terkesan dengan bacaan ruqyah tersebut? adakah semua jenis jin? tentulah jawabnya tak banyak yg terkesan, yg terkesan hanya jin tahap rendah atau yg hamba abdi... kalau jin yg dah tua, yg dah lama dengar Quran, atau jin dari jenis yg memang tak de kesan dengan bacaan quran(ifrit ke atas) malah makin menghadirkan diri... lagi banyak diperdengarkan, lagi banyak jumlahnya, dah datang tak reti balik pulak tu....

Mengenai permasaalahan bapa mertua tu, saka saka yg ada adalah dari jenis hantu hantu yg berlakon jadi pendekar bagai untuk menjaga, beri kekuatan dsb padanya masa dulu dulu... dah tua ni biasalah, jin tu semua makan balik diri tuannya
hantukiller Post at 10-7-2012 16:33

oooo...paham2...tapi daku sendiri pun tak berkenan main pasang2 cd tuk halau jin2 nih...pada daku mmg lebih baik baca sendiri...dah ckp pung ngan incik somi...ibuk mertuaku pung kena marah ngan pak ustaz sbb tak amal zikir yg dia bagi tuk rawat apak mertuaku itu...skrg ni ibuk mertuaku udah takut nak jaga beliyaw...sbb udah bukan macam diri beliyaw yg asal kata ibuk mertuaku...beliyaw pandang ibuk mertuaku semacam nak terkam gituk...mau org tua tu tak takut...nak harap daku temankan...daku pung naik takut jugak...dah dok jauh tambah lak ada anak kicik... + daku pung takut karang mende yg dok mendamping apak mertuaku itu karang mai kat daku plak...yg ada kat diri sendiri pung tokleh/takreti nak handle...

bro,.... ala2 dah cakap jin2 yg dah tua, islam, yg dah biasa dgr quran tak takut/effect pada ruqyah......

jadi cara ape yg boleh utk halau jin2 nie?.....

Follow Us
Reply 164# hantukiller

salam wak
nak tanya
kalau anak dok ckp ckp  mcm imejinary friends tu camana ek..
risau plak
pahtu skrg ni selalu cakap takut, antu usik...
bila mlm2 kita nampak dia buat2 pejam tapi tak tidur lagi sebab takut katanya

nk tahu jugak ape pendapat wak tentang nih...

oooo...paham2...tapi daku sendiri pun tak berkenan main pasang2 cd tuk halau jin2 nih...pa ...
Fantaghiro Post at 10-7-2012 16:50
hehehe, tak apalah, pelan pelan lama lama setel jugak masaalah tu, banyakkan doa agar Allah permudahkan segala urusan

Reply 162# hantukiller

ampun jgn marah saya wak.. saya iktiarkan la apa yg patut nti... saya selalu dengar ayat ruqyah tu nk tngok kesan dia kt saya..ada benda tak dlm badan ni.. masa sebelum berubat dulu mmg rasa semcm dengar ayat tu..

Reply  hantukiller

masalahnyer wak..bukan tak bole bunuh benda tu, tapi nti dgn tuan punya saka tu pun mati wak
myakayina Post at 10-7-2012 16:01

subhanallah....
klu aku cakap  ajaran sesat mana pulok ni bole tak????!!!!

Ajal maut tu sapa yang tentukan??? manusia ? jin??

Hanya DIA yg maha kuasa..kita ni hanya hambaNYA..tp jangan laa jadi hamba jin pulok...

Reply  hantukillerReply 164# hantukiller

salam wak
nak tanya
kalau anak dok ckp ckp  mcm imejinary friends tu camana ek..
risau plak
pahtu skrg ni selalu cakap takut, antu usik...
bila mlm2 kita nampak dia buat2 pejam tapi tak tidur lagi sebab takut katanya

nk tahu jugak ape pendapat wak tentang nih...
Gesas Post at 10-7-2012 17:11
Ko soal secara rambang, aku jawab pun secara rambang jugak lah

Budak yg berumur 5 tahun kebawah, jarang jin boleh masuk tubuhnya sebab roh nya masih kuat, ialah baru datang dari alam roh kan... tapi ada diantara mereka yg boleh terpandang pandang juga alam jin, biasanya sebab jin dah kacau dari alam kandungan...

Walaupun jin tak berada dalam tubuh mereka, ada dintara mereka memang boleh nampak jin terutama sebab mak bapaknya ada saka.. dan saka yg ada pada mak bapak ni pun mak bapaknya tak tau tentang keberaddaan mereka....

So, kalau budak budak tu dah beritau dia nampak nampak momok tu, biasanya memang dia nampak, sebab budak ni lurus, jarang nak tipu... dan yg selalu dia akan nampak ialah jin saka

bro,.... ala2 dah cakap jin2 yg dah tua, islam, yg dah biasa dgr quran tak takut/effect pada ruqyah. ...
darkharis Post at 10-7-2012 17:09
Amalan yg ikhlas..... apapun amalan

Reply 170# safamm

mmg la aku tau ajal tu Tuhan yg tentukan, maksud aku kt sini..klu tuan punya saka tu dah tua, nazak..klu nak matikan saka tu, maka matilah jgk tuan dia tu kan.. sebelum dia nak mati saka tu nak cari tuan baru..tu pun klu ada yg sanggup terima benda tu klu tak sampai bila2 bersarang kt badan tuan yg dah nazak tu..tapi tak mati2.. mcm mana? saka tu pulak bukan satu tapi banyak...

Reply 170# safamm

mmg la aku tau ajal tu Tuhan yg tentukan, maksud aku kt sini..klu tuan punya saka tu dah tua, nazak..klu nak matikan saka tu, maka matilah jgk tuan dia tu kan.. sebelum dia nak mati saka tu nak cari tuan baru..tu pun klu ada yg sanggup terima benda tu klu tak sampai bila2 bersarang kt badan tuan yg dah nazak tu..tapi tak mati2.. mcm mana? saka tu pulak bukan satu tapi banyak..
myakayina Post at 10-7-2012 17:22
Kes macam ni memang dah banyak juga aku hadapi, dan memang ada resiko pada yg empunya tubuh... tapi kalau yg empunya tubuh memang dah 'pergi' tapi tubuhnya hidup atas kerja makhluk yg lain, zasst jek terus meninggal.... cuma tak le secepat itu, yg paling cepat pernah aku lalui dalam 15 minit lepas zasst terus org tu meninggal, kebanyakkannya beberapa jam kemudian atau sehari dua.... itu pun kalau memang dah sampai ajalnya la... kalau lum sampai ajalnya, dia terus hidup cuma tak le seperti ada makhluk lain menguasai

Reply  safamm

mmg la aku tau ajal tu Tuhan yg tentukan, maksud aku kt sini..klu tuan punya ...

kalau x ada yg nak terima saka tu.. maka tuan badan x akan mati ?sampai bila dia x akan mati ? 100 taun ? 200 taun ?

kalau x der waris yang kata nak terima pun.. mmg akan diturunkan secara
automatik kepada waris2 dia yang lain.. anak cucu cicit soma akan dpt sorang sket walaupun
x ada yang kata nak terima pun...

x nak terima pun akan dapat.. jadi nak tunggu apa lagi ?
bagi abiskan terus sampai ke akar umbi aa..

Reply  safamm

mmg la aku tau ajal tu Tuhan yg tentukan, maksud aku kt sini..klu tuan punya saka tu dah tua, nazak..klu nak matikan saka tu, maka matilah jgk tuan dia tu kan.. sebelum dia nak mati saka tu nak cari tuan baru..tu pun klu ada yg sanggup terima benda tu klu tak sampai bila2 bersarang kt badan tuan yg dah nazak tu..tapi tak mati2..  

cam HK ckp laa.. klu yg duk menumpang tu yg menghidupkan (nampak cam idup la) tp tuan badan actually dh takda... memang laa sekejap je ajalnye smpai...tp sanggup ke kita bg jin tu menumpang??
dan klu umur nye panjang ..di zasst tak mati jugak tuan badan nye.. kan kita kena yakin betul2 Allah yg berkuasa atas ajal maut ni..klu separuh2 yakin... emmm sendiri mau fikir balik laa..

emmm klu jumpa HK rsnya takde nye nk kena ada yg sanggup terima-terima bagai  ni....sbb cara HK ...zasssttt kasi padam (jin tu laa).. bukan tarik buang pindah masuk lain..

pastu leed cakap itu pun betull..... klu tak terima pun auto dpt jugak saka tu.. so renung2kan dan selamat membuat keputusan...

Reply 176# safamm

aku selama ni tak pernah ambik port pun psl hal2 saka dlm family ni..sbb tak tau apa pun..bila aku sakit dulu baru tau ada kaitan..bila dengar org yg ubatkan citer rasa mcm nak percaya dgn tak percaya jer..ntah la.. benda ni dah lama dlm susur galur family so kena ambik masa jgk la nak buang kan..

Reply 175# LeEd

automatic dpt ker? bukan benda tu pilih org yg dia rasa betul2 bole terima dia ker, yg pernah aku dengar org yg panas baran klu terima saka lagi menjadi2 baran dia tu.. mcm ustaz yg ubatkan aku dulu dia pesan jgn putus berzikir utk elak benda tu dtg dekat aku dgn family.. adik aku pun kena sakit blkg berbulan2 rupanya benda tu pun dah bersarang kt badan dia..

Reply 178# myakayina

bila berlaku kematian.. biasanya harta pusaka akan diwariskan kpd anak cucu..anak cucu berpeluang dpt share sorang sket.. tanah, rumah, $..

mcm tu gak kalau saka.. mmg sorang sket akan dpt..

pasang cd ruqyah lebih mengundang kedatangan jin? bleh tlg jelaskan lg tak?