CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hot_ice

Bro Zulka dan Kisah Di Highland Towers

syahoney posted on 10-9-2013 02:58 PM
masuk mengadap nak cakap tahniah kat bro TT ...hehehe

sy bukan tt ah.. tajuk je ada nama Zulka

tania momod zul

dari semalam dah nampak dah..tahniah bro zulka...

zulka posted on 10-9-2013 03:20 PM
sy bukan tt ah.. tajuk je ada nama Zulka

baiklah abang zulka...maafkan saya tuan tanah

salam alls.

sabtu lepas iza ada g la kat highland tower ni. tapi tempat tu dah ditutup. tak ada org boleh masuk dah.

iza dimaklumkan oleh guard kat situ, tempat tu dah tutup 3 hari sebelum iza g tengok tu.

tapi tengok dari jauh pun, suram sgt2 tempat tu

fahiza29 posted on 10-9-2013 05:08 PM
salam alls.

sabtu lepas iza ada g la kat highland tower ni. tapi tempat tu dah ditutup. tak ada o ...

oh dah ditutup dah ke?
tengok dari jauh je lah gamaknye...

Follow Us
zulka posted on 10-9-2013 05:24 PM
oh dah ditutup dah ke?
tengok dari jauh je lah gamaknye...

aah.. dah tutup.. pintu belakang mmg xleh masuk dah..

pintu depan je.. tapi masuk pintu depan pun, xleh nk p ke tmpt runtuhan tu dah

buat macam american horror story okay jugak... cerita apa yg berlaku before the horror begin,.. the current when the horror is there... eceh

fahiza29 posted on 11-9-2013 02:14 PM
aah.. dah tutup.. pintu belakang mmg xleh masuk dah..

pintu depan je.. tapi masuk pintu depan p ...

dulu pernah sekali tutup jalan jugak berGUARD bagai..lama2 guard pun tak tahan agaknya...ngan guard2 hilang terus....skang ni dah tutup balik lak ye...kita tgk berapa lama nak tahan pulak 'jaga' kali ni....hehehehe

btw bro @zulka saya ada request ni...ada tak cerita pasal tanah runtuh genting sempah ngan tanah runtuh kat hiway utara....tingin nak tau details la...trimas

tahniah momod zulka..
psni jgn kedekut bg tacang kat kitorg ek...
hehehehehhe...

libra_gurlz posted on 19-9-2013 01:39 PM
tahniah momod zulka..
psni jgn kedekut bg tacang kat kitorg ek...
hehehehehhe...

nak like! nak like!

sempat khatam benang ni... siap google segala image..
mmg menarik..sharelah lagi

Gene Koh Wai Keong, 15
Brandon Koh Wai Hong, 6
Daryl Koh Wai Kin, 3.

Mangsa di atas kalau tak silap senior saya punya adik. dihantar ke sana sebab maknya nak lahirkan adik baru. kakaknya pula keluar sama kawan. hantar ke rumah aunty di HT. kalau tak silap tinggal senior saya dan adik dia yg baru lahir tu. senior ni asyik sedih je masa ke sekolah. mana taknya adik beradik dia sekaligus terkorban.

Sorang lagi senior terkorban. sama ada amira atau noranira (umur 15). tak silap dia tinggal bersama neneknya. dah ada plan untuk keluar hari kejadian. tapi member member call cancel last minute masih boleh call. pastu dalam jam lebih kurang 1.30pm gitu call balik, line engage. dia orang try call banyak kali engage jugak. last last dengar berita HT runtuh. baru tahu sbb geng yang ajak dia keluar tu menangis kata kalau tak cancel, mesti dia masih hidup. Last edited by munchkin on 27-9-2013 01:29 AM

menurut cerita yang saya dengar lagi..tak pasti kesahihannya.

struktur bangunan tu kukuh, kalau tak kukuh dah jatuh menegak ke bawah.

dia runtuh sebab ada aliran air di bawah tanah yang menolak piling bangunan. tu bangunan tu jatuh tersembam ke depan. asalnya aliran air tu takde (refer cerita di bawah - tiba2 sungai kecil wujud belakang rumah).

ada juga cerita penduduk di sekitar tu cakap runtuhan HT berlaku disebabkan pembangunan di sekitar area bukit antarabangsa tu. laluan air telah kena alih (diverted) sbb nak buat projek perumahan. air tu yang telah dialih tu pulak mengalir ke arah HT.

dalam tahun 2007/2008 gitu kan bukit antarabangsa tanah runtuh. rumah cousin saya sikit lagi terlibat. tanah runtuh dah sampai depan gate. masa awal dia duduk rumah tu takde apa2. kemudian bila contruction makin lama makin banyak, tiba tiba belakang rumah dia ada sungai kecil wujud. pastu jadi kejadian tanah runtuh. dia dah pindah atas keselamatan.

hot_ice posted on 3-7-2012 04:38 PM
apala lu bro..gua tanye pasal benda tu pn bleh nk gado ke?
At least aku ada idea  ...

Ad sesetengah forumer ni bajet otai la sgt nak sound2 pnh bukak thread la ade benang knp xsmbung la...bla bla bla..sibuk knp?org buka thread bc la xsuke jgn nak sibuk.bajet bagus..puiiii..ad cite sama tajuk tp isi lain2 kne paham la...

munchkin posted on 27-9-2013 02:10 AM
menurut cerita yang saya dengar lagi..tak pasti kesahihannya.

struktur bangunan tu kukuh, kalau t ...

Yapppp...kalau ikutkan dr segi fizikal dan geologi itulah antara punca HT tersembam ke bumi....kalau dari segi rahinaiahnya...ramai yg bercakap yg HT tu merukan 'tempat maksiat' terhebat jugak pd masa tu...SO Allah bayar cash kekdahnya...Wallahualam...allah lebih mengetahui...

medangmru posted on 6-10-2013 11:21 AM
Yapppp...kalau ikutkan dr segi fizikal dan geologi itulah antara punca HT tersembam ke bumi....kal ...

Ada juga dengar begitu. Wallahualam

chazey posted on 17-9-2012 11:21 PM
thread begini punya best dah jadi thread makcik2 merapu. prftttttttttttt. boleh lak mod tutup mata j ...

saje jenjalan baca sbb skang tgh heboh pasal movie HT pengarah pierre..
walaupun page banyak, sanggup baca thread ni sbb mmg intresting masa awal2...terbaek kisah bro zulka..
dan setuju 200% dengan ko chazey.. dh seronok baca tetiba masuk makcik2 merapu...sembang baik punya x sedar diri... potongg betul..
letih nk tengok sesatu page kot2 ade selit2 cerita yg boleh berbalik ke pangkal jalan...rupanya tak.. masih hanyut makcik2 nih..duhh

hope bro zulka ade citer baru sempena ulang tahun HT yg ke 20thn x lama lagi... (fuhh aku bru Darjah 4 waktu kejadian...ingat lagi sanggup korbankan tidur bangun awal semata2 nk tengok live kt tv sebelum gi skolah)

hot_ice posted on 8-7-2012 02:29 AM
hmm..sori ek klu soklan ni blh timbulkn kemarahan..kisah HT ni xde dlm seconds from disaster  ...

mungkin ada point kat situ tapi tngok katanya sbb dia cooling store cam kat sebelah klcc tu berat and dia letak kat bumbung and alih2 kat semua tempat sampai aras atas tu retak2 and runtuh..tak silap la

zulka,seram citer koooo...aku jadi pening kejap