CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CariMalay

cara-cara nak berhenti merokok?!

tampal gambar ni kat dinding dan tengok tiap2 hari.

semoga insaf.

senarnya ko kena saiko diri ko sendirik
contohnya ko kena pk mcm ni..
1) aku nmpk macho pd pndangan aweks dn dpt kredit lbh (sbb awek suka lelaki yg tak merokok)
2) mulut busuk la isap rokok ni tau takkkkk
3) aku tak jahanamkan kesihatan org sekeliling aku.. sbagaimana aku ada hak utk merokok, dorang pun ada hak untuk tidak mhidu asap maut yg keluar dr mulut aku nih
4) drpd aku bakar duit dan jantung aku rosak.. lbh baik 10 hengget sehari ni aku simpan buat pinang awek aku! sbulan dh rm300 yuhuuu!

aku plak hari2 duk pujuk hubby aku benti smoke..mcm2 cara.. tp dia tu pyh nak bhenti..semua tu atas dia sendiri, bila aku ngomel ckp xtahan bau rokok..dia buat derk je..n mula lah start gado..

aku plak hari2 duk pujuk hubby aku benti smoke..mcm2 cara.. tp dia tu pyh nak bhenti..semua tu atas  ...
PICes_Boy Post at 17-7-2012 10:51

if you cant beat them, join them
pastu dh join, ckp lak kt laki ko, 'sy akan berenti merokok bila abg berenti'

b4 merokok.... celop rokok ngan racun tikuss

Reply 44# sjnkishka
hahaha, aku dah hampir try, tp xpepasal laki aku sorok semua rokok dia sb takut aku smoke gak

Follow Us
bg hb minum kopi RGC n ADUKA la, ade testimoni yang amalkan tu mmg blh berenti...cara tu die xnmpk yg kite nk soh die berenti..mn tau lm2 die sendiri yg akan berenti..

Reply 47# qasehbeauty
kopi RGC & Aduka? xpenah npak pun..mana nak cari yer..tq so much

cr kt dcl..nk sy tolong crkn pn blh..

Ayah mertua den yg merokok seumur hidupnya berenti merokok secara tak sengaja, iaitu minum air ECPI... Haku tak sure ape hubungkait nya, tapi itu la yang berlaku. Dia minum tu asalnya untuk kencing manis darah tinggi segala... tgk dia berenti merokok, Dia ckp, dia rasa rokok tu sangat tak best masa consume ECPI tu...

Tak yah benti... Teruskan je.. Merokok sangat cool weyh... Pastu agak2 ko tension, boleh la isap rokok kurangkan ketensionan ko.. layan......

haha syaitan ni.

secara jujurnya,dulu aku heavy smoker.bertahun isap rokok memang susah nak stop.mcm2 cara aku cuba buat supaya ilang ketagih tu.last skali baru berjaya...

berjaya pun sebab aku pegnen anak yg sulong. automatik ketagih rokok tu hilang,bau pun aku tak tahan..skang ni plk,kalau bau rokok je mesti aku pitam nak pegsan

Dulu saya seorang perokok juga.....
Tapi dah hampir 3 tahun saya berhenti merokok...

Saya mula menghisap rokok semenjak di tingkatan 5 , pada tahun 2006. Pada mulanya saya hanya jadi tokan di asrama, menjual sebatang rokok RM0.80 sehingga RM1.   Selepas itu mula terjebak sikit demi sedikit sehinggalah jadi perokok tegar. Sehari 1 kotak mesti habis.Dahulu saya hisap rokok Winston Merah 14. Sebelum saya berhenti dari hisap rokok sudah bermacam2 jenis /jenama sudah dihisap antaranya yang Marlboro, Lucky Strike, Camel , John , Canyon , Sampoerna , L & M , Dunhill, Harvest (rokok gulung), dan banyak lagi. Pada akhir tahun 2009 saya mula hendak berhenti merokok. Berbagai cara sudah dicuba, guna ubat nikotin,gula2 getah nikotin tetapi semuanya tidak berhasil. Sehingga saja jumpa satu produk yang berkesan iaitu  i-Quit  pada awal tahun 2010. Sejak itu saya mula berhenti merokok secara total kini hampir 3 tahun saya tidak menyentuh dan mehisap rokok lansung.

http://jomhenti.webs.com

hai. sekadar berkongsi. bekas kekasih saya dulu perokok. saya agak tertetekan dengan hobinya itu. bukan apa, bau mulut perokok adakalanya kurang menyenangkan.  lebih - lebih lagi jika melakukan ciuman. pasti melekat bau rokok tu dan memberi ketidakselesaan pada mulut.

saya cuba untuk mengurangkan ketagihannya dengan membelikan nikotin jenis hisap (boleh beli di farmasi).
jadi, dia akan hisap sekejap hingga ada rasa pedas pada lidah lepas tu simpan di bahagian antara gusi dan pipi. lepas rasa pedas habis, hisap semula nikotin tu. saya suruh dia ulang dan ulang proses tu. setiap kali 15 minit selepas makan, dia akan hisap nikotin.

so far, ia menjadi. dia sudah berkurang merokok perlahan- lahan dan hingga kini, dia sudah tidak merokok (also, his lips and tongue taste nicer to me )
Last edited by ZurinaRafflesia on 1-11-2012 07:59 AM

ZurinaRafflesia posted on 1-11-2012 07:30 AM
hai. sekadar berkongsi. bekas kekasih saya dulu perokok. saya agak tertetekan dengan hobinya itu. bu ...

(also, his lips and tongue taste nicer to me )

Fuyooo romantic nyerrr~

http://jomhenti.webs.com

TT isap je laa kalu nak isap....... dah mati nanti, berhenti laa...........

cuba lak yg ni.. http://www.e-rokok.com/

soalan pertama iols pd pakwe sblm iols terima dia adalah, awak merokok x?..since dia x merokok, dgn cepatnya iols menerima dia..n skrg jd hubby iols..iols x suka perokok sbb nnt duit dia habis ke rokok saje..baik habiskan duit utk iols sajok....lgpun dlm family iols xde yg merokok kecuali BILs..n x suke bau rokok..busuk..

u can try anything, but kalau tak kuat semangat, atau ade org mendorong semangat
mcm susah je nak stop