CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 23119|Reply: 26

kad UOB..sapa dh apply?bagus tak?

tadi promotor UOB ni mai ofis..promot kad visa nih...iols xreti nk xplain......setiap benda trtentu yg kita beli ada discount...
ada sapa dh apply tak?betul ke xde caj tersembunyi?
iols dh isi borang tadi...takut jugak tertipu...juz lau x bagus n mmg menipu benda ni,nk stop je sebelum apa2 hal....

Rate

1

kalau tak silap, credit card takde caj tersembunyi. pandai guna, kena pandailah bayar balik. kalau takut, lepas dapat kad nanti, terus call card center untuk batalkan card tu.. settle..!! jangan call untuk activate pula, sebab once active, ko akan liable untuk di card cukai sebanyak RM50 keatas card tu.. [rm50 tu cukai kerajaan, semua pemegang card kena bayar setiap tahun]

Reply 2# oneders

ooo...boleh kol batal ye....xpayah activate lgsg ye...

taktik cancel card upon receive nih dah tak relevan sebenarnya.. apabila credit card di approve oleh bank, bank sebagai pengeluar kad dah byr upfront caj cukai kad kredit kpd kerajaan malaysia sebanyak RM50 dan caj itu di masukkan ke statement anda samada anda activate/deactivate credit card tu..

so dlm 1st statement yg anda akan terima, caj ni akan di itemisedkan.. dan anda mungkin akan protes, kenapa kena bayar kan aku dah cancel card nih?  maka anda pon ignorekan statement itu.. so, tiap2 bulan bank akan caj late payment RM5 + finance charges dan seterusnya remark 1 2 3 dlm laporan ccris anda.. masuk bln ke 6 takde sebarang payment, mereka akan proceed CTOS nama anda (blacklist) walaupun hutang tak sampai beribu2 RM pon.. dan akibatnya anda akan menghadapi kesukaran utk memohon sebarang pinjaman drpd institusi kewangan di masa hadapan..

so moral of the story: jgn apply card credit sekadar utk suka2 atau utk dpt free gift dan buat mcm taktik di atas.. ianya merugikan duit anda, masa anda dan meletakkan anda dlm risiko rekod kewangan yg buruk..

Rate

1

taktik cancel card upon receive nih dah tak relevan sebenarnya.. apabila credit card di approve oleh ...
dasatgiler Post at 19-7-2012 08:48

me belum penah guna n ada sebarang kad kredit,dats y terima org ni promot...nmpk kegunaan dia bila isi petrol n beli brg dapur...bkn sbb nk dpt free gift,n so on...
mmg ikutkan me ni agak ketinggalan..sbb tu me tnya kat sini....me cuma takut tertipu...
so,once me dh apply,me kena guna la kan?insyaAllah lau pndai guna xde masalah pun kan?caj rm50 tu sekali setahun je,rite?
apa risiko nye ye?

ic baru nak berjinak2 guna credit card nih rupe nyer..

tahukah anda perlu isi minyak sebanyak RM12,000 utk entitle 5%
rebate sebanyak RM600 for petrol?
tahukah anda perlu beli brg2 dapur sebanyak RM75,000 utk entitle 2%
rebate sebanyak RM1,500 for groceries?
tahukah anda perlu menerima bil telekomunikasi sebanyak RM15,000 utk entitle 2%
rebate sebanyak RM300 for telecommunications?  

Rebate CategoryCash RebatesTotal Purchase Entitled for Cash RebatesMerchants
Petrol5.0%Up to RM600 per monthAll petrol stations
Cinema5.0%UnlimitedGolden Screen Cinemas
Groceries2.0%Up to RM1, 500 per monthTesco, Carrefour, Giant, Cold Storage & Pasar Raya Jaya Grocer
Pharmaceutical2.0%UnlimitedGuardian, Watsons & Caring Pharmacy
Telecommunication2.0%Up to RM300 per monthMaxis, Celcom & Digi
Other purchases0.3%UnlimitedAll other merchants not listed above ^

nampak tak betapa tak logik nye rebate/penjimatan yg ditawarkan oleh bank nih.. ehehe..

anyway, utk kepastian sila hubungi oub call centre kat talian 03 26128 121 bagi menyemak permohonan credit card anda..

Rate

1

Follow Us
tahukah anda perlu isi minyak sebanyak RM1 ...
dasatgiler Post at 19-7-2012 10:47

emm...mcm lebih byk buruk dari baik jek...
so,cmna skrg....nak xnak sy kene truskan jugak kn?

jgn susah hati dan gundah gulana TT.. yg sy highlight tu cuma strategi pemasaran mereka sahaja.. rebate tu berbaloi kalau spend dalam jumlah yg byk jer.. kalau guna sikit2, tak nampak sgt perbezaannya..

penggunaan kredit kad nih memerlukan displin yg tinggi dan boleh dikatakan berguna disaat2 kecemasan seperti nak buat bayar deposit hospital atau hotel.. terpulang pada TT cancel, guna atau simpan utk kecemasan..

Reply 8# dasatgiler

trma kasih byk2 ats semua info dari awk...

tahukah anda perlu isi minyak sebanyak RM1 ...
dasatgiler Post at 19-7-2012 10:47 AM

yappppppppppp....bg hidden agenda sebenarnya.....dan jika tak cek bebetul kat T&C...alamat laaaaa..

yappppppppppp....bg hidden agenda sebenarnya.....dan jika tak cek bebetul kat T&C...alamat  ...
medangmru Post at 19-7-2012 18:09

alamatnya apa encik mod??

alamatnya apa encik mod??
eymazaki Post at 19-7-2012 07:14 PM

alamatnya kita dok jenuh berbelanja tp tak dapek pun rebetnya......statement demi statement sama jah...takder tunjuk rebet...walhal udah byk "pelaburan'...rope2nya tak cukup syarat..

Reply 12# medangmru

maknanya mmg saya udah tertipu la??

apakan daya,terlajak perahu boleh diundur...kesian kan saya yg naif nih....

eymazaki posted on 19-7-2012 08:28 PM
Reply 12# medangmru

maknanya mmg saya udah tertipu la??

nak kata tertipu tu, rasanya takde la sampai ke situ.. sbb TT apply credit card, so bakal akan mendapat sekeping credit card.. lainlah kalau secara tiba2 TT kena byr installment rumah/kereta yg tak pernah dipohon.. haaa.. yg tu boleh dikategorikan sbg tertipu..

salah satu cara utk keep track samada kad pengenalan kita disalahgunakan oleh individu tidak bertanggungjawab ialah dgn membuat semakan laporan credit (credit report) atau lebih popular dgn panggilan CCRIS di bank negara malaysia (BNM).. di dalam laporan itu terdapat senarai permohonan utk credit/pinjaman sepanjang 12 bln yg lalu dan status samada diluluskan atau ditolak oleh institusi kewangan.. jika terdapat transaksi meragukan atau TT tak pernah memohon sebarangan pinjaman oleh institusi tersebut, terus sahaja buat laporan ke BNM.. mereka akan bantu buat siasatan dan akan menghubungi institusi kewangan tersebut kepastian..

dasatgiler posted on 26-7-2012 07:44 AM
nak kata tertipu tu, rasanya takde la sampai ke situ.. sbb TT apply credit card, so bakal akan men ...

saya pun tak terkata sekarang..saya xpenah terlibat dlm credit card ni,x rasa lgsung nk ada...cukupla dgn belnja harian setakat yg ada dgn cash..entahla...dh terlanjur ni...rasa susah ati sgt2....

eymazaki posted on 26-7-2012 09:11 AM
saya pun tak terkata sekarang..saya xpenah terlibat dlm credit card ni,x rasa lgsung nk ada...cuku ...

nak susah ati naper pulak? selagi perbelanjaan menggunakan credit card tak lebih drpd limit yg diberi & TT sentiasa byr on time, saya tak rasa timbul masalah yg besar pun..

sebenarnya ada juga kebaikan dgn adanya credit card nih.. ianya berfungsi sbg report card kpd institusi kewangan.. kalau payment kita cantik, maka mereka tak ragu2 utk menaikkan credit limit lebih tinggi.. dan apabila TT nak apply for housing loan, hire purchase dan lain2 loan di kemudian hari, mudah utk mendapat approval berbanding dgn org yg takder sebarang rekod hutang..

contoh drpd real life situation: mcm pembeli rumah saya baru2 nih.. kedua2 suami & isteri takder sebarang hutang, takder credit card, courts mammoth, aeon credit pun takder menyebabkan 2-3 bank reject housing loan application mereka kerana tak berani ambik risk disebabkan pasangan ini tiada sebarang credit history.. bank yg berani luluskan pon ialah bsn, itu pun rate dia tinggi berbanding bank cimb, public bank, hlb..

so penting jugak ada kad hutang nih sebagai reference kepada bank tapi make sure manage dgn baik for better credit facility rates in the future..

aku n wife dah pakai kad nie...lagi bagus dari bank ISLAM...senang nak deal kalo ko ader prob pembayaran....aku rekemen ko pakai kalo ko nak pakai kredit card...and aku nasihat kalo boleh jgn apply credit card BANK ISLAM....kalo ko terlambat bayo SURE ko SUFFER..CAS MACAM ISRAEL...

UOB = x bule bayo = monthly
BAnk Islam  = x bule BAyo = CAS LAWYER + CAS KERUGIAN + BLACK LIST OR AKPK = MERANA

dasatgiler posted on 30-7-2012 12:00 PM
nak susah ati naper pulak? selagi perbelanjaan menggunakan credit card tak lebih drpd limit yg dib ...

ooo..macam tu eh...senang buat loan if org tu ada rekod utang...hehe...mmg tetinggal ketapi saya ni...
ekceli bulan2 mmg sy dh bajet utk belanja....jadi mmg cukup2 dh...jadi bila guna kad ni nnti,duit yg saya bajet tu la guna utk baya blk bayar kan...

ari tu,promotor tu ckp,setiap kali guna mmg ada percent less...wlaupun prmulaan guna kad tu...tu tak betul eh?

PersonaGerek posted on 30-7-2012 01:00 PM
aku n wife dah pakai kad nie...lagi bagus dari bank ISLAM...senang nak deal kalo ko ader prob pembay ...

ini la yg saya tunggu2....testimoni dari pengguna kad UOB ni sendiri...hehe..
nasib awk muncul...serius ok eh?
mmg setiap kali guna,barang tu ada potongan eh rege dia?setakat guna ni mmg tax RM50 setahun je kan?

eymazaki posted on 30-7-2012 01:45 PM
ini la yg saya tunggu2....testimoni dari pengguna kad UOB ni sendiri...hehe..
nasib awk muncul... ...

buat mase ni yg terbaek UOB ler...yg paling buat aku merana BAnk ISlam.....kalo bule elakkan dari kuar cash dari Card...interest tinggi...mane2 bank same je

12Next
Return to list New