CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

all about placenta injection

newrule posted on 26-5-2014 12:50 PM
Sis skang da amik jab ke brape utk placenta ni? Lepas habis 50 ampoule tu nnti kite bleh stop brap ...

dah minggu ke 4, maknanya dah 8 ampoules.

50 botol = 25 minggu. doktor cakap hari tu bila2 kita rasa puas hati, boleh jarakkan ambik 2 mggu sekali lepas tu sebulan sekali. kena tanya balik dgn org yg dah berpengalaman amik placenta ni.

sis amik mixing white tu cemana perubahannya? mmg jadi putih? minat tp takut nak cuba.

bbq10 posted on 26-5-2014 01:00 PM
dah minggu ke 4, maknanya dah 8 ampoules.

50 botol = 25 minggu. doktor cakap hari tu bila2 kit ...

I macam berminat nak try placenta sbb haritu tanya doc yg i slalu jab vitamin c ni, dia kata bleh buat hehe. Tapi tula 1 box tu mahal plak

I dah jab mixing white dlm 2 kotak so maksudnya dah pakai dalam 2 bulan. So tinggal lagi 2 kotak nak habiskan. I combine skali dgn nc24 premium.

Sebelum jab mixing white, i jab glutax 5g tapi lepas habis 1 kotak i tengok macam xde hasil yg memberangsangkan tu yg i tukar ke mixing white. Lepas da jab 2 bulan mixing white ni memang kulit bertambah putih dan i notice satu parut hitam kat kaki dah nak hilang

Tapi itula, bahaya ambil tranexamic acid ni lama2 . Lepas habis 4 kotak mixing white ni ingat nak tukar ke veniscy.
Last edited by newrule on 26-5-2014 01:16 PM

newrule posted on 26-5-2014 01:14 PM
I macam berminat nak try placenta sbb haritu tanya doc yg i slalu jab vitamin c ni, dia kata bleh  ...

Hye sis sayang,
mind sharing jab kt Dr. mne eh? bace result sangatlahh memberangsangkan...

cintakalin posted on 26-5-2014 01:16 PM
Hye sis sayang,
mind sharing jab kt Dr. mne eh? bace result sangatlahh memberangsangkan... :lovel ...

I jab dekat klinik dekat area umah i je. I beli vitamin c online dan bawak kat doc tu sbb lagi murah wlaupun doc tu kata dia ada vitamin c jugak kat klinik dia.

newrule posted on 26-5-2014 01:20 PM
I jab dekat klinik dekat area umah i je. I beli vitamin c online dan bawak kat doc tu sbb lagi mur ...

sharing seller mane? saje nk cuci mata ehehe

bbq10 posted on 22-5-2014 10:15 AM
hari ni nak amik 4th jab placenta.

saya period, muka tak berminyak. Alhamdulillah for that.  nai ...

Saya pun beli tapi dari seller fb sebab tgok customer dye semua byk bagi testimoni yg best. Placenta ori kan ade bubble, mmg best sbb dapat ori then harga murah, saya beli 10 ampoules je. Tapi my mistake pegy inject kt lengan, sebab ramai ckp da best kene inject kt bontot.. Tapi review paling best from me, saya ade masalah period xstabil kira dah 3-4 bulan xdtg.. Then after inject, besok teruss period. Langsung tak senggugut hokey macam dulu, dan breast langsung tak sakit. Ni paling heaven..

Just saya nak tanye, awk amek placenta time period ke? xsilap saya time period mmg xbleh jab placenta.... im not sure why. tapi seller saya and tukang inject pun cakap benda yg sama. Patut nk g inject lg ni, tapi akk yg inject sy tu ckp tggu habes period baru boley inject... so nanti if saya jumpe dye, sy tanya clarification. Glad to hear muke awk da glowing2, hihiii... tak sabar nk tunggu hbes period for my second jab tooooo

Follow Us
cintakalin posted on 26-5-2014 01:23 PM
sharing seller mane? saje nk cuci mata ehehe

I x jumpa lak mana website seller ni haha. Tapi kalau u nak, I bleh bagi no hp dia.

mieraweyh posted on 26-5-2014 01:33 PM
Saya pun beli tapi dari seller fb sebab tgok customer dye semua byk bagi testimoni yg best. Placen ...

saya x jab masa period. kebetulan period lambat, 33 hari baru period jadi masa jab 3rd time tu belum period lagi. kemudian jab 4th time ni, period dah selesai. period 4 hari je.

newrule posted on 26-5-2014 01:14 PM
I macam berminat nak try placenta sbb haritu tanya doc yg i slalu jab vitamin c ni, dia kata bleh  ...

mcm nak try jab2 untuk putih ni tapi tengah dok membayangkan cemana rupa aku kalau putih.

dr lahir memang kaler melayu biasa, tetiba jadi putih tak ke pelik rupa aku nanti? dah tercipta kaler coklat, tetiba jab jadi putih, cemana la agaknya?

bbq10 posted on 26-5-2014 01:56 PM
mcm nak try jab2 untuk putih ni tapi tengah dok membayangkan cemana rupa aku kalau putih.

dr ...

Kalau nak putih mcm adira tu rasanya kene bleaching kulit. Sbb even yg injek ni pun xlah putih mcm adira tu. Just glowing and putih cerah.

So xperlu risau kulit akan jadi putih gile2 wlaupun injek vitamin c/gluta/tranexamic acid.

newrule posted on 26-5-2014 03:07 PM
Kalau nak putih mcm adira tu rasanya kene bleaching kulit. Sbb even yg injek ni pun xlah putih mcm ...

adira tu dah macam putih mayat.

aku ni jenis pemalas nak sapu2 krim satu badan nak putih. sebab tu fikir nak injek je. kalau pegi spa orang sapukan tu ok lagi. aku baca body bleaching kat spa pun bukan bertahan putihnya, seminggu dua dah gelap balik.

harap2 jab placenta ni membantu la proses nak putih sambil aku telan SW tu.

bbq10 posted on 27-5-2014 08:04 AM
adira tu dah macam putih mayat.  

aku ni jenis pemalas nak sapu2 krim satu badan nak putih. s ...

Hehe adira tu mmg putih pucat tu yg nampak cam mayat.

Selain jab mixing white tu, i ambil gak pil gluta jenama WHITE Gluta, Kordels vitamin c, Nikko Placenta White dgn kapsul sheep placenta utk putihkan kulit secara dalaman. Kalau hari x jab, i akan ambil pil2 tu. Kalau jab, i x ambil. Air memang kene minum byk la huhu.

Kalau luaran, i just scrub badan seminggu skali dan pakai whitening lotion tiap2 malam sebelum tido. Kalau untuk muka, i pkai skincare yg memang khas utk whitening.

newrule posted on 27-5-2014 01:38 PM
Hehe adira tu mmg putih pucat tu yg nampak cam mayat.

Selain jab mixing white tu, i ambil gak p ...

aku baca regime ko pun dah penat.

memang sampai ke sudah la aku x cerah.

bbq10 posted on 27-5-2014 02:14 PM
aku baca regime ko pun dah penat.

memang sampai ke sudah la aku x cerah.

Memang penat

Tapi nak cantik punya pasal, hehe lautan dalam pun sanggup ku harungi

Nampaknya macam i kene stop la mixing white tu. Sebab setiap kali injek dgn doc yg i slalu pergi tu, sakit nak mampus bile ubat tu masuk dlm salur darah. Meraung2 kata sakit masa kene injek tu. Dulu x macam ni tapi sejak akhir2 ni jadi camni. Takut gak penyebabnya tranexamic acid yg ada dlm mixing tu.

Ingat lepas ni nak pakai glutax20g la. Pastu combine dgn lucchini sheep placenta

newrule posted on 30-5-2014 01:42 PM
Nampaknya macam i kene stop la mixing white tu. Sebab setiap kali injek dgn doc yg i slalu pergi tu, ...

huish sakit macam mana tu? pekat ke solutionnya? salur darah dah keras ke apa sampai boleh sakit gitu?

bbq10 posted on 30-5-2014 02:05 PM
huish sakit macam mana tu? pekat ke solutionnya? salur darah dah keras ke apa sampai boleh sakit g ...

Sakit macam ada sharp pain masa injek tu. Lepas injek tu whole tangan efek jadi sakit dan lenguh2. Walaupun tukar salur darah lain pun sama gak sakitnya. Masa injek mixing white awal2 haritu ok je xde masalah. So x pasti ape punca sakit. Doc kata takut mixing white penyebabnya sbb ubat memang masuk dlm salur darah. Amik masa berhari2 baru hilang sakit tangan tu.

Minggu depan ni minggu terakhir injek mixing white sebab tinggal 1 ampoule last je. Doc advise suruh injek seperate dan x combine dgn nc24 premium tu. So nanti nak observe sakit lagi x macam sebelum2 ni.

rasee ngerii pulak inject2 nie.. nak cantik yerr takk? tapi scary laa ehehehe...

bole bg nama klinik yg bole inject x