CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: olyd88

Malaysian's Talented/Gifted Psychic@Supernatural Discussion (MTPSD)

jam 3.21 am pagi saat ini saya masih kat depan laptop, bunyi benda besar jatuh dua kali di luar rumah padahal seorang pun tidak kelihatan, x tumbuhan atau binatang yang kelihatan, pokok tumbang pun x, namun benda ni x berani nak masuk umah, kalau menurut dari firasat hati.

Ok, kat sini nak citer satu pengalaman dekat penghujung 2012 tahun lalu, yang ni saya just wat uji kaji, sebab curious sangat kenapa ader orang bleh terpengaruh bila terkena tenungan mata orang yang memukau, so mase tu saya just pegi jalan2 kat umah kawan, tapi kawan sorang ni ader tangkap sekor anak monyet, so die simpan kat dalam sangkar kecik jer sebab monyet ni pun kecik sangat, so saya yang x penah tengok anak monyet live dekat2 nie pun ambil kesempatan lah jugak tengok gaya dan cara monyet ni bergerak.then ader satu masa, time kawan nie masuk kat dalam umahnya, kata nak g toilet, so tinggal saya sendiri kat luar d tepi umah dengan anak monyet nie, so kawan nie lum muncul2 lagi, ntah kenapa, tetiba plak saya terfikir nak try hipnosis monyet nie...hehe, then saya fokus kat mata monyet nie dan niatkan mnyet nie supaya tertidur....dan...tanpa disangka-sangka anak monyet nie menutup mata perlahan-lahan dan terus jatuh meniarap...dalam tempoh kurang dari 5 saat,kemudian bangun lagi selepas beberapa saat dan ini sangat mengejutkan saya kerana percubaan pertama ni betul2 berhasil...oleh kerana kawan nie masih x muncul-muncul, then saya try sekali lagi, dan monyet ni terlelap lagi tapi dalam keadaan duduk plak..hehe, masih dalam keadaan terkejut nie, kawan pun muncul dari pintu belakang umahnya...dia tengok saya tersenyum-senyum, dia tanya kenapa? saya bilang, x der aper2 pun .......dah tu next time baru lah saya citerkan kat dia..hehe,

p/s : memang lucu sangat tengok anak monyet tu terlelap perlahan-lahan, lepas tu jatuh menyandar kat penjuru sangkar baru ler terbaring.., namun itu hanya untuk Educational Purposes Only, hanya sekali jer saya try kat binatang....

k, ader nak gitau sikit dari pengalaman time form 3 tahun 2003, mase nie saya dah mulai belajar meditasi, meditasi sorang-sorang kat atas katil semasa tinggal di asrama penuh, saya amalkan meditasi pernafasan dalam lebih kurang 25 hari jer, nak sampai 30 tapi x tahan..so, masa tu tetiba dapat idea tuk dekatkan tangan macam style Son Goku dalam Dragon Ball yang sangat popular di tv mase tu(ader gak dengar orang sampai ponteng keje gara-gara xnak terlepas dragon ball nie)...mula2 memang xder aper2 tapi bila ubah fokus dan kosentrasi yang lebih, saya dapat merasa getaran yang halus tapi bukan dibuat2...sehingggalah satu masa, saya panggil salah sorang kawan rapat, untuk membantu merasa untuk saya...then sekali lagi saya terkejut kerana dia mengatakan memang ada getaran kecil, macam kene cubit kat telapak tangannya...pastu dengan rasa hairan, next day saya try lagi dengan kawan sorang lagi nie yang paling rapat dengan saya, ...sekali lagi saya terkejut sebab dia cakap, cukup2..xnak lagi...sebab saya x halakan pada telapak tangannya tapi kat mukanya...then lpas itu dah berlalu, mase nak balik kampung pun dah tiba......

masa kat kampung, saya pegi lah jalan2 kat umah nenek, kat sana tu meriah plak dengan budak2 kecik termasuk adik beradik  saya..selepas berbual panjang dengan nenek, saya tetiba teringat dengan hal yang terjadi semasa kat hostel beberapa hari sebelumnya, then saya panggil semua budak kecik ni, ader la dalam 6 orang kesemua nya, suh duduk kat depan saya, dan saya panggil sorang tuk berdiri kat depan dan halakan telapak tangannya ke arah saya, bebudak lain nie plak btambah ghairah nak tengok apa yang akan saya lakukan,...then saya pun mulailah mengangkat tangan sebelah kanan dan menghalakan telapak tangan saya ke arah telapak tangan budak yang saya suh berdiri tadi....senyap jer...saya fokus dan mulai bayangkan satu cahaya terbit dari tangan saya dan memancar ke tangan budak tu.....kemudian...eh??, kenapa tangan saya bergerak sendiri kata budak tu...bila saya perhatikan memang jari-jemarinya bergerak2 seperti paku yang tertarik bila ada magnet...saya tersenyum dan kemudian kembali duduk, lepastu bebudak semua nie, mulailah bertanya itu ini, saya buat muka selamber dan beritahu itu cuma pertunjukan silap mata, supaya dorang tak banyak tanya...

olyd88 posted on 2-5-2013 12:31 PM
masa kat kampung, saya pegi lah jalan2 kat umah nenek, kat sana tu meriah plak dengan budak2 kecik t ...

awk ni x-men........

nicuya posted on 2-5-2013 02:00 PM
awk ni x-men........

Masa tu hairan gak naper boleh jadi gitu, maklum lah masih dak form 3 lagi...

Follow Us
Ok nie satu lagi, berlaku kat umah mak saya di kampung...masa ni pun masih dalam form 4, kira sambungan daripada uji kaji yang saya lakukan pada bebudak dulu tu...
waktu tu dah masuk dalam jam 9 malam, semuanya masih lagi bangun, saya dan tiga orang adik saya,..mak dan ayah kat ruang tamu jer, nonton p ramlee kalau x silap..so saya plak kat dalam bilik, x pasang lampu pun..buat meditasi dalam 5-10 minit begitu...x lama selepas tu, saya hadapkan kedua-dua telapak tangan saya dalam 3 inci begitu...dan mulai memusatkan fikiran pada getaran2 halus di tangan...dan, anehnya dalam keadaan samar-samar , saya macam ader melihat asap putih yang hampir x kelihatan keluar dari hujung-hujung jari dan terus lenyap begitu sahaja...terdesak dengan perasaan ingin tahu samada ia benar atau khayalan, saya panggil dua orang adik saya tuk check untuk saya....saya dekatkan telapak tangan sekali lagi, dan fokus..........tiba-tiba kedua-dua adik saya ni bercakap.."eh, ader asap lah"..saya suruh tengok skali lagi..dan skali lagi mereka katakan memang ader asap keluar dari jari dan telapak tangan saya...salah sorang adik saya yang baru masuk join kami bertiga memberitahu saya, "wah..macam bomoh dah abg nie.."..saya cakap, dah..jom pegi nonton tv.....

keesokan paginya pula, saya bangun awal, tapi x tahu plak mak saya dah bangun lebih awal...pintu bilik terbuka luas, dan saya duk2 kat tepi katil sambil2 dekatkan telapak tangan saya...mase ni saya nak try kalau-kalau siang pun leh nampak asap putih tu...duk lama2...tengok tepi, atas bawah jari..macam xder apa2 pun...ah, cukuplah dulu...bisik hati saya..then..the next day, keesokannya sebelum nak balik ke asrama, mak saya tanya saya, kmarin kamu duk watpe kat bilik katanya..saya diam kejap dan beritahu, xder apa2 la mak, duk tenangkan fikiran jer jawab saya...then mak saya plak, tetiba cakap, saya nampak ader asap putih keluar dari tangan kamu?..saya jawab, tu saya main2 jer mak...hehehe..pastu dia dah x tanya dah...

olyd88 posted on 2-5-2013 08:53 PM
Ok nie satu lagi, berlaku kat umah mak saya di kampung...masa ni pun masih dalam form 4, kira sambun ...

Menarik.....citerlah lagi...

miz_sunshine posted on 2-5-2013 10:24 PM
Menarik.....citerlah lagi...

ok, ni time peralihan dari form 3 - form 4...ni selepas beberapa bulan buat meditasi, dah balik dari kampung jugak, duk kat hostel dah..masa tu saya dan sorang  bestfriend nie buat senaman memanaskan badan kat satu tempat di belakang dorm lelaki..waktu pun dah hampir jam 5.30 petang la kira2 gitu, so, lpas tu kitorang g masuk kamar mandi nie..mmg kamar mandi ne luas, boleh mandi ramai2 sehingga 50 orang..tapi kawan saya nie belum nak mandi lagi, kebetulan ader satu lubang kecil kat siling kamar tu...setahu saya, ada beberapa orang budak nakal yang pegi masuk kat situ untuk merokok..kawan nie beritahu nak pegi atas kejap...saya tanya kamu nak buat apa? dia diam jer...then.. dia naik/memanjat tuk pergi ke atas siling tu dan masuk ke lubang tu..ntah dia nak buat aper, saya pun x pasti....saya pula, baru tadah air ke baldi untuk rendam baju yang terkena dakwat pen biru, dan saya terjumpa kertas yang dah basah dari dalam poket baju tu...bace isinya x penting jugak, pastu saya bentuk kertas ni jadi satu bola kecil, bola kertas lah konon...saya buat bola kertas ni sbb nak lemparkan pada kawan saya yang tengah bergelap kat dalam siling tandas tu....then, saya tutup mata, masa nie tetiba terbayang api yang sedang marak..kemudian saya lemparkan bola kertas itu sekuat tenaga menuju ke arah lubang siling itu....tepat sangat...dan x sampai 30 saat begitu, kawan saya nie turun dengan tergesa-gesa....saya nampak dari mukanya shja memang ada yang x kena...tpi bila saya tnya plak, dia tak nak jawab..so, tiba2 plak tanya dia.."kamu turun sebab bola yang saya buang tu ker?"..dia cuma mengangguk lemah...
Next day..dah lama berlalu baru lah saya tanya dia, dia beritahu saya yang bola kertas tu menyala-nyala, seperti api......saya plak jawab..."eh?betul ke ni?"..

olyd88 posted on 2-5-2013 11:10 PM
ok, ni time peralihan dari form 3 - form 4...ni selepas beberapa bulan buat meditasi, dah balik da ...

selalu buat meditasi ke?

olyd88 posted on 2-5-2013 11:10 PM
ok, ni time peralihan dari form 3 - form 4...ni selepas beberapa bulan buat meditasi, dah balik da ...

soalan!!!...meditasi kamu tu ade baca ayt/serapah/jampi ke?...xkn duk saje meditasi bleh jd gtu??

miz_sunshine posted on 3-5-2013 10:39 AM
selalu buat meditasi ke?

ya, selalu sejak 2003 lagi, cuma masa tu saya ader buat meditasi selama 25 hari berturut-turut, lepas balik dari skolah pada waktu petang dan malam sebelum tidur...skg nie pla, saya buat meditasi mengikut keadaan, lagipun skg dah kawen...semua kena balance, termasuk lah kerja..

nicuya posted on 3-5-2013 11:08 AM
soalan!!!...meditasi kamu tu ade baca ayt/serapah/jampi ke?...xkn duk saje meditasi bleh jd gtu??
...

xder lah, saya memang tidak pernah menggunakan apa-apa ayat apalagi jampi serapah semasa meditasi...dengan sedikit olahan pernafasan untuk memfokuskan fikiran sudah memadai...mungkin kamu x percaya,..tapi ia memang betul2 berlaku pada saya...saya dah check keturunan keluarga, dan dah tanya mak saya kalau ada apa-apa yang aneh pernah berlaku ketika saya lahir atau dalam keluarga saya tapi semuanya normal jer pun....semuanya cuma bergantung dengan kepercayaan kita...dulu saya cakap no...sebab x penah nampak hantu depan2...then bila dah ternampak, saya dah kata yes.....dulu kata mustahil bila dengar orang cakap pasal roh keluar dari badan,..skg saya sendiri percaya dan ingin mengatakan bahawa ia boleh berlaku sbb saya dah merasainya..macam2 lah.....

k, apa yang pasti semasa saya melakukan meditasi, saya selalu sampai ke satu tahap yang mana saya dah x dengar apa-apa suara pun, x rasa apa-apa pun...disconnected dari dunia yang penuh dengan kebisingan,keangkuhan, dsb..di dalam keadaan itu, saya berupaya melihat dan mengetahui berbagai perkara yang tidak pernah saya lihat dan ketahui...mata seperti terbuka, dsb....

uppppppppppppppppppppp

espri6006 replied at 23-7-2012 08:34 AM
aku lak dari kecik sampai dah tua gayut mcm gini selalu dapat mimpi boleh terbang...cara terbang ada ...

Wah samalah kita.
Kalau nak lagi tinggi kena kibas kibas tangan tu.
Tapi macam saya kalau dari tanah nak mula terbang, saha hanya perlu angkat tangan dan tunjuk ke langit. Maka badan akan mula naik. Bila dah naik ke udara baru lah mula kepak.  Saya pernah travel dengan hanya terbang. Dalam mimpi lah. Tapi sekarang dah tak mimpi dah. Sbb jauh dari Allah.

Edited by olyd88 at 24-7-2015 07:20 AM

Salam...nak uppp upp ek? Lama dah x update ni..entah lah, bila kita benar2 beri komitmen penuh dan bertekad untuk mendekatkan diri pada Allah..semakin dekat dan rapat hubungan itu, semakin menjadi 'rahsia' lah apa2 yg berlaku diantara kita dengan Allah..bukan x caring sebab xnak share tapi ada hal yg boleh dan x. Kepada yang berminat dengan ilmu Allah, saya sarankan belajarlah untuk mendekatkan diri dengan Allah. Sesungguhnya pengalaman di dalam Kekuasaan-Nya adalah yang terindah dan sangat membahagiakan sekali dalam hidup kita.  Dan biasanya pengalaman yang Allah beri itulah yang manusia selalu gagal untuk mengungkapkannya di dalam kata2 mahupun ayat..

Ok, sharing is caring,  just nak share salah satu episod pengalaman ni, cerita dipendekkan.

Malam tu saya mempersiapkan diri dan berdoa dengan kuhsyuk sekali seperti selalunya. Saya tahu yg malam ni saya akan diberi dugaan di dalam diri(batin) saya. Sebenarnya saya telah 'diberitahu' bahawa sy mempunyai tanggungjawab tertentu dalam hidup saya..saya dilindungi(Allah) dan saya mesti membantu dan melindungi siapapun yg memerlukan di dalam lingkungan masyarakat di sekitar sy..

Selesai berdoa, ketika baring dan menutup mata, saya menyedari saya(di dalam batin) berada di satu tempat yang asing...ramai orang berkumpul dalam satu upacara aneh..dalam hati saya berkata, ini sungguh x baik..saya harus pergi dari sini...

Namun ketika saya melayangkan diri ke belakang semua orang itu, muncul 2 orang wanita yang sy x ketahui tujuannya...mereka menuju ke arah saya dan...tiba2 menyerang sepantas kilat berpusing di sekeliling tubuh saya dan di atas kepala dengan niat mahu mencederakan saya...saya tidak berasa takut sedikit pun malah ketenangan lebih menguasai diri, sy niatkan dan mengarahkan hati sy kepada Allah dalam beberapa saat..

Sepantas kilat salah seorang dari mereka menyerang dan terbang melayang ke tubuh saya, Bulbb!!... Wanita yang menyerang tadi terhumban jauh ke belakang dan menggelepar...seorang lagi tiba2 menyerang saya bertubi2 memukul dan menendang dengan kecepatan yang sy x mampu tangkap...namun dengan izin Allah saya sendiri dapat melihat kaki dan tangannya terhenti semeter dari tubuh saya dan jelas sekali tidak dapat menyentuh saya..

Saya cuba fokus untuk berdoa, tetapi ketika ini kedua2 wanita() ini dapat membaca fikiran saya dan mengikuti bacaan2 doa saya...mereka mahu saya hilang fokus dan cuba menyalahkan bacaan saya..namun sy tetap tenang(mungkin kerana iman sy).

Tiba2 kedua2 wanita ini memancarkan sinar cahaya kekuningan dari telapak tangan mereka..mereka menyerang saya dari depan dan belakang...memancarkan cahaya kuninh ke arah saya...namun dgn izin Allah semua pancaran itu melencong ke arah lain sebelum menyentuh tubuh saya... Saya tidak mahu bdiam lama sbb saya tahu mereka akan melakukan sesuatu yg lebih kuat lagi...sambil niat kan hati mengarah kepada Allah, saya dapat menangkap kaki salah sorang wanita tu dan sy lempar/humban jauh dengan sepenuh tenaga...wanita ni trus lari , cuma yg satu sahja terus memdekati,

mengikut gerak hati, saya tinggalkan wanita tadi yg walaupun dlm kesakitan tapi masih mampu mengacah ke arah saya dari jauh...

saya lulus dlm dugaan yg ini...menjawab kepada beberapa persoalan peribadi saya selama ini...

olyd88 posted on 24-7-2015 12:42 AM
Edited by olyd88 at 24-7-2015 07:20 AM

Interesting....citer la lagi. Lama tak uodate ni.

Saya nak tnya mcm mana nak asah blk bakat yg ada..
Sebab dulu saya ada instict yg sgt kuat...smpai saya tahu apa akan jadi (berkaitan hidup sendiri dan orang2 yg rapat je...xleh predict kapal terbang jatuh ke apa)
Skrg dah kuat mcm dulu..lebih kepada mulut masin mcm tu je...

veYron replied at 30-7-2015 06:19 PM
Saya nak tnya mcm mana nak asah blk bakat yg ada..
Sebab dulu saya ada instict yg sgt kuat...smpai  ...

Salam....

Nak asah bakat dlm hal2 rohaniah ni tidak semudah seperti yg kita fikirkan...sy dulu pun sama jugak, slalu nak tnya member2 dr merata tmpat psal benda sama...teknik dan latihan kalau nak search kat google mmg x terkira...

Yes tt....bkn sng nk deep  focus deepcalm tahap alpha....
Iman pun kena kuat