CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: novelloverzz

Siaran Satelit Terbaru Mesir, Pembaca Berita Memakai Niqab

kalau sume pakai niqab cm susah nak kenai org kan..dak la bukan tak bole pakai.... tapi ntah tak berani komen takot nnt tersalah..tapi niqab ni cuma pakaian zaman isteri Rasulullah dan pada zaman nye..bukan la wajib.. muka dan tapak tangan bukan aurat pompuan..

sophyz posted on 28-11-2012 02:33 PM
kalau sume pakai niqab cm susah nak kenai org kan..dak la bukan tak bole pakai.... tapi ntah tak ber ...

tu yang sampai pernah jadi kes banduan dapat lari kuar dari penjare tu. tak igt lak aku jadi kat negare mane. ade terbace ari tu kat forum cari ni jgk..

aku ok je.... tak sokong tak larang..
sbb wajah bukan aurat...

mana tau satu hari nanti aku pulak yg mau pakai..tapi ikut warna tudung la..purple..baby blue..

kawan makchik ader pakai niqab nie.. pernah datang umah my auntie since my auntie pun single kan so biler dia bukak niqab tu masyaALLAH cantik gilerr.. suke pandang dari sudut positif kakak nie memang lawa.. so kalau dia tak memakai niqab mungkin dia merasa kan kecantikkan dia tu mendatang masalah pada dia contoh nya fitnah etc.. so dia pakailah niqab.. tapi memang cantik giler.. beauty come with the brain kakak tu..

pjg nyer penerangan jangan marah ekkk

baguslahh....

aku pun pernah terserempak dengan wanita yang pakai neqab ni. aku rasa semua mereka yang guna benda ni memang sangat cantik sebenarnya. sorang guru aku waktu dulu form 6. aduh sangat cantik. tapi umur tak panjang, meninggak satu keluarga dalam kemalangan kereta jatuh dalam sungai. Alfatihah.

dan ramai yang tak sengaja ,aku tertengok , muka mereka semua cantik.

Follow Us
klu kat arab tuh memang still relevan utk berniqab dan memakai sarung tgn... sebab kadangkala, dengan hanya memandang wajah yang cantik, boleh menyebabkan seorang lelaki itu masuk kedalam neraka.... sedangkan pandang jari-jemari yg halus pung boleh membuat sesetengah lelaki berfantasi melampau inikan pula klu pandang wajah yang cantik kan....

ok je.. aku pon teringin nak fully nerbiqab 1 day...

asalnye pompuan arab pakai niqab ni sbb diorg kan mmg cantik dgn mate kaler hijau, biru, dgn kulit halus mulus putih melepak...rambut pon coklat, blonde....  dan disebakan lelaki arab kan kuat nafsu (yg aku dgr la) so untuk mengelak perkara2 zina, fitnah dan lain2 (negative) pompuan kena la pakai niqab...

my own experience jumpe pompuan2 arab kat Langkawi, semuanya berjubah hitam, kainnnye nipis je tapi berlapis2, mungkin sbb tu diorg tak panas kot...yg suaminye punye la hensem, pgg je tgn bini tu...aku tgk pompuan tu, mata die cantik sgtttttt!!!!! tak tau nak describe...tu baru mata, dan jari2 die yg laki die pgg tu mmg halus n runcing2....mcm princess2 Disney tu.... just imagine kalo die tak tutup muke n aurat, mesti la lelaki meleleh haliur tgk die.... kebanyakkan yg pakai niqab ni mmg cantik2 belake....

mrsT posted on 28-11-2012 03:36 PM
kawan makchik ader pakai niqab nie.. pernah datang umah my auntie since my auntie pun single kan so  ...

kawan makchik saya pun sama.. bila dia bukak niqab dia.. aku yg perempuan ni tgk pun terpegun..

12
Return to list New