CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 20624|Reply: 76

Husband nak kerja kat offshore..

Assalam forumer sekalian...Saya nak tanya sesiapa yang husband dia kerja offshore?macamana persediaan
daripada segi mental dan fizikal yang anda lakukan sebelum 'lepaskan' suami anda kerja kat tempat orang (luar negeri/luar negara) . Lebih-lebih lagi saya selalu dengar cerita tak elok jika suami isteri pjj (dengan anak) macam ni. Gaji memang lebat tapi susahnya nak lepaskan suami..huhuhu

Husband saya dah banyak kali nak pergi tapi saya tak lepaskan sebab anak kecil-kecil lagi (3 tahun dan 2 tahun). Apa nasihat forumer yang lain ye?TQVM

Emmm ikut pengalaman saya lah, kalau hubby kerja offshore ni yang paling penting isteri kena independent, sbb selalu kena tinggal. Cam kes husband saya dia pergi 2 minggu kat offshore, 2 minggu kat darat. Masa awal kawin tu mmg selalu lah rasa lonely gak kena tinggal, after 3 yrs kawin baru ada baby lak tu, Selebihnya biasa jer, sbb sekarang dah tak gi offshore pun selalu kena tinggal outstation.

Alah bisa tegal biasa..semuanya terpulang kpd suami tu juga, kalau nak mencureng tak tunggu outstation ke offshore tetap terjadi jugak...Mula-mula tu mmg ada rasa lonely dan terbeban gak lah sbb semua benda yg tak pernah buat kena tanggung sendiri. Lama-lama mmg tak ada masalahpun

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 10:15 AM
Alah bisa tegal biasa..semuanya terpulang kpd suami tu juga, kalau nak mencureng tak tunggu outstati ...

Hmmm...saya tak kisah sebenarnya.cuma saya ni bekerja juga...8am-6pm hari-hari.. sekarang ni memang kami pergi n balik kerja bersama-sama (dua-dua kerja kat kl)..sampai rumah pun ambik anak sama-sama..Cuma saya terfikir,,kalau husband saya dah stat kerja sana (rumah kami di seri kembangan, lokasi tempat kerja suami di masai, johor) macam mana nak handle diri dan anak-anak.. Lagi satu anak-anak sangat lasak dan memang tak boleh duduk diam (tengah membesarlah katakan ) Pening saya memikirkan.. Cuma saya boleh janji kat hubby..bila anak-anak dah besar sikit,.dalam dua tahun baru saya boleh lepaskan dia pergi kerja kat offshore. boleh tak macam tu?

seliparpink posted on 23-7-2012 10:10 AM
Emmm ikut pengalaman saya lah, kalau hubby kerja offshore ni yang paling penting isteri kena indepen ...

kalau saya jd seliparpink (belum ada anak) dah lama saya lepaskan...huhuhu ni masalahnya anak dah dua, rapat-rapat dan lasak pulak tu..

soulazmi posted on 23-7-2012 11:14 AM
Hmmm...saya tak kisah sebenarnya.cuma saya ni bekerja juga...8am-6pm hari-hari.. sekarang  ...

benda ni boleh dibawa berbincang sebenarnya, suami kak blings start PJJ masa anak masuk 4 tahun, dah start tadika. Kiranya anak masuk tadika semuanya bapa yg siapkan termasuk hantar dan jemput, siapkan pakaian dan susu anak. Ingatkan kita ni sempurna sangat, cekallah konon, laki baru pergi seminggu rumah aku lintang pukang, anak siap bising napa kasi dia pakai baju gini, daddy buat macam lain.....demanding betul, kuat pengaruh bapa pd anak.. "Mummy, nanti buatkan adik cheese omelette"....aku ni.. hah???

Follow Us
cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:21 AM
benda ni boleh dibawa berbincang sebenarnya, suami kak blings start PJJ masa anak masuk 4 tahun, d ...

hahaha,,lagi satu baru nak cakap..memang dua-dua anak saya ni pun rapat dengan ayahnya..malam malam bangun pun mintak susu dengan ayahnya...sakit pun cari ayahnya..(ibunya takdela terbongkang aje yek,,bangun jugak)

Tak dapat dibayangkan bila hubby saya dah start kerja sana,.dua minggu cuti tu syoklah yang dua minggu kerja tu macam mana nak dihadapi ..semoga kuatlah hati ini..demi suami yang nak mencari rezeki untuk kami sekeluarga

soulazmi posted on 23-7-2012 11:26 AM
hahaha,,lagi satu baru nak cakap..memang dua-dua anak saya ni pun rapat dengan ayahnya..malam mala ...

tak tahu kenapa, selepas PJJ ni my doter punya relation dgn bapa ada banyak gap.....kdg2 tu baik sgt tapi most of the time dia org bertekak, tambah2 bila dia makin besar... Dia cakap dia boleh tolarate setakat 3 hari aja, after that mesti tak sefahaman. Rasanya bapa dia sesekali treat dia macam baby dan pakai disiplin yg ketat2...jam ni buat apa, jam tu buat apa.... dia pulak dah makin besar, dia tak suka arahan tu semua, dia nak kita treat dia macam kawan...boleh berbincang dan faham..penat tau jd org tengah

nasihat/pandangan orang mana bolehpakai kat laki ko.. laki ko laki ko la, laki org lain laki org lain.. lainlah kalau ko tanya madu ko..kalau takut sangat laki curang bila PJJ, simpan jek laki kat rumah.. suruh dia duduk rumah jaga anak jangan bg keluar pun.. boleh?

BidadariAnggun1 posted on 23-7-2012 11:31 AM
nasihat/pandangan orang mana bolehpakai kat laki ko.. laki ko laki ko la, laki org lain laki org lai ...

uiksss..garangnye cik bidadari anggun..

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:31 AM
tak tahu kenapa, selepas PJJ ni my doter punya relation dgn bapa ada banyak gap.....kdg2 tu baik s ...

takpe kak..walaupun ada gap,,itu sebenarnya maybe proses pembesaran anak-anak..tapi husband kita terlepaslah juga detik-detik indah anak membesar depan mata..huhuhu..

soulazmi posted on 23-7-2012 11:36 AM
takpe kak..walaupun ada gap,,itu sebenarnya maybe proses pembesaran anak-anak..tapi husband kita t ...

kata seorg guru, umur di bawah 4 tahun tu amat penting bg seorang anak bersama bapa...setiap yg bapa ajar dia akan ingat sampai besar

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:21 AM
benda ni boleh dibawa berbincang sebenarnya, suami kak blings start PJJ masa anak masuk 4 tahun, d ...

bila laki hang buat seme tu waktu he was around... hang probably butakan mata, complacent sebab dah ada orang yang buatkan utk anak anak...bila dia dah takda.......it is only natural bagi budak budak utuk rasa kejanggalan and start to compare sedangkan mereka telah used to their ways of being served  selama ini...kalau hang jenis make effort to know and help along sejak dari memula...tak akan timbul isu... utk hang rasa blur macam sotong bila laki hang takdok to serve your kids...

nak manak sambung lagi????

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:38 AM
kata seorg guru, umur di bawah 4 tahun tu amat penting bg seorang anak bersama bapa...setiap yg ba ...

Nick Oshin will respond to this....

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:38 AM
kata seorg guru, umur di bawah 4 tahun tu amat penting bg seorang anak bersama bapa...setiap yg ba ...

Betul betul..sebab saya sendiri masa kecil tak rapat dengan mak ayah kerana kesibukan bekerja. Kami adik beradik tinggal dengan tok dan makcik sahaja (yang tidak berkahwin). Sampai besar sehingga kini memang gap tu masih ada lagi.  Sebab tu saya tak nak apa yang dialami saya akan jadi pada anak-anak saya pula, husband saya baru beritau dia setuju untuk pergi selepas anak-anak dah membesar sedikit, alhamdulillah

manakautau posted on 23-7-2012 11:39 AM
bila laki hang buat seme tu waktu he was around... hang probably butakan mata, complacent sebab da ...

tak terfikirpun masa tu yg cara atau amalan penjagaan dia tu lain, maklumlah aku dah naik lemak dilayan somi yg tgh bercoti panjang gitu..."It's ok, let me do it" ..apa lagi manak, cek lenggang kangkung ajalah...lepas tu mulalah kena serang angin blur

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:43 AM
tak terfikirpun masa tu yg cara atau amalan penjagaan dia tu lain, maklumlah aku dah naik lemak di ...

kebinasaan serta kerosakan rumahtangga itu adalah atas tangan tangan penghuni rumahtangga itu sendiri........

manakautau posted on 23-7-2012 11:47 AM
kebinasaan serta kerosakan rumahtangga itu adalah atas tangan tangan penghuni rumahtangga itu send ...

tau tak pa....

cmf_blingblings posted on 23-7-2012 11:50 AM
tau tak pa....

kalau hang tahu tak akan timbul isu hang naik lemak...jadi harbam blur tak tahu camna nak tailor suit your kids needs when your hubby away????

X pyhla bg laki hang pegi....