CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soulazmi

Husband nak kerja kat offshore..

ok  la tu misz,
byk gaji keje offshore tu, bandingkan keje kat kilang ker opis ker, pakcik dah lamo nak kojo offshore tak dapek dapek gak, sampai anak limo nie ha, kojo lah kilangshore.....gaji memang sikit tapi maso ngan anak anak byk...kojo offshore gaji byk....tapi yg punyo badan laa x do...

soulazmi posted on 23-7-2012 11:16 AM
kalau saya jd seliparpink (belum ada anak) dah lama saya lepaskan...huhuhu  ni masalahnya anak  ...

Masa dah anak dia selalu gi offshore kat Miri/Kemaman. Masa awal2 kahwin tu dia based kat Vietnam. Kadang2 kita kena tawakkal dgn Allah, InsyaAllah takder apa2.

Cer baca artikel Ustaz Hasrizal ni. Lagi bagus baca sama dgn husband. Dua2 boleh bg pandangan n pendapat masing. toleransi itu penting. Penerimaan sesama sendiri lagi penting. Sementara masa mampu utk berkorban ni, apa salahnya mencuba, demi utk masa depan yg lagi selesa. Banyak dapat(gaji), banyak la yg boleh disimpan/invest.

Papepun x salah mencuba. Hidup ni lagi best klu dipelbagaikan adventure. Bosan jugak ulang rutin yg sama mcm org lain.

Gud luck yer.

http://saifulislam.com/?p=7945

Rate

1

kalo gaji somi lebat, ko berenti keja ajela.. ikut somi..
aku tgk anak gi sekolah pon dah rasa sedih, ni plak nak lepaskan berhari2..

ada apa2 sebab ke yg menjadikan you susah nak lepaskan husband kerja jauh?

my hubby bukan dlm bidang kerja offshore but his work wise mmg travelling round the globe..and it took weeks jugak..

but then,if you boleh ada mutual understanding dgn hubby,i x rasa ada issue sama ada anak you kecil atau dh besar...

you trust your husband x?

then if you do,i x rasa ada barrier utk dia proceed dgn bidang dia tu unless,you ada issue lain...

rindu?jgn cakap la kan..semlm br lepas hantar hubby i balik UK,5-6 weeks kt sana and x beraya dgn dia pun thn ni..in fact,bila i join dia nnt pun he will be travelling berminggu2 jugak...dh nature kerja mcm tu,i sebagai isteri kn faham lah..

sebaik2 nya you iring suami dgn doa..Insya-Allah jika nawaitu suami tu keluar bekerja dgn niat yg baik x ada apa yg nak dirisaukan...

Rate

1

aku gi offshore taun lepas.. baru aku sedar dan insaf, siannya sapa yg keje berminggu2 kat offshore neh.. sgt isolated hidup diorg..
aku tak boleh nak describe.. semata2 kerana duit utk anak beranak, org sanggup keje kat sana.. sib baik aku pi sat ja..

ko appreciatelah objective laki ko nak keje offshore.. utk ko dan anak2 juga kan.. 2 minggu je..

aku assume org keje offshore gaji lebat.. amikla maid utk tolong ko itu ini..  bab2 emosi, kena kuat beb!

Follow Us
hanibee posted on 25-7-2012 01:24 PM
aku gi offshore taun lepas.. baru aku sedar dan insaf, siannya sapa yg keje berminggu2 kat offshore  ...

TQ Hanibee..wau bukan senang nak kerja di offshore kan .insya allah,,kami telah bincangkannya bersama

Serius aku nak menulis panjang2 bab ni but since TT dah ada solution maka terpaksa laa aku abaikan nak menulis. Hahaha

madeinborneo posted on 25-7-2012 02:04 PM
Serius aku nak menulis panjang2 bab ni but since TT dah ada solution maka terpaksa laa aku abaikan n ...

Ye,,kalau ada pandangan boleh je kita share bersama..untuk makluman selain nak kerja offshore husband saya juga berminat nak anjurkan kursus untuk tred-tred kerja berkaitan offshore..beliau nampak peluang itu..insya allah tengah nak bincang dengan pihak berkaitan...

Last edited by madeinborneo on 26-7-2012 04:40 PM \n\nKalau aku mungkin tak sependapat dengan ko. Maybe sebab aku dalam oil n rig even aku pompuan. Bimbang gak aku kot karang kata aku pompuan ngan isteri tak normal plak. Cuma pendapat aku, time muda ni nak kena grab nikmat muda dan sihat yg Allah beri. If suami dapat kerja offshore maka let him be.

Soal takut anak terabai segala, isteri yg tinggal kena pandai main peranan. Suami berkorban kat offshore isteri plak berkorban kat rumah..bukan lama mana pun. Kat sini laa sebagai isteri kena pandai dan bijak mainkan peranan dan dalam masa yg sama pandai dan bistari dalam lestarikan diri sendiri dan hubungan suami isteri.

Suami memang perlukan isteri yg manja but lebih memerlukan yg manja dan berdikari. Nampak tak? Balancekan manja n berdikari supaya suami tak mua n leka dengan berdikarinya isteri tu.

Macam dalam kes aku, sekalipun aku travel around the globe n suami aku travel tak sekerap aku but tak de laa pulak anak2 terabai bagai. Kualiti mengatasi kuantiti dalam keadaan aku ni. Tempat isteri kat sisi suami..yes tersangatlah betul but if duduk setepek memanjang dan tak menyumbang sumbangan yg diperlukan (mmg kami laki bini perlukan duit yg banyak..adalah komitmennya walaupun bukan hutang)..maka nikmat muda dan sihat yg Allah beri kena gunakan sepenuhnya. Tolak tepi hati perasaan sementara waktu.

suami pergi cari rezeki. if possible, usah buat suami serba-salah. kita pun kalau dalam keadaan serba-salah sangtlah penat okeh. baik penat badan dari penat minda.

sekian pendapat aku yg faqir.dalam ilmu..tak kiralah ilmu apapun. if tak menepati kehendak soalan TT, harap maafkan aku.

Rate

1

Nanti aku tulis lagi..typo memanjang..carik lappy baru sedap menaip. Hahah

you have to

a) be strong as in believing  ALLAH yg jaga you , hubby dan anak anak
b) kena percaya dia
c) doakan keselamatan dia
d) ni penting

you kena BE MENTALLY STRONG and INDEPENDENT
kena guna otak banyak sikit nak deal with kerja seharian
kena faham yg apa apa pun  - you kena pandai pikiaq sendiri
kena jadi sahabat , ibu dan  a lady yg matang dalam semua hal.

dan oopps setiap kalai suami pi platform - just salam and mohon maaf

well..u know we never know

so be strong dan be happy ...he 's  your love ones, you know you want to make him happy kejar passion dia, dia pun sara anak anak
so  oh make sure healthy  in terms of everything you and hubby.

i wish you well

i have a cousin whose hubby is an offshore engineer

well she is always independent anyway - boleh bawak kereta dari phg ke penang, jaga anak etc etc

so in your case be tough lady,  ya...

boleh je...

insya ALLAH.

Rate

1

Ok jer if hubby TT nak keje offshore
Cumanya TT kene redha dan byk sabar dan sentiasa doakan hubby selamat bekerja
Paling penting kene kuat dan independant
If anak sakit kene pandai drive kereta gi clinic/hosp etc
Nak beli groceries kene pegi sendiri apa semua
Kalau ada mak ayah duduk dekat mintak derang temankan tgk anak2x seminggu sekali
At least takdelah boring or stress jaga anak sorang2x
I dah 6 thn hidup sendiri, dr sejak kawen sampaI anak 2 hubby offshore manjang
Time tak bz lamalah cuti, time bz balik 2-3 hari offshore balik
mula2x mmg rasa tak best tp lama2x dah biasa
Doakan je dia bekerja dan oulang dgn selamat

mbhcsf posted on 28-7-2012 08:32 AM
you have to

Jaga anak boleh je independent...tapi buat anak MUSTI interdependent kan????? He he he

manakautau posted on 30-7-2012 03:24 AM
Jaga anak boleh je independent...tapi buat anak MUSTI interdependent kan????? He he he

hmmm??? it 's ramadhan  saudara.

mbhcsf posted on 28-7-2012 08:32 AM
you have to

TQ for the kata-kata semangat...insya allah akan dijadikan panduan..

mbhcsf posted on 30-7-2012 05:39 AM
hmmm??? it 's ramadhan  saudara.

Bahagian mana post/ayat MANAK yang hang rasa tak bersesuaian dgn semangat ramadhan??????

dh baca ustaz hasrizal punya artikel. bagus.

jgn jadi 'terlalu selesa' bila berPJJ. bahaya.

xperlula keje offshore..better keje darat..once dah duk sana susah nak keluar..sebab gaji dh banyak, nak keje darat xdapat cam offshore..isteri kne byk berkorban..tapi bergantung pada individu..ade gak yg wife dia suke husband keje offshore..

Me pun ada anak 2 orang n rapat2... Umur 3 taun n 2 taun... N now me preggie 3rd child... Me jupe hubby setaun 2 kali gitu n kalau dia kije pun 5-6 bulan baru balik... Alhamdulillah me xla rasa lonely ke apa sbb me trust my hubby n me tau dia kije kt sana mmg semata2 utk famili... For me, apa sangatla 2 weeks tuh dear sbb pejam celik je da boley jupe hubby semula... Tp terpulang la kt u... Bincangla elok2 dgn hubby k... ;)