CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: soulazmi

Husband nak kerja kat offshore..

Canthink3@M posted on 20-7-2014 10:46 AM
Unlike Canthinkofany.....kebahagian hang tentunya bukan di ruang forum ini........

Anyway...ada ...

Manusia berbeza.. Dalam adik-beradik pun berbeza walau dari mak & ayah yg sama. Kakak akak sanggup ke Qatar kerana gaji yg lebih tinggi dan ingin kumpul duit serta harta sebanyak mungkin.

Terpulang kepada diri masing2..

Akak masuk thread ni sbb sekadar nak baca pendapat orang yg berbeza2.  Xde plak nak condemn pendapat orang.

Canthink3@M posted on 20-7-2014 10:46 AM
Unlike Canthinkofany.....kebahagian hang tentunya bukan di ruang forum ini........

Anyway...ada ...

Maaf ye.. Akak x suka berkongsi. Sila la cari perempuan lain  yg sanggup nak kongsi suaminya.

Kak-Leen posted on 21-7-2014 10:00 AM
Maaf ye.. Akak x suka berkongsi. Sila la cari perempuan lain  yg sanggup nak kongsi suaminya.

Antara inti doa yang hang panjat kan setiap kali selesai solat ada macam gini tak bunyinya???"YA Allah.....KAU uji lah aku dengan segala ujian kecuali untuk bukak hati suamiku untuk berpoligami"

Ada tak????

Hi,

Jika anda nak bekerja dari rumah dan memiliki kemahiran berikut:

1: Mahir mengunakan komputer & internet.
2: Tahu mengunakan perisian Microsoft Office atau Open Office.
3: Boleh membaca dan menulis dalam berbahasa Inggeris.
4: Tahu apa beza antara Google & Web Browser.

Anda sesuai untuk kerja online freelance seperti:

1: Virtual Assistant (USD$100 per projek)
2: Data Entry (USD$50.00 per projek)
3: Web Research (USD$150.00 per projek)
4: Virtual Customer Service (USD$70.00 per projek)

Bagi mendapatkan maklumat lanjut tentang online freelancing sila layari link dibawah sekarang!
==> http://jobdirumah.com/adlyhisham

Terima kasih,

Yang Benar,
adly hisham abdullah
adlyhisham@yahoo.com

ala bdk opis aku pun ada keje offshore gak. raya ke-3 da kena naik offshore.

tp member aku ni, aku tgk ok jerk. sentiasa ingt anak bini. pendek kata kalo org kata org yg keje offshore ni bnyk yg negative aku tgk mmg takde la kat member aku ni.

so kesimpulannya baik atau jahat atas individu. kalo keje kerajaan pun (yg konon ramai mak mentua pk keje kerajaan ni orgnya baik2, maksum, suci) ada jgk yg perangai shit.

mesti laki TT dah keje offshore kot hehe... kalau offshore berjauhan kejap je 2 minggu bukan lama.. nak jeles.. nak jeles apa.. jeles ngn ikan boleh la... sebab den keje dlm tu tau la suasana camne...

Follow Us
sedi78 posted on 24-10-2014 06:56 AM
mesti laki TT dah keje offshore kot hehe... kalau offshore berjauhan kejap je 2 minggu bukan lama..  ...

2 minggu rotation masih ok..
Kalo saye bkn mslh jeles
Masalah nak jadi superwoman yg susah.
Tambah susah kalo musim anak demamm sakit etc.

Bulan-matahari posted on 3-11-2014 02:21 PM
2 minggu rotation masih ok..
Kalo saye bkn mslh jeles
Masalah nak jadi superwoman yg susah.

nak buat camne dah kerja.. kene pikir solution cari pembantu ke... saya dulu kerja dgn MISC setahun tak dpt balik.. tinggal anak 2 minggu baru lahir setahun pastu baru balik.. balik2 anak dah belari tak sempat tengok dia duduk merangkak berjalan.. mujur isteri ok, walaupun ade ngamuk2 sikit saya tak balik2

sedi78 posted on 20-11-2014 12:09 PM
nak buat camne dah kerja.. kene pikir solution cari pembantu ke... saya dulu kerja dgn MISC setahu ...

Bagus isteri u.sgt memahami..
Kalo saya..kalo dah selalu jauh2..dah jadi tawar hati..feeling tu mcm somi ada ke takde ke macam dah xde hal dahh.sume buleh handle sendiri...lg menyakitkan hati anak tak kenal bapakk..tanak kat bapak..

Bulan-matahari posted on 21-11-2014 09:29 AM
Bagus isteri u.sgt memahami..
Kalo saya..kalo dah selalu jauh2..dah jadi tawar hati..feeling tu m ...

wah camtu sekali... tp takpe la kurang2 kalau dah tau camni takleh kawin ngn org yang kerja outstation selalu.. saya memang dah terangkan keadaan saya.. so kalau dia bleh terima kite kawin.. xleh terima x pe move on jela.. tp sekarang saya terbalik lak.. dia kat england saya ngn anak2 kat malaysia apa2 pun dalam rumahtangga kene ade give and take, jauh dari mata bukan xleh berhubung.. so pandai2 la sesuaikan diri

Kak-Leen replied at 20-7-2014 06:29 AM
Hubby akak plak lain macam.. Dia x nak pi offshore sbb dia sgt2 rapat dgn anak2 dan x nak missed per ...

Samaaaa.. tea selalu je berangan berenti keje & ikut husband keje middle east.,, tp masa awal2 kawen dulu je dia keje middle east (dari time couple, tunang, awal kawen) for 3 years tp masa tu tea bonded dengan scholarship company takleh berenti folow husband...

Now dah too late laa, dia pun dah balik malaysia... dan ofis kitorang sangat dekat berjiran walau bukan same company..,

For 5 years dah comfortable duduk skali nn husband & anak... dia offshore kadang2 je kalo ada hal, about 4-5 times a year... but then now, rutin offshore dia dah nak start balik.. 2 weeks keje & 2 weeks off.. tea rasa ok je manageable tp nak kena baca khatam thread ni balik laa kutip pengalaman2 rakan yg husband keje berjauhan..

Tp part yang husbans middle east & tea kat malaysia tu mmg rasa sayu sgt2 hati.. sbb cuma jumpa once every 4 months.. tea preggy, tea gugur.. tea masuk spital.. he's never there for me.. thats why bila dia nak kena hantar ke turkmenistan tu, dia resign sbb he said he wants to be there for the family.. utk mak & ayah both sides...  

Bila duduk skali bertahun2 ni, i jadi tooo dependent on him.. even isi minyk kereta pun takut2.. nak drive jauh2 pun tak biasa.. aiyoooo.. nak bina balik kekuatan jadi independent ni... nak berenti keje jadi full time housewife kang, cam tak perlu je lagi... sbb i love my job & i love my officemet & my gym mates yang super happening... and i also love travelling dengan family and friends... kdg2 terbabas ambil unpaid leave sbb nak travel puny pasal... all these kind of activities makes my life fulfilling & satisfied, alhamdulillah..

green~tea replied at 18-1-2017 04:34 PM
Samaaaa.. tea selalu je berangan berenti keje & ikut husband keje middle east.,, tp masa awal2 kaw ...

In syaa Allah manageable.. Jgn risau..

green~tea replied at 18-1-2017 04:34 PM
Samaaaa.. tea selalu je berangan berenti keje & ikut husband keje middle east.,, tp masa awal2 kaw ...

tea..apa u punya tips nak handle long distance marriage ni? masuk thn ni genap 3 thn i jauh ngan husband...i pun sama ngan u gak, dpt jumpa every 3,4 months...and i pulak terbalik, makin lama makin susah nak handle emotions..mula2 kawen dulu relaks je...skrg ni, berhari2 i ambik masa nak stabilkan emosi lepas last jumpa dia..belum masuk mulut2 orang keliling, tak sudah2 tanya apsal tak ikut laki...ingat kita saja2 ke..

Mmg sikse emosi bila suami kerja jauh ni. Aku paling kesian anak2. Hari2 merindui ayah. Bile ada sakit pening semue lagi siksa  jiwa

Dah 4 tahun thread ni eh

becir replied at 20-1-2017 04:37 PM
tea..apa u punya tips nak handle long distance marriage ni? masuk thn ni genap 3 thn i jauh ngan h ...

I dulu busykan diri aje dengan kawan2... kalo blom ada anak, its ok... join je kengkawan bujang outing, workout, travel etc... kena pandai jaga diri lah, jangan sampai skandal plak.. kalo dah ada anak2, bleh laa consider ambik maid as teman... as for me, sbb 2weeks,2 weeks rutin je pun, so tak nampak lg function maid di situ...

Hey bro! Hi kawan2!!

30% UNLIMITED DEPOSIT BONUS hanya untuk anda!!!

Membuat deposit dengan mendapat tambahan 30% bonus deposit

cepatlah sertai kami!!!