CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hayrin86

Mana lebih laju antara kereta Proton ini?

KIKI_KILA replied at 26-12-2017 10:38 PM
Helix ultra tu kena pakai dengan kereta mahal... kawan kamu mesti guna kereta mewah lah...
dia ba ...

saya rasa bukan kereta mahal, tapi enjin yang prestasi tinggi, tapi kereta mewah saja yang dapat guna enjin yang canggih~
Masa cipta minyak enjin tu mesti ada banyak kajian, lepas tu baru dapat keluarkan minyak enjin macam helix ultra.

Rosmawa_TI replied at 28-12-2017 10:41 PM
saya rasa bukan kereta mahal, tapi enjin yang prestasi tinggi, tapi kereta mewah saja yang dapat g ...

kereta mewah maksudnya harga mahal juga lah~
tapi i dengar kawan saya kata, lepas dia guna helix ultra ni ada rasa kereta dia lebih stabil untuk memandu, mungkin minyak enjin tu membantu.

kereta semua ni pun dah lama ni, best lagi ke? tapi engin pun tua dah...
kena guna minyak engin yang bagus dan best ni, guna shell helix ultra, boost engin lama tu jadi muda... hahahaha

KIKI_KILA replied at 26-12-2017 10:49 PM
haha... saya pun rasa tak ada masalah kalau guna minyak enjin tak sama...
tapi kalau jenama sama  ...

mmg dari sama syarikat mungkin quality semua hampir sama jadi nak campur mungkin blh jerr...
tapi aku dah biasa guna shell helix ultra sbb tenggok minyak lebih cerah dan nipis blh asing kiamia dlm enjin kita...

Hedraweb replied at 29-12-2017 07:29 AM
kereta semua ni pun dah lama ni, best lagi ke? tapi engin pun tua dah...
kena guna minyak engin yan ...

you pun rasa mcm ni ke? aku dulu pun x percaya... sekali cuba mmg dari tua jadi muda mcm tu...
hati rasa mungkin tapi asalnya dpt jaga enjin dah ok

Edited by GilaKu at 3-1-2018 11:50 AM
Rosmawa_TI replied at 28-12-2017 10:41 PM
saya rasa bukan kereta mahal, tapi enjin yang prestasi tinggi, tapi kereta mewah saja yang dapat g ...

ultra ni mmg shell buat kajian dgn formula yg baik...guna pureplus technologi ni.. guna minyak natural sbb tu la engin lebin lancar...
bila dh lancar..x la makan byk petrol...sekali tekan dh cabut...ni utk kereta yg power besar sbb engin cepat panas...

Follow Us
MusangQueen replied at 29-12-2017 10:49 PM
mmg dari sama syarikat mungkin quality semua hampir sama jadi nak campur mungkin blh jerr...
tapi ...

Aku dengar dia cuma sesuai enjin yang tertentu, lebih kepada enjin yang prestasi tinggi.

GilaKu replied at 29-12-2017 10:53 PM
ultra ni mmg shell buat kajian dgn formula yg baik...
kadang2 susah nak cakap, sekali tukar shell ...

Kalau orang yang betul-betul jaga kereta mereka akan rasa masalah kereta tu kurang.
Kalau kereta semakin stabil sebab minyak enjin, pemandu mesti tak tukar minyak enjin tu la.

Rahman33 replied at 31-12-2017 11:10 PM
Kalau orang yang betul-betul jaga kereta mereka akan rasa masalah kereta tu kurang.
Kalau kereta  ...

yup. Minyak engine Helix Ultra ni sesuai untuk kereta yg berprestasi baik. Sbb macam kereta honda abang aku pun pakai helix ultra. Sbb helix ultra ni bagus dia untuk jaga engine kau and nak bersih kan engine kau dari chemical kotor yang sedia ada.

Fienomenology replied at 28-12-2017 02:50 PM
kalo berkemampuan, di syorkan pkai performance oil mcm Liqui Molly or Torco.
Bole je pkai minyak  ...

But i more prefer Helix Ultra ni. Sbb aku pernah pakai minyak engine lain. Brand lain lahh. Beza sangat doh. Asyik nak kena tukar engine je. Sbb leaking rosak bagai. Then aku amik Helix Ultra ni. So far tahan lah sampai skang. Engina aku takde problem sangat. Dia protect engine aku dari any damage lah. Lpas tu dia bersihkan chemical2 kotor yg ada kat engine aku tu. So engine aku more smooth dari sebelum ni. Sebab tu aku yakin dengan Helix Ultra ni je. Penat ah bro asyik nak tukar minyak engine. Hahaha

aku tengok banyak orang guna proton saga modify dan jagikan kereta yang laju, haha, proton wira juga....

Rahman33 replied at 31-12-2017 11:10 PM
Kalau kereta  ...

yup, jika jaga kereta baik baik, mestilah tidak lumba, x pandu laju juga, takut accident