CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahgti

Kereta D Segment di Malaysia. Jom vote the best D Segment.

durability panjang pun x praktikal sbb bukannya kita nak guna selamanya...mcm mana bagus pun engin kereta jepun tu, part2 lain rosak juga kalau dah tua usianya...

artline22 posted on 11-10-2012 03:38 PM
durability panjang pun x praktikal sbb bukannya kita nak guna selamanya...mcm mana bagus pun engin k ...

Kereta kat Malaysia sampai bertukar 3-4 owner sebelum jadi besi buruk. Itu pasal durability penting.

Engine jepun bagus. Part yg rosak biasanya part yg minor. Major component teramat tahan. Pernah kita dgr engine jepun block retak?

Bell posted on 11-10-2012 05:12 PM
Kereta kat Malaysia sampai bertukar 3-4 owner sebelum jadi besi buruk. Itu pasal durability pentin ...

Memang benar kereta-kereta Jepun berkualiti tinggi tetapi tidak bermakna kereta-kereta mereka tak pernah menghadapi masalah berkaitan kualiti. Setahu saya, ramai yang kata Camry tahun awal 90an paling tahan lasak dan kualitinya sangat baik tetapi untuk modal-modal beyond 2000, kualiti dah tak tip-top seperti dahulu. BTW, pembuat-pembuat kereta dari Asia yang lain terutama dari Korea dah pun mula menunjukkan peningkatan dalam isu kualiti mereka selepas masalah-masalah kualiti yang melanda mereka sekitar 80an ke awal 2000an menyebabkan jualan mereka merosot dan nama tercemar. Pada pendapat saya, kualiti Korea mungkin tak setanding Jepun buat masa ini, tetapi mereka ada nampak peningkatan.

kesimpulannya klu nak spec yg byk pilih la keta korea.  tapi klu nak resale value pilih la keta jepun.

shahgti posted on 12-8-2012 08:29 AM
dari segi brand & jenama dah tentulah camry & accord lagi dipandang org. dua brand ni dah melekat  ...

Emm aku kurang setuju laa...bagi aku, pakai kereta kena puas...kalau beli mahal2, apa pn xdak...baik xpayah pakai...hrga >rm130k, paling kurang kena ada snroof...esp...tcs....bukan semata2 sebab resale value....kena puas memakai, dapat merasa features2 canggih...ni push start button pn xdak, apa cer?.. Tak ke mcm bangang...beli semata2 nak prestij la konon pakai toyota n honda...padahal gajet mcm 80-an lg...as if tujuan utama nak bergaya, riak biaq org kata pakai kereta hebat....bagi aku, go for what your heart desired....dan aku x kisah pasal resale value...sbb ak yakin dn disposable income aku....xpayah risau time resale, dah boring, tukaq....jnji dah merasa kereta idaman dengan gajet & safety features hebat....bukan luaq je hebat, tp push-stat button pun xdak...mcm ampeh

zzergg posted on 20-10-2012 12:35 PM
Emm aku kurang setuju laa...bagi aku, pakai kereta kena puas...kalau beli mahal2, apa pn xdak...ba ...

Saya setuju dengan awak. In fact, ada satu kajian yang dibuat baru-baru ini mendapati ramai orang muda hari ini tidak kisah pasal resale value apabila memilih kereta baru. Yang penting, kita puas dengan wang yang kita laburkan. Kalau nak brand top, why go for Honda or Toyota? Kenapa tak terus ke jenama-jenama Eropah? Tak semestinya semua modal Toyota dan Honda ada resale value. Ia bergantung kepada jualan dan sambutan modal-modal gak. Sebab tu saya tak kisah pun apa pandangan orang lain terhadap kereta Korea hari ini. Yang penting, saya puas dengan specs, rekabentuk dll berbaloi dengan harga yang ditawarkan.

Follow Us
jap agi... buatan korea jadik mcm barang elektronik.. peneraju sekarang samsung compare tu 10 taun lepas, panasonic, sharp etc...

shahgti posted on 12-8-2012 08:29 AM
dari segi brand & jenama dah tentulah camry & accord lagi dipandang org. dua brand ni dah melekat  ...

nice info bro...

aq pakai mayang sari. long distance tak penatlah.puas hati. ada home thearte, ada wifi, ada air bags semua ada. yg tak de driver je

AdamBillionaire posted on 12-11-2012 11:48 PM
aq pakai mayang sari. long distance tak penatlah.puas hati. ada home thearte, ada wifi, ada air bags ...

ni ko naik bas mayang sari ker?

ejai601 posted on 6-12-2012 03:19 PM
ni ko naik bas mayang sari ker?

ha'ah. champion of the champion. 10 kali aq naik. dari jasin sampai kl 1.30 minit. aq jamin syarikat bas ni patut buka kurier service kesian syarikat ni takut dapat saman AES je dhlah aq peminat no.1 bas ni....

shahgti posted on 16-10-2012 09:10 PM
kesimpulannya klu nak spec yg byk pilih la keta korea.  tapi klu nak resale value pilih la keta jepu ...

Sokong 100% !

Ford Focus titanium+

Note: Thread has been banned by manager

Since ada preve, I dah berpaling dari kereta Jepun. Now, I vote for VW CC (formely passat CC).

tobby posted on 10-8-2012 06:07 PM
MAZDA 6

nie mazda 6 lama ka?

Kalau D segment ( tak termasuk conti), of coz aku pilih all new Mazda 6.
Terbaik.

Camry baru?
Hodoh, sangat hodoh, so uncle. Overpriced, takdak safety langsung. Pi masuk Paultan nak tahu Camry kena balun kow kow
Tapi biasa lah tipikal Malaysian, nampak brand T & H, sembah sujud syukur..Tak tgk spec...terus order

shahgti posted on 16-10-2012 09:10 PM
kesimpulannya klu nak spec yg byk pilih la keta korea.  tapi klu nak resale value pilih la keta jepu ...

Kepala otak tipikal Malaysian yg malas ikuti perkembangan automotif, memang akan sembah sujud syukur kat brand T & H

Kita compare sendiri spec( especially safety specs) kereta Camry baru, vs K5..

Dan those yg malas membaca tu, mmg preoccupied dgn pandangan kereta Kimchi low resale value ( low RV). Cuba belek Mudah, belek Motortrader, belek Oto.my, tgk berapa harga jual T & H sekarang ni

Kereta Korea zaman pre 2005- 2006, mmg la teruk..
European pun dah pandang brand Kimchi ni tauuu ( KIA, Hyundai)..Tipikal Malaysian aja yg terpasak dlm otak, musti pilih T & H...Tgk saja all new CRV, ya ampunnnn..hodoh gila design

hakak tetap pilih Honda..tp hakak xpki la accord tu...nk ckp hakak tipikal pun xpe...

Aku minat camry hybrid.