CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ultraman_nexus

Persona, Proton Saga BLM FLX SE @ MyVi 1.3 Ezi, yang manakah lyang terbaik?

dune1989 posted on 30-1-2013 02:37 PM
belum lagi bang, hehe.. loan dah lulus, by this week insyaAllah dapat..

nanti aku dah drive, ...

slm...macam mana saga 1.3 exec...bagi laa review skit...

nightkids posted on 21-3-2013 12:29 PM
slm...macam mana saga 1.3 exec...bagi laa review skit...

alamak sorry-sorry aku mmg dah terlupa mengenai review,

So bawah ni details yang aku feel masa drive saga flx cvt 1.3 ni:-

Handling: --------------------------------------------------------

very nimble dan less body roll, leh corner pusingan exit flyover duta masuk ke jalan duta tu within 60km with confident dan stable, drive 130kmh steering tak gegar pun.. very nice

--------------------------------------------------------------------

Comfort: --------------------------------------------------------

driving comfort memang diakui, langgar bonggol takde melantun sangat, langgar lubang pun tak berapa nk terasa, memang best for a compact sedan

Soundproof: ----------------------------------------------------

siapa kata soundproof saga sucks? bagi aku just nice, tak teruk dan tak terlalu bagus, even drive at 110kmh still boleh borak2 rileks tak perlu jerit2 dgn other passenger. bunyi engine still dgr tapi jelas bila above RPM 3k, time hujan tak terasa pun mcm atap zink macam orang selalu gebang.

Fuel Consumption: ----------------------------------------------------

this one memang best. quite nice for 1.3 car which is the best aku pernah dapat 17km/litre, but average 14km/litre. suggestion aku, isi esso, mobil, petron atau caltex untuk dapat this figure. sekarang tengah try BHP tak tau how long it last. saga flx ni ada 6 bar. so aku isi from full bar till keluar lampu kuning, dengan both petrol above leh achieve 400km-420km.. kelajuan yang dipandu paling low 60kmh paling tinggi 130kmh, average 110kmh highway dan 60-90kmh in city drive. so hampir sama jimat compared to my dad old wira 1.3 injection tahun 2003. full tank 40 litre, aku ingat reserve tank around 12-15 litre gitu.

----------------------------------------------------------------------

Engine performance----------------------------------------------

ok this part I like about kombinasi engine campro 1.3 IAFM dgn gear CVT. engine mmg less stress sebab accelerate tidak mengecewakan even kita bawa penumpang with  full load 5 passenger campur dewasa dn kanak-kanak. dan compare with other auto car dalam kelas yang sama, saya conclude saga flx ni mmg quite powerful during acceleration. kita tekan sikit dia pergi, tekan dalam lagi, lagi cepat dia laju.

RPM1.5k: 60kmh
RPM 2k: 80kmh
RPM 2.5k: 100kmh
RPM 2.6-2.8K: 110 kmh
RPM 3k: 130kmh

from above RPM, no wonder petrol quite jimat.. nk menten kelajuan federal pun less than 3k unless kita ada intention untuk overtake.

---------------------------------------------------------------------

Finishing: ---------------------------------------------------------

ok finishing bagi aku very nice, tak nampak buat kerja bagai melepaskan batuk di tangga. my mom pun puji kemasan dia mmg better dari previous model proton compare dgn wira SE dia yg dulu dan wira 1.3 ayah aku. setiap sendi dia memang kemas. tak nampak mewah orang kata? macam plastik buat mainan? bagi aku tak mewah kemasan dia tapi kemas, penipu la kalau kata macam plastik buat mainan.. unless kalau mmg expectation kereta seseorang tu in par with continental car.. so jangan compare dgn saga as kereta subcompact which value for money...

----------------------------------------------------------------------

masalah-masalah lain?--------------------------------------------

honestly memang ada, door-ajar sensor aku belah copilot je berfungsi dengan baik. lagi tiga ni kadang2 ok kadang2 tak. so next service aku nak suruh depa tukar baru terus.. sebab kalau tak berfungsi, even dah lock kereta dan pintu terbuka.. alarm berbunyi.. setakat ini tiada masalah dengan gearbox CVT dan engine.. everything just nice..

------------------------------------------------------------------------

conclusion?

nothing to brag, but this Saga FLX mmg just nice, and value for money. worth buying it. sangat sesuai dijadikan kereta pertama untuk orang yang baru nk bekerjaya, second car atau orang yang nak jimat petrol tapi nk luggage space besar.. sekian komen dari aku pengguna saga flx ni

Rate

1

mystingray posted on 4-9-2012 09:09 AM
Hi Ultraman,

It is hard to suggest as all 3 cars has it's own good and bad.  First, you need to k ...

I like the way you describe, just nice, keep it up bro

dune1989 posted on 21-3-2013 12:57 PM
alamak sorry-sorry aku mmg dah terlupa mengenai review,

So bawah ni details yang aku feel masa  ...

tima kasih banyak2 atas review tadi...memang berkira2 utk amik saga 1.3 ni jugak...loan amik bngan bank mana? interest dpt bape?

nightkids posted on 21-3-2013 02:17 PM
tima kasih banyak2 atas review tadi...memang berkira2 utk amik saga 1.3 ni jugak...loan amik bngan ...

sama2.. sharing is caring.. ok juga.. saya syorkan ambil 1.3 executive terus baru puas pakai.. 45k gitu.. saya ambil skim graduan dari bank islam. tak perlu deposit dan bulan rm520 which is ok la bagi saya.. hihi..

interest tak ingt.. nnt saya rujuk balik..

Rate

1

Baru pakai seminggu saga 1.3 exec FLX.
Loan RHB Islamic 2.75% for 7 years

2nd car untuk pergi balik kerja 52km,
Perfect car untuk jalan bumpy dan banyak selekoh
Bila jalan bumpy, tak terasa sangat
Takde masalah jalan selekoh, lotus handling kannn
Tak terasa gear shock, smooth je tekan minyak
Tinted puas hati, walau tak gelap, tapi terasa kurang panas
Design cabin narrow, so cahaya panas dari depan tak kena peha kaki driver (paham dok?)

Yang tak besh nye,
no central lock (kena wat sendiri kut)
bila reverse, bunyi humming macam bunyi mesin

Rate

1

Follow Us
gua kdg2 sakit hati sama melayu yg bawak blm yg kononnya keta sukan la.baru pasang skirting,tinted semua cermin & lampu,sticker ntah apa2,wajib ejos beso...mula la nak cucuk semua keta.macam la cc beso

lagi aib yg siap ada lampu liplap tu huhuuu

c===8 posted on 9-4-2013 09:41 AM
gua kdg2 sakit hati sama melayu yg bawak blm yg kononnya keta sukan la.baru pasang skirting,tinted s ...

ahaha chill bro, teman pun sama gak.. untung la tak berperangai macam deme

A.B.M

asalkan bukan maibi

mofisa posted on 18-7-2013 03:18 PM
A.B.M

asalkan bukan maibi

Honda Jazz boleh??? kan da turun harga...

Jazz tak apa..mmg berbaloi sgt bila dah turun harga ni..

ape lagi...sambar la satu...

Myvi pakai timing chain yg bleh tahan 10 thn + DVVT engine + twincam

eclipse posted on 26-3-2013 01:35 PM
Baru pakai seminggu saga 1.3 exec FLX.
Loan RHB Islamic 2.75% for 7 years

geng-geng saga FLX kata nk install central lock tu RM50 dekat kedai accesorries kereta..

deme cakap beli yang plug n play.. kalau smpi kena adjust2 wiring tu jangan.. boleh void warranty.

saya tak install lagi, nanti la buat ehehe..

cocorex posted on 19-7-2013 03:18 PM
Myvi pakai timing chain yg bleh tahan 10 thn + DVVT engine + twincam

ada bukti ke bang sampai leh tahan 10 tahun?

klu sesah hari-hari as main car, tak sampai 10 tahun sure kena tukar gak timing chain tu..

kalau via mileage aku percaya la juga.. via tahun as indicator tak berapa tepat..

aku ader pesona n ader maibi......dua² nih...aku biasa bawak jalan jauh...putrajaya--->kedah.... kalu minyak...mmg vote maibi laa...tp kalu keselesaan....pesona laaa........

Iols skrg pkai Myvi 2007.Now 6 tahun umo beliau.Myvi dari segi penjimatan minyak mmg tbaik cuma dr segi handling agak out skit especially kalo jenis myvi yg jinjang but overall it is such a good car for me

dune1989 posted on 7-8-2013 04:56 PM
ada bukti ke bang sampai leh tahan 10 tahun?

klu sesah hari-hari as main car, tak sampai 10  ...

Timming chain nie yg penting kena jaga minyak hitam kete..make sure jgn kurang sgt..benda nie mmg tahan lasak + xperlu nk ikut millage...kalo dah agak2 timming chain tu berbunyik kuat..ganti jer
p/s : myvi aku dulu dah lebih 7 tahun & skang adik ipar pkai..so far alhamdulillah xder byk masalah..huhu

cocorex posted on 19-8-2013 12:43 PM
Timming chain nie yg penting kena jaga minyak hitam kete..make sure jgn kurang sgt..benda nie mmg  ...

betul tu, apa-apa penjagaan minyak pelincir amat penting. benda yang aku selalu terapkan jaga kereta dan motor. cukup time tiada kompromi tukar hehe..

ermm, dah berapa jauh pergi myvi tu eh? yes, diakui timing chain payah sikit nk worn out, plus kereta macam myvi ni rata2 travel low to mid RPM yang dimaintain.. tapi agak bohong la juga if dia tiada life service dia.. aku berpendapat if dah problem, memang costly nak tukar tu. sebab timing chain tu selalu dalam binaan enjin tu.. dan lebih leceh berbanding timing belt.. it will be costly pd labour charge.. kalau silap mohon betulkan sesiapa yg mahir..

but anywhow, good for you la kereta tahan lama dan elok.. rezeki masing2kan..

pss:- Ex5 dan kriss 100 pun pakai timing chain tau.. mmg jenuh sebenarnya nk tukar timing chain ni kalau dah worn out.. tp yg aku perasan dia cepat worn out if selalu full throttle.. pastu lama lak tu full thorttle.. hehe.. nasib la motor.. klu kereta aku rasa barai gak poket hehe

dune1989 posted on 20-8-2013 08:33 PM
betul tu, apa-apa penjagaan minyak pelincir amat penting. benda yang aku selalu terapkan jaga kere ...

millage dlm 160k++ gak la masa tolak kt adik ipar aku tu...mmg agak mahal kalo nk tukar timing chain tp agak berbaloi sbb bleh pkai lama..huhu