CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9165|Reply: 9

Pakej apa yang sesuai untuk belajar English?

Assalamualaikum n hi,

sy perlu belajar english, boleh speaking tetapi untuk writing mmg hancur..boleh suggest tak apa2 pakej untuk belajar bahasa inggeris complete, writing & speaking? Contoh mcm linguaphone ke...apa2 saja..

sebab untuk masuk kelas bahasa hujung minggu mmg tak sempat, so ada cara lain x?

everybody who is not mute can speak... but.. can you speak with perfect grammar???

paling senang wei ko beli je buku grammar yg complete... aku suggest grammar builder.. try google.. carik yg malaysia cambridge punye buku... gerenti boleh tolong bahasa inggeris ko...

kalo tengok movie boleh bantu vocab je.... hehee

Waalaikumsalam

Saya ada buat kursus Online Asas-Asas bahasa Inggeris selama 6 bulan.Kursus Online ni tekankan aspek tatabahasa untuk memudahkan kita buat ayat dalam bahasa Inggeris yang gramatically correct atau betul tatabahasanya. Kalau berminat,pmkan saya email add you.

tengok muvie bi n dengar lagu bi pon bleh bantu gak.
aku banyak belajar bi pon dari muvie n lagu.

youtube je

join syarikat kami TOUCHLEARNING &EDU ADVISORY
DENGAN MEMBERI PENEKANAN4 PENGGUNAAN DALAM BAHASA INGGERIS IAITU SPEAKING, WRITING, READING DAN LISTENING..
MASA KAMI BEBAS TIDAK TETAP...
BOLEH DIPILIH OLEH PELAJAR...
jika bermiinat pm saya

Follow Us
Saya berminat juga nak masuk kelas bahasa inggeris ni.

Belajar untuk bercakap ada sesiapa tahu tak

kalau belajar sendiri mmg tak akan belajar..nak cari kelas

honestly_honey posted on 14-10-2012 01:09 PM
Saya berminat juga nak masuk kelas bahasa inggeris ni.

Belajar untuk bercakap ada sesiapa tahu ta ...

Sebelum nak bercakap dengan lancar dalam bahasa Inggeris honestly_honey kena tahu buat ayat dalam bahasa Inggeris dengan betul terlebih dahulu dan juga kena tahu cara menyebut perkataan2 bahasa Inggeris dengan betul.Itu yang saya akan tekankan dalam kursus Asas-Asas Perbualan dan Penulisan bahasa Inggeris yang akan bermula pada 3hb Nov ini di Putrajaya dan 4hb Nov di Sunway.

Jika berminat,sila hubungi saya di 019-3090711 atau di cikgutuition@yahoo.com

Sekadar pandangan jerr di samping nak bagi sumbangan untuk yang nak memperkasakan spoken English.
Aku dulu English memang fail la. Penilaian (kat sekolah kampung ulu banat) dapat A. Bila masuk boarding school awal 80an, sekolah tu segregated English classes into six groups/sets, aku kat class yang last sekali dari Form 1 sampai Form 5. SPM dapat A1 tapi speaking masih tak pandai, konfiden tu jauh sekali.
Nak dijadikan cerita dapat offer pi oversea dan buat TOEFL. Masa tu baru sedar siapa diri ini dan masa itu jugak aku noticed English yang aku belajar untuk go oversea ni lebih structured dan senang dari masa kat sekolah.
Itu pengalaman aku. Panjang citernyer kalau nak tulis.
Back to the this topic, pada pandangan aku, kalau nak pandai speaking dalam masa sebulan dua bukanlah perkara yang mudah.
Mesti ambik masa yang lama, must be perpetual, learn the basic sentences/grammars, supplemented with self-learning macam baca newsapers, etc.
Salah satu cara yang mudah ialah hafal lagu English (aku dulu suka hafal lirik lagu heavy metal dan death metal) sambil rhyme lagu-lagu tu supaya tak tergeliat lidah. Banyak lagi kot methods yang boleh guna. Baca materials yang diminati dalam bahasa Inggeris pun ok gak. Listen critically to the movie scripts (i mean movies with subtitles).
Lastly and certainly not least, practice speaking walaupun berterabur. Cuba rapatkan diri dengan kawan-kawan yang pandai speaking English, converse in English when you are with them and let them correct you when you make mistakes.

TJCLASSIC posted on 29-10-2012 03:13 PM
Sekadar pandangan jerr di samping nak bagi sumbangan untuk yang nak memperkasakan spoken English.
A ...

Setuju sangat...cara yang terbaik ialah membiasakan diri dalam suasana yg biasa dgn penggunaan bahasa Inggeris. 2 cara paling berkesan: mendengar dan membaca.

Utk mendengar, sekarang tak susah....mcm forumer atas cakap dengar lagu, tengok tv/movies pun boleh menambah vocab. Kalau nak improve dgn cara lebih intensif, banyak resources online, free saja...

- Youtube - banyak links yang khas untuk belajar bahasa inggeris, nak focus grammar, idioms, speaking, vocab, semua ada... nak belajar slang Queen's English pun ada

- Podcasts - bahan audio...sangat bagus kalau nak biasakan diri mendengar perkataan B. Inggeris. Beribu podcasts boleh dapat kalau google. Download dan dengar. Kalau nak pembelajaran yang lebih structured, pergi ke http://www.podcastsinenglish.com/index.shtml - pelbagai level boleh. Website British council pun banyak, kalau nak lebih authentic, dengarlah podcast dari BBC.

Podcast ni bagus sebab kita boleh fokus pada kemahiran mendengar. Kalau Youtube, ada visual...so ada bantuan sikit. Podcast lebih challenging....

...I tell you... kalau dengar podcast selama 6 jam setiap hari minima (ini kaedah intensif, ok), dlm masa lima hari, akan rasa lebih konfiden untuk bercakap, siap dengan proper pronunciation lagi....