CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Maideen.

[Dunia] Tada lagi sebab untuk menentang perlaksanaan Hudud!

sudah  ada thread untuk uncle meden dan 'baju-baju' nya meroyan royan di bula ramathan.

Bagi aku hukum Hudud ni kena diperjelaskan bagaimana cara implement dia...

jgn duk kata jangan di caci tapi tidak jelas bagaimana kaedah perlaksanaannya...

aku harap forummer2 juga janganlah mencaci2 hukum ini kerana ia adalah hukuman yg baik untuk kita...

tapi aku jugak berharap, puak2 yg sekejap cakap hudud sekejap cakap tidak memperjelaskan semua ini supaya rakyat tak keliru...

apalagi rakyat2 yg tak faham apa kaedah perlaksanaannya...di harap pihak yg guna HUdud/agama Allah/  sebagai strategi pilihanraya diberi petunjuk olehNya

mr_oscar posted on 17-8-2012 01:32 AM
Bagi aku hukum Hudud ni kena diperjelaskan bagaimana cara implement dia...

jgn duk kata jangan di ...

tulah pasal..macam maideen cakap bius dulu sebelum potong tangan tu..tu hadi awang buat statement...kalau boleh buis dulu, adakah itu amalan masa nabi dulu sebelum potong tangan..kalau tidak bermakna itu islam mengikut zaman..kalau betul plak islam mengikut zaman..kenapa hadi boleh cakap video tu besi..tak boleh dijadikan bahan bukti..so...mana umat yg tak konpius??

tu la aku penah cakap, kalau serius nak buat, pegi document kan draf perlaksanaan Hudud tu...pastu publish..dapatla jugak Karpal Singh tu baca bagaimana kaedah perlaksanaannya...bukan kata Karpal Singh yg tak jelas, rakyat marhaen yg selalu kena kencing yg depa selalu bagi surface pun tak jelas...kang kalau aku tanya lebih2 untuk lebih jelas diorang kata aku konar...

biar semua orang jelas kalau kata hukum sebatan 100 kali atau 10 kali kena jelas...amount kena jelas...kalau kata 11 ribu biar jelas...ni kang main petik je....

hukum potong tangan sebagai contoh dari mana sampai ke mana? jari je ke, pergelangan tangan ke....siku ke...berapa kali mencuri baru sabitkan kesalahan? dibagi warning dan suruh bertaubat dulu ke? ini semua kena jelas....

balaci2 ni bila aku persoalkan penjelasan diorang kata konar....aku maki bulan pose ni kang aku dapat dosa...tapi malas aku nak komen sangat....orang pun bole nilai...

mr_oscar posted on 17-8-2012 02:05 AM
tu la aku penah cakap, kalau serius nak buat, pegi document kan draf perlaksanaan Hudud tu...pastu p ...

PAS  dah buat dua draf  hudud, satu diKelantan, satu diTerengganu..bukan draf lagi..dah pun dibawa kesidang dun kelantan dan sidang dun terengganu utk dibincangkan oleh ahli2 dewan negeri masing2..malah diluluskan serta sultan kedua2 negeri dah perkenankan..dan utk makluman semasa hudud dibawa kesidang dun Kelantan wakil umno pun menyokong...tapi mana dia perlaksaannya???..semua retorik politik nak salahkan umno utk berkuasa..ikhlas ke gitu??.

Anak_Nogori posted on 17-8-2012 02:21 AM
PAS  dah buat dua draf  hudud, satu diKelantan, satu diTerengganu..bukan draf lagi..dah pun dibawa ...

aku tak sure itu the real draf perlaksanaan hudud atau tidak sebab draf perlaksanaan kena jelas dan setiap enakmen syariah perlu diubah untuk memasukkan setiap perincian hukuman tersebut.

Jika Kelantan dan Terengganu ada perbezaan maka tidak wujud sebenarnya draf perlaksanaan yang mampan bagi menguruskan masyarakat Islam di Malaysia...

dan draf ini akan direview serta setiap perubahan akan dibawa ke dalam majlis mesyuarat negeri yang dipengerusikan Sultan...

Follow Us
Maideen. posted on 16-8-2012 05:29 PM
Hahahahah....sibuk plak dia nak jalan jalan kat tebing sungai tu.....

confirm....  kalu tulis hahahahahahah or takbirrrrrrrrrrrrrr, itu tanda
pakar rectum / pencari ubt tegang yg ada banyak nick sedang terkincit dan nak tukar nick baru

hukuman hudud tu bersifat mendidik, bukannye setakat hukum..
mendidik tu, panggil semua orang lihat depan mata, bukan pakai tv,kamera,youtube bagai, tapi depan mata, tgk sendiri hukuman tu.
bila pesalah tu dihukum potong tgn, akan ada rase gerun didalam hati manusia, tuk elak wat benda yg dilarang tu.
tu la konsepnya.

apa jadahnya kaitkan tgn bionik ngn hukum hudud..? mcm budak2 lar ko maideen titik..

Salam Semua,

Saya ucap salam aidilfitri pada semua.
Pohon maaf banyak-banyak pada forumers yang telah saya
terlebih guna kuasa semasa saya jadi super moderator dulu.
Saya insan biasa, tidak terlepas dari khilaf dan tamak masa berjawatan.

- DARSITA -

GAMBAR-GAMBAR SAYA SEMASA MEMEGANG JAWATAN SUPER MODERATOR.

ku patah sayap, ku terkempes di situ, ku tongkat paruh, ku terbang jua  ~  p_sivil

SIGNATURE .................................................................................................
Assalamualaikum warakhmatullahi wabarakatuh. Satu Agama berbeza pendapat.
Matlamat akhir ke Janah jua, InsyaAllah.

batmana posted on 17-8-2012 03:10 PM
mendidik tu, panggil semua orang lihat ...

bukan semua orang bernaluri jahat so perluke org2 begini menonton hukuman potong2 ni..saya pun tak sanggup nak tgk waima ayam kena semelih pun jadi ada paksaan ka sy kena tgk gak hukuman potong tangan kepala bagai..?and why not tv utube semua?kesan nya lebih meluas apa...

batmana posted on 17-8-2012 03:10 PM
mendidik tu, panggil semua orang lihat ...

Apa kaitan tangan bionik dengan hudud?

Sila baca post #19 saya diatas secara perlahan lahan. Ada kemungkinan anda akan faham...

Maideen~ Sesannatiasa sabar memberi penjelasan kerana faham ramai yang pung pang pung pang kesana kemari susah sikit nak faham apa apa.....

FaithNoMore posted on 17-8-2012 04:13 PM
bukan semua orang bernaluri jahat so perluke org2 begini menonton hukuman potong2 ni..saya pun tak ...

Kadang kadang orang yang bercakap tu sundri tak tahu apa yang dia cakapkan faith.....

Maideen - Potong tangan, rajam sampai mati bukan lah bertujuan menghukum kunun......prrrrrrrrrpfffftght