CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 25396|Reply: 67

Produk detox apa yg korang consume?

Salam semua...

Just nak tanya produk detox mana yg korang guna & mcm mana keberkesanannya? baru2 ni gi guardian ternmpk lennox inner dtox..mcm nak try sbb mixfruit flavour..kalo boleh xnak yg tea tu..bukan apa nak berdtox sbb selalu sgt sakit kepala & badaan sakit2...

hari tu ada terbaca saper ntah yang cadang minum air ecpi 3liter sehari selama seminggu...
rasa tread nih dah ada cuba search...

nak lg semulajadi makan sebiji dragon fruit kaler merah tu.....mmg dia buang habis ape yg ada dlm perut tu...xde le smpi ulang2 ke toilet to rase ringan je perut....

220796 posted on 29-8-2012 02:12 PM
nak lg semulajadi makan sebiji dragon fruit kaler merah tu.....mmg dia buang habis ape yg ada dlm pe ...

Boleh cuba yg ini....

skang cuba detox slimming gold..lekat kat tapak kaki bile mlm..so pg2 bgn tgk itam je ketas tu..dia buang toksid kot..sye pun xtau ape keberkesanannye..hehe..pakai je...

beRbULu posted on 29-8-2012 01:47 PM
hari tu ada terbaca saper ntah yang cadang minum air ecpi 3liter sehari selama seminggu...
rasa tre ...

air ecpi ni ada jual kat mana? brapa harga sebotol?

Follow Us
detox kinohimitsu

aku pnh guna mcm2..
aku pnh guna inte-cleanse, tapi boleh tahan gak la kerap nk ke toilet.
pehtu angin byk kuar, so pepaham je la kalau masuk toilet membuang sambil kuar angin
memalukan hoccay!  
pastu aku pnh try kinohimitsu 6 days detox programme.. yg ni xberi kesan lgsung pd aku.
aku rasa mcm biasa je.. ntah la knp
then aku pun tru inner shine prune. haaaaa...yg ni best!
mmg smooth je bila time2 kunjungan ke toilet. every morning aku bgun tido mesti clean up process akan berlaku  
but now aku dh bertukar ke kolagen asli.
aku pakai yg ni pun sbb sambil2 detox dia claimed leh cantikkan kulit with the collagen content tu kan
yg ni pun ok... kunjungan ke toilet mmg xmengecewakan.
tapi tang kulit gebu mulus tu..xle sgt. cuma aku perasan kulit aku makin moist la
worth it kot utk aku.  

aina_shaira posted on 29-8-2012 08:07 PM
air ecpi ni ada jual kat mana? brapa harga sebotol?

air ECPI ni produk single level rasenye.....penah jd member aritu....harga pasaran RM8.00 sebotol 1.5 liter..dia mcm air mineral je...but byk khasiat....

Kelebihan Air ECPI:
a. Mampu menembus dinding ‘intra cellular’
b. Mampu bertindak sebagai agen pengeyah toksin
c. Mengimbangi electrolyte yang diperlukan oleh tubuh
d. Mengandungi pro multivitamin dan pro hormon
e. Merangsang fungi organ
f. Merangsang kecergasan fizikal dan membantu mengatasi kelesuan dan keletihan
g. Membekal oksigen secukupnya kepada sel
h. Membantu mengatasi berlebihan berat badan tekanan darah tinggi.

la ni mkn Herb-Lax by Shaklee...ok la xdak la poo poo kerap sgt....selain tu amik DH Detoxlim Clean Tea tu pon ok gak..pwrut pon cpt kmpis...

Kalau Nur, nur dah pelbagai produk Detox...start with Inte Cleanse (kapsul) utk 10 hari .. ok smooth jerk pelancaran sebab ada kandungan aloe vera.

Then...J-Prune (cecair jus buah prune)...ok jugak.

latest guna Clearstart30 untuk 30 hari ... love this product & will repeat detox bulan Oktober (first detox bulan April 2012) ..suka sebab its Full Detox utk 30 hari..

Clearstart mengandungi tiga produk : Paraway, Lifiber, dan Natures Tea. Gunakan ketiga-tiganya selama 30 hari dan ulangi untuk 6 bulan kemudian.

Clearstart bertujuan membantu sistem pencernaan anda menyempurnakan tiga tugasan bagi mendapatkan kesihatan yang optimum:
- Membuang organisma yang tidak diingini
- Menyingkirkan toksin
- Membersihkan usus anda

Paraway Plus :
- membantu menyingkirkan organisma yang tidak diperlukan termasuk parasit.
- Terdapat beberapa herba yang telah digunakan secara tradisional untuk mengawal dan menyingkirkan organisma daripada saluran darah.
- Untuk bebas daripada parasit, dinasihatkan untuk mengambil produk ini secara berkala.

Lifiber
- Diperbuat daripada 29 herba berkualiti tinggi bagi menyokong dan melindungi saluran pencernaan.
- Melancarkan pembuangan air besar serta membersihkan patogen yang berpotensi mendatangkan penyakit.
- Dirumuskan bagi melancarkan pergerakan gastrousus dan memudahkan pembuangan sisa pencernaan.

Natures Tea
- membersihkan usus dan melangsingkan badan.
- menyokong fungsi usus
- menyuburkan proses penghadaman

oohhh...lupa nak mention.

Kesan selepas/semasa consume Clearstart30 with Klorofil :

i) Masalah pembuangan selesai...kalau dulu, 2-3 hari baru dapat membuang tapi hasilnya ciput & tak puas..heheh

ii) Energy level meningkat - tak ada dah penat2..letih2

iii) Muka nampak glowing - tiada lagi kusam..letih...dengan penambahan pengambilan Super Cholorophyll Power.

iv) Perut mmg kempis..susut dari penampakan macam mengandung 4 bulan.

apa lagi ehh..nanti kalau ada, i will update

220796 posted on 29-8-2012 02:12 PM
nak lg semulajadi makan sebiji dragon fruit kaler merah tu.....mmg dia buang habis ape yg ada dlm pe ...

mkn buah mmg senang nk mebuang.. sy skrg mkn grapefruit, sehari 1-2 biji.. lawas betul...

buat masa ni minum lactolite (produk hai o)

flowerjun posted on 30-8-2012 10:48 AM
mkn buah mmg senang nk mebuang.. sy skrg mkn grapefruit, sehari 1-2 biji.. lawas betul...

sy pun mkn byk buat tp mmg susah sgt nak membuang.. lepas nih nak try mkn dragon fruit lak!!!

rottberry posted on 29-8-2012 09:27 PM
aku pnh guna mcm2..
aku pnh guna inte-cleanse, tapi boleh tahan gak la kerap nk ke toilet.
pehtu a ...

aku pon try kinohimitsu xde kesan..

zamnie posted on 30-8-2012 12:17 PM
sy pun mkn byk buat tp mmg susah sgt nak membuang.. lepas nih nak try mkn dragon fruit lak!!!

try la sis....sy aritu bulan posa travel blk penang-ipoh mlm...potg sebiji buah naga merah tu...bg hb mkn dia takmau....so mkn sorg2 2jam baru smpi umah mak habis la 1 tupperware tu.....lps sahur, then tgh solat subuh ada rase sakit perut sikit tp solat cam biasa...smpi rakaat akhir tak sempat bg salam trs rs tak tahan sgt2.....bukan sakit perut sgt but rase nak b*r*k sgt la...sekali gedebushhh....hah, hambik ko....habis dlm toilet bowl tu kaler purple...ngeri sikit tgk....bau mmg busuk sgt....lps buang sekali je mmg byk sgt rs ringan je perut & bdn....lps tu tpaksa mndi balk & solat blk.... sjk tu smggu sekali sy makan dragon fruit merah tu...

abg mat punya produk ialah air kosong, organ perkumuhan hati, buah pinggang dibuat oleh tuhan...orange dan apple.....syukur alhamdulliah.......

220796 posted on 30-8-2012 01:20 PM
try la sis....sy aritu bulan posa travel blk penang-ipoh mlm...potg sebiji buah naga merah tu...bg ...

tengs dear...

Bole mkn sunsweet utk detox, saanan dari Dr