CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 47693|Reply: 125

Tasik Dayang Bunting

Betul ke kalau minum air tasik dayang bunting, someone tu boleh mengandung? atau sekadar mitos semata2? ada sape2 penah try?  mod kalau thread ni dah ada or tak sesuai,ampun dan maaf dipinta, ku rela thread ini dikunci.....

tasik air tawarwarna ijau,sangopker pi minum air  tuuu??dan dlm nya dikatakan sedlm sapoloh meter,luas tasik ini kira-kira sebesa  

stadium bukit jalil, di tengah-tengah lautan air masin. santik tempat tu...sblom nak smpai ke tasik kena jumpa gua langsuir...keh keh keh, Tapi nak gi sana kena laa besodah payah panjat buikt naek bukitdah la tubnyak btul kera kera  yg "peramah" ...errboleh buting..tak hairan lah kalu kisah tu tercipta, kerana kedudukan geografi tasik yitu pong di utara , yang terkenal dengan candi -candi so maka terpalit la kisah2 dari kayangan. kalau tengok , perlis sundiri pun perlis indera kayangan merupakan nama kayangan tu tak lekang. cam di lembah bujang banyak2 candi2. point akdisini, mengatakan dulu-dulu igama hindu merupakan agama anutan penduduk di sekitar itu sebelum kedatangan cahaya islem.. so tak heranlah ceita2 sebegitu dikaitkan dengan tasik tersebot..errbaru baru ni bulan julai ker sept kertahun lpas ada budak oku mati/lemas trejun kek tasik ni

kat mana tasik ni?

Langkawi da.....khususnya Pulau dayang Bunting

aku pernah terminum airnya

sbb tulah aku mengandung tak bersalin2 smpi skang

alphawolf posted on 3-9-2012 09:14 AM
Langkawi da.....khususnya Pulau dayang Bunting

oo baru teringat..kat langkawi eheh. ada kawan pergi hari tu tapi takde cite pulak pasal ni. kalau dalam thread Mahsuri katanya dalam tasik ni ada naga. hanya orang tertentu je yg nampak

Follow Us
Ada yg mgatakan wanita yg sukar hamil boleh hamil lps minum dan mandi di tasik nii...kalau betul nak gak try, memanglah semuanya dengan izin Allah..kita cuma berusaha kan....

Sebab tu nak tanya,kalau2 ada yg kat sini ada pengalaman susah nak mgandung tup2 lps minum air ni dgn kuasa Allah dpt mengandung... tak mustahil kan, mungkin ada bahan dlm air tu yg boleh mengubati penyakit2 yg mlibatkan kesuburan....

Pernah pergi masa honeymoon dlu... Masa sampai ke tasik ni dah masuk waktu tengah hari... Suasananya agak menyeramkan mungkin sebab tak ramai orang dah.... Aku try berenang kat tasik ni, dan aku rasa seram lah.. Bukan sebab takut hantu tapi yelah dasar tasik ni kan dalam dan dasarnya tak nampak pulak.. Mana tau tengah syok2 berenang tiba2 ikan besar dari dasar tasik datang menyerang.. Hahaha

pernah minum. melekat rasanya kat tekak ada yang kata pulak, air tasik ni kaya dengan galian dan mineral. jadi bila kita minum, dia dapat neutralkan balik sistem dalam badan. jadi termasuk la kot sistem peranakan wanita. coz masalah susah mengandungkan berkait rapat dengan sistem peranakan.

pastu, ada dengar mitos yang kalau air tasik ni dibawa keluar ke tanah besar, rasanya berubah menjadi masin. betul ke tidak, tak tau la.

mase pegi sini memang nak try minum... mane la tau boleh lekat dapat anak... tp bile smpai tengok orang berenang renang dalam tasik tuh... ngan indian ngan cina... hehehhh..takpelah... tengok2 bile balik memang dah ngandung rupenye mase kat sane.. sek baik aku x minum... husband cakap mase berenang kat tasik tuh cam berat sikit.. mungkin sbb kepadatan air tuh kot... klo laut kan lain... laju je bawak dek ombak...

sebenar nya..lake /tasik ni kalu dari segi ilmu geologi..disebot sbagai penomena yg dikenali dgn nama "dolina" aka "sink hole"..cergoole apa tu dolina aka sinkhole

prettyuglybabe posted on 3-9-2012 01:10 PM
pernah minum. melekat rasanya kat tekak  ada yang kata pulak, air tasik ni kaya dengan galian dan  ...

Naper ko sanggup minum?
Aku tengok macam2 bangsa ada katsitu.. Terjun dalam tu..
Nak minum pun pikir air dah bercampur air apa dalam tu..
Aku pun celup2 kaki jer sebab tak berani nak mandi.. Kawan aku mandi dia kata penat sebab kaki tak jejak dasar..

blinkazwa posted on 3-9-2012 05:23 PM
Naper ko sanggup minum?
Nak m ...

kenapa? air tasik tu tak berganti ke?

bluezink posted on 2-9-2012 09:11 PM
tasik air tawarwarna ijau,sangopker pi minum air  tuuu??dan dlm nya dikatakan sedlm sapoloh meter, ...

Thanks for the info bluezink....menarik tu....awk dah penah pegi ke tasik ni?

junkredish posted on 3-9-2012 09:57 AM
aku pernah terminum airnya

sbb tulah aku mengandung tak bersalin2 smpi skang

yg tu sebab awk mengandung lain tu...dats why tk bsalin sampai skg

Naper ko sanggup minum?
Nak m ...

ko nk amik wuduk pn bole..
kenapa xbole minum?

Djin posted on 3-9-2012 12:33 PM
Pernah pergi masa honeymoon dlu... Masa sampai ke tasik ni dah masuk waktu tengah hari... Suasananya ...

tp mesti pihak bkuasa pulau tu tau psl ciri2 tasik tu kan,kalau bahaya utk org brenang, for sure dorg takkan bg kbenaran utk brenang tu,siap leh sediakan ruang mandi manda lagik kan? saya tak tau sgt, blom penah pegi lagik...cuma ade ttengok pic kat blog ri tu....heheee

prettyuglybabe posted on 3-9-2012 01:10 PM
pernah minum. melekat rasanya kat tekak  ada yang kata pulak, air tasik ni kaya dengan galian dan  ...

yeke? bagus jugak kalau betul air tasik tu ada bahan yg ble sihatkan sistem dlm bdn kita.....ada sorg kawan kakak dah 7th  kawin n blom ada rezeki untuk mgandung, dah try mcm2 cara....clinic, urut kampung...suma tak jalan...last ikhtiar,dia g mandi n minum air tasik ni n tak lama lepas tu dgn izin Allah, dia bjaya mgandung! happynyaa dgr.....tak tau la kalau kebetulan kan.....

whadda posted on 3-9-2012 01:21 PM
mase pegi sini memang nak try minum... mane la tau boleh lekat dapat anak... tp bile smpai tengok or ...

Alhamdulillah rezeki awak dah smpai kan? sblm tu brape lama tgu nak mgandung?

Naper ko sanggup minum?
Nak m ...

kalau betul air tssik tu ada penawar utk mslh sukar mgandung, saya sanggup jer minum.......