CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tumit_tinggi

Tasik Dayang Bunting

eniliana posted on 5-9-2012 11:09 AM
kalau hasil tu = mengandung. erm... masih belum mengandung hingga hari ni. dah setahun setengah da ...

Takpe, tu namanya blom ada rezeki... Jgn putus asa... yg air telaga tu hanyalah sebagai usaha kita jewk...

taji2906 posted on 5-9-2012 11:16 AM
boleh kot.. kena confirm dgn pegawai perhutanan pekan kuah rasanya... sbb pulau ni besar gak, kata ...

Hmm, bunyinya mcm menarik tu... Agak2 costing kalau nak ke sini drpd KL mahal tak? ok gak kalau kita buat gath ke langkawi lepas nih...

budakgraphic posted on 5-9-2012 11:18 AM
Hmm, bunyinya mcm menarik tu... Agak2 costing kalau nak ke sini drpd KL mahal tak? ok gak kalau  ...

erm, klu naik keter tol RM40++ la..
minyak plak dlm RM50 tgk keter n bawak mcmne...
parking fee kat kuala kedah RM10 sehari
tambang feri RM23 sehala.. naik feri dlm 1jam 15min.. tu sampai langkawi je..
klu naik bot ke pulau tu, x sure.. blh survey2 kat sana. klu dari jeti pekan kuah dlm 20km ke pulau.. lama ckit la naik bot..
hari tu aku naik bot dari jeti porto malai kat pantai cenang, dlm 10-15 minit jek.. xjauh sgt..

makcik akak pun dulu ada prob gak..
dia kawen 4 tahun tapi belum dpt anak..
dia pun berusaha gi sana, alhamdulillah, balik lekat..
skrg dah 3 pun dah anak dara dia...
itu kisah lama, skrg ni asben dia pun dah meninggal dah..
semua tu dengan izin Allah juga adanya...
mungkin faktor zat galian atau pun suasana mmg lebam berhoneymoon kekdahnya...

saya pun dulu lepas 3 - 4 tahun kawen pun gi sana gak..
mencuba, manalah tau kot2 ada rezeki...
tp mungkin niat salah kot, jadi Allah tak makbulkan...
niat saya waktu tu kalau mnum air tu boleh ngandung (infact, mana boleh fikir camtu.. semua ubat/penawar dlm dunia ni mujarab hanya dengan izin Allah juga adanya). Jadi niat tu dah terpesong jauh dah, seolah2 cam percaya kat air dayang bunting tu pulak.....

sehinggalah 4/5 tahun selepas tu, saya mencuba pelbagai cara...
tak juga mengandung.... dari situ start muhasabah diri...
mungkin ada yang tak kena kat mana2....

antara usaha2 terakhir saya dan suami buat sebelum redho dengan ketentuan Allah, kami buat 4 perkara :-

1. sauna (both pun sauna), ada gak la dlm 4 - 5 kali gitu (sebab sauna ni bagus membetulkan perjalanan darah, etc - google la ek kebaikkannya.. malas hakak nak google)

2. pergi rumah anak2 yatim dan minta tolong kat penjaga rumah anak yatim tu untuk memanggil 3 orang anak yatim yang belum baligh untuk  mendoakan kami mendapat zuriat (doa anak2 yatim yang suci murni @ belum baligh ni makbul….)

3.  Minta tolong ketua rombongan haji mendoakan kami di Mekah (tak sangka pakcik tu betul2 menolong… dari Mekah dia kol saya dan minta saya doa sendiri sebab dia kata dia berada betul2 dihadapan pintu kaabah dan insyaAllah, doa kita dimakbulkan… Dia pun tolong doakan, tp dia kata lebih afdal saya meminta apa sahaja hajat saya)

4. Pergi Darul Syifa dan berjumpa personally dengan Ustaz Haron Din (doa orang alim ni insyaAllah, diterima… ) – tp nak jumpa dia tu bukan lah senang… 3 kali saya pergi. 1) sampai sana dah pukul 7, amik no dan dapat no 240 gitu… jumpa HD ni sampai no 200 ajer… jadi kami pun balik. 2) g beratur depan umah dia tu kul 5 lebih gitu, dapat lah no 127 kalau tak silap… jadi berjaya jumpa dia. 3) jumpa sekali lagi, tapi kali ni kul 4 pagi, dapat lah no 70+ (jumpa kali 3 ni sebab dia suruh bawa akar kayu yang terjuntai2 keluar dari pokok tu.. adalah doa dan cara pengubatannya..)

Alhamdulillah, maha suci Allah…. Dengan izinNya juga segala yang dihajati dimakbulkan…
4 bulan selepas semua tu saya disahkan mengandung….. dan bulan October 2008, lahirlah putera kesayangan kami ke dunia ini…. (sedih beb…. Sebab terlampau gembira… 8 tahun menunggu saat2 yang indah ni..)

So, skrg akak tengah mencuba lagi (harap2 dapatlah zuriat lagi sebelum umur menganjak ke 40 nnt…doa2kan juga ya)

Wah, flashback kakak ko ni…… kalau nak baca detail pengalaman akak ni, nnt akak copy paste kan posting akak ya… ntah kemana2 dah peginya.. kena carik balik..

budakgraphic posted on 5-9-2012 11:16 AM
Takpe, tu namanya blom ada rezeki... Jgn putus asa... yg air telaga tu hanyalah sebagai usaha ki ...

heheh takpe2 takde hal... pegi langkawi tu bercuti pastu ada org pesan tasik dayang bunting n air telaga so kitorang bedal jelah..
ekceli setahun setengah tu tempoh masa dari pegi langkawi tu je. tempoh usaha dah 5 tahun
usaha dan terus usaha sambil nikmati hidup yg ada...sedey2 sgt kang sia2 je hidup..

ok, ni satu lagi usaha yang saya terjumpa (usaha mendapatkan zuriat) - TT sori lah ya, jahanam thread ko jadi thread nak dpt zuriat lak

Pernah terbaca post ni kat internet...

saya dulu, mcm2 cuba..dh 2 tahun cuba..
last2 pegi bidan kat hometown, dia suruh makan kismis..sehari 7 biji, 5 kali sehari..
syg beli kismis yg good quality satu plastic besar...

baca alfatihah,surah yassin 3 kali, doa dapat zuriat and syg practise makan everytime lepas waktu solat...
alhamdulillah, lepas tu dengan izin Allah, syg pregnant..

then after kandungan 7 bulan continue dengan kurma pulak smpai bersalin..skrg my first baby son dh nak masuk 5 bulan..cubala InsyaAllah

Follow Us
taji2906 posted on 5-9-2012 11:32 AM
erm, klu naik keter tol RM40++ la..
minyak plak dlm RM50 tgk keter n bawak mcmne...
parking fee ...

Kalau diandaikan pergi 1 kereta (5 org), dan pergi dlm 3 hari 2 malam... tambang pergi balik sorang akan kena dlm rm9+ gak ar... Erm, boleh tahan gak ek... Tu tak termasuk feri ke pulau dayang bunting, meals, dll...

citer pasal tasik kat pulau dayang bunting nih... i da pegi hokehh!
nah, bukti kalu tak caya... hehe

eniliana posted on 5-9-2012 11:45 AM
heheh takpe2 takde hal... pegi langkawi tu bercuti pastu ada org pesan tasik dayang bunting n air  ...

Betul... Setuju sgt... Jgn sedih2... Life must go on... Insyaallah satu hari nnt pasti akan tiba masanya uolls akan bergelar ibu...

bestnye mandi kat tasik dayang bunting..rase nak pi lagi skali jer.

bluezink posted on 2-9-2012 09:11 PM
tasik air tawarwarna ijau,sangopker pi minum air  tuuu??dan dlm nya dikatakan sedlm sapoloh meter, ...

yup.. ak penah mandi kt situ...dalam 9 metre..
sonok tp berat seket la..sebab air tawar ag berat dr air laut..

blinkazwa posted on 3-9-2012 05:23 PM
Naper ko sanggup minum?
Aku tengok macam2 bangsa ada katsitu.. Terjun dalam tu..
Nak m ...

LOL..
sedangkan air seluas 2 kolah da jdi air mutlak..
inikan air seluas tasik tue. !!
lei wat wuduk ag..LOL..

budakgraphic posted on 4-9-2012 12:05 PM
Seseorang sila buat budget... nnt kalau dah ada amount average, baru kita bukak thread utk rombo ...

LOl..da kencing orang kt thread trip len..skunk nk wat trip len plak?? haha..
what a shame !

R.A.M.A_mirror posted on 6-9-2012 06:45 PM
LOl..da kencing orang kt thread trip len..skunk nk wat trip len plak?? haha..
what a shame !{:mlw ...

hahaha, prank dgn kencing pun tak leh beza ke bro? Ko nak ckp apa, nak anggap apa, terpulang ar... Bukan ada efek pun kat aku... Bukannya aku ada nyusahkan mana2 porumer dlm nih? Aku tak mkn sekalipun, aku tak penah mintak simpati sesape dlm porem nih, kan? hehehe, org yg tau diri dia bersalah je yg akan rasa bersalah...

Anyway, kat dlm thread nih, aku bagi cadangan je... kalau rasa nak join, moh le ramai2kan... kalau tak nak join pun takpe, takde sape pun yg paksa ko... Yg pasal kat thread lagi satu tu, cuba ar pikir dgn akal logik ko bro... jalau dari awal aku nak menipu porumer2 dlm nih, takdenye aku nak dedah biodata n gambar sebenar aku kat daftar porumer tu... Sekurang-kurangnya aku berani tunjuk sape diri aku yg sebenar... ko mampo?

aku berporem sekadar nak menambah dan berkongsi pengetahuan, disamping mencari sahabat2 baru... Buat apa nak gaduh2, silap2 satu masa nnt org yg kita cari pasal tu yg akan turut sama memandikan jenazah kita, kan? Renung2kanlah ye?

budakgraphic posted on 6-9-2012 09:17 PM
hahaha, prank dgn kencing pun tak leh beza ke bro? Ko nak ckp apa, nak anggap apa, terpulang ar. ...

haha..LOL..
Butthurt ???
kate xefek tp ayat nk b,hujah lax..haha..

abes tue,,avvy tue bkan gambar aku ker?? LOL..

aik... apa dah jadik ni...........................................

R.A.M.A_mirror posted on 7-9-2012 01:07 AM
haha..LOL..
Butthurt ???
kate xefek tp ayat nk b,hujah lax..haha..

Hehehe, avvy tu gambo ko? Erm, bagus ar kalau berani letak gmbar sendiri... tahniah... Cuma aku pelik, yg ko anti sgt kat aku nape? Ada aku kacau hidup ko atau org2 yg ko sayang ke? Pelik aku rasakan... hehehe... Or, dulu aku penah hutang apa2 dgn ko, n aku lupa nak langsaikan?

budakgraphic posted on 7-9-2012 11:55 AM
Hehehe, avvy tu gambo ko? Erm, bagus ar kalau berani letak gmbar sendiri... tahniah... Cuma aku  ...

haha..
nope..i didnt know u..

#ak xanti pon ngan kow..u jus being annoying guy in dis thread..haha..LOL

R.A.M.A_mirror posted on 7-9-2012 02:52 PM
haha..
nope..i didnt know u..

Terpulang ar bro, asalkan aku tau aku mmg takde niat nak cari pasal... so, yg trip HT tu aku dah minta momod open semula sampai pkl 6 ptg ni... kalau still ada sesape lagi yg berminat nak teruskan trip ni, pm je ar aku... Aku bukan penganjur (infact, aku pun rasa tertipu bila adik si una tu terus menyepi, padahal dulu beria pujuk aku utk join trip ni), tapi atas dasar aku pun mmg teringin nak melawat tmpt2 tersebut (tapi aku tak tau lokasi tmpt2 berikut), so, unofficially biar ar aku amik tanggungjawab utk lead the troop (kalau ada yg berminat nak ke sana, dan tau jalannya)...

Am i still the annoying one? hehehe...

puanlina posted on 7-9-2012 09:30 AM
aik... apa dah jadik ni...........................................

Tak jadi apa2 lagi... Tapi tu ar, berdasarkan testimoni porumer2 yg dah penah pegi tasik dayang bunting nih, nmpknya mcm menarik jewk... hehehe, tu yg sesaje bagi cadangan kot2 ada yg sudi jadi penganjur utk wat program cuti2 malaysia ke sana... hehehe, tapi nampak gayanya mcm agak mahal gak ar kos utk kesana...