CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teky

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41 - Version 3

rasanya kptm nak tgk kekosongan slps yg daftar esok ni...dgr cite ada jugak yg x accept offer..huhu

maybe....xdela bnyk2 kali keje nak re-offer balik... lgpun if I'm not mistaken batch ni yg paling last utk this year...  

Ridzuan_Asma posted on 10-9-2012 11:41 PM
Ade sape tahu berape lama penangguhan boleh dibuat..?saya pun tak sabar nak mengajar tapi saya mem ...

Ridzuan pun tgh sambung master? same kes la kita ni...eksperimen blom habis lagi ni huhu...sy pun under tajaan kptm and under grant kptm. Cmne ek?

ArthurMR posted on 11-9-2012 11:25 PM
Ridzuan pun tgh sambung master? same kes la kita ni...eksperimen blom habis lagi ni huhu...sy pun  ...

Saya rasa klu da nak abis better tangguh sampai abis exp. dan lepas tu tukar mode ke PJJ..kita berada dkt akademik line saya rasa tak de masalah untuk buat master sambil keje..tapi kita patut fikir adakah supervisor kita faham..?sy belum bgtau SV sbb lum dapat surat..kamu..?

Ridzuan_Asma posted on 12-9-2012 07:35 AM
Saya rasa klu da nak abis better tangguh sampai abis exp. dan lepas tu tukar mode ke PJJ..kita ber ...

SV blum bgtau lagi. Tggu ada surat tu dulu baru discuss ngan SV. Hopefully my SV ok. Then nak buat surat siap2 minta penangguhan, time lapor diri nanti nak discuss pula ngan pegawai kpt. Sy under mybrain15 tu. Huhu

ArthurMR posted on 12-9-2012 03:08 PM
SV blum bgtau lagi. Tggu ada surat tu dulu baru discuss ngan SV. Hopefully my SV ok. Then nak buat ...

course apa? kalau ikutkan senior sebelum ni cakap maksimun sebulan penangguhan

Follow Us
ArthurMR posted on 12-9-2012 03:08 PM
SV blum bgtau lagi. Tggu ada surat tu dulu baru discuss ngan SV. Hopefully my SV ok. Then nak buat ...

Saya pun risau under mybrain jugak..dan saya GRA grant EGRS KPT..agak complicated nak fikir untuk grant tapi rezki sampai awl,so mmg kena amik pluang yang ade..klu bincang baik2 mungkin ade penyelesaiannya...kamu berape tahun lagi..?

alhamdulillah dah siap daftr tadi...so yg datang 70/82 org..erti kate lain 12 org xdtg/ tolak..

die ade btau gak td dah msyuarat utk ambilan pasni..dlm mase sbulan lantikan kot..

sape2 yg dpt poli kuching nanti roger2 ek..

nurHafiz
- course pemprosesan & kwln kualiti makanan. hehe. sebulan je? mmg tak cukup huhu.

Ridzuan
- Oo ERGS. Sy pula GRA FRGS. Dah habis 50% grant tu. Huhu. Sy baru msuk sem 3 baru ni. Entah la, result lab pun blum dapat lagi. Ridzuan brp tahun lagi?

Tahniah la bagi yang dah lapor diri selamat berkhidmat untuk negara!

ArthurMR posted on 12-9-2012 05:28 PM
nurHafiz
- course pemprosesan & kwln kualiti makanan. hehe. sebulan je? mmg tak cukup huhu.

Saya pun sem 3..saya da jalan experiment,tapi baru permulaan..memerlukan dalam sebulan atau 2 lagi untuk analisis.. yang kita perlu buat  lepas ni ArthurMR, kena letak jawatan GRA,kena tukar mode dari full time ke part time..yang sgt komplikated jika kita dapat luar dari semenanjung..ia agak sukar untuk melakukan PJJ..?rite..?

td dia ckp max penangguhan 1 bulan..nanti dah lapor diri try tanye kpt mcm mana..

alhamdulillah, sy pun dah lapor diri tadi. dan tadi dengar rmai kos senibina ke aircond yg tak datang/tak lapor diri. huhu. lepas tu, tadi tgh2 mkn tetbe ada sorang laki ni dtg nk tukar suka sama suka KK dgn sy, hihi..la ni dpt KK Temerloh, dkt dgn rumah suami di Bera. Tak jadi pindah, alhamdulillah.. insyaAllah, untuk kwn2 yg kt cni, teruskan doa naa..ad rezqi tu tak kemana aih

WSY8724 posted on 12-9-2012 05:18 PM
alhamdulillah dah siap daftr tadi...so yg datang 70/82 org..erti kate lain 12 org xdtg/ tolak..

d ...

alhamdulillah dah meeting.. jadi bila-bila masa saja surat akan sampai... .. thanks atas info WSY8724... selamat bergelar PPPT.. hihi.. macam mana perasaan sekarang?  bila pergi sarawak?

newkleur posted on 12-9-2012 06:46 PM
alhamdulillah, sy pun dah lapor diri tadi. dan tadi dengar rmai kos senibina ke aircond yg tak datan ...

alhamdulillah newkleur.. rezeki kan.. hihihi... selamat menjalankan tugas sebagai PPPT...   ... sebulan lagi korang akan jadi senior.... .. lepas lapor diri terus balik pahang ke?

ArthurMR posted on 12-9-2012 05:28 PM
nurHafiz

awak orang pertama yang kami tahu kat sini bidang  pemprosesan dan kawalan kualiti makanan.. .. setakat ni yang kami tahu bidang elektrik ada 2 orang, tesl 1 orang, rangkaian 1, agama 1, it 1 orang.. hihi

Ridzuan_Asma posted on 12-9-2012 05:50 PM
Saya pun sem 3..saya da jalan experiment,tapi baru permulaan..memerlukan dalam sebulan atau 2 lagi ...

Kontrak RA tamat bulan 10 ni...so, xyah renew la...huhu..mesti SV terkilan (dah tbayang2 muka SV nti) huhu....mode full time tukar ke part time. Memang susah PJJ ni kalau dpt jauh kan Ridzuan. Buat research lagi, tuntutan masa di lab sgt diperlukan. Takpe, boleh diusahakan tu

nurHafiz posted on 12-9-2012 08:27 PM
awak orang pertama yang kami tahu kat sini bidang  pemprosesan dan kawalan kualiti makanan.. ..  ...

Ade sorang lagi coursemate pmpuan aritu inview sama pun dapat juga. so, stkt ni ada 2 org la dalam bidang ni. Nurhafiz course ape?

nurHafiz posted on 12-9-2012 08:16 PM
alhamdulillah dah meeting.. jadi bila-bila masa saja surat akan sampai... .. tha ...

Alhamdulillah.....baru lepas antar surat resign......arap2 jgn la menganggur sbb tgg surat dr kpt.....

nurHafiz posted on 12-9-2012 08:16 PM
alhamdulillah dah meeting.. jadi bila-bila masa saja surat akan sampai... .. tha ...

perasaan kecewa sket sbb xramai geng ke sarawak..haha..

insyaAllah flight 17Sept ni..rumah smpai sana baru cari kot..
gaji pun katenye masuk november nanti..kalau xdpt november januari thn dpn baru dpt.. ari2 makan sabun lauk air paip jela..

WSY8724 posted on 12-9-2012 09:32 PM
perasaan kecewa sket sbb xramai geng ke sarawak..haha..

insyaAllah flight 17Sept ni..rumah s ...

mintak-mintak me pon dapat semenanjung.. .. kalau dapat poli k.terengganu @ poli dungun @ poli jb lagi bagus... .. wah makan sabun tu!! hehe... bila lagi nak makan kan..