CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 32019|Reply: 21

Pendapat: Pengalaman Kerja di SG

Post Last Edit by khyree at 11-5-2012 13:21

Hi MOD,
Boleh bukak ker thread macam ni?
Tujuan nya, nak sembang2x dengan warga malaysia/brunei etc yg merantau cari rezeki di Singapura (er...termasuk lah saya ni),tukar2x pengalaman,info etc.....
Tapi tak tahulah orang baca ker dak ek...

BTW...hi !anyone warga msian, brunei etc..working In SG at the moment?
Bella dah kerja di Kota SIngapore dalam 6-7 tahun...
jom lah sembang2x,ko ada info2x pengalaman boleh share2x gituk/boleh kenal2x..........

Anything under the sun...maybe you can share where is the best nasik Lemak in SG?the best mee rebus in SG..the best place to hang out etc......

Pengalaman berkerja di Singapore

Saya nak tanya kat forumer kat sini ada tak yang sekarang berkerja di Singapore.Ceritakan pengalaman anda disini.Sebab mungkin saya akan cari kerja di Singapore.Mood mergekan jika ada yang sama soalan mcm saya.

6-7 tahun di kira agak lama.

the best place to hang out at night in sg ,
believe me is clark quay
nice night view,
lots of club.

nice topic..

lama nya keje kat SG......

nak tanya.. brapa kos sebln utk survive kat SG?

kalau gaji SGD 2000 cukup ke?

lg satu kalau kita keje kat SG, ada tolak epf ke mcm kat msia ni?
kalau gaji SGD 2000, berapa bersih dpt sebln? Last edited by kakwe on 26-5-2013 02:05 AM

mana lebih bagus..  tinggal di johor.. ulang alik kerja di singapura..

Follow Us
depends..
banyak faktor mempengaruhi seperti kelas pekerjaan (work permit/S or P or Q pass etc)
setiap level mempunyai pengaruh pendapatan dan percukaian yang berbeza..

as for me, work permit holder only..
saya tinggal johor ulangalik singapura..
sebabnya..
-saya berkeluarga,kos sara hidup tak sepadan, gaji yang di convert ke RM pun just nice je..
-keluarga terdekat as husband & kids not allowed for any visa to stay in spore

TETAPI sangat untung dan berbaloi buat those singles yang tahan kudrat, stay jb keje spore,target keje for certain period,ikat perut kumpul gaji,invest balik kat Mesia..

ramai tingal di jhr dan keja kat kota singa.

@nurabella

Jgn lupa kat i hokayyy!!! i pun dah berbelas tahun keje kat Spore ni... Alhamdulillah... So far takder masalah... dari work permit dah pegang S pass... bermakna tangga gaji dah semakin memberansangkan...

best nasik lemak in SG ni dulu yg i taw kat Changi Village... tp ntah laa... rs nasik lemak baik beli kat JB kot?? Mee Rebus pun x sure pasal tak penah mkn kat SG... my mum punyer Mee Rebus lg best... ekekeke!!

Kalu beriani... bole try kat Old Airport Rd Hawker Centre... 3dollar ajer... tak pun kalu nk try kat Golden Shoe tp lupa aper nama stall tu... nnt next time kalu i pegi i update laa... jarang pun gi sana melainkan ada keje laaa...
Last edited by medangtamang on 12-9-2014 09:01 PM

@niniekartini

Saya pun berulang alik JB-SG dah berbelas tahun... dari bujang smp laa dah berkeluarga... mmg tak dapat dinafikan keje di SG lebih baik krn nilai matawang lepas di convertkan... melainkan keje di JB...

Saya penah tny keje kosong di sebuah kilang di JB... walaupun saya keje IT di SG... saya just nk cuba bidang lain... kalu dapat... dapat lah... tp gaji yg ditawarkan hanya RM1000 ajer... dan cara brader tu ckp pun really convincing mcm 1000 tu byk sgt...

Masalah susah nak nampak anak melayu Msia yg keje di SG sbg professionals... lg2 lelaki... sepanjang saya bekerja di SG hampir 14 tahun ni... mmg tak nmpak pun anak melayu Msia yg keje sama bidang dgn saya... biler saya ajak kawan2... ramai yg bg alasan yg tak munasabah... spt : malas bngun pagi... malas nak hadap jem kat tambak johor... tak reti ckp English... kene tindas dan macam2 lg...

ada jugak yg berserah ajer... contoh : Tak per laa keje kat JB... syukur laa dgn aper yg ada... dah rezeki kat JB takper laa... *muka simpati*

yg heran ada gak kawan2 yg tak lulus SPM tp nak keje gaji ribu2... biler keje gaji sket... berenti cari keje lain... takpun dok menganggur ajer sambil sembang kencang... bukan nak memperlekehkan anak melayu... tp kiter bole nmpak majoriti yg kuar masok SG keje adalah bangsa Cina & India...

Saya bole katakan org India ni heavy duty... ada sorg uncle ni keje sbg cleaner... seawal 3am dah gerak g keje naik bus kilang... dan mlm lebih kuang hampir 12am bru smp umah... baper jam ajer dia berada kat umah dgn famili... dgn usia dia lg... tp dia tetap cekal utk keje di SG... pasal $$$ jer...

sbb tu saya nak sgt2 tgk anak2 melayu pun sahut cabaran keje di SG... kalu bole keje yg professionals lak... spt IT, Banking, Properties... bru muai... tak pun keje kat Fast Food pun ok gak laa...

Itu ajer laa pendapat saya... Sekian...  ^_^

jiran i pun kerja petrol station kat sana, gaji sgd1700,
kalau convert rm dah berapa kan, kalahlah gaji junior
exec kat malaysia ni..

Takde ke malaysian yang stay kat Sg? Jom berkawan

Salam dan slmt pagi, saya pemegang WP(Work Permit) dari awal '08, berhenti pada penghujung '12 utk mendirikan rumahtangga. Masalah bermula pada penghujung Feb.2013, setelah masuk semula ke Singapura. Berjumpa agen lama, lepas interview di suatu tempat berdekatan Orchard Road, nak dijadikan cerita (rezeki pengantin baru la katakan huhu), kerja pun dapat on the spot (semuanya berlaku pada hari yg sama), tiba-tiba... selang beberapa minit lepas tu agen terus applykan WP baru secara online tetapi gagal. Agen saya mengatakan mungkin majikan lama ada buat 'something' sehingga permohonan WP yg baru ini ditolak MOM(Ministry Of Manpower). Saya buntu serta hampa, terus pulang ke Johor pd hari tersebut. Baru-baru ni, pada 1.Dis.2014 setelah 2tahun meninggalkan Singapura, sengaja gatal tangan Online Check NRIC / FIN Validity, selepas menaip WP Number, tergezut aku!, rupanya WP lama masih VALID. Oh nooo, cobaan... Selang beberapa hari selepas itu, sy call agen. Agen kata just pergi MOM, cancel WP lama.

Soalan saya,

Apakah yg telah berlaku sebenarnya dlm kes sy ini? Ada tak kawan-kawan diluar sana yg ada pengalaman/ permasalahan yg sama dgn kes sy ni?, Jom kongsi pendapat/ pandangan.

Apa peluang sy utk berjaya dlm permohonan WP yg baru setelah membatalkan WP yg lama?

Apakah sebab musabab(reason) yg perlu sy berikan pd MOM utk membatalkan WP yg lama setelah 'bergantung tak bertali' (sejak awal tahun '13 hingga lah ke hari ini iaitu 4.Jan.2015)?

Sekian, ariossaaa..

Ismethulamraja replied at 4-1-2015 11:53 AM
Salam dan slmt pagi, saya pemegang WP(Work Permit) dari awal '08, berhenti pada penghujung '12 utk m ...

bukan  awak kena serahkan semula permit card tu pada MOM ke after resign ke hape?

firdaruddin replied at 20-5-2015 03:04 PM
bukan  awak kena serahkan semula permit card tu pada MOM ke after resign ke hape?

yup. i almost missed this part. they gave like 14 days to return my EP.

blythes replied at 24-8-2015 04:47 PM
yup. i almost missed this part. they gave like 14 days to return my EP.

dia antara dua. sama ada masa berhenti tu, company yg uruskan utk serahkan WP kepada MOM atau pun awak sendiri yg serahkan.

Siapa pernah kerja 3 shift kat stesen minyak kat sg. Boleh kongsi pengalaman tak. Bagi yang ulang alik jb sg pakai pengangkutan awam mcmmana eh kalau habis keja kul 11 mlm. Bus mrt smua dah tutup ke klau dah 11 mlm? Ada siapa boleh kongsi tak?

Farrahhoneyza replied at 1-6-2018 02:51 AM
Siapa pernah kerja 3 shift kat stesen minyak kat sg. Boleh kongsi pengalaman tak. Bagi yang ulang al ...

biasa klu dah kerja ada graveyardshift, better cari motorsikal. teruk2 pun basikal. x besar mana pun singapore tu.jgn rumah kat skudai, ko kerja kat west. muntah darah nanti nak mengayuh.

medangtamang replied at 12-9-2014 09:15 PM
@niniekartini

Saya pun berulang alik JB-SG dah berbelas tahun... dari bujang smp laa dah berkelua ...

Salam nak tanya , awak masih keje kat spore lagi x ? Camana nak cari keje kat spore ye ? Boleh bagi pencerahan ? Tmakasih

firdaruddin replied at 15-12-2018 04:34 AM
biasa klu dah kerja ada graveyardshift, better cari motorsikal. teruk2 pun basikal. x besar mana p ...

Salam nak tanya , Camana nak cari keje kat spore ye ? Boleh bagi pencerahan ? Tmakasih

12Next
Return to list New