CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Wali, Wali ALLAH dan Wali Syaitan

Abangcute posted on 8-11-2012 09:58 PM
JIN kamu sihat?

jin2 yg disekitar dan di mukabumi....
hak mereka sendiri leeee
  sebagaimana masyarakat di sekeliling para Nabi

yg tok wali hang - yg masuk menyelit dalam jasad hang tu
yg dah pening kepala kannnnn
tak leh jawab dahhhhhh
dia tak leh kasi petunjuk dah yeeeeeeeeeeeeee

orangbesi posted on 8-11-2012 10:13 PM
hak mereka sendiri leeee
  sebagaimana masyarakat di seke ...

Syaitan jin kamu kepanasan ke? Kenyataan terbaik kamu
Kenyataan kamu menjelaskan :
Post on  17-9-2012 10:31 AM|View author' posts

Nazrulism posted on 16-9-2012 05:15 PM
Itu kepercayaan manusia yg mengganggap Wali seperti itu .... kepercayaan yg percaya kepada wali sy ...

hang ni
cian lah kat syaitan tuuuu
mana depa wat camtu
yg datang tu - tok wali jin je laaaaa

dah kena seru
dah dipanggil
......tapi yg lain yg datang nyeeeeee

Anda ni syok sendiri ke? Apa lagi lah bentuk FITNAH kamu sedang katakan? Tak boring ke keje MOHONG DALAM FORUM nih sedangkan diri sendiri pun dah jadi macam syaitan...

orangbesi posted on 8-11-2012 10:13 PM
hak mereka sendiri leeee
  sebagaimana masyarakat di seke ...

Pendusta betul kamu ni. Firman Allah perhal SYAITAN yang kamu kasihankan :

Syaitan itu menjanjikan (menakut-nakutkan) kamu dengan kemiskinan dan kepapaan (jika kamu bersedekah atau menderma), dan ia menyuruh kamu melakukan perbuatan yang keji (bersifat bakhil kedekut); sedang Allah menjanjikan kamu (dengan) keampunan daripadaNya serta kelebihan kurniaNya. Dan (ingatlah), Allah Maha Luas limpah rahmatNya, lagi sentiasa Meliputi PengetahuanNya.         
                     (Al-Baqarah 2:268)
                Maka (fikirkanlah) adakah orang yang diperelokkan kepadanya amal buruknya (oleh Syaitan) lalu ia memandangnya dan mempercayainya baik, (bolehkah disifatkan sebagai orang yang menjalankan peraturan yang ditetapkan Allah untuk memberi hidayah kepadanya, atau sebaliknya) ? Kerana sesungguhnya Allah menyesatkan sesiapa yang dikehendakiNya, dan Ia juga memberi hidayah petunjuk kepada sesiapa yang dikehendakiNya. Oleh itu, janganlah engkau membinasakan dirimu (wahai Muhammad) kerana menanggung dukacita terhadap kesesatan mereka. Sesungguhnya Allah Maha Mengetahui akan apa yang mereka kerjakan.         
                     (Faatir 35:8)

Fuyooo... Jin kamu jugak ler tu... cuma satu aje si syaitan jin kamu itu lupa. Al-Quran itu ada semua keterangan JELAS kepada mereka-mereka yang diberi PETUNJUK. Sengaja dari awal saya nak tengok akal orang yang berperangai SYAITAN yang kasihan terhadap Syaitan tapi tak kasihan kepada diri sendiri.

Kamu ni pelawak kan?

Wallah Hualam

Abangcute posted on 8-11-2012 10:42 PM

Syai ...

AAiiiiiikkkkk
bila aku pendusta???
kan betulhang jawab 3 perkataan yg sama dalam3 thread di board ni kannn
pas tu hang bacakan AYAT yang sama dalam ke 3 reply post tu................lllaaaaaaaaaaaaa
dah abih idea ka wahai si lebai perasannn oooooiiiiiiiiii

kalau aku dusta gak,napa hang bacakan AYAT AL BAQARAH 268 je
baca sekali dgn yg ni yeeee

IBRAHIM AYAT 22:   Dan berkatalah pula Syaitan setelah selesai perkara itu: “Sesungguhnya Allah telah menjanjikan kamu dengan janji yang benar dan aku telah menjanjikan kamu lalu aku mungkiri janjiku itu kepada kamu; dan tiadalah bagiku sebarang alasan dan kuasa mempengaruhi kamu selain daripada aku telah mengajak kamu lalu kamu terburu-buru menurut ajakanku itu; maka janganlah kamu cerca daku tetapi cercalan diri kamu sendiri. Aku tidak dapat menyelamatkan kamu dan kamu juga tidak dapat menyelamatkan daku. Sesungguhnya dari dahulu lagi aku telah kufur ingkarkan  yang kamu sekutukan daku denganNya”. Sesungguhnya orang-orang yang zalim beroleh azab yang tidak terperi sakitnya.

tu laaaa, baca abis AL QURAN tu tauuu
jangan dok ambik sebahagian jeee
syaitan hanya ajakje atau seru jeee
yg manusia cam hang dok kutuk/cerca depa tu
sedangkan hang sendiri yg patut cerca diri hang sendiri........betul kannnn

aaiikkk kata tak nak glamour ke???
yg pelekat gambar hang berlebai tu napa....caripengaruh keeee
jawab 3 serangkai camni...kononnya dah jawab...perasan okle tuuuu
dan satu lagi
ikutlah rentak diri hang
takyah la ikut rentak/cara aku -----hodoh sangat nampaknya tuuuu

orangbesi posted on 9-11-2012 03:28 PM
AAiiiiiikkkkk
bila aku pendusta???
kan betulhang jawab 3 perkataan yg sama dalam3 thread di boar ...

Post on  9-11-2012 03:28 PM|View author' posts
Abangcute posted on 8-11-2012 10:42 PM

Syai ...

[AAiiiiiikkkkk
bila aku pendusta???
kan betulhang jawab 3 perkataan yg sama dalam3 thread di board ni kannn
pas tu hang bacakan AYAT yang sama dalam ke 3 reply post tu................lllaaaaaaaaaaaaa
dah abih idea ka wahai si lebai perasannn oooooiiiiiiiiii]=> Tak pernah habis kerana saya diberikan satu ilmu dinamakan (rahsia). Kamu berdusta perihal berkawan dengan jin WUJUD di dalam Al-Quran untuk dijadikan KAWAN tak gitu? Kamu mengiyakan pernyataan kamu sendiri KAMU KASIHAN KEPADA SYAITAN sedangkan keterangan Al-Quran diberikan KENAPA KAMU TAK MAHU BERIMAN DENGAN AYAT-AYAT SUCI AL-QURAN yang datangnya dari ALLAH? Kamu rasa BANGGA berhujah sedangkan KUFUR dengan keterangan yang diberikan jelas bersumberkan AL-QUran? Kamu ingat diri kamu TUHAN ke?

[kalau aku dusta gak,napa hang bacakan AYAT AL BAQARAH 268 je
baca sekali dgn yg ni yeeee\ => Sambungan untuk kamu faham kerana ALLAH mahu kamu bertanya kepada SAYA. Kamu kena KENAL ALLAH baru kenal saya itu nasihat saya. Firman Allah
     Allah memberikan Hikmat kebijaksanaan (ilmu yang berguna) kepada sesiapa yang dikehendakiNya (menurut aturan yang ditentukanNya). Dan sesiapa yang diberikan hikmat itu maka sesungguhnya ia telah diberikan kebaikan yang banyak. Dan tiadalah yang dapat mengambil pengajaran (dan peringatan) melainkan orang-orang yang menggunakan akal fikirannya.
                  (Al-Baqarah 2:269)
Diri kamu tak berakal kerana itu kamu cuma MENTAKWIL ayat sedangkan kamu di dalam kategori " tiadalah yang dapat mengambil pengajaran"

IBRAHIM AYAT 22:   Dan berkatalah pula Syaitan setelah selesai perkara itu: “Sesungguhnya Allah telah menjanjikan kamu dengan janji yang benar dan aku telah menjanjikan kamu lalu aku mungkiri janjiku itu kepada kamu; dan tiadalah bagiku sebarang alasan dan kuasa mempengaruhi kamu selain daripada aku telah mengajak kamu lalu kamu terburu-buru menurut ajakanku itu; maka janganlah kamu cerca daku tetapi cercalan diri kamu sendiri. Aku tidak dapat menyelamatkan kamu dan kamu juga tidak dapat menyelamatkan daku. Sesungguhnya dari dahulu lagi aku telah kufur ingkarkan  yang kamu sekutukan daku denganNya”. Sesungguhnya orang-orang yang zalim beroleh azab yang tidak terperi sakitnya.

[tu laaaa, baca abis AL QURAN tu tauuu
jangan dok ambik sebahagian jeee
syaitan hanya ajakje atau seru jeee
yg manusia cam hang dok kutuk/cerca depa tu
sedangkan hang sendiri yg patut cerca diri hang sendiri........betul kannnn]=> Ayat itu maksudkan diri manusia yang JAHIL (macam kamu) dan tak boleh bezakan kebenaran HAK dan BATIL dalam erti kata sebenar (macam kamu). kerana kamu berkawan dengan Jin dan saya tidak berkawan dengan jin dan saya sudah maklumkan kepada kamu AWAL-AWAL lagi JIN tidak boleh dibuat KAWAN kerana itulah ketetapan ALLAH. Melainkan diri kamu BOLEH MENGARAHKAN JIN sebagai HAMBA (iaitu TANPA SYARAT yang datang dari jin) barulah dikatakan ilmu hikmah dari sisiNYA. Firman Allah :
                Ingatlah! (Hak yang wajib dipersembahkan) kepada Allah ialah segala ibadat dan bawaan yang suci bersih (dari segala rupa syirik). Dan orang-orang musyrik yang mengambil selain dari Allah untuk menjadi pelindung dan penolong (sambil berkata): "Kami tidak menyembah atau memujanya melainkan supaya mereka mendampingkan kami kepada Allah sehampir-hampirnya", - sesungguhnya Allah akan menghukum di antara mereka (dengan orang-orang yang tidak melakukan syirik) tentang apa yang mereka berselisihan padanya. Sesungguhnya Allah tidak memberi hidayah petunjuk kepada orang-orang yang tetap berdusta (mengatakan yang bukan-bukan), lagi sentiasa kufur (dengan melakukan syirik).         
                     (Az-Zumar 39:3)

[aaiikkk kata tak nak glamour ke???
yg pelekat gambar hang berlebai tu napa....caripengaruh keeee
jawab 3 serangkai camni...kononnya dah jawab...perasan okle tuuuu
dan satu lagi
ikutlah rentak diri hang
takyah la ikut rentak/cara aku -----hodoh sangat nampaknya tuuuu] => Beza orang yang BERANI berkata BENAR dengan orang yang PENAKUT berkata BENAR adalah orang yang BUBUH gambar dengan orang yang TAK BUBUH gambar. Beza orang cari pengaruh dengan orang yang terpengaruh dalam menjelaskan KEBENARAN. Jika saya pakai kopiah/songkok/tak pakai songkok -> ADA KENA MENGENA DENGAN KAMU KE dengan amalan yang saya lakukan? Sedangkan itu SUNNAH Rasullullah SAW pakai penutup kepala supaya rambut tak terkena DAHI sewaktu bersujud mengerjakan solat wajib. Bila masa saya ikut cara kamu berpakaian? Tak malu ke buat statement yang TAK LOGIK? Jangan SYOK sangat layan JIN tu yang kepala pun dah WENG tak boleh nak fikir apa-apa nak kata. Jangan SYOK SENDIRI kerana diluar sana RAMAI lagi berkopiah macam saya dan TAK ADA MASAALAH pun perihal yang dimaksudkan. Kamu pakai KOPIAH kerana nak menunjuk kamu ALIM ke?

Tambah satu lagi namanya FITNAH SI OrangBesi yang GILA BERAHI
Agama itu nasihat. Firman Allah :
                . Mereka suka kalau kamu pula menjadi kafir sebagaimana mereka telah menjadi kafir, maka (dengan yang demikian) menjadilah kamu sama seperti mereka. Oleh itu janganlah kamu mengambil (seorang pun) di antara mereka menjadi teman rapat kamu, sehingga mereka berhijrah pada jalan Allah (untuk menegakkan Islam). Kemudian kalau mereka sengaja berpaling ingkar, maka tawanlah mereka dan bunuhlah mereka di mana sahaja kamu menemuinya; dan jangan sekali-kali kamu mengambil (seorang pun) di antara mereka menjadi teman rapat atau penolong;         
                     (An-Nisaa' 4:89)
                Wahai orang-orang yang beriman! Janganlah kamu mengambil orang-orang yang menjadikan agama kamu sebagai ejek-ejekan dan permainan - dari orang-orang yang telah diberikan Kitab sebelum kamu, dan orang-orang kafir musyrik itu: menjadi penolong-penolong; dan bertaqwalah kepada Allah, jika kamu benar-benar orang yang beriman.         
                     (Al-Maaidah 5:57)

Kamu rasa setiap keterangan yang saya berikan Allah tak bantu saya dalam menyampaikan KEBENARAN?
Itu hak kamu nak membezakan yang baik datang dari Allah yang buruk dan hina itu dari diri saya manusia yang lemah.

Wallah Hualam

Last edited by Abangcute on 9-11-2012 11:54 PM

Abangcute posted on 8-11-2012 10:32 PM
Post on  17-9 ...

quote;
Post on  17-9-2012 10:31 AM|View author' posts

Nazrulism posted on 16-9-2012 05:15 PM
Itu kepercayaan manusia yg mengganggap Wali seperti itu .... kepercayaan yg percaya kepada wali sy ...

hang ni
cian lah kat syaitan tuuuu
mana depa wat camtu
yg datang tu - tok wali jin je laaaaa

..........................................................................................................................................

Apa hal pulak ! ... tempek2 post aku

Follow Us
Abangcute posted on 9-11-2012 11:52 PM

[AAiiiiiikkkkk

oooo...ginilah ok,jawab gini barulah nama anak jantan
org islam adalah - berani dan bukannya penakuttt

ilmu (RAHSIA)
kalau Nabi pun RAHSIA - mampussss lah umatnya
Nabi MENYAMPAIKAN APA YANG DITURUNKAN OLEH RABB - eeiisshhh takkan hang tak caya pulak
aaiikkk berkawan dgn jin pun takleh ke???
mana AYATNYA kata tak boleh???
kawan dgn babi ka,dgnpokok kayu ka, dgn setan pun(cam Nabi Musa - hang buat2 tak ingat pulak niii)
kalau BERKAWAN - takde pantang/syarat........
cam hang dok bersahabat kannnn
sampai wali yg dilindungi pun kena bersyarat

aku pulak hang kata perasan tuhan pulakkkk
sedangkan SOMBONG ITU SELENDANG TUHAN........so hang kotttt
yg tergedik2 ugut org lain, kata hang dapat petunjuk

kan aku dah baCAKAN AYATNYA kan
bodoh la sapa yg cerca/maki setan tuuu kannn  
sedangkan diri sendiri yg BANGANG kerana terhasut dgn ajakannya tuuu

aku kena kenal ALLAH baru leh kenal kamu - KAHKAHKAH
tak abih abih perasannn wahai si lebai perasan oooiiiiiii
tapi betul jugak dalam satu segi yg lainnya
bahawa
hang lah sETAN

berakal ka tak - diri sendiri tak leh nilai WWOOOOIIIIIIIII
biar yg lain yg mendengar/membaca - berfikir dan ambil pengajaran
cam tu yg TUHAN TURUNKAN - bukan sekadar minta publisiti murahan cam hang

tu laaaa kononnya hang dok jalan ketuhanan
sampai jin mai menyamar TOK WALI hang dah terikut bersahabat
betul kan,kalau tidak takkan wali dilindungi bersyarat pulak

Nazrulism posted on 10-11-2012 01:39 PM
quote;
Kenyataan kamu menjelas ...

allaaaaa hang ni
buat-buat tak tau pulak

dia gabra beruk leee tuuuuuuu

Suka la korang duk usik abangcute

Abangcute posted on 9-11-2012 11:52 PM

[AAiiiiiikkkkk

kan namanya putar alam
dulu kata wali dilindungi bersyarat
sekarang ni dah tanpa syarat pulak
tapi takpe - hang dapat belajar sikit kannnnnn

AZ ZUMAR AYAT 3 ni elokkkk sangat utk hang
dan utk tok wali hang tu gakkk
cuma AL QURAN ada perkataan WALI je - yg tok wali tu puak hampa le mereka-reka

isu bubuh gambar???
cuma berukperasan je yg wat camtu
dah kena tegur- diitamkan mukanya jeee (cepatnya hang dilatahkan aku yeee)
masa bila ku pertikaikan hang bila solat
tapi kalau dah gambar kat sini-sebijik je cam ulamak SUK yg merata-rata tuuu(harap nak glamour jeee)
kan pertanyaan -kamu berkopiah tunjukalim???
pertanyaan kannnn jangan dok kata kenyataan
baca betul2 dgn tanda soalnya tu tauuuuu

ahhaaaaaaa ALMAIDAH AYAT 57 - main-main agama/persendakan
sebijik cam hang kottt
ada ka hang kata kena KENAL ALLAH BARU kenal kamu.........
apa hang ingat kenal AlLAH tu main-main ka..............
cam kenal muka tak malu hang tu yg perasann lebihhhhhhhhh

keterangan yg kamu bagi - satu pun tak leh
kerana hang hanya AMBIL SEBAHAGIAN ISI KITAB
DAN BUANG SEBAHAGIAN LAGII KE BELAKANG PUNGGUNG......yg tak sesuai dgn diri sendiri
jadi jenis ni berkepentingan.......bukan ikhlas kerana tuhan
ada fahamka????

bintang posted on 10-11-2012 03:07 PM

ok
ok
aku tangguhkan jappppp je

pasalnakusik hang plak
dah berjawab ke soalan2  aku tu???

PESAN MEMESAN DENGAN KEBENARAN
PESAN MEMESAN DENGAN KESABARAN.................................................................

orangbesi posted on 10-11-2012 03:12 PM
ok
ok
aku tangguhkan jappppp je
PESAN MEMESAN DENGAN KEBENARAN
PESAN MEMESAN DENGAN KESABARAN

Mama pesan, sebelum tido gosok gigi nanti tikus geget mulut.
Sebelum lelap, baca doa, nanti hantu masuk mimpi.

Walaupun alasan 'kenapa' tu terlihat tak logik, tapi pesan mama begitu diingati sampai bintang besar.

unhas posted on 16-9-2012 07:27 AM
pernah dengar ceramah ustaz ismail kamus waktu dahulu. beliau kata antara perkara yang ALLAH sembuny ...

setuju..setuju...

bintang posted on 10-11-2012 03:48 PM
Mama pesan, sebelum tido gosok gigi nanti tikus geget mulut.
Sebelum lelap, baca doa, nanti h ...

betoi
betoi.....

baik sungguh mamamu ya
sanggup berpesan yg baik-baik gitu

saya pun nak tumpang PESAN jugak
  jawab-jawab le yg disoal tu yaaa- walau hanya sekadar di hati

orangbesi posted on 10-11-2012 05:54 PM
betoi
betoi.....

Pacik OB jek la terangkan... bintang baca jek

Pakcik ni sekolah dekat kandang keldai ke? Patut lah perangai pakcik ni macam badut gaya keldai? Isi KOSONG, keje BOHONG aje. Pakcik... jangan jadi macam keldai tau....

Jalan Tuhan ada ker? Kalau Jalan Yang Lurus saya tahu ler.... Pakcik yang berperangai keldai.... banyak sangat benda PAKCIK silap taip tu..... dah nampak seakan-akan perangai KELDAI lah pulak....

Makin diterangkan fakta, makin berbunyi OOoooEEEkkkKk OoooEeKkkkK

Sebijik macam perangai KELDAI.
Last edited by Abangcute on 11-11-2012 12:51 AM

bintang posted on 10-11-2012 03:07 PM

sikit pun tak terusik....

“Dan sederhanakanlah langkahmu semasa berjalan, juga rendahkanlah suaramu (semasa berkata-kata), sesungguhnya seburuk-buruk suara ialah suara keldai”. (Luqman 31:19)

Kisah Luqman Al-Hakim, Si Anak Dan Keldai
.
Luqman al-Hakim ialah seorang ahli hikmah. Beliau bukanlah seorang yang kaya raya dan banyak harta benda. Diriwayatkan, Luqman al-Hakim hanyalah orang biasa yang mempunyai pelbagai jenis pekerjaan. Malah ada sejarawan yang menyelidik Luqman ialah seorang hamba berkulit hitam. Suatu hari, Luqman al-Hakim ingin pergi ke pasar dan telah dicatit segala peralatan dan barang keperluan yang ingin dibeli oleh Luqman.
.
Dalam mendidik anaknya untuk berhadapan dengan masyarakat dan pandangan manusia, Luqman al Hakim turut membawa anaknya dan keldai ke pasar tempat orang ramai. Oleh kerana jarak yang jauh antara pasar dan kawasan perkampungan, mereka pergi ke pasar dengan membawa seekor keldai sebagai binatang tunggangan dan bertujuan untuk membawa barang keperluan yang bakal dibeli. Bagi memulakan perjalanan dari rumah mereka, Luqman menaikkan anaknya untuk menunggang keldai memandangkan dirinya masih bertenaga lagi.
.
.
Kampung Pertama
.
Ketika mereka tiba di sebuah perkampungan dengan sianak tengah menunggang keldai tersebut dan Luqman al Hakim menarik keldai dengan berjalan kaki. Orang ramai mula memerhatikan mereka dengan perasaan ganjil dan pelik melihatkan dua beranak itu bersama dengan seekor keldai.
.
“Mengapa kanak-kanak itu yang menunggang keldai dan membiarkan bapanya berjalan kaki? Kenapa tidak ayahnya yang menunggang? Oh, sungguh biadap dan tercela anak itu, orang tua dibiarkan berjalan kaki, dia pula bersenang lenang di atas keldai! Ini menunjukkan sikap anak derhaka dan tidak pandai menghormati orang tua. Tidak pernahkah dia sedar ayahnya yang selama ini memberikan makan dan minum kepada dia?”
.
Semua orang di kampung itu menyatakan perkara sama. Terpinga-pinga Luqman mendengar jawapan daripada mereka. Lantas, Luqman berkata kepada anaknya, “Wahai anakku, biarlah ayah pula yang menunggang keldai pula pada kali ini.” Kemudian, mereka meneruskan pula perjalanan menuju ke pasar.
.
.
Kampung Kedua
.
Dalam perjalanan, mereka sampai pula ke sebuah lagi perkampungan yang luasnya lebih kurang sama dengan perkampungan sebelum ini. Tanpa memerlukan apa-apa hajat atau keperluan pada masyarakat di kampung tersebut, Luqman yang menunggang keldai, dan anaknya yang menarik tali keldai menuju ke kampung tersebut sebelum boleh tiba ke kawasan pasar.
.
Ketika itu, semua orang yang melihat kelibat dua beranak ini mula berbisik-bisik. Penduduk kampung itu berasa ganjil dengan tingkah laku Luqman dan anaknya. Mereka mula mencela dan berkata:
“Mengapakah bapa yang menunggang, sedangkan si anak dibiarkan berjalan kaki menarik keldai? Anak itu masih kecil lagi, tentu kepenatan sepanjang perjalanan. Sibapa lebih besar daripada kanak-kanak itu dan sepatutnya sianak yang menunggang keldai tersebut. Bapa yang tidak berhati perut!
.
Sekali lagi, Luqman mendengar telahan peduduk kampung yang melihat keadaan mereka berdua dan mereka tetap meneruskan perjalanan.
.
.
Kampung Ketiga
.
Setelah melepasi kampung kedua dan berfikir beberapa ketika, Luqman berkata kepada anaknya, “Wahai anakku, kali ini kita menunggang keldai ini bersama-sama sehingga tiba di pasar.”
.
Mereka menukar kedudukan pula dengan kedua-dua anak beranak itu bersama menunggang keldai mereka. Namun, setibanya di sebuah kampung berhampiran dengan pasar berkenaan, tiba-tiba orang ramai mula bersuara, “Lihat!, Seekor keldai membawa dua orang!, Alangkah siksanya keldai itu membawa beban berganda!”
.
Mereka berkata kepada Luqman dan anaknya. “Tidakkah kamu berdua kasihan kepada keldai itu. Sudahlah berjalan pun tidak larat, inikan pula ingin membawa kamu berdua!”
Dipersalahan juga, apa lagi yang perlu dibuat, Luqman berfikir lagi. Tidaklama kemudian Luqman menyatakan pada anaknya, “Baiklah. Kali ini kita biarkan sahaja keldai ini tanpa penunggang.”
.
.
Kampung Keempat
.
Pada kali ini Luqman al Hakim dan anaknya tidak menaiki keldai tersebut dan mereka berdua hanya membiarkan keldai itu tanpa penunggang dan sebarang beban. Namun apabila mereka melintasi kampung keempat mereka diperkatakan lagi oleh masyarakat di situ pula.
.
Mereka berkata: “Alangkah anehnya, keldai dibiarkan tidak ditunggangi, tuannya pula berjalan kaki saja, ada kemudahan tidak digunakan, tidak pandai menggunakan nikmat yang sedia ada!”
.
Serba salah lagi dibuatnya, Luqman berfikir lagi. “Apa lagi yang perlu dilakukan agar perjalanan mereka lancar tanpa pandangan serong orang ramai?”
Setelah lama berfikir, Luqman mula menyatakan pandangannya, “Baiklah. Kali ini biar kita sahaja yang mengangkat keldai ini.”
.
.
Pasar
.
Pada kali ini dua beranak tersebut tidak menunggang, tidak juga membiarkan keldai tersebut berjalan sendirian, tetapi mereka memikul keldai tersebut.
.
Setibanya ke destinasi terakhir di pasar, kali ini keriuhan pasar bertambah apabila melihat perbuatan Luqman dan anaknya bersama seekor keldai kepunyaan mereka. Hiruk pikuk mereka melihat dari jauh kelibat dua beranak ini yang bermandi peluh mengangkat seekor keldai!
“Ah, gila, tidak masuk akal. Sepatutnya orang yang menunggang keldai. Bukan keldai dipikul mereka!”
.
Akhirnya, tanpa mahu mendengar sebarang desas desus dan orang mengata tentang tingkah laku mereka, setibanya di pasar berkenaan, keldai itu dijual. Sebelum pulang, Luqman al-Hakim berkata sesuatu kepada anaknya. “Wahai anakku, sekiranya kamu sentiasa melihat dan mengharap kepada pandangan manusia, tiada apa yang bakal berubah pada keadaannya. Sesungguhnya tiada terlepas seseorang itu dari percakapan manusia. Sikap manusia tidak akan berasa senang dan gembira dengan orang lain.Orang yang berakal tiadalah dia mengambil pertimbangan melainkan kepada Allah SWT sahaja dan sesiapa memahami kebenaran, itulah yang menjadi pertimbangannya dalam tiap-tiap sesuatu.”Yakinlah akan dirimu sendiri dan setelah dilaksanakan sebaiknya, maka bertawakallah kepada Allah SWT.”
.
Oleh itu, kita tidak hairan dengan kedudukan masyarakat hari ini yang sentiasa ingin bersuara, mungkin mereka perlu maklumat, mahu memperbaiki, mahu membantu, mahu menegur dengan harapan berlaku sebarang perubahan. Selain itu, manusia juga akan sentiasa mengata dan mengata, mengkritik dan terus mengkritik walau apa sahaja yang kau lakukan, sama ada berbentuk kebaikan atau sebaliknya.
.
Oleh itu, kita kena positif dan berlapang dada kepada sesiapa sahaja kerana itu haknya untuk menegur, tapi biarlah bersopan, berbudi bahasa, ikhlas dan bukan berdasarkan ada kepentingan peribadi.
.
Islam sangat melarang umatnya berburuk sangka sesama Islam, kerana berburuk sangka akan mengundang malapetaka. Biarlah syakwasangka itu berdasarkan bukti yang kukuh dan bukan sekadar memfitnah. Sesiapa yang mempunyai sifat buruk sangka kepada sesama Islam, maka ia wajib bertaubat dan beristiqfar kepada Allah SWT Dosa orang yang berburuk sangka adalah besar dan perbuatan jahat, setiap perbuatan jahat Allah akan mencampakkannya ke dalam neraka Allah Ta’ala.
Firman Allah yang bermaksud :

“Wahai orang-orang yang beriman! Jauhilah kebanyakan dari prasangka (supaya kamu tidak curiga dengan sangkaan yang dilarang) kerana sesungguhnya sebahagian dari sangkaan itu adalah dosa; dan janganlah kamu mengintip atau mencari-cari kesalahan dan keaiban orang; dan janganlah setengah kamu mengumpat setengahnya yang lain. Adakah seseorang dari kamu suka memakan daging saudaranya yang telah mati? (Jika demikian keadaan mengumpat) maka sudah tentu kamu jijik kepadanya. (Oleh itu, patuhilah larangan-larangan yang tersebut) dan bertaqwalah kamu kepada Allah; Sesungguhnya Allah Maha Penerima Taubat lagi Maha mengasihani.”

orangbesi posted on 10-11-2012 03:09 PM
kan namanya putar alam
dulu kata wali dilindungi bersyarat
sekarang ni dah tanpa syarat pulak: ...

Antara sebab MENGAPA PERLU CLOSE ROOM ini (author TIDAK LAYAK). Sebab mengapa dikatakan OrangBesi itu seperti yang dimaksudkan (BERSANGKA-SANGKA dengan nafsu syaitan). Mari kita belajar :

kan namanya putar alam -> sangkaan (tak diterangkan ayat PUTAR ALAM, nampak macam orangbesi aje putar alam)
dulu kata wali dilindungi bersyarat -> kejahilan Ilmu
sekarang ni dah tanpa syarat pulak -> kejahilan Ilmu dan cubaan menipu
tapi takpe - hang dapat belajar sikit kannnnnn -> sangkaan (kalau ilmu dari orangbesi ->zalim dan sesat ada lah)

AZ ZUMAR AYAT 3 ni elokkkk sangat utk hang -> Kamu BOMOH yang guna tangkal kan? Syirik ler tu.. Kamu suka buat cerita kan? Kira Bohong ler tu. Alhamdullillah terima kasih kerana mengingatkan. Ulang semula. Firman Allah :
  Ingatlah! (Hak yang wajib dipersembahkan) kepada Allah ialah segala ibadat dan bawaan yang suci bersih (dari segala rupa syirik). Dan orang-orang musyrik yang mengambil selain dari Allah untuk menjadi pelindung dan penolong (sambil berkata): "Kami tidak menyembah atau memujanya melainkan supaya mereka mendampingkan kami kepada Allah sehampir-hampirnya", - sesungguhnya Allah akan menghukum di antara mereka (dengan orang-orang yang tidak melakukan syirik) tentang apa yang mereka berselisihan padanya. Sesungguhnya Allah tidak memberi hidayah petunjuk kepada orang-orang yang tetap berdusta (mengatakan yang bukan-bukan), lagi sentiasa kufur (dengan melakukan syirik).        
  (Az-Zumar 39:3)
ORANGBESI SEORANG BOMOH YANG MENGGUNAKAN TANGKAL dan PERCAYA DAN MEMINTA TOLONG KEPADA JIN - SOALAN : syirik atau tidak syirik perbuatan berkenaan dan bertepatan tak dengan ayat ni diatas ini? ORANGBESI SUKA MENGADA-ADAKAN CERITA (BERBOHONG), bertepatan tak dengan ayat di atas ini? Tak perlu nak kata apa-apa, tengok sendiri pun dah tau melainkan kalau ALLAH ampunkan sebelum kamu MATI (untuk maklumat KHUSUS KEPADA YANG DIKATAKAN ZALIM DAN SESAT = OrangBesi)
dan utk tok wali hang tu gakkk->  sangkaan yang PALING HINA (menyatakan PEMBOHONGAN yang paling NYATA- kezaliman dan kesesatan)
cuma AL QURAN ada perkataan WALI je - yg tok wali tu puak hampa le mereka-reka->  sangkaan yang PALING HINA (OrangBesi mereka-reka cerita yang tak pernah diperkatakan sebelum ini perihal tok wali sedangkan dia yang kata tok wali)

isu bubuh gambar???
cuma berukperasan je yg wat camtu->  sangkaan penghinaan MAKHLUK (menyamakan diri manusia dengan beruk)
dah kena tegur- diitamkan mukanya jeee (cepatnya hang dilatahkan aku yeee)-> sangkaan (apa lah yang dia merepekkan ni)
masa bila ku pertikaikan hang bila solat -> sangkaan (TAK FAHAM BAHASA MALAYSIA)
tapi kalau dah gambar kat sini-sebijik je cam ulamak SUK yg merata-rata tuuu(harap nak glamour jeee)-> sangkaan
kan pertanyaan -kamu berkopiah tunjukalim??? -> sangkaan dan penipuan
pertanyaan kannnn jangan dok kata kenyataan -> sangkaan dan kenyataan
POST ORANG BESI SEBELUM INI MARI BACA :
[aaiikkk kata tak nak glamour ke??? -> soalan dalam bentuk sangkaan
yg pelekat gambar hang berlebai tu napa....caripengaruh keeee ->
sangkaan yang paling BUSUK HATI (sifat SYAITAN yang ditonjolkan)
jawab 3 serangkai camni...kononnya dah jawab...perasan okle tuuuu->
sangkaandan satu lagi
ikutlah rentak diri hang
takyah la ikut rentak/cara aku -----hodoh sangat nampaknya tuuuu]
-> BAHASA YANG TIDAK DIFAHAMI (perangai KELDAI berbicara oooekkk ooooekkkk)
baca betul2 dgn tanda soalnya tu tauuuuu ->  sangkaan (gamaknya ada masaalah akal kot?)

ahhaaaaaaa ALMAIDAH AYAT 57 - main-main agama/persendakan -> sangkaan
Sekali lagi nak ulang Firman Allah :
Wahai orang-orang yang beriman! Janganlah kamu mengambil orang-orang yang menjadikan agama kamu sebagai ejek-ejekan dan permainan - dari orang-orang yang telah diberikan Kitab sebelum kamu, dan orang-orang kafir musyrik itu: menjadi penolong-penolong; dan bertaqwalah kepada Allah, jika kamu benar-benar orang yang beriman.         
(Al-Maaidah 5:57)
sebijik cam hang kottt ->  sangkaan
ada ka hang kata kena KENAL ALLAH BARU kenal kamu......... -> sangkaan dan FITNAH (tuduhan tanpa BUKTI)
apa hang ingat kenal AlLAH tu main-main ka.............. -> kenyataan
cam kenal muka tak malu hang tu yg perasann lebihhhhhhhhh ->  sangkaan dan CEMBURU

keterangan yg kamu bagi - satu pun tak leh -> Menolak sebarang bentuk keterangan Al-Quran itu bermaksud KUFUR (bertepatan dengan apa yang difirmankan ALLAH)
kerana hang hanya AMBIL SEBAHAGIAN ISI KITAB :  sangkaan (kalau nak full detail bagitau aje masaalahnya SOMBONG sangat)
DAN BUANG SEBAHAGIAN LAGII KE BELAKANG PUNGGUNG......yg tak sesuai dgn diri sendiri ->  sangkaan dan penghinaan
jadi jenis ni berkepentingan.......bukan ikhlas kerana tuhan ->  sangkaan menyelamatkan maruah (ikhlas itu hak Allah dan kepada mereka-mereka yang diizinkanNYA untuk mengetahui perihal ikhlas)
ada fahamka???? -> macam mana nak faham kalau SATU PUN TAK BERADA DI JALAN YANG LURUS

Penuh dengan SANGKAAN.

Saya hairan MODERATOR kat sini tidor ke dan berserongkol dengan orang-orang yang ZALIM dan SESAT ni? Apa hukumnya dalam agama mereka-mereka yang berserongkol dengan yang dimaksudkan? Tak ke menambahkan FITNAH dalam forum Agama Islam -> MENGADA-ADAKAN SESUATU CERITA TANPA ADA BUKTI DAN JELAS MENIPU DALAM KETERANGAN?

Wallah Hualam.