CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Wali, Wali ALLAH dan Wali Syaitan

AdAkAmA posted on 26-7-2013 04:07 AM
org besi ini ada masaalah apa? berkata seperti org yg hilang akal? are you okey bro/sis? jika tida ...

aku camni je laaaa
masih lagi si besi buruk
tapi teguh bukannnnn mainnnnnnnn

lain le dgn hang mamat ooiiiii
dah berapakali tukar nick name
tapi perangai dok camtu gak
bahasa hang agak tinggi????....................cam budak tadika je lagi

surau/masjid2 lain wat lagi baik dr tempat hang
tapi tak pulak nak menunjuk2 kat org lain
hang tak belajar ikhlas ke niiii

mr_evergreen posted on 25-7-2013 11:55 PM
bkn azab,tp aib.
termasuk aib org lain.

aib plak??
tu atas muka bumi je....jap je tuuu
yg azab di sana nanti yg lagi terukkkk
cetek sangat akal anak ummi ni yaaaa

atau hang masih nak pertahankan dia keee
dia pun dah lari terkangkang kangkang dah tuuuu
tinggal hang sorang2 kena hentam jeeeeee

orangbesi posted on 26-7-2013 05:54 PM
aib plak??
tu atas muka bumi je....jap je tuuu
yg azab di sana nanti yg lagi terukkkk

ko kira azab aku,azab ko mcm mana?

mr_evergreen posted on 26-7-2013 06:01 PM
ko kira azab aku,azab ko mcm mana?

ko nak rasa ke
apa yg aku RASAI?????

leh sajaaaaaaaa

orangbesi posted on 26-7-2013 05:51 PM
aku camni je laaaa
masih lagi si besi buruk
tapi teguh bukannnnn mainnnnnnnn

kecian bila baca post kamu. seakan2 kehilangan punca ketika berbicara. boleh ke kamu utk seketika merenung diri utk menjadi org yg berakal?

saya ingat kamu bijak, rupanya kurang bijak post anda bila direnung sedlm2nya seakan2 kamu menerangkan perihal arnab dan kura2 kepada saya. apakah kamu fikir diri kamu serigala? jika ada penyakit hati dgn org yg kamu maksudkan, berforum hanyalah tempat menambahkan luka dihati kamu. entah syaitan manusia manalah yg terlepas dan berjaya menghasut kamu sehingga minus amal kamu ketika umat Islam mula berpuasa ye? kecian kecian kecian. Last edited by AdAkAmA on 26-7-2013 07:27 PM

AdAkAmA posted on 26-7-2013 07:22 PM
kecian bila baca post kamu. seakan2 kehilangan punca ketika berbicara. boleh ke kamu utk seketika  ...

kecian bila baca post kamu. seakan2 kehilangan punca ketika berbicara. boleh ke kamu utk seketika merenung diri utk menjadi org yg berakal?

saya ingat kamu bijak, rupanya kurang bijak post anda bila direnung sedlm2nya seakan2 kamu menerangkan perihal arnab dan kura2 kepada saya. apakah kamu fikir diri kamu serigala? jika ada penyakit hati dgn org yg kamu maksudkan, berforum hanyalah tempat menambahkan luka dihati kamu. entah syaitan manusia manalah yg terlepas dan berjaya menghasut kamu sehingga minus amal kamu ketika umat Islam mula berpuasa ye? kecian kecian kecian. Last edited by AdAkAmA on 26-7-2013 07:27 PM

post hang - tarak point daaaaaa
tarak jawab pasal tukar nickname
pasal aktiviti masjid-kasi kecoh satu dunia

puasa atau bukan bulannya- AMAR MAKRUF NAHI MUNGKAR kena wat gak mamat lebai ooiiiiiii
    bukan hang sekork je, ramai lagi yg perasan lagi hebat dr hang pun.....aku jugak kena henyak
    hang ni, aku kuih dgn ujung kaki aku je laaaaa

tarak luka laaaa lebai perasan wooiiiii
aku boleh gelak2 sambe pulas telinga hang je

Follow Us
orangbesi posted on 26-7-2013 10:12 PM
kecian bila baca post kamu. seakan2 kehilangan punca ketika berbicara. boleh ke kamu utk seketika  ...

Kemudian Ia menyempurnakan kejadiannya, serta meniupkan padanya: roh ciptaanNya. Dan Ia mengurniakan kepada kamu pendengaran dan penglihatan serta hati (akal fikiran), (supaya kamu bersyukur, tetapi) amatlah sedikit kamu bersyukur.

Patutkah orang-orang yang ada penyakit (syak, ragu-ragu) dalam hatinya: menyangka bahawa Allah tidak sekali-kali akan mendedahkan perasaan dendam dan hasad dengki mereka?         

Dan (ketahuilah bahawa hikmat) Kami tidak menjadikan pengawal-pengawal neraka itu melainkan (dari kalangan) malaikat, (kerana merekalah sekuat-kuat dan sebenar-benar makhluk yang menjalankan perintah Kami); dan (hikmat) Kami tidak menerangkan bilangan mereka melainkan dengan satu bilangan yang menyebabkan kesesatan dan kesengsaraan orang-orang kafir itu, supaya orang-orang yang diberi Kitab (Yahudi dan Nasrani) boleh percaya dengan yakin (akan kebenaran Al-Quran), dan supaya orang-orang yang beriman bertambah imannya; dan juga supaya orang-orang yang diberi Kitab dan orang-orang yang beriman itu tidak ragu-ragu (tentang kebenaran keterangan itu); dan (sebaliknya) supaya orang-orang (munafik) yang ada penyakit (ragu-ragu) dalam hatinya dan orang-orang kafir berkata: "Apakah yang di maksudkan oleh Allah dengan menyebutkan bilangan ganjil ini?" Demikianlah Allah menyesatkan sesiapa yang dikehendakiNya (menurut undang-undang peraturanNya), dan memberi hidayah petunjuk kepada sesiapa yang dikehendakiNya (menurut undang-undang peraturanNya); dan tiada yang mengetahui tentera Tuhanmu melainkan Dia lah sahaja. Dan (ingatlah, segala yang diterangkan berkenaan dengan) neraka itu tidak lain hanyalah menjadi peringatan bagi manusia.     

Adapun orang yang meminta (bantuan pimpinan) maka janganlah engkau tengking herdik;
     Adapun nikmat Tuhanmu, maka hendaklah engkau sebut-sebutkan (dan zahirkan) sebagai bersyukur kepadaNya.

Oleh itu ingatlah kamu kepadaKu (dengan mematuhi hukum dan undang-undangKu), supaya Aku membalas kamu dengan kebaikan; dan bersyukurlah kamu kepadaKu dan janganlah kamu kufur (akan nikmatKu).         

Wahai orang-orang yang beriman! Makanlah dari benda-benda yang baik (yang halal) yang telah Kami berikan kepada kamu, dan bersyukurlah kepada Allah, jika betul kamu hanya beribadat kepadanya.         

Tidakkah engkau ketahui (wahai Muhammad) tentang orang-orang yang keluar (melarikan diri) dari kampung halamannya kerana takutkan mati, sedang mereka beribu-ribu ramainya? Maka Allah berfirman kepada mereka:" Matilah kamu " kemudian Allah menghidupkan mereka. Sesungguhnya Allah sentiasa melimpah-limpah kurniaNya kepada manusia (seluruhnya), tetapi kebanyakan manusia tidak bersyukur.         

Dan (tiap-tiap) makhluk yang bernyawa tidak akan mati melainkan dengan izin Allah, iaitu ketetapan (ajal) yang tertentu masanya (yang telah ditetapkan oleh Allah). Dan (dengan yang demikian) sesiapa yang menghendaki balasan dunia, kami berikan bahagiannya dari balasan dunia itu, dan sesiapa yang menghendaki balasan akhirat, kami berikan behagiannya dari balasan akhirat itu; dan Kami pula akan beri balasan pahala kepada orang-orang yang bersyukur.         

Last edited by AdAkAmA on 27-7-2013 07:30 PM

AdAkAmA posted on 27-7-2013 07:19 PM
Kemudian Ia menyempurnakan kejadiannya, serta meniupkan padanya: roh ciptaanNya. Dan Ia mengu ...

aik tak jawab lagi
apasal lebai ooiiiiii
pasal pa hang mai dok ribut kononnya masjid qariah hang beraktiviti???
menunjuk2 kaaaa?????

takpe aku jawab hang punya, wahai lebai yg jahil

Kemudian Ia menyempurnakan kejadiannya, serta meniupkan padanya: roh ciptaanNya. Dan Ia mengurniakan kepada kamu pendengaran dan penglihatan serta hati (akal fikiran), (supaya kamu bersyukur, tetapi) amatlah sedikit kamu bersyukur.

DITIUPKAN ROH..........tapi hang dok perasan jeee memanjang, pakai bahasa tinggi le kononnya

Patutkah orang-orang yang ada penyakit (syak, ragu-ragu) dalam hatinya: menyangka bahawa Allah tidak sekali-kali akan mendedahkan perasaan dendam dan hasad dengki mereka?         
apasal lebai??? hang dah ubah dah kaaa?????
lom lagi kita berdepan kannnn...pas raya kotttt
apa pulak dengki - nak cari KEBENARAN leeee dgn hang  si pemegang title wali 1st dajjal

Dan (ketahuilah bahawa hikmat) Kami tidak menjadikan pengawal-pengawal neraka itu melainkan (dari kalangan) malaikat, (kerana merekalah sekuat-kuat dan sebenar-benar makhluk yang menjalankan perintah Kami); dan (hikmat) Kami tidak menerangkan bilangan mereka melainkan dengan satu bilangan yang menyebabkan kesesatan dan kesengsaraan orang-orang kafir itu, supaya orang-orang yang diberi Kitab (Yahudi dan Nasrani) boleh percaya dengan yakin (akan kebenaran Al-Quran), dan supaya orang-orang yang beriman bertambah imannya; dan juga supaya orang-orang yang diberi Kitab dan orang-orang yang beriman itu tidak ragu-ragu (tentang kebenaran keterangan itu); dan (sebaliknya) supaya orang-orang (munafik) yang ada penyakit (ragu-ragu) dalam hatinya dan orang-orang kafir berkata: "Apakah yang di maksudkan oleh Allah dengan menyebutkan bilangan ganjil ini?" Demikianlah Allah menyesatkan sesiapa yang dikehendakiNya (menurut undang-undang peraturanNya), dan memberi hidayah petunjuk kepada sesiapa yang dikehendakiNya (menurut undang-undang peraturanNya); dan tiada yang mengetahui tentera Tuhanmu melainkan Dia lah sahaja. Dan (ingatlah, segala yang diterangkan berkenaan dengan) neraka itu tidak lain hanyalah menjadi peringatan bagi manusia.  

oooo hang ingatkan neraka ya
yg hang dok menunjuk2 tuuu, bukankah bunga2 ke neraka
perasan bahasa yg tinggi konon....sombong tuuuu - tak dapat cium syurga punnn

jadi hang tak berani nak buat apa2 statement dah keeee
semuanya aku tenyeh jeeeee kannnnnn   

orangbesi posted on 28-7-2013 12:30 AM
aik tak jawab lagi
apasal lebai ooiiiiii
pasal pa hang mai dok ribut kononnya masjid qariah ...

kerana bahasa kamu bahasa low class. bahasa orang yg hilang akal. tidak memenuhi tuntutan syara'. tidak mengikut adab dan akhlak yg menunjukkan diri kamu itu muslim. majoriti kenyataan kamu boleh disamakan dengan menyatakan sesuatu perihal tunggul kayu dihadapan kamu. atau lebih mudah, kata-kata yg tidak boleh diguna pakai untuk rujukan perkara-perkara kebenaran. atau lebih mudah, membuang masa jika dibaca. atau lebih mudah, mengikut hawa nafsu. atau lebih mudah... tidak perlu dilayan yg sebenar-benarnya.

kerana kasihan tengok post kamu cuba menarik minat saya, akan tetapi kamu tersalah orang buat masa ini. jika kamu berlakon 1 juta watak ketika berforum sekalipun, tanda2 untuk mendapat perhatian itu tetap ada. kamu ni amat2lah kasihan. kurang kasih sayang. gamaknya, kamu pernah derhaka kepada kedua ibu bapa kamu kan? itu pasal hati punya sakit, olang lain jadi mangsa.

sebelum terlupa, jika kamu berdendam dengan seseorang di dalam forum, selesaikanlah dengan orang yg dimaksudkan. apa kena mengena saya dengan orang yg kamu sedang maksudkan? adakah kamu ini tak berakal? ataupun hilang akal? ataupun lost in action? harap maklum, kamu berbicara dengan seorang yg kamu tidak kenali. malahan saya hanya kenal kamu sebagai syaitan ketika berbicara. wahai syaitan yg bertopengkan manusia. harap maklum. nombor yg anda dail tiada dalam perkhidmatan.

Last edited by AdAkAmA on 28-7-2013 12:56 AM

bulan puasa ini orang tambah amal. tambah kenalan. @orangbesi tambah musuh ke? berani kamu mengaku umat Muhammad di dalam forum? layak ke orang layan kamu umat Muhammad jika itu sangkaan kamu?

mana dia syaitan2 yg lain tu? dah menyepi? semoga Allah menyelamatkan orang2 beriman dari musuh2 Allah terutama @orangbesi dan sekutu2 yg berserongkol dengannya. jika mereka2 ini kembali bertaubat kepada Allah, itu lebih baik. jika tidak bertaubat, Allah hanya melindungi orang2 yg memohon keampunan yg sebenar2nya kepadaNya.

ada apa2 yg nak ditambah wahai orang yg tidak berakal? @orangbesi dan sekutu2 yg bermain dengan agama. kamu tak terfikir kenapa Allah menyempitkan kehidupan kamu? tidakkah itu tanda orang2 yg tidak berakal sihat?
Last edited by AdAkAmA on 28-7-2013 01:01 AM

AdAkAmA posted on 28-7-2013 12:48 AM
kerana bahasa kamu bahasa low class. bahasa orang yg hilang akal. tidak memenuhi tuntutan syara'.  ...

kerana bahasa kamu bahasa low class. bahasa orang yg hilang akal. tidak memenuhi tuntutan syara'. tidak mengikut adab dan akhlak yg menunjukkan diri kamu itu muslim. majoriti kenyataan kamu boleh disamakan dengan menyatakan sesuatu perihal tunggul kayu dihadapan kamu. atau lebih mudah, kata-kata yg tidak boleh diguna pakai untuk rujukan perkara-perkara kebenaran. atau lebih mudah, membuang masa jika dibaca. atau lebih mudah, mengikut hawa nafsu. atau lebih mudah... tidak perlu dilayan yg sebenar-benarnya.
kerana kasihan tengok post kamu cuba menarik minat saya, akan tetapi kamu tersalah orang buat masa ini. jika kamu berlakon 1 juta watak ketika berforum sekalipun, tanda2 untuk mendapat perhatian itu tetap ada. kamu ni amat2lah kasihan. kurang kasih sayang. gamaknya, kamu pernah derhaka kepada kedua ibu bapa kamu kan? itu pasal hati punya sakit, olang lain jadi mangsa.

bahsa aku memang low class pun
lagi baik dari dok perasan high class cam hang
tapi sembang ntah apa2 - angau je lebih

woi nk serkap jarang tu -tuduhan atau fitnah
oooo aku lupa, kan hang pemegang title wali 1st dajjal kannn -patut leee pandai sangat buat fitnah

sebelum terlupa, jika kamu berdendam dengan seseorang di dalam forum, selesaikanlah dengan orang yg dimaksudkan. apa kena mengena saya dengan orang yg kamu sedang maksudkan? adakah kamu ini tak berakal? ataupun hilang akal? ataupun lost in action? harap maklum, kamu berbicara dengan seorang yg kamu tidak kenali. malahan saya hanya kenal kamu sebagai syaitan ketika berbicara. wahai syaitan yg bertopengkan manusia. harap maklum. nombor yg anda dail tiada dalam perkhidmatan
apa dia???
hang tak mengaku hang adalah lebai perasan kaaa
si perasan cute dulu kaaa
dgn nick name baru ni mai dok propaganda masjid dia yg beraktiviti
hebat lah kononnye kannnn
tak yah lah mamat ooiiii, ramai kat sini dah perasan dah, aku je wat tak tau dulu tuuu

AdAkAmA posted on 28-7-2013 12:58 AM
bulan puasa ini orang tambah amal. tambah kenalan. @orangbesi tambah musuh ke? berani kamu mengaku u ...

bulan puasa ini orang tambah amal. tambah kenalan. @orangbesi tambah musuh ke? berani kamu mengaku umat Muhammad di dalam forum? layak ke orang layan kamu umat Muhammad jika itu sangkaan kamu?

mana dia syaitan2 yg lain tu? dah menyepi? semoga Allah menyelamatkan orang2 beriman dari musuh2 Allah terutama @orangbesi dan sekutu2 yg berserongkol dengannya. jika mereka2 ini kembali bertaubat kepada Allah, itu lebih baik. jika tidak bertaubat, Allah hanya melindungi orang2 yg memohon keampunan yg sebenar2nya kepadaNya.

ada apa2 yg nak ditambah wahai orang yg tidak berakal? @orangbesi dan sekutu2 yg bermain dengan agama. kamu tak terfikir kenapa Allah menyempitkan kehidupan kamu? tidakkah itu tanda orang2 yg tidak berakal sihat?

aikkk...aku memang ada musuh, dr kalangan si dajjal laaaa...cam hang
walaupun hang baru dapat title pemegang wali 1st dajjal (ntah dr mana hang rembat darjat ni)
tapi ayat hang ni tetap sama je cam si perasan cute dulu
kalau ada yg leh layan hang- atau belasah hang
aku nak dok tepi leee, kasi mereka berpeluang berdepan dgn tumit dajjal ni
moga mereka2 akan lebih teguh kekuatan kat dunia nan nyata di luar sana

aik- camna hang kata aku sempit hidup ni???
aku biasa jeee.....tkkn aku kena dok umah banglo n keta mercedes kotttt
dah beragama ni kenalah qanaah dan merendah diri dan menafkahkn yang lebih
eeiissshhhh lebai takkan tak tau kotttt bab2 ni - atau sekadar angau je yg lebih

orangbesi posted on 28-7-2013 05:57 PM
kerana bahasa kamu bahasa low class. bahasa orang yg hilang akal. tidak memenuhi tuntutan syara'.  ...

dah tercabar rupanya. ciri2 umat Muhammad yg tercabar kerana menyangkakan diri itu maksum. cit podah. nampak sangat tak berpuasa. (nak buat fitnah nih) sedap ke makan nasi tengab hari tadi? ada org offer ke (rasuah)? jgn susah hati, saya memang tak tahu kebenaran kamu puasa atau tidak, tapi Allah tahu. saya ada baca post2 kamu, betul ke kamu ambil dadah? boleh ke org yg ambil dadah berpuasa?
Last edited by AdAkAmA on 28-7-2013 06:52 PM

org yg tak berakidah kalau dilayan rosak iman. @orangbesi dan admin tanggunglah dosa org yg merosakkan akidah yer. jgn susah hati saya takkan report, org lain yg akan report.  tunggu ler lama sikit nanti dapatlah offer letter utk menghadap raja2 kerana berserongkol, tidak berakidah sambil memesongkan akidah ketika berforum.

hanya orang yg sombong aje yg tidak berakidah.

AdAkAmA posted on 28-7-2013 06:44 PM
dah tercabar rupanya. ciri2 umat Muhammad yg tercabar kerana menyangkakan diri itu maksum. cit pod ...

dah tercabar rupanya. ciri2 umat Muhammad yg tercabar kerana menyangkakan diri itu maksum. cit podah. nampak sangat tak berpuasa. (nak buat fitnah nih) sedap ke makan nasi tengab hari tadi? ada org offer ke (rasuah)? jgn susah hati, saya memang tak tahu kebenaran kamu puasa atau tidak, tapi Allah tahu. saya ada baca post2 kamu, betul ke kamu ambil dadah? boleh ke org yg ambil dadah berpuasa?
Last edited by AdAkAmA on 28-7-2013 06:52 PM

perkataan dr org tk berakhlak je niiii
bila aku kata aku maksum -pandai je hang putar alam niiii
   tapi dgn malaun cam hang -memang kena tenyeh jeee betul2
makan tengahari hang kotttt
rasuah kerja sendiri mana ada rasuah
ambil dadah org gila cam hang.mungkin juga kena ambil
  maklumlah dah sampai ke tahap pemegang title wali 1st dajjal

AdAkAmA posted on 28-7-2013 06:57 PM
org yg tak berakidah kalau dilayan rosak iman. @orangbesi dan admin tanggunglah dosa org yg merosakk ...

org yg tak berakidah kalau dilayan rosak iman. @orangbesi dan admin tanggunglah dosa org yg merosakkan akidah yer. jgn susah hati saya takkan report, org lain yg akan report.  tunggu ler lama sikit nanti dapatlah offer letter utk menghadap raja2 kerana berserongkol, tidak berakidah sambil memesongkan akidah ketika berforum.
hanya orang yg sombong aje yg tidak berakidah.

lawak lah hang si lebai senget ooiiiiiii
baca ayat org beriman yg masih jahil9belumdatang hukumnya0
   dah kata mereka sombong
  memang hang ni gila betul
  dok perasan hang tu betoi je memanjang
  tak de suARA ke dr LANGIT...mintak hang jadi koatak puru plak

Mari layan post penyeleweng agama :

orangbesi

17
Threads
4
Fans
110k
Defender

Joined14-5-2005
68#
Post on  29-7-2013 11:56 AM|View author' posts

ussopp posted on 29-7-2013 02:19 AM
salam saudara orang besi....

sy memahami dari sudut pandang yahudi tentang ezra anak tuhan itu  ...

untuk menggunakan anak sebagai simbolik, Tuhan tidak benarkan dan ini ada dalam Quran....

Dan orang-orang Yahudi berkata: Uzair ialah anak Allah dan orang-orang Nasrani berkata: Al-Masih ialah anak Allah. Demikianlah perkataan mereka dengan mulut mereka sendiri, (iaitu) mereka menyamai perkataan orang-orang kafir dahulu; semoga Allah binasakan mereka. Bagaimanakah mereka boleh berpaling dari kebenaran?

jadi ini adalah contoh bidaah dlm falsafah di mana kita bermula dgn perumpamaan , dan kita mengetahui bahawasanya kita tidak bermaksud mensyirikkan Allah dgn perumpamaan itu....
jika saudara pernah melalui dunia falsafah , saudara akan sedar WORD IS POWER, ia ada kuasa mengubah realiti....

ohhh, kalau saudara ada masa
sila belek balik......yahudi atau nasrani sejak bila
yg mula mempelopori ANAK TUHAN ni

dan sila semak -masa zaman Nabi
ada pendita yg mau membunuh Nabi
dan ADA YANG MEMPERTAHANKANNYA

dan adakah salah ISA sendiri mengaku dirinya anak TUHAN???

post dari syaitan macam ni le rupanya tak gitu? forum ni tak berakidah ke? teringin bala dariNya ke kerana berserongkol dengan penyeleweng agama?

pengenalan kepada perkara syirik yg hendak dilakukan dinyatakan pada post ini :

orangbesi

17
Threads
4
Fans
110k
Defender

Joined14-5-200556#
Post on  26-7-2013 10:39 PM|View author' posts

nobito posted on 11-7-2013 05:53 PM
hampir semua kitab mencerita kebaikan..

tapi orang Melayu lebih suka melihat penganut dari meli ...

hampir semua kitab mencerita kebaikan..

tapi orang Melayu lebih suka melihat penganut dari melihat isi kitab2 / kata2 Tuhan...itu yang berlaku bila Taurat dicemuh Melayu hanya kerana Ezra dikatakan anak Tuhan sedangkan nabi Muhammad pernah merujuk kpd Taurat milik Yahudi yang mengakui Ezra anak Tuhan yg dibacakan oleh penterjemah Yahudi yang jujur...

semua kitab adalah dari TUHAN
bersyrait mengikut ketetapan bagi tiap2 umat
dan MENGESAKAN DIA PEMELIHARA SEKALIAN ALAM

mungkin bagi yg kurang faham
bila disebut EZRA ANAK TUHAN...mereka melenting
tapi bila disebut MUHAMMAD itu KEKASIH ALLAH...takpe pula yaaaa
bila sebut WALI ALLAH - pengganti ALLAH....leh pula yaaaa

perkataan ANAK/KEKASIH/WALI adalah sekadar simbolik- bahawa DIA AMT DEKAT dgn manusia

komen : inilah tanda kebesaran Allah kepada mahu mengetahui kebenaran yg membezakan manusia yg membawa ilmu kebatilan dan yg membawa ilmu kebenaran. Dia menunjukkan bukti kepada sesiapa yg mencari guru2 ketika berinternet supaya berwaspada tatkala membaca post2 yg boleh merosakkan akidah kerana mengikut jejak langkah syaitan yg terang lagi nyata. jika saya tersalah menyatakan sesuatu, tegurlah saya. kerana saya antara manusia yg sentiasa melakukan kesilapan akan tetapi si syaitan @orangbesi tak pernah buat kesilapan (dibackup oleh admin agaknya). tergolonglah mereka semua dlm golongan yg tidak diampunkan Allah. jika tidak percaya : bila sudah mati, tau ler jawapannya tak gitu?

Last edited by AdAkAmA on 29-7-2013 12:44 PM

orangbesi posted on 29-7-2013 12:36 PM
org yg tak berakidah kalau dilayan rosak iman. @orangbesi dan admin tanggunglah dosa org yg merosa ...

wahai penyeleweng agama. saya boleh laporkan ajaran memurtadkan dan mensyirikkan Allah yg diajar oleh kamu jika saya mahu. malah owner cari.com.my boleh disaman kerana membiarkan ilmu agama Islam diseleweng oleh pihak2 yg tidak bertanggung jawab. tak percaya? saya boleh jadikan cari.com.my keluar dalam paper untuk disaman oleh pihak2 yg terlibat kerana tidak menjaga sensetiviti perkara yg berkaitan dengan agama sehingga mendatangkan mudarat dan perpecahan di dalam agama Islam malah boleh menggugat negara. sekian harap maklum

AdAkAmA posted on 29-7-2013 12:42 PM
pengenalan kepada perkara syirik yg hendak dilakukan dinyatakan pada post ini :

orangbesi

komen : inilah tanda kebesaran Allah kepada mahu mengetahui kebenaran yg membezakan manusia yg membawa ilmu kebatilan dan yg membawa ilmu kebenaran. Dia menunjukkan bukti kepada sesiapa yg mencari guru2 ketika berinternet supaya berwaspada tatkala membaca post2 yg boleh merosakkan akidah kerana mengikut jejak langkah syaitan yg terang lagi nyata. jika saya tersalah menyatakan sesuatu, tegurlah saya. kerana saya antara manusia yg sentiasa melakukan kesilapan akan tetapi si syaitan @orangbesi tak pernah buat kesilapan (dibackup oleh admin agaknya). tergolonglah mereka semua dlm golongan yg tidak diampunkan Allah. jika tidak percaya : bila sudah mati, tau ler jawapannya tak gitu?

waaaaaaa...sipemegang title wali 1st dajjal UGUT lagi yaaaa
tak abis2 dgn ugutan nya - cam budak baru bersunat je laaaaa

aku pun nak berang sikit jeee
nak pekup muka hang celah ketiak aku je laaaaa...sikit jeeeeeeeeeeee