CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

Wali, Wali ALLAH dan Wali Syaitan

Kita berada di zaman, yg mana org2 dizaman itu bila waliyullah meminta makanan, mereka tak bagi (pasal wali Allah mereka anggap Allah yg akan bagi rezeki). Kisah itu dinyatakan di dalam surah Al-Kahfi, mengenai Khidir, yg merupakan Waliyullah pada zamannya yg lebih berilmu, tapi dikritik oleh Nabi Musa, dan semesti character itu menjelaskan apa yg berlaku dizaman ini kpd mereka2 yg tak mahu mengambil ikhtibar.

Punyalah dahsyat taip itu dan ini ye dalam forum, tapi bodoh serupa itu juga diakhir kisahnya. Saya? Buat bodoh ajelah ye selepas ini. Bila Waliyullah mula menyerahkan semua urusannya kpd Allah, awak akan lihat hasil kezaliman awak itu semuanya kembali kpd awak tanpa prasangka.

Qorin? Hehehehehe. Tahap budak terencat baca doa hari2 tapi tak faham siapa guru yg menjaga agama Allah? Tu namanya pengikut2 tegar taghut yg tak reti menyembah Allah, Tuhan yg menciptakan alam seisinya.

Wallahu'alam

maseh xde mursid berguru setan
melekat mani setan dlm kepala kaldai sesat
dok terperasan, nafsu maseh kotor sembang koyal

selagi xlepas syirik jauhhh sgt mengenal tuhan, apatah lagi Allah swt
sembang qorin maseh budak kaldai nafsu bawahan
sembang la pasal wahdiyah ke rabbani ke ruh ke
baru ada ilmu
tapi xde guru xmenjadi apa pon, kebodohan sampai tua ler

Rate

1

[05/04 21:50] abangcutemiut: Ada kasyaf jin, ada juga kasyaf malaikat. Biasa le tu pak su
[05/04 21:53] abangcutemiut: Rukun iman ada 6 perkara, percaya kepada Allah. Nak percaya kepada Allah tanpa bukti dari Allah itu namanya apa?

Percaya kepada malaikat. Tanpa bukti dari malaikat, boleh ke percaya begitu aje?

2 itu pun ramai yg fail. Belum lagi yg 4 itu
[05/04 21:53] abangcutemiut: Macam itulah ceritanya... Sekian, terima kasih
[05/04 21:56] abangcutemiut: Dulukan, masa saya hantar mak mentua saya gi buat haji, ada 2 kes berlaku
[05/04 21:56] abangcutemiut: Satu kes pasal jin, satu lagi kes pasal malaikat
[05/04 21:56] Shakib: Ceritakan,paksu nk tau
[05/04 21:58] abangcutemiut: Masa saya nak sewa van, saya gi le dgn anak menakan saya, nama timangannya atan. Kami pergi dgn kereta yg saya pakai kini, utk berjumpa dgn member di simpang 4 nak ke taman keladi, yg ada sekolah kat simpang 4 trafik light tu
[05/04 22:00] abangcutemiut: Waktu sampai ditepi luar sekolah tu, saya call le kawan saya tu, dia pun terus mai le. Saya pun tak berapa cakap byk dgn member tu, pasal nak sewa van dan tahu yg tu bukan orang. So, saya suruh le anak menakan pastikan ke mana dia pergi pada jam 6 ptg lebih mcm tu...
[05/04 22:02] abangcutemiut: Elok masuk simpang dekat rumah banglo tu, rupa2nya jalan mati, motorsikal member clone tu pun tak de, lalu anak menakan kata, "kawan paksu gi mana? Jalan mati tu". Saya jawab "tak pe atan, nanti kitq singgah stesen minyak dulu"
[05/04 22:02] Shakib: Maksudnya kwn yg mai tu jin la
[05/04 22:02] abangcutemiut: Yups
[05/04 22:05] abangcutemiut: Masa kat tepi stesen minyak petronas, saya kata kat anak menakan, "jap lagi kawan paksu call", terus hp berdering, saya pun angkat telefon dan pasang loud speaker "weih Nizam, aku baru sampai tang depan sekolah ni, hang ada tang mana?". Saya pun jawab le, ada dekat stesen minyak dan nak mai dah.
[05/04 22:06] abangcutemiut: Anak menakan terus tanya "paksu, bukan ke tadi kawan paksu dah mai kan?". Saya jawab "tak, itulah syaitan"
[05/04 22:07] abangcutemiut: Soalan paksu perlu fikirkan
1) mcm mana saya tahu itu syaitan?
2) mcm mana saya tahu member nak call?

Cukup 2 aje lah

[05/04 22:08] Shakib: Sb dia ada tanduk 2
[05/04 22:08] abangcutemiut: Tak jugak paksu
[05/04 22:09] Shakib: Entah paksu x tau.
[05/04 22:09] abangcutemiut: Okey, simpan dan cari jawapan menerusi ahli2 ilmu. Tunjuk kat mereka dan suruh mereka jawabkan
[05/04 22:09] abangcutemiut: Perkara ke 2 mau? Malaikat
[05/04 22:10] Shakib: Ok teruskn
[05/04 22:12] abangcutemiut: Masa hantar mak mentua dan orang2 yg tumpangi van sewa tu, ke destinasi, tinggal le saya dan abang ipar saya yg namanya Bakaq.

Abg ipar saya ni dahaga dan tanya saya kot2 saya leh belanja minum dia. Disebabkan duit dalam poket saya pun tinggal 20 sen aje masa tu, saya pun ajak le abang ipar saya pergi ke gerai yg berhampiran dgn van yg diparkin
[05/04 22:16] abangcutemiut: Semasa tiba di gerai yg panjang itu, saya pun duduk dimana yg sepatutnya saya duduk dan abang ipar saya duduk ditempat yg sepatutnya diduduk. Lalu saya menegur seorang lelaki yg agak berseloroh sambil dirinya memegang surat khabar, dan lelaki itu dgn senang hati dtg duduk bersama di meja yg saya duduki sesuai sepertimana yg sepatutnya.

Saya meminta minuman, dan abang ipar saya sedemikian rupa. Lalu abang ipar saya makan nasi lemak yg ada dihadapan meja, sedangkan saya sedang berbicara dgn pemuda berkenaan
[05/04 22:23] abangcutemiut: 3 soalan yg ditujukan oleh pemuda itu lalu ketiga2 soalan itu saya jawab kesemuanya sekali. Dan saya tahu, utk apa soalan itu ditujukan. Semata2 utk memastikan, apa yg dimaksudkan sesuai dgn apa yg dikehendaki.

Seusai semua perkara makan dan minum, kami meminta diri, langsung pemuda itu memberitahu akan membayar ke semua yg kami minum dan makan. Kami ucapkan terima kasih kepada pemuda itu, dan beberapa langkah kami bergerak dari gerai itu, abang ipar saya berkata "baik betul abang itu ye. Dia belanja kita minum..", saya pun berkata "baik? Dia tu bukan orang. Lagipun saya ada 20 sen aje. Kalau tak caya,gi tengok kat kedai tu sekarang, jika dia ada."

Abg ipar pandang belakang, dan berkata "mana abang tu pi?". Saya jawab sekali lagi "dia tu bukan orang, dia tu malaikat. Pasal itu dia tak minum sejak kita nampak dia tadi tu".
[05/04 22:26] abangcutemiut: Soalan yg perlu abang carikan
1)kalau betul pemuda itu malaikat, namakan malaikat itu
2)dalam diskusi saya dan pemuda itu, tak ada sesi perkenalkan diri, nama, alamat dan sebagainya. Soalnya, kenapa semua itu langsung tidak berlaku?
[05/04 22:29] Shakib: Apa 3 soalan yg pemuda tu tanyakan Nizam
[05/04 22:30] abangcutemiut: Sorry le paksu, tak perlu utk paksu tahu
[05/04 22:31] Shakib: Ok.
[05/04 22:31] abangcutemiut: Ianya soalan bonus, yg bakal ditanya.
[05/04 22:32] Shakib: 1)Malaikat Jibrail
2)pertemuan x terduga.
[05/04 22:32] abangcutemiut:
[05/04 22:32] abangcutemiut: Gi tanya ahli2 ilmu
[05/04 22:33] abangcutemiut: Malaikat jibril, tak akan turun ke dunia berpakaian seluar jean dan baju biasa2
[05/04 22:33] abangcutemiut: Ini hakikatnya...
[05/04 22:34] abangcutemiut: Malaikat jibril hanya turun ke dunia sesuai dgn Alquran
[05/04 22:34] abangcutemiut: Pakaiannya berjubah, berseban
[05/04 22:35] abangcutemiut: Sifat malaikat jibril, mengabulkan doa, kerana dia berserta malaikat yg lain di malam lailatul qadar
[05/04 22:36] abangcutemiut: Makanya, 2 perkara ini wajib diimani
[05/04 22:36] abangcutemiut: Ianya termasuk hal ehwal Qada dan Qadar, dan juga hal ehwal Malaikat dan Alquran
[05/04 22:39] abangcutemiut: Kerana itulah, utk jadi orang2 yg beriman, perlu yakin perkara ghaib. Mcm mana nak yakin kalau tak tahu hal ehwal yg ghaib. Makanya, hanya yg benar2 beriman dan bertaqwa sahaja yg yakin akan perkara2 ghaib (rukun iman)
[05/04 22:41] abangcutemiut: Okeylah paksu, paksu leh tanya ahli2 ilmu terlebih dahulu. Rujuk kpd mereka, dan minta mereka jawabkan.

[05/04 22:43] Shakib: Ins shaa Allah
[05/04 22:43] abangcutemiut: Jika mereka tak mampu jawab, maka ada jawapannya. Dan jika mereka menjawabnya, pun ada jawapannya.

Hidup ini, kita memang perlu byk membaca. Membaca itu tak semestinya dgn huruf. Kekadang itu, apa yg berlaku pun perlu dibaca juga. Semuanya Allah yg ciptakankan, Tuhan yg menciptakan alam ini.

Wallahu'alam
[05/04 22:44] Shakib: Masalahnya paksu banyak berkawan dgn org2 pas  yg bodo2
[05/04 22:44] abangcutemiut: Kalau dia orang pas ke, melepas ke, takkan tiap seorg tak mau cari syurga?
[05/04 22:45] abangcutemiut: Bukan ke, sebelum nak cari syurga, nak kena kenal pencipta Syurga?
[05/04 22:47] Shakib: Benar tu
[05/04 22:47] abangcutemiut: Hari tu, paksu ada jumpa ahli sufi, tanya terus kpd dia pun ok tu.

Tapi ramai yg bila saya nyatakan hal ini, bulu roma pun tak naik2 pun bila kalimah Allah dinyatakan. Entah le. Tak de iman kpd Allah agak2nya
[05/04 22:47] abangcutemiut:
[05/04 22:50] abangcutemiut: Siapa itu orang yg benar2 beriman. Bila diucapkan apa yg ada di dalam Alquran, bergetar hatinya, dan bila dirinya mengucapkan kalimah Allah, bulu romanya pun terpacak takut kpd Allah.

Itulah sebenar2 org2 yg beriman.

Selain dari itu, tak de iman

Edited by dovob at 5-4-2019 11:33 PM

Baru2 ni, ada diskusi dgn salah seorg bekas pelajar ma'ahad tahfiz yg kini menjadi driver van dan beberapa yg lain.

Yang menariknya, ramai yg saya jumpa, tak de sekor pun yg benar2 beriman kpd Allah. Majoritinya bertuhankan nafsu aje. Apasal saya panggil dgn panggilan sekor, dan bukan pula seorg?

Jika benarlah mereka itu orang, mereka tak delah berbicara sesuatu yg hanya mereka tahu, sesuai untuk nafsu mereka cuma, sedangkan, bila mereka ucapkan nama Yang Mulia Lagi Agung, yakni "Allah", bulu roma mereka pun tak terpacak walaupun sehelai, celah lagi nak menjelaskan akan sifat2 20 sedangkan ketidak-upayaan dirinya utk yakin akan perkara2 ghaib?

Zaman ni, ramai yg sembang agama aje lebih, tapi sewaktu ucapkan nama-Nya pun, tak de bukti dirinya takut kpd Allah pun. Ini berlaku kerana hati mereka dipenuhi dgn kehitaman. Lebih hitam, tapi perasan diri itu suci?

Herankan... Apasal sewaktu mereka ucapkan takbir "Allahuakbar!", ketika azan, ketika solat, ketika mereka mengingati Allah, langsung tak terpacak bulu roma mengingati Allah? Ataupun hakikatnya, mereka hanya ucapkan, tapi tak betul2 percaya Allah itu Maha Besar?

Apa leh buat, hidayah itu milik Allah. Dan percayakan Allah itu pilihan kpd sesiapa yg benar2 percayakan-Nya.

Apa kata kita sama2 pilih Allah, sebagai tujuan utk mengenali-Nya.

Kita takut bila ada manusia caci maki kita, tapi kita tak takut bila Allah akan caci maki kita. Apa gunanya takut selain Allah? Perasan suci ke tu?

Dalam hidup ini, setiap yg buruk ada kebaikkannya. Dan setiap yg baik, ada keburukkannya. Bila mencari jalan yg lurus, semuanya ada pada-Nya. Yakni, kembalilah kpd Alquran dan Sunnah.

Follow Us
Soalan bonus utk semua.

Semenjak diri itu mengaku Islam, tiap kali bersolat, berapa kali dan berapa lama bulu roma terpacak mengadap Allah? Jawapan yg sepatutnya : tak terfikir pun. Tu pun yg ramai mengaku beriman..

Tu pun ramai yg ada hati nak sembang hal ehwal khusyuk di dalam solat? Khusyuk ke ralit tu?

Tanpa nafsu, saya pun tak akan taip disini. Yg bernafsu shj yg akan menaip. Samaada yg ditaipkan itu mengingatkan diri kpd Allah, ataupun mengingatkan orang lain menurut Allah dan Rasul. Selain dari itu, nafsu syaitan cuma..

Ingatlah tempat nafsu yg sepatutnya diingati.

Edited by dovob at 7-4-2019 10:38 PM

Soalan.

Adakah Alquran itu makhluk? Apa dalil dari-Nya?
Di zaman ini, ada yg berkata, Alquran itu bukan makhluk dan ada yg berkata Alquran itu makhluk. Utk menjawab soal ini, lebih mudah jika kita buka Alquran dan fahamkan apa yg difirmankan oleh Allah.

Terdapat beberapa ayat di dalam Alquran, Allah menjelaskan mengenai kitab (yg merujuk kepada Alquran), yang mana ianya menjelaskan Alquran itu petunjuk dari Allah. Apakah petunjuk itu merujuk kepada makhluk ataupun tidak? Jawapannya adalah merujuk kepada makhluk yg disampaikan oleh Allah menerusi makhluk.

Ramai yg akan membantah berkata "awak tak betul". Soalan ini perlu dijawab "Allah itu pencipta makhluk. Makanya, utk Allah membenarkan kebesaran Allah dalam semua tindakan-Nya, memerlukan "perantara" yg menghubungkan Allah selaku pencipta dan juga makhluk yg dicipta-Nya. Allah berbicara menerusi "perantara", samaada DIA nyatakan "kun fa yakun" ke atas mana2 gelombang utk membolehkan-Nya berbicara kepada sesiapa jua "contohnya nabi Musa", kerana sifat pencipta alam itu, hakikatnya bukanlah makhluk yg memerlukan masa.

Adakah masa itu makhluk? Sudah pastilah masa merupakan makhluk yg berdimensi menurut ukuran-Nya, kerana DIALAH yg menentukan masa. Buktinya, perjalanan Israk Wal Mikraj baginda Rasullullah saw merentasi masa, bilamana baginda Rasullullah saw bersolat bersama para nabi disuatu masa yg bukan dimasa yg sepatutnya (dimasa hadapan), lalu berjumpa Allah dalam suatu masa yg telah berakhir, akan tetapi permulaan utk masa yg ditentukan oleh-Nya pada zaman baginda Rasullullah saw.

Yang berlalu tidak akan kembali. Akan tetapi masa itu tertentu menurut ukuran-Nya.

Kita hidup di alam makhluk, dan Allah menyumpah akan masa, yg menjelaskan masa itu sekadar ruang dimensi ciptaan-Nya. Ruang adalah makhluk. Dan semua yg berada di dalam ruang, itulah masa. Moga2 bermanfaat.

Wallahu'alam

Zaman ini, ramai yg sembang bab agama, tapi tak lebih sekadar menggunakan agama sebagai alat permainannya.

Soalan kpd orang2 berkenaan perlu tanya kpd dirinya sendiri, sudah berapa kali lihat syurga diakhirat kelak? Ataupun selama ini belum pernah melihat syurga berkenaan? Bukankah terdapatnya janji2 dari baginda Rasullullah saw mengenai hal ehwal berkenaan.

Soalan kpd ulama2, dah berapa kali kamu lihat sidratul muntaha lalu bertemu semua para nabi yg terdahulu? Apa pula yg Allah nyatakan kepada kamu sewaktu itu yg menjelaskan awak itu selayaknya digelar Ulama dan Imam bagi pihak-Nya dizaman ini? Adakah kelayakkan awak itu sekadar diatas kertas atau adanya jaminan dari Allah kpd kamu selaku pemelihara agama-Nya?

Lalu dtgnya khabar dari ulama setan yg memfatwakan, "semua mimpi syurga2 itu, tidak akan kekal seperti yg dimaksudkan". Apasal ulama2 setan itu, nak bantah ketetapan Allah mengenai urusan "mimpi yg benar", sedangkan dirinya mengucap dua kalimah syahadah, sedangkan hakikatnya PEMBANTAH ALLAH DAN RASULLULLAH SAW? Tidakkah mereka itu kehilangan hak dari-Nya utk memelihara agama-Nya. Tu pun ramai jugak le kaki2 yg berserta setan membontotnya kononnya nak dapat syafaat? Syafaat kepala otak ada le mangkuk. Kecik2 tak mau minta Allah tolong tunjukkan, dah besar jadi le PEMBANTAH disebalik kewarakkan yg berpaksikan nafsu sebagai tuhan? Kesian...

Saja nak tanya ulama2, selama ini, majoriti ulama Ahlul Sunnah Wal Jamaah (kononnya), berkata "Alquran itu bukanlah makhluk"? Yang herannya, Allah nyatakan jelas di dalam Alquran, Tiada kepunyaan-Nya selain Allah... Tapi masih lagi berkata, Alquran itu bukanlah makhluk, awak itu ulama bahlol lagi tolol yg menegakkan benang yg basah, lalu nak ajar agama-Nya utk meraih redhanya menerusi kebodohan yg Allah ilhamkan kepada awak semua? Tak rasa mcm "zero" ke dgn akidah yg dipegang selama ini (belum yg lain2 lagi)? Ataupun hakikatnya, selama ini tak tahu diri itu TAK LAYAK utk beri syafaat oleh-Nya?

Jika tak tahu, Allah kan ada. Akan tetapi, ucap "Allah"!, bulu roma pun belum terpacak, nikmat apa lagi yg mahu kamu dustakan wahai ulama?

Peribahasa melayu ada menyatakan "ibarat ketam yg mengajar anaknya berjalan lurus"....sedangkan ketam pun terlupa, semua jalan itu dari Allah. Dan bila jelas, soal akidah diri sendiri pun dah out, maka pastilah sanad yg dimiliki pun semuanya OUT, tauliah pun automatik out.... Itulah namanya GAME OVER a.k.a checkmate dari Allah.

Bila dah game over, kena pula checkmate, faham2 ajelah, nak kena buat apa ye...

selagi takde mursid gurunya iblis setan saja
tujuan Allah jadikan diri manusia utk beribadah sbg apa?
ibadah tanpa SYIRIK
LAGUMANA nak bersih dr syirik?
jawabnya belajar ilmu TAUHID
bukan ilmu sembang terperasan sendiri

Saja nak ingatkan.

[youtube]BF5pI8dVdvo[/youtube]

Soalan :

Siapa itu guru mursyid?

Jawapan : Guru Mursyid itu merupakan guru yg menjelaskan kebenaran-Nya menerusi bukti2 yg didatangkan oleh-Nya menerusi makhluk2-Nya utk menjelaskan akan hak-hak-Nya ke atas sesuatu khabar agar manusia kembali kpd Alquran dan Sunnah. Dalam erti kata lain, dengan matanya Allah melihatnya, dengan telinganya Allah mendengar akannya, dengan lisannya Allah menyebutnya dan apa jua sebenar guru mursyid itu lakukan, tidak lebih dari menjelaskan kepada manusia yg mana, Allah itu sebenar penguasa, manusia itu sekadar diberi pilihan oleh-Nya jua. Seorg guru mursyid PASTI membacakan kalam Allah (Alquran) dalam sesuatu perkara yg dimaksudkan-Nya, lalu ada yg menuruti hawa nafsu sebagai tuhan (yg mendengarkannya) serta acap-kali mengakali pada maksud bantahan, sehingga Allah dtgkan bukti2 nyata, sedangkan mereka2 itu sehina2 manusia, sedangkan mereka2 itu tidaklah menyedari akan keberadaan-Nya disisi hamba2-Nya dalam maksud merosakkan mereka menerusi TAGHUT. Allah PASTI datangkan ancaman SEBELUM didatangkan sebenar2 bala dari-Nya, bilamana agama-Nya itu diakali oleh mereka2 yg hakikatnya dibutakan hati oleh-Nya, sedangkan mereka menyangka melakukan perbaikan dan kebaikkan kerana Allah (sedangkan hakikatnya menambahkan kerosakkan ke atas iman sekelian manusia).

Guru mursyid dtg menjelaskan keimanan, manakala mereka yg berserta taghut, membawa manusia jauh dari keimanan terhadap Allah.

Edited by dovob at 13-4-2019 12:50 AM

Soalan :

Apakah itu ilmu tauhid?

Jawapan :

Kita sedia maklum, ilmu tauhid berasal dari bahasa arab yg bermaksud penyatuan. Ilmu yg menyatukan sumber ke atas sumber. Dalam erti kata lain, ilmu tauhid juga membawa makna ilmu menyatukan diri sendiri terhadap Allah menerusi sumber yg difahamkan oleh-Nya yg tidak menyalahi sumber wahyu yg dinyatakan oleh-Nya menerusi Alquran dan Sunnah. Menyatukan diri terhadap Allah lebih membawa kepada makna mendekatkan diri kepada Allah menerusi apa yg diajarkan oleh-Nya agar disuatu masa kelak, kita terpilih utk kembali kepada-Nya seperti mana yg dijanjikan oleh-Nya ke atas hamba2-Nya yg benar2 mentauhidkan dirinya terhadap Allah dalam kehidupan dunia yg fana, lalu kembali kepada-Nya.

Sumber Ilmu Tauhid terbahagi kepada 3 bahagian
1) Ilmu tauhid menerusi wahyu (Alquran dan Sunnah)
2) Ilmu tauhid menerusi guru (penyambung wasilah para an-biya - ulama)
3) Ilmu tauhid menerusi perantaraan Allah

1) ilmu tauhid menerusi wahyu tidak boleh sama sekali dipertikaikan, kerana ianya sumber induk yg menjelaskan keberadaan ilmu tauhid berkenaan. Adapun yg mempertikaikan ilmu tauhid menerusi wahyu-Nya, tergolong dari golongan yg LANGSUNG tidak beriman kepada Allah dan Rasul-Nya.
2) Ilmu tauhid menerusi guru boleh dipertikaikan sekiranya sumber ilmu tauhid yg dinyatakan, bertentangan ilmu tauhid menerusi wahyu.
3) Ilmu tauhid menerusi perantaraan Allah itu bersifat khusus. Ianya didatangkan-Nya ke atas mana2 manusia yg DIA pilih dan bukan pula pilihan manusia. Dan semestinya, Alquran dan Sunnah akan menjelaskan hal ehwal berkenaan.

Itu secara amnya.

Bagaimana caranya menjauhi dari mensyirikkan Allah?

Jawapannya : ada di dalam dada diri sendiri. Jika di dalam dada hanya dipenuhi akan DIA, maka tiadalah ilham kejahatan dari-Nya yg menjelaskan makna "mensyirikkan Allah". Sekiranya di dalam dada itu, sekadar dipenuhi dgn dunia sebagai tujuan kerana Allah, makanya, Allah akan mengadili mereka itu menurut cara-Nya. Dan ketahuilah, hati itu amatlah luas berbanding apa yg dihajati oleh kita (perkara yg bersifat dunia). Kerana, seluas2 hati, bila diri itu mampu tempatkan "Allah Maha Besar" di dalam hati. Tiada kepunyaan-Nya selain Allah.

Saya ulangkan sekali lagi, ibarat ketam mengajar anaknya berjalan kehadapan.... Apalah sgt dgn ilmu yg belum dikuasai itu ye.

Tiap manusia, Allah ciptakan ilmu2 khusus ke atasnya. Apa yg kamu tahu, semestinya saya tak tahu dan pastilah apa yg saya tahu, semestinya awak pun tak akan tahu.

Bersyukurlah pasal semuanya itu hanyalah ciptaan Allah. Penuhilah di dalam hati, Allah Maha Besar.

Besar mana pun diri kita, jika di dalam hati masih memperkecilkan Allah Maha Besar, kesudahannya, diri itu tetaplah kecil cuma, sedangkan DIA ciptakan seluas2 apa yg dipandang oleh manusia, akhirnya, dirinya mengecilkan Allah Maha Besar.

Masih belum rasa apa yg rasa besar miliki oleh diri itu, cumalah sekecil2 cuma berbanding Allah Maha Besar?

Hari2 dengar, tapi hakikatnya dibutakan oleh-Nya. Apa lagi nikmat yg mahu didustakan?

Edited by dovob at 13-4-2019 01:25 AM

Soalan : En Mohd Nizam B Che Ya. Boleh tak saya belajar dgn En. Nizam?

Jawapan : Rasanya tak perlu. Kerana awak akan jadi gila sorang2 kerana hati awak tidak benar2 menempatkan Allah Maha Besar (saya ada jumpa jenis itu sebelum ini, akhirnya diri rasa spt dibodohkan oleh Allah selama ini). Bergantung selain Allah akan menjadikan diri itu dibodohkan oleh-Nya kerana mahu memperkecilkan Allah Maha Besar, sambil memperolok2kan orang2 yg beriman kpd Allah. Lalu Allah dtgkan bukti2, sedangkan mereka seperti sedemikian rupa. Belajar apa pun, tanpa bukti dari sisi-Nya, tiada gunanya melainkan sedikit cuma (dunia semata2). Faham kot?

Hidayah itu milik Allah. Maka yg memilih itu diri sendiri. Samaada memenuhkan hati dgn Allah Maha Besar, ataupun dunia.

Renung2kanlah